Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY DAC
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 17:10    Naslov sporočila: DIY DAC Odgovori s citatom

Ali je kdo ze napravil njihov DAC. Ne znam oceniti kako kvaliteten DAC bi dobil. Ali je morda bolje kupiti DACmagic in ga obnoviti?

http://www.twistedpearaudio.com/digital/opus.aspx

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me že nekaj časa mikata vsaj dva njihova... ko bo kaj več časa.
Če imaš voljo za DIY, potem navali. Bi znalo odlično igrat.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2012 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za "pošten" DIY nažalost nimam znanja, me pa mika AQUA La Voce DAC.
Ga je kdo že poslušal?
Meni kot laiku izgleda precej "več DAC-a" kot DacMagic in podobni do 500eur.Cena Aque pa je 250eur (brez ohišja).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2012 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem nasal se enega zanimivega:

http://www.junilabs.com/en/index.html

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2012 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Submat50,

pred časom sem ti poslal zs.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločil sem se za DIY DAC iz naslednje ponudbe:
http://www.twistedpearaudio.com/digital/opus.aspx
The Opus - A Balanced DAC

Celoten projekt bom tudi peljal čez to temo na forumu. Konstruktivnih pripomb bom zelo vesel. Prosil sem tudi Jernejca, ki ima z DAC-i že izkušnje če bi se mi kaj zalomilo in nebi znal naprej.

Najpej kratek opis sistema v katerega bom DAC vgradil:

Vhod bo Apple TV in eventuelno Sony BlueRay enota. AppleTV ima optični izhod Sony koaksialnega. Vse svoje CD - je bom imel tudi v elektronski obliki v Apple formatu brez izgub. Predojačevalec je na elektonke. Načrt sem dobil na DIYaudio in je link na enem od postu. Od predojačevalva do ojačevalcov imam pod podnom v kanalih 6m dolge transparent ultra kable. Ojačevalci so lahko samo monobloki (zaradi topologije kablov). Ojačevalci so: 2x stereo Quad 306 - obnovljen, 2x monoblok Pass F5. V izdelavi imam še dva monobloka Pass F5 in štiri monobloke Pass Zen. Zvočniki so Quad ELS, OB po načrtih Martina Kinga, H frame po načrtih Martina Kinga in H frame po načrtih Martina Kinga in H frame s katerim se sam trudim. To bo trosistemski H frame. Imam tudi še nekaj enosistemsskih FF. Vsi zvočniki so predstavljeni na forumu.

Sedaj pa k DAC-u. Možni sta dve varianti. Samo z enim vhodom (Apple TV) ali z štirimi vhodi (Apple TV in Sony).


En sam vhod S/PDIF Toslink tečaj 1,33

Modul količina cena $ cena Euro
DAC 1 1 75 132 komlet
S/PDIF 1
LCDPS 1

Toslink 1 15 11

IVY 1 159 120 komlet
PLACID
Skupaj 349 262


Štirje vhodi - S/PDIF od tega en balansiran

Modul količina cena $ cena Euro
DAC 1 75 56
S/PDIF 1 129 97
LCDPS 1 45 34

Toslink 1 15 11

IVY 1 159 120 komplet
PLACID
Skupaj 423 318


V prvem primeru bi bil seveda Sony direkto priklopljen na predojačevalec. Razmišljal sem tudi o varianti, da bi dal za Apple TV optični splitter in optiko napaljal direkto do zvočnikov. Vendar ko sem splitter testiral ni svetloba prišla skozi. Ali kdo ve v čem je finta? Predolgi kabli ? Vhod je bil 5 m optika. S tem bi se rečil Transperent kablov bi imel pa dvojno kabliranje (gramofon, Apple TV) in še druge probleme (mono predojačevalce, nastavljanje glasnosti itd.)

Pred naročilom, ki bo moj naslednji korak bi rad slišel še vaše mnenje. Morda pa se bo projektu še kdo pridružil in bo bolj zabavno.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Vzpodbudno in zanimivo.
Z zanimanjem bom spremljal tvoje delo, če nam ga boš seveda predstavil.
Zakaj si se odločil ravno za Opus dac?
Zakaj ne Buffalo dac?
Veliko uspeha in zadovoljstva ob izdelavi.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Buffalo je potrebno potrebno narocit in je tudi veliko slabse dokumentiran. Poleg tega je tudi kar nekaj drazji. Mislim, da je buffalo tudi misljen za vec kanalov ne samo stereo. Je pa res buffalo so tople zemljice.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo izkušnje z ackoDAC?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor ali si zasledil, da o ackoDdac pisejo na kaksnem forumu. Jaz sem malo brskal pa sem dobil samo to spletno stran, ki si jo ti poseedoval.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Buffalo je potrebno potrebno narocit in je tudi veliko slabse dokumentiran. Poleg tega je tudi kar nekaj drazji. Mislim, da je buffalo tudi misljen za vec kanalov ne samo stereo. Je pa res buffalo so tople zemljice.

Matjaz


Buffalo je lahko stereo, pa tudi večkanalni. Verzija tri je odlično premišljena z možnostjo direktnih priklopov shunt regulatorjev. Glavni problem pri Buffalo je, da je praktično vedno razprodan in če ne slediš njihovi tabeli kot stekel pes, se lahko obrišeš pod nosom. Pa še potem, ko si rezeviral moraš čakati usmiljenje kakšen mesec ali več, da ti sploh pošljejo. Bi bilo zanimivo vedet koliko so teh kit kompletov prodali. Po moje nekaj tisoč, ker so praktično že nekaj let razprodani....

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom prestudiral se Buffalo III. Morda se pa premislim. Casovo se mi ne mudi.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2012 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Igor ali si zasledil, da o ackoDdac pisejo na kaksnem forumu. Jaz sem malo brskal pa sem dobil samo to spletno stran, ki si jo ti poseedoval.

Matjaz


http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/147817-ackodac-based-es9018.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2012 06:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravičujem za pozen odgovor, pa vidim da me je že dr. Storm prehitel. Smile
Računaj pa, da AckoDAC ni poceni.

Citiram:
A complete AKD12 DAC System with all modules integrated on board is USD1,900.
Consists of:
1. DAC Module AKD12P
2. Controller AKC12
3. Low noise Reg Set AKR
4. Master Clock Module AKX954 (with synchronous clocking of I2S)
5. USB Audio Hiface standard or EXA2UI option ($430 extra)
5. Spdif Module AKS75 (x1 CH).
6. IV Module (XLR or RCA) option- AKV series. Note: only one type can be installed.
7. Master PSU with Mains toroid transformers on board.

All modules are integrated/mounted on a base board pcb (New release-all Teflon Rogers4003 pcb blue colour) and modules interconnected. No external interconnect wiring required. No casing.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2012 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je za mene predrago. Celoten sistem vsaj cenovno nimam na taksnem nivoju. Hvala, za post in cenovno analizo.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe