Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli - kateri ?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 02, 2008 20:56    Naslov sporočila: ZvoĆØniÅ”ki kabli - kateri ? Odgovori s citatom

Kaj se priporoĆØa glede zvoĆØniÅ”kih kablov glede na PRICE : PERFOMANCE
za en vstopni sistem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Eno je price/performance, drugo pa primeren kabel za tvoj sistem. Kaj te moti pri sistemu, kakŔne kable imas sedaj?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kable mam Van Den Hull Royal Yade
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 11:26    Naslov sporočila: Re: ZvoĆØniÅ”ki kabli - kateri ? Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
Kaj se priporoĆØa glede zvoĆØniÅ”kih kablov glede na PRICE : PERFOMANCE
za en vstopni sistem ?


Predvidevam da z vstopnim sistemom misliÅ” na neki budget sistem, torej za nekoga ki vstopa v hifi vode?

ƈe je temu tako, potem je po moje zapravljanje denarja za neke dražje kable od obiĆØajnih potrata denarja. To pa zato ker je tekom razvijanja poceni hifi naprav, ki sestavljajo neki budget sistem bilo vmes vse preveĆØ kompromisov. Recimo Å”paranje proizvajalca na stroÅ”kih razvoja kar že v samem Å”tartu potegne za sabo slabÅ”o zasnovo naprave, vgrajuje se poceni material slabÅ”e kvalitete, itd... vse to pa krepko negativno vpliva na zvoĆØni domet takÅ”ne naprave. Vsled opisanega se pri teh ne more govoriti o neki rezolutnosti (sposobnost naprave da natanĆØno prikaže zvoĆØno sliko z vsemi detajli in niansami), zaradi ĆØesar z menjavo kablovja pri takÅ”nih napravah tudi ni mogoĆØe kar tako opaziti nekih velikih razlik, oziroma so te dosti manj izrazite kot v nekem rezolutnem sistemu kjer je sliÅ”na vsaka Å”e tako majhna finesica.

Pa tudi vsak kabel na vsak sistem ne bo vplival enako, zatorej se po moje ne da reĆØi ta in ta je pa najboljÅ”i za denar. Pri nekomu ja pri drugemu pa ravno obratno. Probat je treba veĆØ tega in videti kako se obnaÅ”ajo v sistemu. ƈe ni sliÅ”ne razlike ki bi opraviĆØevala investicijo v dražje kable, potem je bolje ostati na pocenih kablih in preostali denar investirati kam drugam - recimo v kakÅ”en tweak ki pa bo dejansko rezultiral v veĆØjem zvoĆØnem napredku sistema.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” majhno razdaljo med zvoĆØniki in ojaĆØevalcem bi si jaz kupil kar veĆØ razliĆØnih kablov, ter eksperimentiral. Tistih nekaj metrov ne pride tako drago(ĆØe ne gre za neke res super kable). ƈe pa imaÅ” 10m ali kaj podobnega, pa bo to malo težje:/

ƈe imaÅ” bolj trd sistem, si kupi kake kable ki malo mehĆØajo, ĆØe je mehak sistem, potem pa taki kabli ne bodo primerni. Tudi po netu si malo preberi, najdi nekaj kablov za katere se ti zdi da bi pasali v sistem, jih kupi, ter potem posluÅ”aj.

Se pa da zanimive kombinacije dobit ven z razliĆØnimi kabli.
Za hec si poveži doma... ĆØe imaÅ” pri roki kak UTP kabel, ali kakÅ”no navadno žico za hiÅ”ne inÅ”talacije. Probaj z vsemi naenkrat povezat, z dvema, tremi kabli... poskuÅ”aj in posluÅ”aj razliĆØne kombinacije.

Jaz imam doma pod A speakers zvezan normalen kabel za zvoĆØnike, pod B speakers pa UTP, na koncu pa gresta oba na iste konektorje na zvoĆØniku. Pa kdaj mi paÅ”e A, kdaj B, obĆØasno tudi A+B.

Kabel pa je poceni Vivanco 2x2,5mm^2 ter CAT 5e UTP.

UTP je res narejen za ĆØisto nekaj drugega, vendar sestavljen pa je iz kar kvalitetnega bakra(ne ravno na nivoju QED, Van Den Hul, in podobnih odliĆØnih kablov), ima pa nek zanimiv zvok zaradi debelih licen. V drage sisteme ne paÅ”e, v kake cenejÅ”e pa... je zadovoljivo dober.

KakŔen sistem pa imaŔ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ravno tako kot komponente imajo tudi kabli razliĆØen karakter. ker imajo ponavadi slabÅ”e komponente veĆØ pomankljivosti, se na njih bolje Ā”sliÅ”iĀ” kabel nižjega razreda, zato ker enostavno barva (ni neutralen, ampak doloĆØene stvari dodaja, doloĆØene odvzema). referenĆØni kabli so propustni in to zna motiti. je pa tudi dobra plat uporabe kvalitetnega kabla. dober kabel ti bo realno pokazal kaj se dogaja v tvojem sistemu (kakÅ”ne so napake). tudi pri menjavi naslednje komponente, boÅ” lahko hitro ocenil karakter komponente in vedel kako bolje sestaviti sistem.

najbolje je, ĆØe si lahko rentaÅ” nekaj kablov in probaÅ”. drugaĆØe sem zagovornik nakupa kvalitetnih kablov (seveda ĆØe je ponudba ugodna in ĆØe je denar na razpolago)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ĆØe greÅ” pogledat na TNT audio pa si tam malo preĆØitaÅ” in si jih sam narediÅ”? Pa Å”e kaj zanimivega najdeÅ” poleg kablov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

IÅ”ĆØem kable. Do max 10ā‚¬/meter.

Sistem je Yamahin ojaĆØevalec, kmalu pa se mu bodo pridružili System Audio zvoĆØniki. Povsod berem da nordost paÅ”ejo zraven, a toliko denarja nimam.

Ima kdo kako idejo?

Gledel pa sem QED Silver Annyversary, ter Kimber 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 01:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat se ne obremenjuj s kabli. Ko dobiÅ” zvoĆØnike se zraven prinese nekaj vrst kablov, tako da probaÅ” kakÅ”en je zvokovni odziv. Torej kable ne kupujeÅ” kar tako, ampak jih naprej preizkusiÅ” in to je to - marsikaj se da zmenit z nekaterimi zastopniki.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 10:51    Naslov sporočila: Preizkus kablov pred nakupom je OBVEZEN Odgovori s citatom

Å ele, ko dobro poznaÅ” zvok trenutnega sistema, je smiselno preizkusiti druge kable, saj sicer ne boÅ” vedel kaj je v sistem prinesel kabel in kaj morebitna druga nova komponenta.
Nikar ne kupuj "kr'neki" samo da je dražje in specialno za audio, ker se ti lahko zgodi kot meni pred kakÅ”nim desetletjem in pol. Takrat sem imel neke kable, govorim o zvoĆØniÅ”kih, kupljene v Avstriji precej debele 2,5 mm in 1,5mm - biwiring v prozorni izolaciji, kakrÅ”ni se na veliko uporabljajo v automobilskih audio sistemih. Pa sem kar na slepo kupil "prave HI-FI" kable Van Den Hull - the Snowtrack (biwire, posrebren baker). Crying or Very sad Katastrofa!!! Crying or Very sad V mojem takratnem sistemu z ojaĆØevalcem AKAI AM-65 in zvoĆØniki INFINITY reference RS-50 bi, milo reĆØeno spremembo, zvoka opisal takole: kot da posluÅ”aÅ” kaseto s kasetofona z izrabljeno glavo. Ti kabli so dobesedno ubijali visoke tone. Lahko da v kakÅ”nem drugem sistemu igrajo bolje (z agresivnim visokotoncem). Moj namen ni bil kritizirati ta kabel, ampak opozoriti da kabel renomiranega proizvajalca ni nujno boljÅ”a reÅ”itev od "navadnega" kabla. Vsekakor je treba kabel prej preizkusiti. Mislim pa, da bi moral preizkusiti kakÅ”en Kimber ali Audioquest, ki že z cenejÅ”imi kabli žanjeta odliĆØne ocene na testih v revijah po celem svetu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem nekak poznam... ker 1150 že imam, 1130 pa bom Ŕe kupil, preventivno malo spraŔujem... Ker mulcev ponavadi v trgovinah ne jemljejo resno kadar si je treba kaj sposodit.

Bom pa res malo poĆØakal:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Lep pozdrav!

IÅ”ĆØem kable. Do max 10ā‚¬/meter.

Sistem je Yamahin ojaĆØevalec, kmalu pa se mu bodo pridružili System Audio zvoĆØniki. Povsod berem da nordost paÅ”ejo zraven, a toliko denarja nimam.

Ima kdo kako idejo?

Gledel pa sem QED Silver Annyversary, ter Kimber 4.


Lahko probaÅ” z VDH clearwater kabli. Nazadnje ko sem jih jaz kupil so bili po 8ā‚¬ na m

Lp, G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabli pokažejo svoj zvokovni peĆØat na vseh sistemih, tvoj okus in zvrsti glasbe in ostale komponente pa so osnovni faktorji ki vplivajo na odloĆØitev. Ni nekih 100% receptov o uspehu. Kimber 4pr povpreĆØen allround kabel, nikjer ne iztopa zame preveĆØ temen in poĆØasen, drugaĆØe pa v redu za ta denar. audioquest type 4 je bil edini ki ga lahko ocenim, presenetljiv na basu slab na visokih, trdolicnast kabel z ĆØvrstim zvokom, vdh precej mehĆØa zvok, oz napihuje ob mazanju detajlov, dražji modeli stremijo k ĆØistini. qued silver aniversary povpreĆØen kabel malo ĆØistejÅ”i od vdh z ĆØvrstejÅ”im basom. MogoĆØe za odtenek tanjÅ”i. Nisem pa probal novega z Q tehnologijo.
profile ...bakreni niĆØ posebnega , posrebren profile 12 pa predrag za to kaj ponuja, ĆØeprav je trenutno na mojem sistemu ker je bil zelo poceni ( akcija...reakcija hehe). Taralabs prism prijetnega zvoka vendar omehĆØani visoki toni ne navduÅ”ujejo. Neotech occ Å”tartni hi-end kabel zelo natanĆØnega zvoka in ĆØvrstih polnih basov , vendar mu manjka pridih atmosfere barvitosti in briljantnosti hi-end kablov. Å ou off kabel ki pali na prvo uho zagotovo nordost red dawn bi-wire in kimber 4tc. NaĆØeloma drži da dajejo trdolicnasi kabli ĆØvrstejÅ”i zvok, finolicnasti pa mehkeÅ”i karakter sploh ĆØe so debelega preseka, najbrž zaradi cross flow tokov. Trdolicnasti sploh ĆØe je vsaka licna posebej v tefloskem ovoju nimajo teh problemov. Res pa je da preseki vsake licne ne smejo bit preveliki. Me pa zanima ĆØe je kdo poskusil kable diy iz recimo tritec žice ali pa folije. NamreĆØ kupiÅ” folijo za kretnice razdreÅ” pa nardiÅ” kabel... enako tritec... probat ni greh Very Happy
Skratka prinesi si kable domov sprobaj in se odloĆØi. ƈe ne pa si prineseÅ” svojega v trgovino in posluÅ”aÅ” in se odloĆØiÅ”. Pa ne jih preveĆØ, ker ti na koncu ne bo veĆØ niĆØ jasno....
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





No,priÅ”la sta dva vzorca DYNAVOX kablov za zvoĆØnike,ki bosta za testiranje !
Cena,ki jo priporoĆØa proizvajalec je 79,00 EUR,vendar bo za zainteresirane forumaÅ”e 69,00 EUR !ƈe kdo želi oz.že poseduje kvalitetne in drage kable in bi rad primerjal,naj mi sporoĆØi,imam pa trenutno samo dva kosa na razpolago !
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je cena za meter ali celoten terminiran kabel?

MogoĆØe sem izpadel smeÅ”no, ampak ne poznam cen teh kablov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe