Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JAZZ
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 15:47    Naslov sporočila: JAZZ Odgovori s citatom

ZaĆØel bi malce posluÅ”at tudi jazz in me zanima kaj priporoĆØate za zaĆØetek?
Vem, da je jazz Å”irok pojem ampak recimo, da bi rad posluÅ”al kaj modernejÅ”ega ne ravno jazz standarde. VĆØeraj sem npr. malce brskal v BB-ju med LP-ji in videl Coltrane-a... samo kaj ko nisem vedel kaj bi vzel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:06    Naslov sporočila: Re: JAZZ Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
ZaĆØel bi malce posluÅ”at tudi jazz in me zanima kaj priporoĆØate za zaĆØetek?
Vem, da je jazz Å”irok pojem ampak recimo, da bi rad posluÅ”al kaj modernejÅ”ega ne ravno jazz standarde. VĆØeraj sem npr. malce brskal v BB-ju med LP-ji in videl Coltrane-a... samo kaj ko nisem vedel kaj bi vzel.

GreŔ na www.ALLMusic.com, odtipkaŔ izvajalca, ki te zanima in pokažejo ti diskografijo in izbereŔ tiste z boljŔo oceno(kar drži)-obenem pa ti pokaže nadaljne možnosti(izvajalce, ki so podobni temu stilu).
Ali pa kupiÅ” Penguinov Guide to Jazz ...
Coltrane: Love Supreme
Miles Davis : Kind Of Blue
Dollar Brand: Pilgrim
Don Cherry: Mu
Art Ensemble of Chicago: Tuthankamun ali People of Sorrow
Ornette Coleman: The Shape of Jazz to Come
Albert Ayler: Spiritual Unity
Keith Jarrett: Koln concert
Jan Garbarek: Afric Pepperbird
Ganelin trio: Catalogue. Live in East Germany
je samo nekaj naslovov

DrugaĆØe pa ima letoÅ”nji Cerkno jazz zelo obetaven spored in ĆØe misliÅ” "resno", pridi. Bova tam kakÅ”no rekla. Pa tudi plat ima Matej ogromno, pa Å”e jaz bom imel nekaj avantgarde s sabo(po 12 evrov-laho me kontaktiraÅ” na ZS)

pa ne se branit tistega starega dobrega mainstreama. Tam so vsi tile zgoraj naÅ”teti zaĆØeli...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Blue Train od Coltranea je boljÅ”a za zaĆØetek, Kind of Blue tudi krasna.
Zelo posluÅ”ljivi in lahki platki (vokalni) - John Coltrane & Johnny Hartman, kle ne teži preveĆØ s solo predrkavanjem, in pa Cannonball Adderley & Nancy Wilson. Fino je, da pred kÅ”no novejÅ”o trgarijo posluÅ”aÅ” dva tri standarde. DrgaĆØ pa Pat Metheny Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@fuego

NiĆØ nisi napisal, kaj drugaĆØe posluÅ”aÅ”? Potem se lažje predlaga.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okusi so razliĆØni.

Predhodniki so ti naŔteli kar nekaj "velikih", greŔ na Youtube, malo prepoluŔaŔ in boŔ kmalu ugotovil, kaj ti je blizu.

Jaz bi k izboru dodal Ŕe Sonyja Rollinsa.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zaĆØetek.....skoraj ne bi mogel mimo tria Jack Dejohnette Keith Jarrett Gary Peacock - "obvezno ĆØtivo".

za pokusino: http://youtu.be/qnD5E5mrxIs

Lp
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si bil pa v BB, je skoraj vse kar (Å”e) imajo od firme Impulse po znižanih cenah (od 4,99 do 8,99 ā‚¬) ''vredno greha'' ! Wink

Kar se tiĆØe pa standardov ... ne podcenjevati; tudi Coltrane je preigraval standarde, seveda pa na svojstven naĆØin ! Wink
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milivoje



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 13:36
Prispevkov: 166
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roy Hargrove Quintet - Strasbourg/St. Denis

RH Factor - Crazy Race

Aaron Parks - Peaceful Warrior

The Stanley Clarke Band - Labyrinth

Esbjƶrn Svensson Trio - Goldwrap
_________________
His Dudeness
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kraljevsko in blagodejno korenina jazza in osnova za vsakega zbiratelja.

Miles Davis - Kind of Blue



in se ena sama skuliranost

John Coltrane - Naima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DrugaĆØe posluÅ”am bolj progresivni rock, kak metal...
Ne bi Å”el ĆØisto v jazz, bi pa obĆØasno rad posluÅ”al kaj umirjenega. Miles Davisa Kind Of Blue sem naroĆØil, drugaĆØe mi je vÅ”eĆØ Pat Metheny, Stanley Clark, Marcus Miller, Norah Jones, Diana Krall, Mike Stern...
IÅ”ĆØem kaj bolj Ā½akustiĆØnegaĀ½ kak lep sax....

Hvala vsem za predloge bom preĆØekiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SonĆØna pot ĆØe ti rata dobiti gramofonsko ploÅ”ĆØo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zaĆØetek Strawberry Moon, nekaj vokala vmes, zame ena najljubÅ”ih vinilk pa Then and Now.
PriporoĆØam!


Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
SonĆØna pot ĆØe ti rata dobiti gramofonsko ploÅ”ĆØo.

Se jo da dobiti na sejmih , skoraj vedno jo ima Roman
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
DrugaĆØe posluÅ”am bolj progresivni rock, kak metal...
Ne bi Å”el ĆØisto v jazz, bi pa obĆØasno rad posluÅ”al kaj umirjenega. Miles Davisa Kind Of Blue sem naroĆØil, drugaĆØe mi je vÅ”eĆØ Pat Metheny, Stanley Clark, Marcus Miller, Norah Jones, Diana Krall, Mike Stern...
IÅ”ĆØem kaj bolj Ā½akustiĆØnegaĀ½ kak lep sax....

Metheny, Clark, Miller, Jones... so ĆØisti mainstream-daleĆØ od avantgarde.
Lep akustiĆØni sax? Coleman Hawkins encounters Ben Webster. Za ceno enega CDja(ploÅ”ĆØe) dva vrhunska saxa in odliĆØen posnetek Rudy van Gelderja za Verve založbo.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu bom jaz vrat zavil mi je prodal ponaredek Pink Floydov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe