Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB kabli
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsakovrstno kablovje je pač za nekatere zlata jama, za druge pa zopet še ena tema več za diskusije o razlikah in "razlikah".
Ne bom jemal zadovoljstva tistim, ki o tem ljubijo diskutirat, le opozoril bi rad na naravo signala, ki ga prenaša USB kabel in ki se potem pretvarja preko aktivnih komponent v sliko in/ali zvok.Nič drugega!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po sliki sodec Silent Wire http://www.silent-wire.de/de/usb-kabel/serie-4.html
dobavljiv najverjetneje pri Ajki Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljoša, upam da imam jaz že prost vstop v tvojo hišo, da me žena ne štihne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Aljoša, upam da imam jaz že prost vstop v tvojo hišo, da me žena ne štihne.


Laughing kaj mu vedno glavo zmešaš, da ji potem teži za novo igračo kot mali otrok?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Italiji Neutral CAble nudi USB kabel (ta plav) 80cm za 120Eur, tudi za poskus doma (v Italiji).

http://www.neutralcable.it/cavi_digitali

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tile so pa predragi, ampak jih vseeno jih prilagam.
Oyaide Continental 5S Silver
Acoustic Revive
Wireworld Platinum Starlight
Audioquest Diamond USB
JPS The Superconductor 3
JPS The Superconductor Q
Nordost Blue Heaven
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, pa sem ga našel:

http://www.ebay.com/itm/uziCaly-Pure-Silver-USB-Interconnect-Type-A-to-B-1m-/270872992243?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1149d9f3

ta kabel imam. Mislim da je mene prišel okoli 75 dolarjev, takrat je bil dolar šibek, tako da je bilo kar poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
Aljoša, upam da imam jaz že prost vstop v tvojo hišo, da me žena ne štihne.


Laughing kaj mu vedno glavo zmešaš, da ji potem teži za novo igračo kot mali otrok?

LP,
Goran


Ja, ta smotko je vsega kriv. Laughing

Prišel dve leti nazaj k meni z iPadom in me zrajcal da nisem mogel spat. Ja valjda sem šparal kot zmešan nekaj mesecev, da sem ga upiknil, ni bilo druge. Laughing Potem je lani prišel k meni z novim fensi dacom, da malo probamo kako špila hi-res preko usb in mi odpre oči, da pa to le ni mrtva konekcija. In tako se meni v tej smeri čedalje bolj nekaj lušta in gruntam in gruntam kako naprej... pol hudiča je tale sahec. Laughing

Kraljmatjaz, JAZZZ in dr.sah hvala za predloge. Kablovje izgleda luštno. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upsss ! Shocked


_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
Mestn, ali ti sploh veš v kateri temi pišeš?

Vem. Vem tudi zakaj sem nehal pohat, ker so se vsi sosedje, ki so pohali, malce spremenili v stroge tercijalke in so potem imeli največ dela z drugimi, pri sebi pa nekako niso znali več pomest..

Ker nisi opazil, je forumski kolega napisal, da si lasti QED SA kabel v svojem sistemu, kabel, ki da sistemu zelo specifičen karakter, pa saj nisi mogel opazit, imaš preveč drugega "dela", kar me ne preseneča. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Potem je lani prišel k meni z novim fensi dacom, da malo probamo kako špila hi-res preko usb in mi odpre oči, da pa to le ni mrtva konekcija. In tako se meni v tej smeri čedalje bolj nekaj lušta in gruntam in gruntam kako naprej... pol hudiča je tale sahec. Laughing


Jaz sem tudi dolgo vstrajal na bnc vhodu in ko sem prvič priklopil na asinhroni usb me je skoraj skoraj "sezulo". Nisem bil pripravljen na tako dober zvok. Pa je bil v transportu, ki sem ga uporabljal, bnc spedinan v nulo in je očitno, da je software v računalniku močno zaslužen za tako dober zvok. Drugače pa brez dobrega USB kabla ni muzike. Preko navadnega kabla je vse nekako skompresirano, tanko, kričeče, brez zraka in pravilnih barv. Sam trenutno uporabljam Cardas usb, ko pa me zgrabi diy žilica pa naredim nekaj bistveno boljšega napr. Tempo Electric soft annealed srebrne žičke v teflonskih cevkah, medsebojno fizično ločeno napajanje in signal, ter primerno okloplejena vsaka posamezna veja, ločenena ozemljitev (dva vtikača)na strani izvora....itd, itn....pa malo ga daš na Cyro obdelavo in že prodajaš toplo vodo za velike pare....

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
urosst



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 9:48
Prispevkov: 109
Kraj: ZAGORJE

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikor se spomnim je USB dvosmerni protokol,pomeni da se preverja točnost podatkov.
edino kar lahko vpliva na zvok je premostitev napajanja +5 in mase
tukaj iščite razliko v kakovosti zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 07:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iscem 5m usb od minimac-a do rDAC-a, ki ima usb vhod resen nesinhrono. Berem teste o USB kablih in ne vem kaj naj si mislim. Vse ostale komponente so DIY. Imate kaksen predlog, izkusnje.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupil audioquest forest.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Kupil audioquest forest. Lp

Po kakšni ceni in za kakšno dolžino ?
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe