Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB kabli
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MacMini,.. Jaz furam kar po optiki. Stvar dela BP.
Ceravno 5m Toslink opticnemu kablu lahko neugodno naraste cena.
Imas pa locene mase. Wink

Sorry za out of topic. Usb tema..

LP, a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena je bila malo nad 60 eur za dolzino 5m. Jaz sem pred tem uporabljal mac mini apple tv in dac z optiko. Kot daljinca uporabljam iPad. Motilo me je, da je bilo v sitemu nekaj zakasnitve in da je to sinhrona resitev, ki je nacelno slabsa kot asinhrona. Na macu-u imam implementiran se bitprfect, ki pa dela kot sem jaz opazil samo z usb resitvijo (drugi dac na katerega imam prikljucene slusalke imam povezan preko AirExpress in optike). Bitprfect ima tudi moznost nastavitve, da drzi dac-ov vmesnik max poln.

Malo sem premisljeval kako dober usb kabel ima smisel kupiti. Dac potrebuje nemoten dotok podatkov z doloceno hitrostjo. Ti podatki morajo biti enaki kot so bili oddani na USB izvoru. To je dovolj za verno reprodukcijo. Ce predpostavimo, da se napake dogajajo samo na kablu je od tu naprej popolnoma netsmiselno iskati kabel, ki bo imel boljso elektricno karakteristiko signala. Audioquest ima pozlacene kontakte in po mojem tudi dober oklop. Prevodni del ima pa kot sem opisal svoj prag do kam je smiselno kupit.

Zanimovo bi bilo vedeti - morda kaksen link - kako imajo razlicni DAC i implementirano ce se zgodi napaka. Mislim - intuicija - da tu nastane razlika, ki se tudi pripisuje kablu.

To sem napisal po obcutku in po branju testov v whathifi in po litru cvicka. Tam je piaslo, da je ta kabel primeren za kaksne low cost sisteme. (Morda je moj tudi. ) Vendar po mojem ravno tam rabis dober kabel seveda ce je vse bolj na priblizno implementirano. Bom prebral se kaksen clanek.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,


Zakaj bi bila native resitev (SDIF) slabsa od asinhrone? V koncni fazi ti na drugi strani (kar koli ze imas) pretvarja USB v SPDIF in nato v I2S ali Sdif narpej v konverter. To, da te je motila latenca ti zelo tezko verjamem.
Manjse latence kot cez namenski HW kanal ne bos dobil.

Se tole... USB je asinhron prenos. A kaj to u resnici pomeni? Ce racunas koliko lahko preneses cez USB 2.0 hitro ugotovis, da je to 2 kanala audio 24bit/192KHz. Cez to vrednost pa postane ozko grlo ampak racunica se izide. Bolj boli dejstvo, da vsaka usb naprava ima priblizno 2000 dostopov/s na vodilo. Ko naprava dobi dostop lahko prenese sicer veliko podatkov a ko ga izgubi mora cakati na ponovni dostop (tukaj je ta asinhronost). Zato so podatki nalozeni po raznih bufferjih na receiver strani, kar pa jasno povecuje latencno. U tem smislu je optika ali coax definitivno boljsa resitev ker tece po dedicated vodilu za tocno in izkljucno ta namen.

Za 24bit/192KHz uzemi u zakup, da bos imel 1 native (ne deljen z ekranom ali misko) USB prikljucek zaseden izkljucno za DAC.

Za HiFi je to vseeno ali zacne igrati 1 ms al 1s potem ko stisnes play tipko. Bolj je tezava za studije, kjer glasbenik nasnemava z zamikom.. auc...


Ostajam na 20 let preverjeni tehnologiji, lucka dela super.

LP, a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce sem jaz razumel pravilno je pri sinhronem prenosu proble sinhronizacije ur oddajnika in sprejemnika. Ce pa je to v eni napravi in je to lazje dobro izvest. Razvujalci Bitprfecta priporocajo, da naj bi se na napravi ko poslusas muziko na njem vrtela samo ta. Zato lahko tudi pogostos komunikacije med iTunes in bit perfectom nastavljaš. Jaz imam izkušnje z vsemi Applovimi komponentami: Mini mac, Apple TV, Air Port Express, Time Capsule in se Siolov Ruter. To ni vec samo komuikacija USB, optika, itd. ampak je sistem, ki mora biti stabilen. Ni mi vsec, da ko zjutraj pridem in bi si rad prizgal glazbo 15 minut vklapljam in izklapljam naprave, da se sistem stabilizira. Ce se je obesil Apple TV si moral prizgati TV da si ugotovil kaj je na stvari. Apple TV sem prodal ker se mi ni zdelo smiselno, da sta napravi, ki sta 2m narazen komunicirali preko ruterja v naslednjem nadstropju. Sedaj uporabljam Mini Mac - DAC na USB, MiniMac - Time Capsule brzžicno in Air Port Express - Time Capsule zicna povezava. Meni se zdi alternativa optika ker imas sistema galvansko ločena. Mini Mac imam vezan tudi na TV, HiFi imam pa od omrezja locen z linijskim filtrom. Na TV imam vezan SiolBox in je HiFi sistem cisto odprt. Bom malo premeril mase in bom porocal kaj je na stvari.

Lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem malo po netu brskal ze delajo napravce, ki ti galvansko loci usb. Zdi se mi, da sem bral, da imajo vrhunski DACi to ze tudi vgrajeno.

http://www.circuitsathome.com/mcu/usb/usb-isolator


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 00:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

rabim nasvet.. (kot vedno Smile )

Kateri usbKabel nabavit?Sem veliko prebiral in kot vedno v debatah o kablih naletel na raznorazna mnenja..Nekateri ,da je vseeno al kupiš ''onega za 5€ ali onega za 250€ ..Sam sicer vem oz slišim razlike med zvočniškimi kabli in interkonekti...Tu pa nimam pojma,ker še nikoli nisem piizkušal oz. sploh še nisem imel DACa.
Šlo bo za povezavo Unico CDPrimo z računalnikom..Dolžino iščem 1m ali pa max 1,5m.

Rad bi pa nekaj čim bolj nevtralnega.Pa naj bo cena nekje umes med tema ciframa(če je smiselno).

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ce sem jaz razumel pravilno je pri sinhronem prenosu proble sinhronizacije ur oddajnika in sprejemnika. Ce pa je to v eni napravi in je to lazje dobro izvest. Razvujalci Bitprfecta priporocajo, da naj bi se na napravi ko poslusas muziko na njem vrtela samo ta. Zato lahko tudi pogostos komunikacije med iTunes in bit perfectom nastavljaš. Jaz imam izkušnje z vsemi Applovimi komponentami: Mini mac, Apple TV, Air Port Express, Time Capsule in se Siolov Ruter. To ni vec samo komuikacija USB, optika, itd. ampak je sistem, ki mora biti stabilen. Ni mi vsec, da ko zjutraj pridem in bi si rad prizgal glazbo 15 minut vklapljam in izklapljam naprave, da se sistem stabilizira. Ce se je obesil Apple TV si moral prizgati TV da si ugotovil kaj je na stvari. Apple TV sem prodal ker se mi ni zdelo smiselno, da sta napravi, ki sta 2m narazen komunicirali preko ruterja v naslednjem nadstropju. Sedaj uporabljam Mini Mac - DAC na USB, MiniMac - Time Capsule brzžicno in Air Port Express - Time Capsule zicna povezava. Meni se zdi alternativa optika ker imas sistema galvansko ločena. Mini Mac imam vezan tudi na TV, HiFi imam pa od omrezja locen z linijskim filtrom. Na TV imam vezan SiolBox in je HiFi sistem cisto odprt. Bom malo premeril mase in bom porocal kaj je na stvari.

Lp Matjaz


Matjaž, sicer ne vem kako imaš razporejeno po prostorih, ampak Time Capsule lahko nadomesti Airport Express in ga ne potrebuješ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Unico CD Primo ne poznam, se mi pa malo čudno zdi, da bi cd player imel usb vhod. A je mišljen kot usb dac ?

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako ja..sem malo neumno napisal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Unico CD Primo ne poznam, se mi pa malo čudno zdi, da bi cd player imel usb vhod. A je mišljen kot usb dac ?

LpM.


LP

CD Primo je CD predvajalnik, lahko pa se uporablja kot DAC z USB vhodom, podpira večino formatov. Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali sploh obstajajo t.i. premium usb kabli?

za hdmi vem da dobiš za 5 eur ali 300 eur+.....

nisem pa še našel dragega usb kabla....

jih še nisem zasledil...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PD

Nazadnje urejal/a uroš Tor Mar 15, 2016 01:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Italijanski Neutral CAble, od 120 do 600 Eur:

http://www.neutralcable.it/cavi_digitali#ad-image-4


Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2014 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabel je kabel, nehajte natepavat razlike. Cene za mikronske razlike so oderuške.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2014 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ker imam nov usb DAC in je izvor glasbe "streamer z linux distro" , me zanima kateri USB kabel priporočate? Sedaj imam "čist navadnega printerskega" ...
Imel sem SUPRA usb na testu in ni za moj okus - preveč temno zveneče, zademfano....torej iščem nekaj bolj "odprtega" ...
Glede na to, da imam vso kablovje iz srebra v kombinaciji z rodijem...potem veste kakšen "okus" imam Wink Very Happy

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe