Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojc

lahko kaj veĆØ napiÅ”eÅ” o tvojem ojaĆØevalcu: zanima me katero lampo poganjaÅ”, katero imaÅ” za preojaĆØevalno lampo, kako imaÅ” narejen napajalnik (CLC? CRC? ali pa morda regulirano?) imaÅ” gretje enosmerno ali izmeniĆØno?

lp
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam se namena z nobenim prepirat, samo moti me da HI-END gre v napacno smer.

Ni res,HI-END je in bo Å”el v pravo smer zmeraj,težava je v HI-endistih,ki niso Å”e zmerom kapirali eno cev niĆØ.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DobrodoÅ”el BojĆØ !

Kot berem, prihajaÅ” iz sveta visoke obĆØutljivosti. Krasna usmeritev. Malo draga, ma emocije so zagotovljene. To je tisto kar Å”teje.

Malo se sicer ne strinjam okoli zvoka CD-ja. Pa tudi na lampi, ĆØe imaÅ” kako priložnost daj noter impulz na doloĆØeni frekvenci in opazuj na osciloskopu kaj pride ven...cel niz upadajoĆØih harmonikov in to niti ne dosti tiÅ”je od impulza. Å e posebej single ended. SliÅ”i se pa lepo, bogato, sem tudi sam veĆØkrat uporabljal v preteklosti.
Edini problem mi je bil, ker sem se tega najedel. Vedno enak odziv, vedno enako bogato, skratka enoliĆØno v svoji bogatosti. Kot bi živel na kraljevskem dvoru, strežen odspred in odzad - a vsak dan moram isto poĆØeti in niĆØ drugega in hoditi po istih sobanah na isti (prijetni) temperaturi. Sem se naveliĆØal tega.

Raje pustim izvoru zvoka, da mi 'priskrbi' informacije, ne pa ojaĆØevalne stopnje. Prihaja odreÅ”itev v obliki HD resolucije (192 kHz sampling) in bodo te debate odpadle. Ko boÅ” to probal, boÅ” tudi ti rekel da je CD žaga kateri manjka vsak drugi zob !

Pa lep pozdrav !

PS glede haj enda - ĆØe se vrnem samo 20 let nazaj, je v povpreĆØju bil sound bistveno slabÅ”i. Predlagam, da si ne belite glave s kataklizmiĆØno prihodnostjo..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 20:21    Naslov sporočila: Re: Soul Sonic Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:
Moram pa Å”e to omenit, da ne nem za noben sistem na svetu, ki bi podpiral veĆØjo dinamiko kot LP ali 16bitni CD, ki je med 90 in 110dB, ker ĆØe dodamo Å”um ki je v prostoru 30-40dB, bi moral sistem proizvest okoli 140-150dB tlaka. Nevem zakaj bi potrebovali 24 ali veĆØ bitni zapis!?!?


16-bitni CD ni možno preko 96 dB, prav tako si navzgor omejen na polovico frekvence vzorĆØenja, to je 22.05 kHz pri 44.1 kHz vzorĆØenju.
Zakaj bi potreboval 24-bitni zapis? Ker raziskave ĆØloveÅ”kega sluha kažejo, da je uho sposobno cca 19 - 20 bitov resolucije, predvsem v srednjetonskem obmoĆØju.

Verjetno bo 24-bitni zapis nadvladal 16-bitnega, pa ĆØeprav je resniĆØni 24-bitni zapis zaenkrat možen samo v teoriji. MogoĆØe pa bodo razvili supraprevodnike pri sobni temperaturi in bomo nekoĆØ priÅ”li do resniĆØnih 24-bitov Very Happy Ali pa bo pekel prej zmrznil Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse napisane teorije kako je slab cd poznam. To je samo "propagandni materjal", ki se uporablja da poganja marketing naprej. Kaj pa bi bilo, ĆØe nam nebi bilo potrebno vsako leto zamenjat komponento ....
Na hitro sem prebrskal nekaj meritev mojega cd predvajalnika, ki Å”e ni doĆØonĆØan.
Signale na cd-ju imam generirane na pc-ju. K 16 bitom sem pripopal nekaj 0000 in nato peljem preko 20 bit DAC-a.
Kaj se tiĆØe vzorĆØevanja pa je res, da gre do 22,5khz, samo to je ĆØisto dovol.

Vsa leta se aktivno bavil tudi z novimi formati. Primerjam iste posnetke -CD, ki so jih kasneje založbe posneli tudi na DVD-A in na SACD.
Pa tudi iman vrhunski prenosnik HP "DRAGON" in uporabljan dober SW. Na njem imam sedmico in MAC-ovo oper. Sistem (dvojni boot).
Dogradil sem ga z vrhunskimi komponentami. Preko optike peljem na zunanji DAC AKM...
Naredil sem vse tonske primerjave in žal ugotovil, da je CD predvajalnik najkvalitetnejŔi !!!!
HP-ja izkljuĆØno uporabljam za HD filme!
Pa tudi WOLFSON dac-e poznam. Uporabil sem jih pred 5-10leti (ne spomnim se toĆØno), ko mi je znanec ponudil "kÅ”eft". Imel je namen uvozit divx predvajalnik, namo ni bral podnapise.
Dogovor je bil, da naredim podnapise z Å”umniki... Ko sem popravil FW, sem sluĆØajno opazil Wolfson DAC in sem se Å”e z tem poigrav. Takrat Å”e je bilia ta firma neznana!
Je pa precej dober dac.
Ni se mi spuÅ”ĆØat v podrobnosti, ker je tega preveĆØ.

Ne mislim koga prepriĆØevat kaj je dobro. Samo lahko reĆØem ĆØem veĆØ je potrebno preiskusit in NE ispustit dobrih starih stvari. Tisti ko smo žaĆØeli v ĆØasih anilogije, smo okusili marsikaj dobrega.
Slabo je dilo samo to, da takret v JU. Je bilo treba vse "Ŕvercat". ...


lp
Bojc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam da je zdaj nalozilo pripeto sliko meritve -110dB iz cd-ja.
ƈe pa ni, pa mi naj gdo pove, kako nalozim jpeg ali drug format.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:

Preko optike peljem na zunanji DAC AKM...
Naredil sem vse tonske primerjave in žal ugotovil, da je CD predvajalnik najkvalitetnejŔi !!!!
lp
Bojc


Ne reĆØi! BoÅ” te trditve moral malo bolj utemeljit, ker se s takimi izjavami smeÅ”iÅ”. Zadeva je malo bolj kompleksna in tu je en kup spremenljivk, ki vplivajo na zvok pri predvajanju iz kompa. Prva je izmed cvetk je optika....

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je res konec pri 20 kHz?

Hypersonic Effect
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 23:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uspelo vam je, da me prezenete.
Ste pa res nekateri preve cvetke.
V bodoĆØe bo sve preko optike!
Ce pa komu slabo dela preko optike je pa problem nekje drugje!

Ne vem kako je z supersonicnim!?!?
Moj ojacevalec in super visokotonci so sposobni igrat preko 50khz in zato Ŕe vedno trdim da sta za zdaj najbiljsa formata LP in CD!

Sicer pa tisti ki imamo el. tehnicno ali viŔjo izobrazbo se ne vkljucujemo v te debate ...

Tak da ne rabite nadaljevat te rasprave.

Moj namen je bil dodat kaksno malenkost k boljsei SLO reprodukciji zvoka ...
Ne se bat, ker ne mislim niĆØesar prodavat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 01:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi te kdo želel pregnati? Kolikor vidim, je debata na nivoju, brez žalitev, ĆØeprav smo malo off-topic (naslov teme je: Soul Sonic)?

Tudi jaz zagovarjam CD in imam pretvarjanje iz CD formata (16/44.1) v npr. 24/96 format za zavajanje kupcev.

Ampak ĆØe želimo maksimum, 16/44.1 veĆØ ne bo dovolj. Najverjetneje bo prevladal 24/96 format ali Å”e veĆØ, npr. 24/192.

Optika? ƈe tebi igra OK in si zadovoljen, potem je vse OK.

ƈe pa te zanima, zakaj se je Gorko1 upraviĆØeno obregnil ob optiĆØno povezavo in zakaj je TOSLINK povezava inferiorna napram S/PDIF koaksialni, potem najdeÅ” TUKAJ odgovor. TOSLINK se obnaÅ”a kot pasovno omejena S/PDIF povezava.
ƈe bi se prenaÅ”ali samo podatki (data), sploh ne bi bilo problema. Tako pa se gre zraven Å”e takt (clock). Omejevanje pasovne Å”irine vodi k vnaÅ”anju dodatnega jitterja. Sliki 5 in 6 iz Hawksford-Dunnovega dokumenta sta zelo nazorni.
Jaz edino prednost optiĆØne povezave napram koaksialni S/PDIF vidim v galvanski izolaciji.
ƈe bi Å”lo za profesionalno uporabo in studio z desetinami istoĆØasno delujoĆØih digitalnih izvorov, kjer bi vsi imeli skupno maso brez galvanske izolacije in kup motenj po masi, OK, potem bi se bilo smiselno vpraÅ”at, kaj je manjÅ”e zlo, kaj vnaÅ”a manj jitterja: S/PDIF + motnje po skupni masi ali TOSLINK + dodatni jitter zaradi omejene pasovne Å”irine.

Dokler pa gre za domaĆØo uporabo in 1 ali 2 izvora, pa ni dileme. In tudi dober trafo za digitalni signal reÅ”i to galvansko izolacijo.
Pa Ŕe zastonj balansiran S/PDIF signal dobiŔ, ki ga Cirrus receiverji želijo (npr. CS8416).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 02:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Storm, vidi se, da imaÅ” veliko znanja o digitaliji.Keep on, veselje te je brat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 18, 2012 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Storm, vidi se, da imaÅ” veliko znanja o digitaliji.Keep on, veselje te je brat.
Egzaktli. Se ne bi mogel bolj strinjat.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2012 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z globokim spoÅ”tovanjem do Å”efa mirota in njegovih kreacij objavljam tale oĆØiten primer kraje industrijskega oblikovanja.. je bla zanimiva reakcija zadnjiĆØ v Baumaxu, ko sem od daleĆØ s svojim ranjenim vidom videl Soulsonice na elektro oddelku.. žena je rekla, da so mi skoraj oke padle iz jamic in da sem zaĆØel nerazumljivo jeclat..

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2012 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, daj no, ta zmazek od oblikovanja ne seže do kolen Soulsonicom. ƈeprav me SS zvokovno niso prepriĆØali, so pa vsaj videti dobro Smile Kaj dobro, fantastiĆØno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 20, 2012 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se strinjam popolnoma, samo preblisk sem delil..

peace..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 5 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe