Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka, zvoĆØnike recimo kot so MG20.1 in podobne planarce, ki imajo vsi veliko pod 86 db/1w( zelo radodarno izraženo, realno je vse okrog 80db/1w) obĆØutljivosti ne poženeÅ” z 2x14w zadostno, razen zelo redkih izjem. To je dejstvo in sem pripravljen ponuditi moje zvoĆØnike v test. Moj Solid state in tvoj izbor Unisona. Wink Za dosego neke jakosti paĆØ rabiÅ” moĆØ in tega ne moreÅ” spremeniti s koloriranjem zvoka. Za zelo nizke glasnosti posluÅ”anja pa se strinjam, da deluje.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Sob Mar 17, 2012 13:56; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NjegoÅ” je napisal/a:
SS imajo aktivno kretnico, ki je vredna se enega solidnega sistema. Ste to kretnico mogoĆØe testirali ma magneplanarjih in naredili verodostojen test.Lp


Kretnica je bila prej uporabljana na MG 20.1. Kaksne so razlike med pasivno in uporabe aktivne kretnice na MG 20.1 sem ze enkrat nekaj pisal. Za MG 20.1 imam se eno MG-jevo 'dedicated' aktivno kretnico v 'rezervi'.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
@ajka, zvoĆØnike recimo kot so MG20.1 in podobne planarce, ki imajo vsi veliko pod 86 db/1w obĆØutljivosti ne poženeÅ” z 2x14w zadostno, razen zelo redkih izjem. To je dejstvo in sem pripravljen ponuditi moje zvoĆØnike v test. Moj SS in tvoj izbor Unisona. Wink Za dosego neke jakosti paĆØ rabiÅ” moĆØ in tega ne moreÅ” spremeniti z koloriranjem zvoka. Za zelo nizke glasnosti posluÅ”anja pa se strinjam, da deluje.


LP

Taka debata s ĆØrnobelim gledanjem je brezpredmetna, je isto kot debatirat kako obĆØutiÅ” mraz pri -25Ā° na 5-6000 viÅ”incev z nekom, ki gleda sneg z naslonjaĆØa Wink

In piÅ”em Å”e enkrat, da ne bodo tisti, ki Å”e nimajo izkuÅ”enj na tem podroĆØju in ,ki berejo naÅ”e poste dobili napaĆØne predstave :

Vse teoretiĆØne razprave kako kaj "lampaÅ”" ne zmore, so zavajajoĆØe in so antireklama na Å”kodo "lampaÅ”ev" Å”e sploh SINGLE ENDED ojaĆØevalcem z majhnimi moĆØmi, ki neopraviĆØeno odvraĆØajo audiofile in si tako "ustvarjajo" zelo, zelo "nerealne reference"

Dodam Ŕe tole... Trditev ,da lampaŔ "kolorira" bolj kot kateri drugi "koncept" samo govori o hudi neizkuŔenosti avtorja, žal Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KakŔen Absolute 845SE bi že mogu kej zaŔpilat, ne? Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka , saj sem napisal, da so izjeme .Te odliĆØne izvedbe takÅ”nih lampaÅ”ev so drugaĆØe koncipirane kot "lampaÅ”" za 2ke in so zelo redke.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Skupna teža vseh Å”tirih membran s tuljavami basovcev, tako, ĆØez palec je okoli pol kilograma. Si ne znam predstavljati lampaÅ”a, ki je sposoben to ustaviti ! Požene že, a damping faktor lampaÅ”ev se vrti tam okoli 20 ĆØe je res velik in dober. S takim faktorjem ne ustaviÅ” membran kar tako. Železna kontrola basovcev je zelo potrebna, sicer zaĆØnejo oni po svoje in adijo transparenca - potem se pa naredi razlika v zvoku med trakom in ne dovolj kontroliranimi basovci. Pa tudi trakovi se znebijo 'tenkega' prizvoka (temu reĆØem pomanjkanje debeline, energije na srednjih tonih)

Tukaj pridejo do izraza tokovno zelo podprti ojaĆØevalci, ki so nastali ravno s tem namenom. Nazivna moĆØ ni nujno velika, tok (navor) pa Å”vasa!

Saj, tudi ĆØe bi probali z dosti slabÅ”im ojaĆØevalcem, bi Å”e vedno bilo uau. A tudi Miro je obstal, ko je sliÅ”al Spectrona kako vozi basovce.


Tocno, transparenca na basu je tista, ki je brez ustrzne moci in toka ne bos mogel nikoli dobiti. Bas membrana bo seveda premikala naprej in nazaj, samo hodi pac ne bodo tocni in to se slisi mogoce tudi na nacin, da je zvok bolj human. Pa je tudi pravilen?

V avdio verigah vglavnem usklajujemo take in drugacne nepravlosti. Za 'temne zvocnike' kupujemo 'svetle' ojacevalnike ali pa kable, da vse to uskladimo, ter tako veselo naprej.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
KakŔen Absolute 845SE bi že mogu kej zaŔpilat, ne? Razz


LP

Ne gre za tega, ki po ceni in kvaliteti sodi v sam vrh, niti ne za samega Unisona, da ne bom pristranski ampak veliko drugih tudi v bistveno nižjem razredu, že tudi krepko pod 5000 ā‚¬. Niti ne gre za absolutne skrajnosti kako pognati Magija 20.
Gre bolj za sploÅ”no mnenje, pristop, filozofijo, da bi moral biti zvoĆØnik veĆØ kot 90db/1w obĆØutljivosti, da je primeren za lampaÅ”a...
V praksi je veliko drugaĆØe ... Pred leti je bil v hrvaÅ”ki reviji test in ugotovitev, da je 12w Unison bolje pognal Magija 12 z 87db/1w kot je zmogel pognati dinamiĆØen zvoĆØnik z veĆØ kot 90db/1w.Takih primerov je zelo veliko in ni samo nekaj izjem... Je pa res da veliko ojaĆØevalcev na elektronke ne obvada "bas" kot je treba, žal ga tudi velik del tranzistorjev ne, Å”e sploh že od 20hz naprej ... NapaĆØno je soditi lampaÅ”a po vintage aparaturah ko "blurajo" bas že pri 200 hz ...
Ravno zato sem prej podal primer Nightingale, ki ima "malo moĆØi" a zelo dobro loĆØeno napajanje, kar mu omogoĆØa maximalno prilagodljivost ...
In ĆØe govorimo o kvalitetni zasnovi OB, Å”e posebaj, ker so koloracije zaradi ohiÅ”ja minimalne le ta hitro prepozna "vernost" lampaÅ”a... In to ne velja samo za OB, ampak nasploÅ”no naj bi bil zvoĆØnik tako nevtralen, da hitro "prepozna" lažno nevtralnost ali koloracijo ojaĆØevalca, izvora, kabla ...

Dober test je minimalistiĆØna glasba Steve Reicha, tisti ki ga poznate veste kaj govorim... Njegova "zvoĆØna paleta" zelo hitro zapade v mehaniĆØno reprodukcijo zvokov, ĆØe je sistem sestavljen samo po principu "moĆØi in kontrole" .



ZvoĆØnik OB v ohiÅ”ju iz keramike podobnem materialu ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

svet gre v maloro, spet se bom moral strinjati z Ajko, dvajset let in veĆØ nazaj sem se muĆØil z manjÅ”imi Magneplanarji-McIntosh 2205 mislim da je bil, kup železja od 40 kg dellariranih 200w na kakikoli impedanci in ni bilo kaj dosti od njega, takrat sem zgubil vso veselje do Mc... ko vidim in posluÅ”am nova sranja ki jih delajo, sem toliko bolj prepriĆØan v to, recimo da so izjema 1Kw monobloki ki so me prijetno presenetili da sem prviĆØ sliÅ”al B&W 802 igrati kot se spodobi, pa sem jih velikokrat prej posluÅ”al

Iste Magije sta dva razliĆØna lampaÅ”a izmerjeno nekje 2x1 8 in drugi cca 25w po kanalu z najveĆØjo lahkoto poganjala kot se spodobi, tudi ob teži kakih 10 kg v primerjavi z ĆØudovitim 40 kg železja autoformerjev...

ker gre samo osel enkrat na led, audiofili pa veĆØkrat sem poskusil tudi z Mcintosh 60 w lampami...drugo pakovanje isto s****e..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do Pirana ni daleĆØ, dva Single Endeda v prtljažnik in test. ƈe se @zvoĆØnik strinja, seveda.

Tudi sam sem pristaÅ” zvoka single ended in sem jih kar nekaj sprobal, Å”e veĆØ posluÅ”al okoli. Tudi zato bi mi ustrezali Danleyi, ker bi toĆØno to naredil !!

Na moje, poĆØasi že odslužene, Monitor Audio (88 dB/W obĆØutljivosti) sem preskusil Unison Simply two (z EL34). Res enkratno, samo glih ko zaĆØneÅ” uživati in bi dodal en pikiĆØ, je konec. Seveda s 300b bi reÅ”il zadevo, kljub isti deklarirani moĆØi, ker je direktno kurjena trioda ipak nekaj drugega kot pentoda..

Eden iz naÅ”ega kroga si je nabavil 300b SE in poganja EminentTechnology LFT8b (ni Castor, ki ima tudi take zvoĆØnike). Kaj naj reĆØem, dokler traja je zelo ok. Ma je premalo jakosti. LFT8b ima 83 dB/W obĆØutljivosti.

SoulSonic ima najverjetneje tam okoli 86 dB/W podobno kot MG20. Samo membrana wooferja Maggijev tehta nekaj gramov, SS basovci grejo proti kilogramom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi lampaÅ”i in lampe imajo razliĆØen driving ability in kadar posluÅ”am 845 v Unisonih, je jasno, da imajo polno kapo driva in gaina in da ima 845 lampa ornk "bite" napram..(ne bom navajal ojaĆØevalnih, da ne bo kdo užaljen) in razkoÅ”no kontrolo spodnjih registrov.
Nothing mellow in pacastega pri 845, preprosto izrazito moĆØna lampa, ob bok bi jim sicer postavil KT Gold Lionce(vsak cigo svojega..pa ni to, tudi KT so kot 845 grajene z drugaĆØnimi, viÅ”jimi zahtevami od mainstream tipov ojaĆØevalnih), ampak KT je dokaj zahtevna lampa in "teĆØna" dokler ji totalno ne prilagodiÅ” sistema in najdeÅ” zanjo res primernih malih lampic, kar za Unisona in 845 ne velja.
Tu je takoj vse na razpolago.

845 v Unisonu je preprosto treba sliŔat, "doživet", v primernem okolju(sistemu in prostoru), da verjameŔ.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Maggie imajo uradno podano obĆØutljivost z 86dB/500Hz /2.83v, kako se te vrednosti izmerjene je ponekod uganka in ne pove ĆØisto realnega stanja. Ob primerjavi z drugimi zvoĆØniki in enakim ojaĆØevalcem se pa sliÅ”i kot veliko manj. PaĆØ podatek v razmislek.
Ajka v eni sapi me razsujeÅ” pol pa napiÅ”eÅ”, da ima kljub temu veliko Å”tevilo lampaÅ”ev problem z basom. Uskladiti sistem z dobrim lampaÅ”em je bistveno težje in tudi dražje(skoraj nesramno), ĆØe hoĆØemo doseĆØi ultimativno kvaliteto, torej kje je tukaj dober napotek neizkuÅ”enim pri tebi?Kako boÅ” pa pognal ribbon, ki lahko ima tudi manj kot 2Ohm s SET in koliko manj izbire imaÅ”(brez dodatnih autoformerjev in podobnih reĆØi)?
Nekje navajaÅ” izkuÅ”nje in leta. Na žalost ne pomagajo, ĆØe nekdo nima posluha in samo na daljavo zlaga slikice in sisteme. Kdor je dovolj kritiĆØen in dobro sliÅ”i, da lahko poda realno mnenje je vĆØasih...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Ned Mar 18, 2012 11:43; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Skupna teža vseh Å”tirih membran s tuljavami basovcev, tako, ĆØez palec je okoli pol kilograma. Si ne znam predstavljati lampaÅ”a, ki je sposoben to ustaviti ! Požene že, a damping faktor lampaÅ”ev se vrti tam okoli 20 ĆØe je res velik in dober. S takim faktorjem ne ustaviÅ” membran kar tako. Železna kontrola basovcev je zelo potrebna, sicer zaĆØnejo oni po svoje in adijo transparenca - potem se pa naredi razlika v zvoku med trakom in ne dovolj kontroliranimi basovci. Pa tudi trakovi se znebijo 'tenkega' prizvoka (temu reĆØem pomanjkanje debeline, energije na srednjih tonih)

Tukaj pridejo do izraza tokovno zelo podprti ojaĆØevalci, ki so nastali ravno s tem namenom. Nazivna moĆØ ni nujno velika, tok (navor) pa Å”vasa!

Saj, tudi ĆØe bi probali z dosti slabÅ”im ojaĆØevalcem, bi Å”e vedno bilo uau. A tudi Miro je obstal, ko je sliÅ”al Spectrona kako vozi basovce.


Tocno, transparenca na basu je tista, ki je brez ustrzne moci in toka ne boÅ” mogel nikoli dobiti. Bas membrana bo seveda premikala naprej in nazaj, samo hodi pac ne bodo tocni in to se slisi mogoce tudi na nacin, da je zvok bolj human. Pa je tudi pravilen?

Lp


Samo to je poanta! Bas rabi "navor", ki pa ni nujno povezan z moĆØjo. Zato so pri nizkih obĆØutljivostih in planarjih najbolj ustrezni tokovno moĆØni ojaĆØevalci. Tudi za klasiĆØne nizkoobĆØutljive zvoĆØnike je problem samo kontrola basa. Pri basu težko govorimno o transparenci, paĆØ pa da lepo "gode". V basu je ogromno detajlov, fines...Drži tudi kar pravi Ajka, da 24W lampaÅ”a to lahko gladko zmore (pri velikih planarjih pomoje težko, pri klasiĆØnih nizkoobĆØutljivih pa gladko) SS z dumping faktorjem 500+ in mnogo wati pa mnogokrat ne. Treba probat.

Bistvo pa je drugje. ƈe "bas" ne stoji kot je treba, ĆØe ni zmožem odigrati detajla, finese se tudi vse zgoraj ne sliÅ”i "kot je treba".
ƈe pa bas z odliko "gode" so srednji in visoki zraĆØni, polni, lepo stojijo v prostoru. Rabijo prostor v katrem "plavajo", in Å”ele ta jim da pravi relief. ƈe ne vse skupaj koagulira.
Zato se na hornih brez aktivno gnanih basov veĆØ W bolje obnese. . Å ele takrat troblja "zapoje" , dobi tisto pravo likvidno transparenco, in tudi izgubi trobljast prizvok ostrine.
Bas je kot ribnik, ĆØe je kristalno ĆØist vidiÅ” vsak detajl srednjih in visokih, ĆØe je kalen pa ne vidiÅ” niti kje je rob ribnika in se zaĆØne blato, niti kaj plava not.
Ergo, SET ki ni na doloĆØenih zvoĆØnikih ni sposoben odpeljat basa je popolnoma zgreÅ”ena investicija. Od SET superiornosti tudi na visokih in srednjih ne bo ostalo prav niĆØ.

Druga zabloda pa je, da mora dober sistem imeti ne vem kako nizek bas. ƈe gre do 50z je vrh kape, seveda ĆØe so ti odigrani v prvi ligi.

In tudi odgovor zakaj zvoĆØniki, ki so konÅ”truirani z restrikcijo basa navzdol samo dokler ga zmorejo odigrati res ĆØisto in korektno igrajo bistveno bolje kot "wanabee" Å”katle ki jih spustijo do 20-40 Hz, pa je jasno da tega že po gabaritih ne zmorejo. TAkih pa je danes veĆØina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja izkuÅ”nja.Kronzilla DX(25W - imel na testu pred nakupom) je bila tudi na basih boljÅ”a od Primare 200. Prav tako tudi od lampaÅ”kih monoblokov Rouge Audio(2x150W).ki so poĆØepnili na testnem materialu.
Na Piegah C10Ltd(bas 27Hz)
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enako kot Jazz, imam tudi jaz zelo pozitivno mnenje o basu Kronzille.Sam imam model SXi, 2x50W, singlended triode, poganjam pa Focale. Bas je hiter, natanĆØen, primerno trd, brez odveĆØne mehkobe in razvleĆØenosti, izmerjeno do sliÅ”nih 20 Hz.
LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ala ragazzi,fermajte tovara.Kaj ste tako zapeli za tip ojaĆØevalca?Vsak si to sam izbira po svojem okusu in možnostih in nobena reÅ”itev ni ultimativna.
PoÅ”teno pa bi bilo od tube fanov,da povejo tudi koliko stroÅ”kov vleĆØe lampaÅ” s sabo in to,ĆØe samo menjavaÅ” izrabljene lampe,kaj Å”ele,Ʀe se zaĆØneÅ” igrat z raznimi verzijami le teh.Ne na zadnje,pa na zvoĆØnikih tipa SS,Maggie 20 ipd z le nekaj lampami,ne verjamem,da bi doživel isto kot s 4 Spectroni,ali pa,kot bi rekel Ambasador,je za probat in pustimo se presenetit.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 3 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe