Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador

zanimivo pisanje in izkušnja. In ravno na rovaš izkušenj - če se ne motim, sta oba z Borisom imela priložnost poleg Soul Sonicsov v domačem, znanem okolju poslušati tudi Danleye. Osebno se v celoti zavedam popolne konceptualne razlike med omenjenimi zvočniki, po zapisanem pa določene muzikalne lastnosti vseeno niso daleč narazen. Sam Danleye poslušal pri prijatelju v Ljubljani, Soul Sonicsov nikoli.

Kaj bi lahko rekel na temo primerjave? Namreč, kolikor poznam ribbone, le-ti običajno (Magneplanar) imajo kanček karakternega prizvoka, ki nekatere moti. Po drugi strani so se mi Danleyi slišali izredno neposredni, težko bi govoril o kakšnem olepševanju zvoka (pohvalno!!), izredno dinamični.

Kakšno je tvoje (cenjeno) mnenje?

In za konec: Boris, pohvalno! Me veseli, da so med nami tudi takšni, ki si upajo ugrizniti v takšen projekt. In je obetavno, da je zadaj SLO know-how!

[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kje je Miro?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
kje je Miro?

Tukajšnji woodoo pospeševalci in osemenjevalci so ga oterali! Evil or Very Mad
Poskusi na FB.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Zvočnik, a imaš Impulse aktivno gnane? Kretnica?
Vsekakor zelo vzpodbudno dogajanje okoli teh zvočnikov. Čestitke.
LP Jernej


Kar ti je ze Ambasador odgovoril drzi. Bolj tocno pa gre za aktivno postavitev s Pass Labs XVR-1 kretnico, ki sem jo uporabljal ze na MG 20.1. Spectroni pa dajejo v monoblok konfiguraciji na 8 ohmov nic manj kot 1800 w vsak. Za trak mogoce pevec zato je gain nizji kot na basih, vseeno pa je kontrola trak precej boljsa kot s samo eno stereo koncno.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Ambasador

zanimivo pisanje in izkušnja. In ravno na rovaš izkušenj - če se ne motim, sta oba z Borisom imela priložnost poleg Soul Sonicsov v domačem, znanem okolju poslušati tudi Danleye. Osebno se v celoti zavedam popolne konceptualne razlike med omenjenimi zvočniki, po zapisanem pa določene muzikalne lastnosti vseeno niso daleč narazen. Sam Danleye poslušal pri prijatelju v Ljubljani, Soul Sonicsov nikoli.

Kaj bi lahko rekel na temo primerjave? Namreč, kolikor poznam ribbone, le-ti običajno (Magneplanar) imajo kanček karakternega prizvoka, ki nekatere moti. Po drugi strani so se mi Danleyi slišali izredno neposredni, težko bi govoril o kakšnem olepševanju zvoka (pohvalno!!), izredno dinamični.

Kakšno je tvoje (cenjeno) mnenje?

In za konec: Boris, pohvalno! Me veseli, da so med nami tudi takšni, ki si upajo ugrizniti v takšen projekt. In je obetavno, da je zadaj SLO know-how!

[/b]


Jaz sem poslusal tudi Danleye v mojemu sistemu. Dinamika tu ni vprasljiva, prizvok troblje pa je in to kljub zelo dovrsenemu dizajnu. Postavitev ni kriticna, nima pa odziva pod 60 Hz. Po dolocenem casu poslusanja sam zvok ni tako homogen kot kaze na prvo uho. Res je, da ima zelo posreceno visokotonsko podrocje. Zvok je sicer atraktiven samo SS-ji imajo na koncu veliko bolj kompleten in muzikalicen zvok. Lahko povem, da niti na MG 20.1 se manj pa na SS-jih nisem in ne slisim kaksnih prizvokov zaradi trakov. To je mogoce lahko vprasanje a le kadar sisitem ni usklajen.
Eni in drugi imajo lahko svoje privzence in zgovornike iz tega ali onega razloga.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SoulSonic je po nekaterih parametrih v sami konici (po mojem mnenju, ko bi to slišali, bi nas bilo verjetno zelo veliko enako mislečih). Če mi ga Miro podari, pa bom zelo nesrečen: nimam ga kam postavit in nimam toliko cvenka za vso mašinerijo potrebno za korekten rezultat.

Po drugi strani Danley se je v prvem poskusu 'usedel' v moj prostor, že moj Krellčič je bil dovolj za uporaben rezultat (seveda ni take transparence kot s Spectroni), pri postavitvi na tleh ni bilo ne duha ne sluha o trobljasti koloraciji ( ko jih je Rudi slišal tako postavljene, je tudi sam to uporabil). Sweet spot izgine, lahko hodiš naokoli po sobi in se pozicija instrumentov ne spreminja. Glasovi spikerjev na radiu (in zborovsko petje) so tako realni: ko je Mef imel oddaje na radiu Trst je bilo kot bi bil v sobi (kocine so mi šle gor ker ga poznam v živo, je skoraj moj sosed). Tudi če ni tako ultimativne transparence kot na SS in super detajlov, me to ne moti.
Poleg tega nisem ljubitelj ogromnih naprav in skladovnice elektronike in kabelskih gnezd. Zame je ideal da se sliši samo glasba, ostalega pa naj bo čimmanj.

Ergo: zame, moje želje in fobije je Danley kar pravi. V isti sapi pa: kapa dol SoulSonicom !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem že kakšno leto nazaj al pa še več dejal ,da veliki open baffli rabijo veliko moči.s tem sem mislil velike k1 .....no dobro igrajo tudi z manj močnimi ojačevalci.....a svojo pravo naravo pokažejo šele z močnejšimi .soul sonicov še nisem slišal ,me pa zanima kako igrajo.če jih zvočnik žene z tistimi "zverinami" mora to biti zanimiva izkušnja... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
SoulSonic je po nekaterih parametrih v sami konici (po mojem mnenju, ko bi to slišali, bi nas bilo verjetno zelo veliko enako mislečih). Če mi ga Miro podari, pa bom zelo nesrečen: nimam ga kam postavit in nimam toliko cvenka za vso mašinerijo potrebno za korekten rezultat.

Po drugi strani Danley se je v prvem poskusu 'usedel' v moj prostor, že moj Krellčič je bil dovolj za uporaben rezultat (seveda ni take transparence kot s Spectroni), pri postavitvi na tleh ni bilo ne duha ne sluha o trobljasti koloraciji ( ko jih je Rudi slišal tako postavljene, je tudi sam to uporabil). Sweet spot izgine, lahko hodiš naokoli po sobi in se pozicija instrumentov ne spreminja. Glasovi spikerjev na radiu (in zborovsko petje) so tako realni: ko je Mef imel oddaje na radiu Trst je bilo kot bi bil v sobi (kocine so mi šle gor ker ga poznam v živo, je skoraj moj sosed). Tudi če ni tako ultimativne transparence kot na SS in super detajlov, me to ne moti.
Poleg tega nisem ljubitelj ogromnih naprav in skladovnice elektronike in kabelskih gnezd. Zame je ideal da se sliši samo glasba, ostalega pa naj bo čimmanj.

Ergo: zame, moje želje in fobije je Danley kar pravi. V isti sapi pa: kapa dol SoulSonicom !



Poišči sponzora za DUELUND pa bo Danley ultimativno transpareco tudi pokazal ! Shocked
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ne vem kako je SS občutljiv, oziroma kako je igral v Vegasu na Wavacu... Veliko je OB, ki pokažejo vse svoje kvalitete ravno na ojačevalcih na elektronke. Seveda, če je zvočnik dobro zasnovan bo razliko med tranzistorjem in cevmi tudi dobro pokazal ...





Nightingale, zelo dobra sinergija med zvočnikom in ojačevalcem, za še "zemeljske cene" ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 03:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Ne vem kako je SS občutljiv, oziroma kako je igral v Vegasu na Wavacu... Veliko je OB, ki pokažejo vse svoje kvalitete ravno na ojačevalcih na elektronke. Seveda, če je zvočnik dobro zasnovan bo razliko med tranzistorjem in cevmi tudi dobro pokazal ...


Seveda ni moja kombinacijaa absolutna in edina, je bila pa pri roki in se dala po vrhu vsega.

Zelo zelo zanimivo bi bilo slisati kombinacijo s kaksnim vrhunskim OTL, recimo Joule Electra.

Vsaj po napisanim sodec je Wavavc poganjal SS tako, dobro, da se je 'govorilo' o zvocnikih.

Kdo ve kaj vse se da se 'iztisniti' iz Impuse-ov.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me če so na zgornjih slikah zvočniki Almaro-Japan.
SS imajo aktivno kretnico, ki je vredna se enega solidnega sistema. Ste to kretnico mogoče testirali ma magneplanarjih in naredili verodostojen test.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skupna teža vseh štirih membran s tuljavami basovcev, tako, čez palec je okoli pol kilograma. Si ne znam predstavljati lampaša, ki je sposoben to ustaviti ! Požene že, a damping faktor lampašev se vrti tam okoli 20 če je res velik in dober. S takim faktorjem ne ustaviš membran kar tako. Železna kontrola basovcev je zelo potrebna, sicer začnejo oni po svoje in adijo transparenca - potem se pa naredi razlika v zvoku med trakom in ne dovolj kontroliranimi basovci. Pa tudi trakovi se znebijo 'tenkega' prizvoka (temu rečem pomanjkanje debeline, energije na srednjih tonih)

Tukaj pridejo do izraza tokovno zelo podprti ojačevalci, ki so nastali ravno s tem namenom. Nazivna moč ni nujno velika, tok (navor) pa švasa!

Saj, tudi če bi probali z dosti slabšim ojačevalcem, bi še vedno bilo uau. A tudi Miro je obstal, ko je slišal Spectrona kako vozi basovce.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Skupna teža vseh štirih membran s tuljavami basovcev, tako, čez palec je okoli pol kilograma. Si ne znam predstavljati lampaša, ki je sposoben to ustaviti ! Požene že, a damping faktor lampašev se vrti tam okoli 20 če je res velik in dober. S takim faktorjem ne ustaviš membran kar tako. Železna kontrola basovcev je zelo potrebna, sicer začnejo oni po svoje in adijo transparenca - potem se pa naredi razlika v zvoku med trakom in ne dovolj kontroliranimi basovci. Pa tudi trakovi se znebijo 'tenkega' prizvoka (temu rečem pomanjkanje debeline, energije na srednjih tonih)

Tukaj pridejo do izraza tokovno zelo podprti ojačevalci, ki so nastali ravno s tem namenom. Nazivna moč ni nujno velika, tok (navor) pa švasa!

Saj, tudi če bi probali z dosti slabšim ojačevalcem, bi še vedno bilo uau. A tudi Miro je obstal, ko je slišal Spectrona kako vozi basovce.

Saj o tem je že bilo govora. Bi pa lahko v aktivni konfiguraciji bilo zanimivo preizkusiti kombinacijo lampaš na ribbonu in močna AB ali v tem primeru d Spectron na basu.
Tudi Wavac so se baje zelo izkazali v srednjih in visokih , jih bi pa verjetno zmanjkovalo pri basu, kar je normalno in je @ambasador pravilno ugotovil.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Sob Mar 17, 2012 12:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ajka"]LP

Ne vem kako je SS občutljiv, oziroma kako je igral v Vegasu na Wavacu... Veliko je OB, ki pokažejo vse svoje kvalitete ravno na ojačevalcih na elektronke. Seveda, če je zvočnik dobro zasnovan bo razliko med tranzistorjem in cevmi tudi dobro pokazal ...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LP

@Njegoš. Zvočniki na zgornjih slikah so ravno tako Nightingale. Poganja pa jih SE ojačevalec s 300b lampo, 20w moči po kanalu z ločenim napajanjem in še posebaj "power conditioners" ...

@ambasador. V zadnjih letih res opažam trend, občutljivi zvočniki celo "trobente"in ojačevalne zverine s 500w in več po kanalu z izgovorom po kontroli, kontroli, kontroli ... Res, ko konkretne zvočnike priklopiš na monobloke še po možnosti v biwire konfiguraciji lahko hitro ugotoviš, da je zvok izredno kontroliran, brezhiben ritem, dinamika, volumen, teža, presenca, oder in instrumenti imajo telo in polnost, ne samo konture pa doseganje velikih glasnosti in še in še bi se dalo kaj dodat ampak ko preklopiš na dober lampaš z samo 12-24w ti ni več nič jasno ... Res veliko vrlin "močnega sistema" izgine ampak pojavi se magija glasbe, ki je tako pristna, da zasenči vse tehnične parametre "moči" . Pri manjši kontroli, manjši dinamiki, manjši glasnosti je glasbe več na bolj organski način z bolj naravno transparenco in naravno mikro in makro dinamiko... Seveda to je treba slišat neposredno v istem prostoru...

Vse teoretične razprave kako kaj "lampaš" ne zmore, so zavajajoče in so antireklama na škodo "lampašev" še sploh SINGLE ENDED ojačevalcem z majhnimi močmi, ki neopravičeno odvračajo audiofile in si tako "ustvarjajo" zelo, zelo "nerealne reference" Crying or Very sad Crying or Very sad Rolling Eyes




_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 2 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe