Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvok narave
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 17:18    Naslov sporočila: Zvok narave Odgovori s citatom

Prosim za ocenitev mojega posnetka Wink

https://www.youtube.com/watch?v=4p-kJB2Mkjs&list=HL1330266703&feature=mh_lolz[img][/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni ne deluje preveč naravno Wink A je to več posnetkov zmiksanih Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni več posnetkov zmiksanih ampak je posneto v naravi tako kot se sliši. Wink
Sliši se pa kot da bi bilo večkanalno ampak ni, ker ima posnetek izredno široko zvočno polje. Very Happy
Oglaša se na desetine čričkov, kjer vsak prepeva svojo skladbo.
Posneto je pa v PCM stereo 96khz 24 bit z snemalnikom Olympus.
Sliši se fenomenalno ampak originala ne morem dati na portal ker ne gre. Evil or Very Mad
Zato sem ga dal na You Tube tam pa ni v celoti in še stisnjen je.
Ima 66Mb in traja 2 minuti saj ima kar 4608 kb/s pretoka.
Imam še nekaj posnetkov z plaže kjer se posnel valove, ali bi jih lahko dal na portal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje natanko pa je to posneto? Črički se namreč, po mojih izkušnjah, tako izstopajoče lahko slišijo le na primorskem.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zmiksano se mi je zdelo zato, ker se sliši čričke, vodo, ptiče, neko cesto,....nenavadna kombinacija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je glavno vprašanje ali s tako napravo in vgrajenimi mikrofoni snemati 24/96 ? 24 bitov še gre, zakaj pa 96Khz ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, zvok je že zmečkan totalno. Menda YT dobro podpira 256mp3 upload. Predlagam, da odpreš račun na souncloud.com, sicer je stream v mp3, ti pa omogoča download originalnega formata
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole še poslušajte.Na ušesa si dajte slušalke zaprite oči, in že ste na morju. Wink
Posneto z snemalnikom Olympus 96Khz/24bit.
https://www.youtube.com/watch?v=8C3-uh0huHs&context=C3516c8dADOEgsToPDskLFt0My25LmYbpm_V6-W6m0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Tole še poslušajte.Na ušesa si dajte slušalke zaprite oči, in že ste na morju. Wink
Posneto z snemalnikom Olympus 96Khz/24bit.
https://www.youtube.com/watch?v=8C3-uh0huHs&context=C3516c8dADOEgsToPDskLFt0My25LmYbpm_V6-W6m0

Priklopil na sistem. Basira kot zmešano(veter zapihljal v mikrofona?). Bo treba probati še s slabimi slušalkami
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja veter je pihljal zato bi lahko uporabil vetrolova na mikrofonah.
Jazz kakšno je tvoje mnenje po tonski plati kljub temu da je zadeva močno stisnjena na You Tube? Ti je pričaralo občutek morja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 01:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Ja veter je pihljal zato bi lahko uporabil vetrolova na mikrofonah.
Jazz kakšno je tvoje mnenje po tonski plati kljub temu da je zadeva močno stisnjena na You Tube? Ti je pričaralo občutek morja?

Wink nič mi ni pričaralo.

Drugače pa elektroniki(ambientalni) nosijo s seboj take napravice in snemajo zanimive zvoke(pa se ne razpucavajo z nevemkakšnimi formati) - vejo, koliko so take naprave sposobne. Sam sem pred leti z DATom(16/44.1 ali 4Cool snemal zvoke narave in včasih je pri poslušanju zares zelo realno (daš napravico na stojalo in pustiš v leglu zvokov za kako uro...). Zanimivi eksperimenti so, ko daš mikrofone npr. v steklenico,škatlo in pustiš na dežju(zavarovano). Na Sajeti so bile take delavnice in rezultati presenetljivi. Lani je imel Boštjan Perovšek delavnico snemanja naravnih zvokov(s shotgun mikrofoni).
Samo Kutin je z mojim ZOOMom snemal po Maroku, kjer je bil tri mesece in iz vsega naredil zanimiv CD(lokalni glasbeniki+zvoki). Ali pa pod Mangartom, kjer pastirji spuščajo neverjetne zvoke.
Biosphere je šel na osemtisočak, posnel dogajanja na poti-in evo CDja...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 10, 2012 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žabji zbor posnet z Olympus snemalnikom v LPCM 96 Khz/24 bit.
Z pretokom 4608 kbps, količina 99,5 Mb.Čas trajanja 3 minute.
http://www.youtube.com/watch?v=bIlm6IArKLY&feature=youtu.be
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 11, 2012 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez zamere prosim. .ampak, a ti kaj močnega kadiš zadnje čase Razz
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 11, 2012 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni bi bil posnetek prav všeč, če ne bi bilo solistke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 11, 2012 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Brez zamere prosim. .ampak, a ti kaj močnega kadiš zadnje čase Razz

Nič ne kadim.Poleg čričkov, in žab sem včeraj posnel še kanjo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe