Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Gramofoni Rega
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2012 19:16    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ajka

niè nisi odgovoril kaj sem te vprašal, ali si imel kdaj boljši gramofon kot Unison- cenejši Clearaudio plus košèek lesa...ali vsaj nekaj èasa poslušal kaj boljšega, ne videl na netu ali sejmu za par minut

Zakaj pa potem, èe je tvoja meja za dober zvok pod 5.000eur prodajaš ali vsaj poskušaš prodajati dražje aparature, a ne verjameš v to kaj nakladaš ali misliš da so tudi interesenti za dražje po tvoje predrage aparature
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2012 19:28    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

saj je za vsakega nekaj na trgu.

Približati se zvoku CD-ja v smislu 'okostja' zvoka je v bistvu kompliment. Tisto nekaj veè napram CD kot je resolucija, drage glavice avtomatièno imajo. Ostane samo še vprašanje harmoniènosti (izzvenevanja) posameznih tonov in akordov.

Zakaj to pravim? Najtežje se je pri gramofonih znebiti nekaj koloracij, ki jih povzroèa naprimer protiutež na roèki - ta je obièajno na gumici in naredi midbas nekoliko prazen - na drugi strani pa napihne bas. Pa jermenski pogon, ki naredi midbas gumijast in z jo-jo efektom podira timing. Pa motorska kontrola, ki dobesedno 'štemplja' zvok gramofona - z direkt drajvi na èelu. Preseli motorsko kontrolo na drugi gramofon in zvok gre z njo! Menjaj motorsko kontrolo in menjaš 60% zvoka. Odkod glih 60 posto - hoèem s tem reèi glavnina, veè kot polovica.

Projektanti skrbno usklajujejo vse te pojave. Imeti nevtralen gramofon je kompliment. Nekateri pa noèejo tega, zanje je 'pravi' analogni zvok tisti, ki ima zgoraj navedene koloracije - niè narobe, ker ustvarja atmosfero iz LP dobe, ki je bila takrat povsod prisotna. Za slednje je en vintage kot Thorens (izpred leta 1970) tata mata. Tudi meni so bolj všeè starejši Thorensi. Kasnejši so hoteli biti 'moderni' in so žrtvovali zvok (takrat je haral direkt drive)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 11:48    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

LP

Èe govorimo o dobrem CD zvoku je seveda kompliment, da sta si z LPzvokom podobna pravzaprav morata biti, èe se konstruktorji trudijo iskati isti "sveti gral"...
Negativni predznak pa dobi LP zvok, èe gre primerjava s "tipiènem CD" zvokom, ki igra tanko, brezbarvno, vse na isti naèin Crying or Very sad

Ker pa sodobni CDpredvajalniki-DACi igrajo že zelo dobro je najlažje podražat gramofon in vse kar spada zraven in s tem oddaljit širšo publiko od kritiène presoje, pod pretvezo "pojma nimaš saj nisi nikoli slišal vrhunskega LPzvoka " kot pravi @audiofrik Laughing Laughing Laughing
Torej @audiofrikova logika, "proizvajalci" ukinite vse modele do 5000€, lastniki , ki imate take "cenene" gramofone vse v smeti, igrajo tako in tako vsi zaniè. Se bodo sedaj "pogovarjali" samo tisti izbranci, ki presežejo to mejo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 12:21    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Dva avdiofila se med seboj ne moreta, in se ne bosta nikoli strinjala niti v eni stvari, èe se bosta sluèajno strinjala je to tako, kot èe bi zadel na lotu. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 12:44    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Kar je izjemno v pomoè nekomu, ki ravno vstopa v svet predvajanja vinilk...

Lukinu predlagam (vkolikor sploh še sledi forumu), naj za zaèetek zapravi manj, ne 1500 EUR za gramofon. Preden kupiš vse potrebno se stroški kar naberejo (gramofon, phono predojaèevalec, razne drobnarije za pravilno nastavitev gramofona in èišèenje prahu, ter najpomembnejše - plošèe!)

Na tem cenejšem gramofonu se boš nauèil sam menjati glavo, nastaviti vse parametre, obenem pa ne boš živèen da boš napravil katastrofalno napako èe bo šlo kaj narobe... Vmes pa bo dovolj èasa za branje forumov, obisk kakega hi-fi sejma, spraševanje kolegov... In sèasoma boš sam videl, kaj te pri gramofonih "rajca" - nekateri padajo na izgled, drugi na materiale, nekateri jih celo poslušajo...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!


Nazadnje urejal/a Bwaze Sob Feb 04, 2012 15:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 14:32    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bwaze

absolutno se strinjam z tabo, to tudi sam vedno predlagam kakemu zaèetniku, pa èimbolj vstran od dražjih MC ipd daleè od trditev, ki mij jih pripisuje nakladaè Ajka veno sem preprièeval da lahko gramofon za relativno malo denarja igra zelo dobro, poznam pa hkrati kaka je razlika med solidnim in vrhunskim, za razliko v ceni pa žal ne morem biti kriv.

Ajka seveda kot vsak trgovec skuša èimveè prodati, po možnasti dražjih komponent kjer so zaslužki še veèji, veselo lepi vse kar najde dragega na netu hkrati pa naklada o tem kako je nekaj èez recimo 4-5000 eur tako ali tako precenjeno, še vedno pa se izogiba odgovoru a je sploh poslušal vsaj nekaj èasa gramofon ki presega to vsoto, po možnosti sam gramofon ne z roèkoin odjemno dozo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 15:03    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Predvsem se mi zdi problem pri tem vprašanju:

lukin je napisal/a:
Kaj mi priproèaš kot prvi nakup gramofona, roèke in glave? išèem eno dobro kombinacijo, da bom mel za dlje èasa. lahko tudi rabljeno, tam nekje do 1500 eur. noèem si kupovati nekih project za 200 eur, ker bom kmalu ugotovil, da je treba zamenjati vse...


to, da kupec sam ne bo vedel, zakaj je plaèal 1500 EUR. Èe ima ogromno denarja, je moj sestavek seveda brezpredmeten. V vsakem drugem primeru pa se mi zdi zelo pomembna izobrazba - pot do same konfiguracije, in ne konfiguracija sama. Ideja v glavi, kakšen zvok sploh želiš od svojih aparaturic. Seveda je lažje, èe lahko zadeve slišiš pri prijatelju, v trgovini, ampak na koncu mora stvar delovati doma, v tvoji sobi, v kombinaciji s tvojimi komponentami.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 15:53    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
Bwaze

absolutno se strinjam z tabo, to tudi sam vedno predlagam kakemu zaèetniku, pa èimbolj vstran od dražjih MC ipd daleè od trditev, ki mij jih pripisuje nakladaè Ajka veno sem preprièeval da lahko gramofon za relativno malo denarja igra zelo dobro, poznam pa hkrati kaka je razlika med solidnim in vrhunskim, za razliko v ceni pa žal ne morem biti kriv.

Ajka seveda kot vsak trgovec skuša èimveè prodati, po možnasti dražjih komponent kjer so zaslužki še veèji, veselo lepi vse kar najde dragega na netu hkrati pa naklada o tem kako je nekaj èez recimo 4-5000 eur tako ali tako precenjeno, še vedno pa se izogiba odgovoru a je sploh poslušal vsaj nekaj èasa gramofon ki presega to vsoto, po možnosti sam gramofon ne z roèkoin odjemno dozo


LP

Vidiš, žaljenje ti gre zelo dobro od rok ... Škoda, da se ne postaviš na svoje noge, èe si tako sposoben, raje zdraviš svoje frustracije na tem forumu ... Razgledan pa si tako zelo, da s kozarcem hodiš okoli po MULTIMEDIA HI-FI SHOWu in ne veš v kateri sobi si, kamoli, da veš kaj si slišal Embarassed Wink

Za bodoèe kupce pa še enkart tole :

""""" Na SLO trgu so prisotne vsaj še te firme : Audio Tech., Technics, Denon, Lenco, Rega, VPI, Project, Music Hall, Michell, SME, Unison, Pear, Well Tempered, Roksan, Smoliè, Kuzma ... oprostite, èe sem še koga pozabil Wink """""
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
audiomaniac



Pridružen/-a: Èet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 16:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
Bwaze

absolutno se strinjam z tabo, to tudi sam vedno predlagam kakemu zaèetniku, pa èimbolj vstran od dražjih MC ipd daleè od trditev, ki mij jih pripisuje nakladaè Ajka veno sem preprièeval da lahko gramofon za relativno malo denarja igra zelo dobro, poznam pa hkrati kaka je razlika med solidnim in vrhunskim, za razliko v ceni pa žal ne morem biti kriv.

Ajka seveda kot vsak trgovec skuša èimveè prodati, po možnasti dražjih komponent kjer so zaslužki še veèji, veselo lepi vse kar najde dragega na netu hkrati pa naklada o tem kako je nekaj èez recimo 4-5000 eur tako ali tako precenjeno, še vedno pa se izogiba odgovoru a je sploh poslušal vsaj nekaj èasa gramofon ki presega to vsoto, po možnosti sam gramofon ne z roèkoin odjemno dozo


Sorry, audiofrik ampak ti imaš sigurno kar nekaj problemov v življenju !!! Twisted Evil
Ker tak naèin sodelovanja na forumih (razen, èe je tvoj namen seveda žaliti in zayebavati vse naokoli) je pa res pod nivojem !!! Shocked
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 16:17    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Dva avdiofila se med seboj ne moreta, in se ne bosta nikoli strinjala niti v eni stvari, èe se bosta sluèajno strinjala je to tako, kot èe bi zadel na lotu. Wink


Dva audiofila - Å¡tiri mnenja! Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 16:48    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

mnenje je eno...izkušnje in znanje drugo...naš vitez deli zelo koristne nasvete...sam pa troši AT glavo za 30 evrov...reèi nekomu da si nabavi cenejši gram zato da se uèi kako in kaj je stran zapravljanje denarja in èasa...razlike v nastavitvah cenenega in zelo dragega grama ni...ponavljam NI...èe je negdo pripravljen odšteti za gram 1500 evrov je to najbolj pametna odloèitev...takoj na juriš in si lahko konèal za dolgo èasa...in naj mu svetujejo tisti ki imajo izkušnje...vsak trgovec ki dila gramofone naj bi bil usposobljen gramofon poštelat...v firmi ali po želji na domu...vse skup lahko traja 10 minut...nikoli pa veè kot eno uro...mogoèe finetuning VTA èe hoèeš pridoboti neki sound ki bi bil najbolj všeè samo tebi...ostali parametri so znani...pri prodaji mojih gramov sem vedno bil na raspolago kupcu v okvirih svojega znanja...nisem rekel poglej na net , beri forume in se j...èe znaš , znaš...èe neznaš ziher poznaš nekoga ki to obvlada...èe nisi dovolj spreten se ti ni treba ukvarjati s tem...lastnega avta ne servisiraš sam...
_________________
Å¡oo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 18:41    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ajka vse lepo in prav ampak vidim, da imaš že privide, ker si me videl na sejmu s kozatcem, dvomim ker me ni že par let, razen dan prej ko nastavim kak gramofon, sploh pa bi potem to sodilo bolj v poglavje o vplivu...

in vino veritas pa niè a ne- še vedno èakam odgovor kateri gramofon ki vsaj malo odstopa od spodnjega cenovno-kvalitetnega ranga si uspel slišati, da si tako suveren v svojih preprièanjih, ali kaj je tvoj demo gramofon??????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 04, 2012 18:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
mnenje je eno...izkušnje in znanje drugo...naš vitez deli zelo koristne nasvete...sam pa troši AT glavo za 30 evrov...reèi nekomu da si nabavi cenejši gram zato da se uèi kako in kaj je stran zapravljanje denarja in èasa..


Mogoèe sem pozabil omeniti, da sem popoln zaèetnik, kar se gramofona tièe. AT-95E za 20 EUR je bolj malo "trošena", saj jo drgnem komaj dobra dva meseca, in to na starem iztrošenem Technicsu SL-1210 MkII. Vem da še zdaleè nisem najprimernejša oseba za deljenje nasvetov, vendar sem le želel pomagati Lukinu.

Zaèenjanje z nakupom opreme nižjega ranga in potem sèasoma prehod na višjo raven je dokaj splošen nasvet pri nakupu skoraj vsake hobi opreme, kjer v bistvu ne vemo kaj potrebujemo in kakšna raven nas bo zadovoljila. In ja, je definitivno dolgotrajnejše kot nakup neèesa, kar predvidevamo da je optimalno razmerje cena / zmogljivost. Èe pa je ceneje, je pa precej odvisno od tega, kako dobro smo to ocenili, ko opreme sploh nismo poznali. Rolling Eyes
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
cane90



Pridružen/-a: Sre Okt 2011 12:12
Prispevkov: 32
Kraj: Mirna Peè

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2012 12:44    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zdravo.
Tudi jaz sem bil pred parimi meseci v podobni situaciji kot avtor teme. Hotel sem spodoben sistem za poslušanje plošè a nisem vedel kaj in kako. Btw tudi jaz nisem vedel da potrebuješ ojaèevlec s phono vhodom. Paè sem mlajša generacija in ne poznam nikogar ki bi poslušal plošèe, da bi se lahko pogovoril...
In zaèel sem s iskanjem svojega prvega gramofon. Teden za tednom sem surfal po internetu in iskal.
A vse manj sem bil odloèen kaj kupiti.
Tudi na hi-fi sejem sem šel pogledat. In potem v Intek (ali kako se paè že imenujejo). Po njihovem obisku sem bil šele v dilemi... Paè povem kaj si želim, pa koliko sem pripravljen plaèat. In mi zaène model naštevat: ojaèevalec vsaj 500e, zvoèniki 300e pa še gramofon vsaj 300e + kabli.
No ja..."al sm samo Å¡tudent" sem si mislil.
Kmalu za tem pa najdem na bolhi Rega p25. Love at first sight, ampak takrat se mi je 350e zdelo preveè za gramofon. Na mojo sreèo je bil naslednji teden že 300e. WOHO!
Kot vidim je bivši lastnik tudi na forumu. Prijazen možak ni kaj... Kupi si kakšnega thorensa ali rega in nebo ti žal mi je rekel. In odloèil sem se za Rega.
Nato sem potreboval še ojaèevalec in zvoènike. Pri nakupu teh sem bil mogoèe malo preveè neuèakan in sem kontaktiral trgovino Corrado in za 500e kupil prototip ojaèevalca za naslednje leto in sf 2090 zvoènike. Moram povedat da sem zelo zadovoljen.
Ne znam povedat kako me osreèuje tale moj sistemèek za 800e...

Tako da Lukin èe boš kdaj na Dolenjskem si vabljen na poslušanje.


Pa imam še eno vprašanje glede moje Rege. Ob zagonu vedno malo zaškrta. To že od samega zaèetka. Da se paè krožnik zažene (si mislim jaz). Pred parimi dnevi sem pa še opazil da nekaj zacvili ob vklopu. To pa je nekaj novega...
Kaj storiti mi je moè?

Upam da bo Lukinu kaj bolj v pomoè kot vaše debate ko je jaèi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2012 13:27    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

lepa zgodba..

tisto kar zaškrta in zacvili je lahko samo motor in jermen ob zagonu. Potem pa mora biti tišina. Pri moji bivši dvojki je motor ob zagonu 'potrkal' ob steno luknje v kateri je tièal. Takrat so regini motorèki viseli na 'O-ringu'. Danes so zalimani z obližem.

Po kakšnem letu sem dvojko prodal znancu in njemu se je po treh letih zgodilo, da je popustil spoj osovina motorja-jermenica. Malo sekundnega lepila...in stvar je bila rešena. Pred tem je menda cvilil..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe