Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bluray filmi
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 20:17    Naslov sporočila: Bluray filmi Odgovori s citatom

Ker nisem nasel nobene primerne teme kot je npr "glasbena priporocila" da bi lahko priporocili in kaksno rekli o Bluray filmih sem odprl novo, ce pa kaksna podobna ze obstaja, jo lahko moderator preseli ,

Moj vikend je minil ( poleg poslusanja muzike ) tudi v ogledu teh dveh Bluray ev ,






Vecina vas ta dva filma pozna , samo na kratko o kvaliteti slike in zvoka ,

Tora , Tora , Tora - film iz leta 1970 , slika fantasticna, zvok mogoce malo manj, surrounda zelo malo lahko bi ga bilo vec se posebno pri letalskih preletih, tri ure bonus materijala ki ga pa se nisem pogledal

The longest day letnik 1962 , crno bel ampak nic ne moti slika je kljub temu fantasticna

kar se mene tice dva bisera vojne kinematografije, komur je zanr vsec priporocam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Blu-rayu mora biti hudo tudi Band of brothers... (če smo že pri tej tematiki..). Meni že običajen DVD dela hudo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEŠ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Na Blu-rayu mora biti hudo tudi Band of brothers... (če smo že pri tej tematiki..). Meni že običajen DVD dela hudo...


Pa še kako res,čista desetka,pa Pacific nadaljevanke ne zaostajajo dosti.
Top quality.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi pa dodal še Saving Private Ryan,neprekosljiva referenca že 12 let!. Delo istega mojstra,zlahka uniči sistem če nimaš dovolj kakovostnega saj gre za izjemno zvočno mojstrovino,tudi v surround kanalih je polni zvočni pritisk in frekvence zlahka gredo pod 25 HZ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne govorimo samo o referencah ,bom podal se kaksen Bluray ki ni izpolnil pricakovanj, eden od teh je npr .tale





Dolgo pricakovan eden med boljsimi glasbenimi komedijami vseh casov,je koncno izsel na Blurayu lani junija najprej za amerisko trzisce, disk vsebuje kino verzijo in pa extended - 10 minut daljso verzijo, audio "samo " DTS surround , nobenega lossless HD Master audio formata ,

dva meseca kasneje izideta se dve evropski verziji,(kar je meni poznano )angleska verzija z extended verzijo in pa nemsko/francoska z krajso kino verzijo , obe prav tako kot ameriska verzija z "samo" DTS surround audiom.

Sam imam nemsko verzijo,slika v primerjavi DVD verzije nekoliko boljsa ampak ne pretirano,zvok precej boljsi kot na DVD ju ampak se vedno se postavlja vprasanje , govorimo o filmu v katerem je veliko glasbe in nobenega lossless Master audio formata .

Skratka , Universal Pictures se seenkrat ni iskazal, dolgo cakanje in veliko razocaranje kar potrjuje tudi veliko ljudi na Blu ray forumih po svetu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Nekaj besed o temle Blurayu,samo tehnicne podatke , ker vsebina filma je pac subjektivne narave , nekomu je vsec nekomu ni.

V Evropi obstajajo FRancoska, Angleska in Nemska verzija ,
Francoska vsebuje daljso Director s cut verzijo, Angleska krajso kino verzijo ,Nemska obe verziji, razlika v dolzini verzij priblizno 10 min,

Nemska verzija ima samo nemske podnapise in Francoski , Nemski in Angleski audio,vsi trije DTS HD Master audio

Angleska verzija Francoski in Angleski DTS HD Master audio in angleske podnapise

Francoska verzija Francoski DTS HD Master audio in angleske podnapise,

Jaz sem izbral Francosko verzijio se pravi v originalnem jeziku ki ima Directors cut in pa angleske podnapise ki mi bolj pasejo kot nemski

Sliki bi dal oceno stiri, zvoku pa cisto petico, spektakularno , tonci so se res potrudili

Toliko kot pomoc ce koga zanima nabavit tale bluray.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djvaso



Pridružen/-a: Tor Jan 2013 0:53
Prispevkov: 26
Kraj: Cittŕ contaminata

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta izdaja кupil sem letos:
Zavvi.com
Zulu - Paramount Centenary Limited Edition Steelbook

Lady Snowblood / Lady Snowblood 2 - Limited Edition Steelbook

Withnail and I - Zavvi Exclusive Limited Edition Steelbook


Thehut.com
Late Autumn / A Mother Should be Loved (Dual Format)

Make Way for Tomorrow (Dual Format)


Base.com
Little Malcolm and His Struggle Against the Eunuchs (Dual Format)

Black Panther (Dual Format)

The Mizoguchi Collection


Screenarchives.com
Christine (Limited Edition)
The Fury (Limited Edition)


Amazon.es
Good Morning/I Was Born But... (Dual format)
Early Summer (Dual format)
Equinox Flower (Dual format)
An Autumn Afternoon (Dual format)
The Hobbit (3D+2D)
Il generale della Rovere
Went the Day Well?
The Grapes of Wrath (Digibook)
Bring me the Head of Alfredo Garcia
Sherlock Holmes Classic Collection
Poirot: Series 4, 5 & 6

Amazon.com
Wings


Amazon.ca
The Wild Bunch
Looney Tunes Platinum Collection: Volume One (Ultimate Collector's Edition)

Ultimate Gangsters Collection - Classics
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2014 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je prava izbira za vroce poletne vecere



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2014 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ob vročih poletnih večerih jaz raje sedim na balkonu in srkam pivo. Laughing
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2014 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa ne Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2014 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda poletja, da bi čepel pred TV-jem.... to delam pozimi. Wink
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2014 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bravo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEŠ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 20, 2014 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa gledam film in zraven še srkam pivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 20, 2014 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi tale pride v kratkem na vrsto

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djvaso



Pridružen/-a: Tor Jan 2013 0:53
Prispevkov: 26
Kraj: Cittŕ contaminata

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2014 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Arrowfilms.co.uk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe