Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

receiver, 5.1 zvoĆØniki, kabli... za 3500 EUR ??
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 11:27    Naslov sporočila: receiver, 5.1 zvoĆØniki, kabli... za 3500 EUR ?? Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Trenutno imam 4 leta star onkyo receiver in canton zvoĆØnike (nižji rang) in sedaj je priÅ”el ĆØas da kupim nov 5.1 sistem.

Torej najprej glede denarja, za nov sistem hiÅ”nega kina sem pripravljen odÅ”tet cca. 3500 EUR, pri tem imam v mislih komplet zvoĆØnikov, receiverja, kablov.... sem Å”e kaj pozabil?. Predvajalnik sem izpustil ker bom imel HTPC. Ali se za ta denar dobi kvaliteten zvok?
Rad bi imel tonsko uskajen sistem ki bi bil poleg hiŔnega kina primeren tudi za stereo zvok. Pomembno mi je tudi to da receiver podpira vse nove HD formate, 1.3 hdmi....
Glede upscalinga, ali ga rabim ĆØe imam T-2 IPTV ?

Kaj pravite na tole kombinacijo:
MONITOR AUDIO RS6, RS1, RS-LCR, RSW12 ter ONKYO SR-805, kabli?..

Vendar nisem ekspert zato sem odprt za vaŔe predloge in nasvete.

Hvala

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SleepWalker



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 20:32
Prispevkov: 15
Kraj: Dreamland

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede receiverja priporoĆØam Yamaho 3800, ĆØeprav pride kmalu zamenjava modela (3900), vendar bo dražji in se ne splaĆØa glede na ceno/zmogljivost. Edino v primeru, ĆØe hoĆØeÅ” najboljÅ”e si nabavi Yamahin prihajajoĆØi top model Z7. Med zvoĆØniki so trenutno moji favoriti vsestranski B&W serija 600. V ožjo izbiro pa Å”e pridejo v upoÅ”tev Dali Ikon ali pa Mordaunt Short Mezzo. Tudi navedeni Monitor Audio so dobra izbira. V vsakem primeru ne moreÅ” zgreÅ”iti, ĆØe nabaviÅ” zvoĆØnike "made in england" (B&W, Monitor Audio, Mordaunt Short, Tannoy, KEF,...)

Pri izbiri kablov toplo priporoĆØam izdelke firme QED.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala

Ali niso yamaha receiverji primerni bolj za hiŔni kino, torej za stereo yamahje niso ok.

Glede MA RS6, RS1.. ali B&W 684, 685... kakŔna je razlika, nekje sem enkrat bral da so MA dosti boljŔi ..?? in da povozijo BW glede

Kaj bi ti vzel ? Katero kombinacijo receiver, 5.1, kabli ?

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SleepWalker



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 20:32
Prispevkov: 15
Kraj: Dreamland

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yamahini receiverji so vsekakor primerni za stereo reprodukcijo, vendar le modeli viŔjega razreda (od 1800 naprej). Za hiŔni kino so pa itak eni izmed najboljŔih izbir.

Ker pa si že omenil tudi Onkya, potem se splaĆØa tudi nabaviti model 875 (ĆØeprav je moj favorit 3800) katerega že dobiÅ” za 770 EUR, kar je super cena za takÅ”en kaliber receiverja.

Kar se tiĆØe razlik med zvoĆØniki je najboljÅ”e, da se sam prepriĆØaÅ” na lastna uÅ”esa, ker vsak posameznik ima svoja staliÅ”ĆØa glede kvalitete zvoka. Tudi ĆØe boÅ” izbral zvoĆØnike MA, B&W ali drugo varianto boÅ” sigurno zadovoljen z nakupom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ta sistem bom nabavil postopoma do pomladi prihodnje leto ....

tako da ĆØe bo yamaha potem bo rx-v3900
ne vem, nekako imam obĆØutek da so onkyo kvalitetneÅ”ji receiverji, imajo bolj naraven zvok , se motim ?

Vsekakor ne bom mogel sprobat vseh možnih kombinacij zato me zanima katere kombinacije zvoĆØnikov in receiverjev paÅ”ejo skupaj

Kateri receiverji se ujamejo z MONITOR AUDIO in z BW

Kaj pa te firme (KEF, MORDUANT SHORT, TANNOY...CANTON) ali so primerljive z MA IN BW.
Ali se zvoĆØnike teh firm sploh da dobit v Sloveniji ?

Kdo je zastopnik MA v Sloveniji (Jae ?).


Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Ker sodelujemo z veliko zastopniki HI-FI firm, v kratkem na portalu Audio Kontakt priĆØakujemo kompletne Surround sisteme po ugodnejÅ”ih cenah za ĆØlane Audio Kontakt, tako Monitor Audio, B&W, Jamo, kot tudi Onkyo, Profigold...
Vglavnem spremljajte ponudbe, nekaj se jih bo nabralo že do HI-FI Showa.
Oglasite se v naŔem razstavnem prostoru, kjer bomo postavili tudi nekaj komponent omenjenih znamk in boste lahko primerjali.
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

knap ja zastopnik za MA je res JAE ne pozabi pa tudi NAD av sistem ki po mojih iskuŔnah kr lepo paŔeta skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Jae ni zastopnik za Monitor Audio, se pa strinjam, da ima NAD ok receiverje, le s primernimi zvoĆØniki, ga je potrebno sparit.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kdo pa je pol zastopnik? a JAE sam prodaja MA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SleepWalker



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 20:32
Prispevkov: 15
Kraj: Dreamland

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do naslednjega leta se Å”e da marsikaj spremeniti, kajti na trg prihajajo nove serije komponent Marantz, H&K, Denon,...vendar zame je Å”e vedno best buy Yamaha (seveda samo viÅ”ji rang). Se že veselim, da sliÅ”im nove modele, Å”e posebej Z7. Lahko samo reĆØem, da se B&W odliĆØno ujamejo z Yamahinimi receiverji/ojaĆØevalci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joj, to bo Ŕe pestro...že vidim da bom Ŕe veliko moral preŔtudirat ...

to kar me najbolj zanima od vsega je usklajenost zvoĆØnikov z receiverjem

torej yamaha in B&W gresta skupaj, Ŕe morda kateri drugi receiverji paŔejo na B&W ?
kaj pa MA, kateri receiverji so primerni za te zvoĆØnike, kdo je sedaj zastopnik ?

ali je morda že kdo sprobal zgoraj omenjene B&W in MA zvoĆØnike ? KakÅ”na je razlika ?

trancedeeyaj, vsekakor bom spremljal ponudbe na tej strani... za kaj bi se ti odloĆØlil za ta denar ?
seveda imam namen tudi obiskat sejem v LJ...

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MA so malenkost bolj umirjeni kot B&W, vsaj za moje pojme.

Sam si lastim B&W 685, pa ti lahko povem da je tisti visokotonec malo težko ukrotit.. Ampak ko pa ga pa ti nudi nenormalno veliko detajlov za ta denar. Tudi bas je izjemen, ampak.. ĆØe gre za cel paket zvoĆØnikov, potem v kombinaciji z nizkotoncem to ni nekako ful pomembno.

MA so malenkost bolj nežni, imajo nekaj manj basa, visoki pa so bolj umirjeni. Rekel bi da so malenkost lažji za posluŔat, ampak nudijo malo manj detajla in energije.

Je pa to moje osebno mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam B&W 683 in Yamaho 3800 in kar paÅ”e skupaj, ĆØeprav v preteklosti ni bilo tako. VĆØasih so bili Bowersi in Yamahe precej bolj agresivni, tako, da niso ravno pasali skupaj. Na sreĆØo pa so nove Yamahe in B&W precej bolj umirjeni na visokotonskem podroĆØju in kombinacija njih ne zveni niti malo agresivno. Sprobal sem tudi Onkya 875 in je presenetljivo ter nepriĆØakovano zvenel hladneje in sterilneje na visokotonskem podroĆØju kot Yamaha. Sploh pa v kino zvoku je Yamaha za moje pojme daleĆØ pred vsemi.
Tudi mene zelo mika novi Z7 in ĆØe bom prodal 3800, ga bom verjetno nabavil.

ƈe si ljubitelj svetlega, detajlnega in energiĆØnega zvoka, potem je Yamaha cool, ĆØe pa imaÅ” raje mehak, topel in "laidback" zvok, pa ti bo verjetno bolj vÅ”eĆØ kak Marantz, Denon ali HK.
Pri Bowersih pa seveda ostani, sploh ne glej katerih drugih zvoĆØnikov, kajti tudi sam sem imel nekaj (nepotrebnih) izletov k drugim proizvajalcem zvoĆØnikov ampak sem se vedno vrnil k B&W. To so že moji ĆØetrti....

V glavnem, upam, da boŔ imel kje možnost posluŔat to kombinacijo.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala obema Very Happy

to kar me vleĆØe k MA so razni opisi in komentarji po forumih da je MA dosti boljÅ”i kot B&W 600 serija in se kosajo z 700 serijo, kakÅ”no je vaÅ”e mnenje? , so bowersi boljÅ”i ?

pestilence, piÅ”eÅ” da so MA bolj nežni in umirjeni, zanimivo, moje prepriĆØanje je bilo ravno obratno , da so B&W bolj nežni, naravni in MA bolj agresivni, sterilni

Že pred dalj ĆØasa sem prebral precej tem v tujih forumih in ĆØe se prav spomnim je bilo govora da so MA RS6 "bright, fast, forward sounding" in da paÅ”ejo skupaj z "warm" receiverji in obvezno copper kabli

Nisem ekspert za vse te opise zvoka (to bo moj prvi boljÅ”i sistem) vendar po tej teoriji bi potem MA bolj pasali z MARANTZ, DENON ....kot pa z Onkyo, Yamaha... (ĆØeprav vi pravite da so boljÅ”e yamahe bolj mehke kot onkyo Confused ??)

Kar se tiĆØe zvoka, rad mi imel naraven zvok, bolj mehak, ne sterilen, rad bi posluÅ”al tako klasiĆØno muziko, hard rock... ter seveda precej dvd-jev - imam cca 60 glasbenih dvd koncertov.... pa seveda HD prihaja...

torej kaj pravite je npr:
MA+ONKYO slaba oz celo zelo slaba kombinacija, je to morda že kdo sliŔal ?
ali je bolje potem vzet MA+MARANTZ+DENON
Ŕe bolje B&W+YAMAHA ALI MARANTZ, DENON...

prosim podajte vaŔe izbire za 3500 eur
HVALA

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi vzel Yamaha + B&W. Kar pa Å”e zdaleĆØ ne pomeni da bo tebi ta kombinacija vÅ”eĆØ. Vnaprej ti povem da 6xx serija ne zveni pretirano mehko, zaradi hitrih bas membran, kovinskega visokotonca.. Ampak z primernim recieverjem pa dobiÅ” ogromno energije in hitrosti. Sploh za ta denar.

Bi pa moral sliÅ”at novo KEF iQ serijo, mogoĆØe ti bodo vÅ”eĆØSmile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Naslednja
Stran 1 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe