Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2016 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja izkuŔnja, ko sem Ŕel z HDD na SSD naSBju. Prvo sem spravil na SSD OS in player program, glasbene datoteke pa so ostale na HDDju.
SB je 100% stabilen napram prej, ne glede na uporabljeno verzijo Logitech Media playerja.

Media player, ne samo, da je popolnoma nehal zmrzovat in se obeÅ”at med preklapljanjem FLAC in ostalih datotek, vse je zaĆØelo delovat hipno, tako kot si uporabnik predstavlja, da naj deluje on demand naprava..

Seveda bi bilo možno, da bi k temu pripomogla sveža inŔtalacija OS in playerja.

Ampak tudi po veĆØ letih brez novih inÅ”talacij deluje kot mora..

Ko sem spravil tudi glasbene datoteke na SSD ni bilo neke velike razlike, razen seveda kadar sem naredil nov flash glasbenih datotek.

Ne da rad posluÅ”am naglas, preprosto so komadi, ki so posneti potiho in z manj dinamike in v takih primerih je edini naĆØin, sistemu privesti toliko veĆØ, ĆØim manj popaĆØene moĆØi in pri streamanju z SSDja sem imel obĆØutek, da omogoĆØa malenkost veĆØ "ĆØrpanja" nepopaĆØene moĆØi, kot je to bilo pri HDDju.
ƈisto možno, da gre za subjektiven obĆØutek, ker je pretok informacij v nanosekundah.
Po drugi strani pa je glavna razlika med obemi tehnologijami "in cloud storage" SSDja. Pomeni, da SSD "jemlje" z virtualne obložene mize polne datotek hipno tisto datoteko, ki jo potrebuje.
HDD pa ima shranjene datoteke v nizih in datoteke iÅ”ĆØe, po nekompletnih registrskih vpisih, ki služijo kot imeniki, problemi za HDD bralne glave pa se Å”e kopiĆØijo, ko kopiĆØimo datoteke na res velike diske.

Dokaz, da je nekaj na tem je, da je možno na SSDju med "priljubljene" shranit manj datotek z invalidnimi registrskimi vpisi kot pa na HDD...
SSD oĆØitno invalidnih registrskih vpisov "ne vidi" in naloži v priljubljene samo ime datoteke.
HDD pa nekatere od teh "vidi" in jih celo zažene, se pa zaradi njih "obesi" ali zmrzne za nekaj trenutkov..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 23, 2016 07:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za lastnike USB playerjev..

http://www.monoandstereo.com/2016/07/wyred-4-sound-recovery-usb-reclocker.html
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomazb



Pridružen/-a: Tor Sep 2012 20:34
Prispevkov: 29
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2016 07:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ima kdo izkuÅ”nje s podobnimi USB pripomoĆØki?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2016 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gospodje, ĆØe dovolite, spet se pogovarjate o stvareh, ki niso predmet te teme. Tema je " mrežni predvajalniki ", torej strimerji. USB naprave so druga zgodba.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 06, 2016 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam že sigurno 8 let Logitech transporter in vse dela hitro in gladko. Predvajam pa kar iz prenosnika na sedežni. Kar se tiĆØe kvalitete pa si nabavite Tidal in je problem reÅ”en poseka tudi flac datoteke iz diska. Upam samo, da se bo Tidal s ĆØasom razÅ”iril glede izbire glasbe. NaroĆØnina pa je sprejemljiva za to kar ponuja:wink:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2016 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Za lastnike USB playerjev..

http://www.monoandstereo.com/2016/07/wyred-4-sound-recovery-usb-reclocker.html


Vsak budget hifi cd player je danes že tudi usb player. Tko da ne vem zakaj bi denar zapravljal za kaj veĆØ.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2016 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Za lastnike USB playerjev..

http://www.monoandstereo.com/2016/07/wyred-4-sound-recovery-usb-reclocker.html


Vsak budget hifi cd player je danes že tudi usb player. Tko da ne vem zakaj bi denar zapravljal za kaj veĆØ.


Å e enkrat! USB plejer ni strimer!!!
Tvoja trditev glede zapravljanja pa je lahko tudi : " danes ima že vsak bicikl prestave, zakaj bi zapravljal za kaj veĆØ (recimo avto) ".

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 12, 2016 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

iÅ”ĆØe se dobra duÅ”a, pri katerem bi lahko preizkusil Oppo BDP-103D/105D predvajalnik.

ƈe ima kdo...bi bil vesel Smile

LP Marko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2016 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Vinylfreak86 je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Za lastnike USB playerjev..

http://www.monoandstereo.com/2016/07/wyred-4-sound-recovery-usb-reclocker.html


Vsak budget hifi cd player je danes že tudi usb player. Tko da ne vem zakaj bi denar zapravljal za kaj veĆØ.


Å e enkrat! USB plejer ni strimer!!!
Tvoja trditev glede zapravljanja pa je lahko tudi : " danes ima že vsak bicikl prestave, zakaj bi zapravljal za kaj veĆØ (recimo avto) ".

Lpm
USB playerji imajo omejitev, ki se ji reĆØe USB. USB, ĆØe se spomnimo USB1 katerega derivat USB3 je sicer sanjsko hiter, tehnoloÅ”ko ni primeren za audio, prej za gadgete, ki so povezani z audiom..

Streamer je nekaj povsem drugega.

Sicer pa tudi Ken Ishiwata in Ŕe kak guru tweakanja (Ŕe) ne razlikuje USB in streamerja, je pa pametno ugotovil, da je PC ali disk(tudi NASi) kot vir dovzeten za defragmentiranje diska..
http://www.the-ear.net/how-to/ken-ishiwata-man-and-his-listening-room

Kar sem pridno poĆØel dokler sem streamal z HDD diskov in streamer je temu primerno deloval z manj zatikanja. Poleg tega sem redno brisal prazen prostor na disku, tega Ken ne omenja, ker je to tudi ena "velikih skrivnosti" tvika.

SSD z "cloud storage" delovanjem ne potrebuje defragmentiranja.
Å e vedno pa mu prav pride brisanje praznega prostora na disku, ampak v daljÅ”ih intervalih kot pri HDD diskih.. ƈeprav brisanja praznega prostora nekateri ĆØlanki ne priporoĆØajo, moj bivÅ”i OS SSD, Crucial, tudi zdaj, ko je postal eksterni backup disk, ne kaže izgube bitov zaradi 14 dnevnih intervalov brisanja praznega prostora tekom 4ih+ let uporabe.

Da so HDD diski zelo razliĆØni kaže moj drugi eksterni backup disk pobran ven iz Atom 1 mini laptopa, ki ga je nadomestil SSD..

Je daleĆØ najhitrejÅ”i HDD kar jih imam, ĆØeprav je skoraj poln. Preko USB3 skoraj enako hiter kot Crucial SSD. Kljub temu, da v Atomu po hitrosti ni bil kos SSDju. Pa razumi, ĆØe moreÅ”..

Ken v ĆØlanku smiselno opozarja na duÅ”enje resonanc.
Tudi streamerju "paŔe" podloga iz masivnega marmorja in gumijaste vzmetne nogice..
Enako njegovemu eksternemu napajalniku..

Moje izkuŔnje z USB versus streamer..
Slabo uporabljen streamer nažge dobro stvikan DOCK station z starejŔim IPhonom napajan z eksternim napajalnikom A razreda.
Tak DOCK z eksternim napajalnikom nažge tudi USB audio naprave..

Sistemu primerno prilagojen streamer z odliĆØnim napajanjem pa je Å”e vedno razred zase.

Bi pa omenil, ĆØisto by the way in iz konteksta, da so tudi gramofonske glave, kar sem jih sliÅ”al zadnje mesece, dobesedno tehnoloÅ”ko evoluirale napram prejÅ”njim generacijam. Pomeni, da zvenijo bolje kot kdajkoli prej..

Za konec. Malce sem vandral te mesece okoli prijateljev in skoraj povsod naletel na zadovoljne lastnike Epidauro nogic v razliĆØnih izvedbah in z razliĆØnimi vzmetmi....
OĆØitno so se zelo "prijele.."
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2016 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si lahko konkreten... kateri so bili izdelki ki si jih primerjjal?
Kr tak vse povprek pisanje kaj vse kdo nažge ne pove kaj dosti. Bi bilo zanimivo podat primere kako ste prisli iz harddiska do dobrega zvoka.
Moj primer. Thin client-usb-usb dac.
Thin client linux na Sd, no fan, boljŔi napajalnik za pc in zunanji disk. Odklopjen ves nepotreben Hw. Usb linija na diy silver kablu in se napaja iz baterij.
Hvala Davorju za vso inŔtalacijo okol Linuxa, ker sem tu pa res bos.
Probal tud laptop Jriver 22, pa je vse poĆØasno nedinamiĆØno. Dsd file preko linuxa mi zveni precej drugaĆØe kot iz Jriverja.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2016 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Si lahko konkreten... kateri so bili izdelki ki si jih primerjjal?
Kr tak vse povprek pisanje kaj vse kdo nažge ne pove kaj dosti. Bi bilo zanimivo podat primere kako ste prisli iz harddiska do dobrega zvoka.
Moj primer. Thin client-usb-usb dac.
Thin client linux na Sd, no fan, boljŔi napajalnik za pc in zunanji disk. Odklopjen ves nepotreben Hw. Usb linija na diy silver kablu in se napaja iz baterij.
Hvala Davorju za vso inŔtalacijo okol Linuxa, ker sem tu pa res bos.
Probal tud laptop Jriver 22, pa je vse poĆØasno nedinamiĆØno. Dsd file preko linuxa mi zveni precej drugaĆØe kot iz Jriverja.

Linux for audio je razred zase..
Prijatelj ga ima, na maÅ”ini, ki laufa samo Linux FA...Ker pa ima fenomenalno izdelano frÅ”terkerijo in posluÅ”a na sobni jakosti tudi frÅ”terkerija da svoje. Ima rokerske vintage AR omare..Zelo specifiĆØen zvoĆØnik, ki ni za vse sorte muziko.
Brez pripomb kvaliteta. S tem, da prisega na starejÅ”e matiĆØne ploÅ”ĆØe, baje zvenijo boljÅ”e..
Baterijsko napajanje je razred zase..

USB versus dober streamer na 75ohm BNC.
TehnoloŔko ni glih neke primerjave med USB in streamerjem..

ƈim bom imel ĆØas si bom omislil Linux for audio preko streamerja.

Govora je bilo o USB gadget playerjih versus streamerjih, ne o Linux for audio..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2016 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

ima kdo izkuŔnje z Pioneer N-50A?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 27, 2018 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.innuos.com/en/catalog/go/music-servers-mk2

Me zanima, koliko je to dejansko vredno. Velikokrat gre samo za "lepa alu ohiŔja", notranjost pa Shocked Rolling Eyes Confused
Ima kdo v SLO veĆØ izkuÅ”enj z podobnimi playerji/streamerji?


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.6moons.com/audioreviews2/innuos/1.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

davor281 je napisal/a:
http://www.6moons.com/audioreviews2/innuos/1.html


Hvala Davor.
Jaz sem drugaĆØe Å”e vedno izredno zadovoljen z "tvojim" stremerjem Smile
Malo sicer rabi tvoje roke...pa bo spet TOP Wink Very Happy

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 4 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe