Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako se pa obnese SMSL DP3?
Npr. Tidal z upravljanjem preko tablice, ali pa predvajanje preko bluetootha s telefona (da se poveže brez težav), in še kaj kar uporabnikom stremanja prav pride.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2019 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo kolegi.
Imel bi en multiplayer, ki mora podpirati Tidal in imeti cd/bluray transport. Kvaliteta analognega stagea ni pomembna, ker imam dac. Pa cena naj bi bila tam cca 500€ (lahko tudi rabljen). Mam sicer Squeeze touch, pa najraje ne bi se eno skatlo zraven kupoval.. Vesel bi bil predlogov.
Tnx, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2019 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Zivjo kolegi.
Imel bi en multiplayer, ki mora podpirati Tidal in imeti cd/bluray transport. Kvaliteta analognega stagea ni pomembna, ker imam dac. Pa cena naj bi bila tam cca 500€ (lahko tudi rabljen). Mam sicer Squeeze touch, pa najraje ne bi se eno skatlo zraven kupoval.. Vesel bi bil predlogov.
Tnx, lp
Preden kupiš obvezno sprobaj. Imel doma na probi Auralic Aries na mojem sistemu prek usb vhodna našpičeno.,poslušljivo samo na niski jakosti pa veš da imam Metrum dac, ki je daleč od tečnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporablja za streamer Primare NP30 kdo še kakšno drugo aplikacijo kot Primare app in Primare air? Ki bi po možnosti nadomeščala obe. Question
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me. če je kdo prešaltal z Raspberry Pi (s spodobnim napajanjem, z vgrajeno Allo digione spdif kartico, priključeno na zunanji DAC) na katerega od streamerjev in kakšne razlike v zvoku je opazil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aucaka1



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 15:27
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2020 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zanima me. če je kdo prešaltal z Raspberry Pi (s spodobnim napajanjem, z vgrajeno Allo digione spdif kartico, priključeno na zunanji DAC) na katerega od streamerjev in kakšne razlike v zvoku je opazil.


Pozdravljeni,

Sam imam Raspberry Pi4 z Allo Katana in Allo shanti linearnim napajanjem.

Kolikor sem uspel potestirati se precej dobro obnese. Lahko me kontaktirate in srobava na vašem sistemu.

Lp

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 979 142
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2020 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aucaka1 je napisal/a:
benma je napisal/a:
Zanima me. če je kdo prešaltal z Raspberry Pi (s spodobnim napajanjem, z vgrajeno Allo digione spdif kartico, priključeno na zunanji DAC) na katerega od streamerjev in kakšne razlike v zvoku je opazil.


Pozdravljeni,

Sam imam Raspberry Pi4 z Allo Katana in Allo shanti linearnim napajanjem.

Kolikor sem uspel potestirati se precej dobro obnese. Lahko me kontaktirate in srobava na vašem sistemu.

Lp

Andrej


Hvala za ponudbo, vendar sem imel v mislih prehod z RPi na dedicated streamer (brez DACa) , ki je nato povezan na zmogljiv zunanji DAC. Zanima me, če je razlika v zvoku in udobnost uporabe bistveno boljša od RPi + Allo variante.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo v lasti Marantz NA6006 Mrežni Predvajalnik?
Kakšna je kaj kvaliteta naprav v tem cenovnem rangu(500€)?Iščem nek za uporabo enostaven izvor za v ''drugi sistemčič''..Ali je možen priklop zunanjega diska na tako napravo?Zasledil sem,da so nekateri imeli težave..

Mogoče kaj drugega svetujete za tak ali podoben denar?Rad bi,da se povežem na internetni radio in ,da lahko priklopim zunanji disk gor..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander, jaz sem imel vcasih Marantz 7006. Za ta denar, po mojem takrat nisi mogel dobiti kaj boljsega. Kako je danes pa tezko recem, ker ne spremljam te scene.
Kot zanimivost, podpira precej formatov (DSD na zalost ne) tako, da je zelo vsestranski, ko je glasba ki jo poslusas sekundarnega pomena.
LP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer nimam namena se naročevat na Tidal ali podobne zadeve,bi pa kdaj poslušal internetni radio in pa ker ima vgrajen dac bi bilo pomoje čisto dovolj,če bi gor dal en zunanji disk in šibajRozi.Zdaj samo kdo hudiča ve če so kake težave z branjem iz diska itd..Kot pravim sem nekje zasledil,da ni delovalo vse kot mora(mogoče pri starejših modelih).

Izbire je kar nekaj v tem rangu Marantz NA6006,Denon DNP-800NE,Yamaha NP-S303,Pioneer N-50,ONKYO NS-6130..

Pač če je kdo imel kdaj možnost kaj primerjat te igračke in lahko doda kako besedo?Mogoče je v katerem DAC kaj manj ''naporen'' ali kaj podobnega..?
Recimo Onkyo NS-6130 ima možnost priklopa zunanjega diska tudi zadaj kar je velik plus(ne vem zakaj imajo drugi priklop spredaj ,ker potem vedno gledaš kabel do diska)
Recimo če je še kak hakelc ,ki ste ga kasneje dobili,spoznali?




Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam, ampak zgleda, da vrti. Sicer pa povprasas lahko tudi tam: http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14949&title=marantz-na-6006-network-player

Verjetno je tudi pomembno, v kaksnem formatu je particija diska, da preskocis tezave, ce ze nastanejo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Nimam, ampak zgleda, da vrti. Sicer pa povprasas lahko tudi tam: http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14949&title=marantz-na-6006-network-player

Verjetno je tudi pomembno, v kaksnem formatu je particija diska, da preskocis tezave, ce ze nastanejo.

lp, d.


Mi ne pusti se prijavit na ta forum..

Nekako na vse skupaj pregledano se nagibam k Onkyo NS-6170.Predvsem zato ker je v večini drugih sabre tu pa je AKM 768 kHz/32-bit AK4490 DAC.In pa možnost priklopa zunanjega diska zadaj je tudi velik faktor.Je pa na tržišču že od 2016-17 in me malo čudi,da ni novega??Uporabniki pišejo,da so posodobitve,ki so jih čakali skoraj 2 leti sedaj bistveno poenostavile uporabo in naj bi zadeva delovala tekoče..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Ima kdo v lasti Marantz NA6006 Mrežni Predvajalnik?
Kakšna je kaj kvaliteta naprav v tem cenovnem rangu(500€)?Iščem nek za uporabo enostaven izvor za v ''drugi sistemčič''..Ali je možen priklop zunanjega diska na tako napravo?Zasledil sem,da so nekateri imeli težave..

Mogoče kaj drugega svetujete za tak ali podoben denar?Rad bi,da se povežem na internetni radio in ,da lahko priklopim zunanji disk gor..


Bluesound Node 2i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Franci je napisal/a:
aleksander je napisal/a:
Ima kdo v lasti Marantz NA6006 Mrežni Predvajalnik?
Kakšna je kaj kvaliteta naprav v tem cenovnem rangu(500€)?Iščem nek za uporabo enostaven izvor za v ''drugi sistemčič''..Ali je možen priklop zunanjega diska na tako napravo?Zasledil sem,da so nekateri imeli težave..

Mogoče kaj drugega svetujete za tak ali podoben denar?Rad bi,da se povežem na internetni radio in ,da lahko priklopim zunanji disk gor..


Bluesound Node 2i

+1
Moj znanec ga je pred kratkim nabavil. Je zadovoljen, edino uporabniški vmesnik bi lahko bil malo bolj intuitiven. Sicer pa je za ta denar zelo dobra izbira. Tudi diske vrti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2020 01:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Sicer nimam namena se naročevat na Tidal ali podobne zadeve,bi pa kdaj poslušal internetni radio in pa ker ima vgrajen dac bi bilo pomoje čisto dovolj,če bi gor dal en zunanji disk in šibajRozi.Zdaj samo kdo hudiča ve če so kake težave z branjem iz diska itd..Kot pravim sem nekje zasledil,da ni delovalo vse kot mora(mogoče pri starejših modelih).

Izbire je kar nekaj v tem rangu Marantz NA6006,Denon DNP-800NE,Yamaha NP-S303,Pioneer N-50,ONKYO NS-6130..

Pač če je kdo imel kdaj možnost kaj primerjat te igračke in lahko doda kako besedo?Mogoče je v katerem DAC kaj manj ''naporen'' ali kaj podobnega..?
Recimo Onkyo NS-6130 ima možnost priklopa zunanjega diska tudi zadaj kar je velik plus(ne vem zakaj imajo drugi priklop spredaj ,ker potem vedno gledaš kabel do diska)
Recimo če je še kak hakelc ,ki ste ga kasneje dobili,spoznali?




Very Happy


Pozdravljen.
Imam izkušnje tako z Onkyo kot Marantz predvajalnikom. Marantz je 6005, Onkyo pa 6130. Lahko povem nekaj primerjav oz. kaj mene moti ali pa mi je ok:

Marantz:
- Dober zaslon, veliko informacij, pregleden, dokaj dobro viden z razdalje
- Kvaliteta izdelave dobra v tem cenovnem razredu
- Zvokovno dokaj resolutiven dinamičen zvok, nenaporen - zvokovno ok
- WI-FI katastrofa ali pa je z mojim kaj narobe - Veliko datotek, ki so dostopne preko NAS se zatika, internetni radio nekako deluje. Preko LAN porta delujejo normalno vsi komadi
- Odzivnost, hitrost - katastrofa - tako počasen, da se mi je zgodilo, da je tudi že šteknil ko sem večkrat kakšno tipko stisnil, ker nisem vedel al je prijela al ne. Po updatu firmwara je malenkost bolje a še vedno......

Onkyo:
- Zaslon nikakav, isto kot bluray serija, kjer še track ne vidiš, če predvajaš CD, majhni fonti
- Kvaliteta izdelave - povprečna, občutek imaš, da si prijel prazno škatlo v roke, znotraj komponente je samo neko mini vezje, drugače sama praznina
- Zvokovno dokaj sterilen
- WI-FI, se mi zdi, da je boljši kot Marantz a še vedno počasen. Npr. Onkyo receiver 686 preko WI-FI in istega omrežja vse komade predvaja brez problema, za sam mrežni player sem že malo pozabil
- Odzivnost, hitrost - hitrejši kot Marantz a še vedno počasen

Squeezebox je po odzivnosti svetlobna leta hitrejši kot oba predvajalnika

Tolk nahitro

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe