Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma, tisto glede različnih posnetkov se je nanašalo na ambasador-jev komentar, ker je omenjal remastre, ...

Večinoma poslušam starejše stvari in nočem novih kompresiranih CD-jev z DR6. Rabljenih in spraskanih res ne mislim iskat in kupovati z veliko poštnine. Se strinjam, drugače da bi bilo prav, ampak je težko vedeti kaj kupuješ. Če bi zraven napisali DR vrednost bi bilo precej lažje.

simon740, če bi prišlo pri presnemavnju do napak bi se to zelo slišalo (preskakovanje).
FLAC ima kontrolno vrednost tako, da lahko preveriš če so vsi biti pravi (flac -t).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Se pridružujem.
Če bi digi deloval pravljično idealizirano kot si neizkušeni začetniki predstavljajo, potem bi digitalne naprave bile ekvivalentne po zvoku. Kar je tako daleč od realnosti da bolj ne more biti.
Pri primerjavi predvajanja iz hard diska in strimanja je lahko prevara tudi v goljufivih fajlih (da niso tisto za kar se izdajajo, naprimer nativni 16/44.1 preoblečen v 24/96). Da ne govorimo če imajo 'vbrizgano' določeno dozo jitterja.
Italijani so rekli, da diskografi nikoli ne bodo dali master kvalitete iz rok. Vedno bodo našli način, da to ne bo ravno to. Pa makar naredili remaster ali 'samo' dodatno komprimirali dinamiko. Po tej plati znajo biti starejši CD ploščki še najbolj verna kopija master posnetka.

Pa če 'vržemo na teorijo' ( Laughing Laughing ) CD playerji niso nikoli resno krenili po poti ločenega DAC-a+drive sploh različnih firm ne. Ker se je izkazalo kot zelo kritično in tvegano za zvok vsako povezovanje preko digi kablov.

Danes se je problematika omilila z asinhronimi dac-i. Še vedno pa obstaja velika nevarnost da podjetni avdiofili zložijo naprave v tako digi inštalacijo, da jitter šprica na vse pore. In potem je CD player še vedno referenca, ker tudi z njim se v fabriki namučijo doseči uporaben rezultat. Pa je vse ultra bolj pod nadzorom kot pri raztresenemu nadebudnem tvikerju na domu.

Da je temu tako so dokaz že posti, kjer spoznamo da tovrstne inštalacije lahko trdovratno brnijo. Niti osnovna šola ni narejena, daleč je high end...


Zelo lepo povedano. Popolnoma se strinjam.
Ekipe strokovnjakov v laboratorijih z dobro merilno opremo sestavljajo končni izdelek.
Iz slednjega poskusijo dobit največ v določenem cenovnem razredu.
Pri tem usklajenost komponent pomeni veliko.
Datoteka, codec, USB, SPDIF, I2S, DAC in končno analogno. Dolga je to pot.
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Če primerjaš različne posnetke, potem je to brezvezna primerjava.
.................

Poanta mojega pisanja je bila : kaj pa če ti ne veš tega? Misliš da so isti, v resnici pa ne.
Naprimer Cd plošček, pa download na hard disk recimo v Flac-u in pa stream ISTEGA komada, istega izvajalca... ko v bistvu ne obstaja druga verzija.

A so sigurno vsi fajli enaki? Ni kateri eno malo bolj kot drugi skorumpiran, komprimiran, degradiran? Ime, naslov, avtor...vse je enako in vendar...
A poznaš efekte jitterja? Prva najebe dinamika, globina basa, dvig srednje-visokih tonov neglede na vzorec in količino jitterja..nadalje pa je vsak pattern obarvan po svoje tudi glede na količino in obliko.
-------------------------------------------------------------------
Razvpiti M. Fremer je bil pozvan kot ekspert na sodišče v tožbi producenta Michaela Jacksona vs založba. Šlo pa je zato, da so v zadnji izdaji albuma Bad CD plošček tako skomprimirali, da so na sodišču dokazali kratenje avtorskih pravic. Hehe, Fremer je poroto prepričal s hifi sistemom, ki je na sodišču vpričo vseh prikazal izmaličenje zadnje izdaje napram prvi. Pa že vmesne so bile postopno degradirane. Zadnja je izbila sodu dno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Poanta mojega pisanja je bila : kaj pa če ti ne veš tega? Misliš da so isti, v resnici pa ne.

To je čisto smiselen pomislek.
Jaz zapečem CD, oziroma ripam CD. Lahko uporabiš kaj takega.

ambasador je napisal/a:
A so sigurno vsi fajli enaki? Ni kateri eno malo bolj kot drugi skorumpiran, komprimiran, degradiran?

To lahko enostavno preveriš. Skoraj vsi fajli na računalniku imajo kontrolne vrednosti, da se preveri, če je pokvarjen (flac -t).
Lahko jih tudi primerjaš med sabo. Vsebino (PCM) seveda, ne naslov, ...
Do jitterja pride ob pretvarjanju ADC/DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Če primerjaš različne posnetke, potem je to brezvezna primerjava.
.................

Poanta mojega pisanja je bila : kaj pa če ti ne veš tega? Misliš da so isti, v resnici pa ne.
Naprimer Cd plošček, pa download na hard disk recimo v Flac-u in pa stream ISTEGA komada, istega izvajalca... ko v bistvu ne obstaja druga verzija.



No, za kakršno toliko resno Kupljeni"streamer"/PC/CD primerjavo bo pa ja vsak zripal CD in tako primerjal isto produkcijo na različnih izvorih, ali kako? Ali gre le za iskanje dlake ...?

LightBit je napisal/a:

Digitalne stvari niso nujno enake zaradi analognih komponent.


in da dodam, niso nujno enake tudi zaradi njihovih čisto "analognih" fizikalnih izzivov. Če je kdo kdaj porinil sondo osciloskopa v kakšno "digitalno" drobovje, bo vedel, o čem jaz to sedaj..

in da še dodam, tudi niso nujno enake zaradi različnih SW rešitev (tu sicer pričakujem, da me bo LB povprašal po zdravju, ampak ajd..).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000, seveda ker digitalno vse deluje na analognih komponentah. Ampak, če so stvari zelo slabe (recimo če je 2 + 2 = 5) se hitro vse sesuje. Še preden predvajalnik poženeš. Tudi kontrolne vrednosti in redundanca na vsakem koraku skrbijo za take stvari.

Se strinjam, da ni nujno vsak software enak. Recimo, če se uporablja kak zanič resampling. Pogosto se pa pretirava in pripisuje nadnaravne pojave.
Je pa sam predvajalnik še najmanj problematičen (dekompresiranje FLAC-a bo naredil vsak enako in poslal PCM naprej).
Bolj je problem tisto kar je spodaj (OS).


Nazadnje urejal/a LightBit Pon Feb 11, 2019 21:45; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Da ne bo spet tema zašla Confused
Najbolje, da se ne spuščamo v podrobnosti glede nastavitev diy streamerjev in podobno. Res je da sem sam malo začel v to smer, tako da se oproščam.

Še 1x ponavljam.....kakšne so izkušnje z Hi-END streamerji? So odpravili določene "porodne" težave?
Tudi na sejmih in raznih HIFI salonih/demo sobah vse več vidimo te streamerje/playerje.

To je tema aktualna za nas, tiste, ki nimamo CDjev in SACDjev.

lp,
Simon


Wink
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno nima nihče high end streamerja (ki ni DIY).

Jaz lahko rečem, da je logično, da imajo streamerji več problemov kot CD playerji, ker so bolj komplicirane naprave. Računalniki (kar streamerji so) ga lahko močno serjejo. Kar se tiče zmrzovanja, se je dobro izogibati novem hardware-u in software-u. Nedelovanje HDDjev (ta tankih) bi bilo lahko povezano z prešvoh napajanjem iz USB-ja. Seveda samo ugibam.

Skrbi pa me tudi koliko proizvajalci posodabljajo software na teh napravah. Če ga ne, s časoma postanejo vedno bolj ranljivi in zastareli.

Zakaj te zanima, če ti vse odlično dela?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Streamerje spremljam že leta in me zanima kak je napredek v tej smeri.
Lumin, Linn , Aurender, Auralic in sedaj še Innuos, vsi ti ponujajo dobre rešitve, samo niso poceni in nevem kako je s stabilnostjo. Morda bi se lahko v tej temi javili tudi tisti, ki zastopajo določene zgoraj omenjene znamke. Ni problema - da nam pač malo predstavijo te naprave.

Pri mojem streamerju/predvajalniku me moti nekaj manjših stvari.
Ampak ni to prava tema za razpravo o tem.


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem dolgo nazaj imel Auralic streamer, vendar je bila programska oprema v zaostanku, rezultat tega je bil nestabilen streamer, knjiznica se je izgubljala, delovanje je bilo počasno. Na koncu sem obupal in prodal, ker ce zadeva ne dela tekoče, ima lahko zlati zvok pa me ne zanima. Zanimivo da poceni Sonos ni imel teh težav in ga imam že leta ( za ženo in otroke).

Kasneje sem se preselil na Roon, kjer sem še zdaj, in ni potrebe po streamerju.

Poleg zvoka je meni pomembno tekoče in stabilno upravljanje z tablico, ter pregledna aplikacija, kar Roon nudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jaz sem dolgo nazaj imel Auralic streamer, vendar je bila programska oprema v zaostanku, rezultat tega je bil nestabilen streamer, knjiznica se je izgubljala, delovanje je bilo počasno. Na koncu sem obupal in prodal, ker ce zadeva ne dela tekoče, ima lahko zlati zvok pa me ne zanima. Zanimivo da poceni Sonos ni imel teh težav in ga imam že leta ( za ženo in otroke).

Kasneje sem se preselil na Roon, kjer sem še zdaj, in ni potrebe po streamerju.

Poleg zvoka je meni pomembno tekoče in stabilno upravljanje z tablico, ter pregledna aplikacija, kar Roon nudi.


@dr.sah hvala ti za to info.
Takrat ko si ti imel Auralic, je res vse štekalo. Mnogi so tako poročali.
Če so sedaj z novimi modeli to popravili pa nevem. Njihov app naj bil sedaj veliko stabilnejši. Mogoče kdo pove tukaj kaj več.

Tudi meni je pomembno gladko delovanje, pa da je pregledno vse...
Roon je zelo popularen sedaj...

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jaz sem dolgo nazaj imel Auralic streamer, vendar je bila programska oprema v zaostanku, rezultat tega je bil nestabilen streamer, knjiznica se je izgubljala, delovanje je bilo počasno. Na koncu sem obupal in prodal, ker ce zadeva ne dela tekoče, ima lahko zlati zvok pa me ne zanima. Zanimivo da poceni Sonos ni imel teh težav in ga imam že leta ( za ženo in otroke).

Kasneje sem se preselil na Roon, kjer sem še zdaj, in ni potrebe po streamerju.

Poleg zvoka je meni pomembno tekoče in stabilno upravljanje z tablico, ter pregledna aplikacija, kar Roon nudi.


dr.sah, ali bi lahko bil tako prijazen in mi/nam predstavil tvojo postavitev Roon-a?
Na čem ga "vrtiš", Mac ali Win?
Kaj imaš na poti do zvočnikov, Roon Ready opremo, ali USB DAC, ali...?
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roon imam inštaliran na (trenutno) Windows 10 ter na PCju, ki je isti kot na sliki. Gre za Cirrus7 alu ohišje, notri pa plata NUC i7 zadnje generacije, ssd, ter 16Gb. Ta je preko usb vklopljen na Matrix X sabre pro dac ter dalje direkt na Genelec 8351. Fertik.

Kak teden nazaj sem Roon lavfal na istem PCju, vendar sem imel gor inštaliran Roon ROCK, to je njihova nameska in okrnjena verzija linuxa, ki je optimizirana za delovanje Roona. Ampak ko so posodobili Roon na verzijo 1.6 je meni to začelo malenkost štekati, oz aplikacija na iPadu ni delala tako gladko kot prej, zato sem probal še z windowsi, kjer pa tega problema ni. Imam pa dva diska notri, tako da ni dosti dela z tem, samo boot zamenjam.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viljano



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:47
Prispevkov: 39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Roon imam inštaliran na (trenutno) Windows 10 ter na PCju, ki je isti kot na sliki. Gre za Cirrus7 alu ohišje, notri pa plata NUC i7 zadnje generacije, ssd, ter 16Gb. Ta je preko usb vklopljen na Matrix X sabre pro dac ter dalje direkt na Genelec 8351. Fertik.

Kak teden nazaj sem Roon lavfal na istem PCju, vendar sem imel gor inštaliran Roon ROCK, to je njihova nameska in okrnjena verzija linuxa, ki je optimizirana za delovanje Roona. Ampak ko so posodobili Roon na verzijo 1.6 je meni to začelo malenkost štekati, oz aplikacija na iPadu ni delala tako gladko kot prej, zato sem probal še z windowsi, kjer pa tega problema ni. Imam pa dva diska notri, tako da ni dosti dela z tem, samo boot zamenjam.



Hvala za odgovor. Kaj naj rečem, odlično.
Po moje te zlahka odpelje, ko si na Roon-u, da začneš brskati po ogromni metabazi, iskati biografije ipd.
Takrat je poslušanje v drugem planu. Sad

BTW Boš videl, bo Linux inštalacija boljša od Windows Smile
_________________
lp,v
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hugoss



Pridružen/-a: Sob Dec 2010 20:32
Prispevkov: 17
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Da ne bo spet tema zašla Confused

Še 1x ponavljam.....kakšne so izkušnje z Hi-END streamerji? So odpravili določene "porodne" težave?
Tudi na sejmih in raznih HIFI salonih/demo sobah vse več vidimo te streamerje/playerje.

To je tema aktualna za nas, tiste, ki nimamo CDjev in SACDjev.



odlično rešitev ima po mojem mnenju proizvajalec Rockna. Gre za tale server/streamer:
http://www.rockna-audio.com/products/wavedream-net

poslušal sem ga že večkrat in lahko rečem, da boljši kot je sistem, v katerega je vpet, bolj pride do izraza. Posebej dobro se ujame z DACem istega proizvajalca preko I2S povezave. Mislim, da je tudi eden redkih serverjev, ki ponuja I2S izhod. Kdor je bil na "originalnem" avdio sejmu v LJ lani, ga je lahko poslušal v sobi z Avantgardi.

OS je Linux in poganja Roon core, ki dela hitro in brez nobenih problemov (imel sem tudi doma na preizkušnji).

Sam nimam (več) ploščkov, vendar za tiste, ki želijo streamer in CD player v eni škatli, ponuja tudi to, saj CD prebere in ga potem predvaja iz spominskega modula.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 8 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe