Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustika sobe in postavitev zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 68, 69, 70  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP

Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 13:15    Naslov sporočila: Re: Akustika sobe in postavitev zvočnikov Odgovori s citatom

Cena meritve prostora je relativna...
Če naročiš specializirano podjetje, ki se s tem ukvarja bo cena visoka.
Lahko se naučiš sam, dandanes to ni problem, potrebna pa je oprema.
V pomoč je lahko kakšen dovolj strokoven soforumaš, morda za potne stroške ipd. prideš skozi.
Za svetovanje pa... v SLO ni veliko ljudi ko se gre za privat sektor, ker je treba resno pokazat kaj znaš ali pa si zanič... za javni sektor pa je strokovnjakov malo morje...
Kot si sam lepo povzel na koncu, se strinjam.

speci je napisal/a:
Prebral sem celotno temo ampak z mojim znanjem o akustiki si z napisanim zelo težko pomagama.Zato me zanima po kmečko koliko bi prišla cena meritve prostora.S tem mislim,da ti oseba svetuje optimalno postavitev zvočnikov v prostoru ter ali je sploh smiselno vlagati v prostor ali se je pač treba enostavno s tem sprijazniti kar imaš pač imaš.Mislim nekako takole,ko kopuješ rabljenimi avto zapelješ avto k mehaniku ta ga pregleda plačaš to storitev njemu nato se lahko odločiš ali se avto splača vzet ali je preveč stvari za popraviti pa se računica ne izide.Mislim da je lažje dati nekaj za meritev in pa svetovanje osebi ki se spozna na stvari kot pa tlačit stvari ven in not pa ob tem še poslušat boljšo polovico če se ti je zmešl

speci

Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 16:05    Naslov sporočila: Akustika sobe in postavitev zvočnikov Odgovori s citatom

Ambasador mislil sem predvsem to da ti nekdo ki se na te reči spozna pove ali je smiselno karkoli vlagati v prostor ali se je bolje sprijazniti ,da je enostavno vložek prevelik glede na izkupiček ki ga dobiš.Z postavitvijo zvočnikov pa jaz za svoje najdem zelo malo .Open baffle z stranicami+ manjša soba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
snifix

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pred časom hotel akustično uredit dnevno sobo s namenskimi aplikati - absorberji. Znamke absorberjev se zdaj le ne spomnim iz glave, sem pa zastopnika te znamke spoznal na hi-fi sejmu, ki je tradicionalno v M hotelu v Šiški. Če me spomin ne vara sem takrat plačal za meritev moje dnevne sobe ter izdelavo ponudbe za aplikate cca 60 eur (stroške meritve bi mi na koncu odšteli od plačila aplikatov vendar se potem nisem odločil za te aplikate).

Če te bo slučajno zanimalo še kaj več pa povej pa bom pobrskal po starih mailih, morda še najdem njihov kontakt.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je bil ponujen predračun za meritve nekje v rangu 300-450€ pač odvisno od nevem kaj vsega..

Na koncu sem se odločil,da dokler ne bo namenske sobe kjer bo samo sistem v akustiko ne ulagam več(vložil sem pa nekje 1500€ v aplikate-absorberje)
Pač nima smisla delat to v sobi ''L'' oblike kjer pravega zvoka ne bo nikoli.Enkrat upam da že proti koncu leta(v novi sobi) pa zagotovo napadem tega hudiča ,ki mu ''praumo AKUSTIKA''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Zvočnike v naravo, da se nadihajo svežega zraka Laughing Laughing Laughing
Skratka idej - izgovorov milijon, samo, da nekaj ne bi Rolling Eyes

Kitara ob tabornem ognju, morda, za kaj bolj resnega pa sodi kam ????? Wink
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, report glede moje sobe.. Nekega prijetnega zvoka za mizo mi ni uspelo doseči.

Sem pa potem poskusil sledeče:
- V vsak kot eno večjo (2m x 30cm) leseno planko. Situacija se je neverjetno izboljšjšala.
- Sistem na stojala in v kot, odmaknjen od stene slab meter, zvočniki dober meter narazen.
- Ob steni blazine od preostalih fotelov.

Sicer čisto neživljensko za pogledat, ampak, to je bil najboljši zvok kar sem ga spravil iz sistema. Prijetno presenečen in brez pripomb.

Samo, to je zdaj zgolj za glasbo.. multimedia na računalniku odpade.
ajka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Meni je bil ponujen predračun za meritve nekje v rangu 300-450€ pač odvisno od nevem kaj vsega..

Na koncu sem se odločil,da dokler ne bo namenske sobe kjer bo samo sistem v akustiko ne ulagam več(vložil sem pa nekje 1500€ v aplikate-absorberje)
Pač nima smisla delat to v sobi ''L'' oblike kjer pravega zvoka ne bo nikoli.Enkrat upam da že proti koncu leta(v novi sobi) pa zagotovo napadem tega hudiča ,ki mu ''praumo AKUSTIKA''

LP

Mali problemi v "L" sobi Laughing
Samo malo premakneš "poslušalca" in evo "novi mali problemi" Crying or Very sad Rolling Eyes
aleksander

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah.. Confused

Zna bit pa hudo,ko veš,da oprema zna soba pa ne in ne pusti Sad Very Happy Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Odvisno seveda od prostora, pričakovanj, financ, nevednost kako bi se lahko bolje slišalo v boljšem okolju itd. parametrov je kar nekaj.
Največja je nevednost kaj dober prostor nudi, kako bi lahko zvenelo.
Mnogo je poslušalnic ali prostorov za performans, ki je nekdo rekel da so dobre, pa mnogokrat niso, govorica postane de facto... potem pa se temu slepo verjame in primerja svoje pretekle in bodoče izkušnje s tem + tega da je akustičen spomin seveda zelo slab.

....

@ajka:
...Zvočnike v naravo, da se nadihajo svežega zraka
Skratka idej - izgovorov milijon, samo, da nekaj ne bi

-------------------------------------------------------------------------------------
Slabo si me razumel:
- ravno zato, da sliši kaj zamuja - predvsem na basih in malo višje, se bo avdiofil lažje odločil urejati poslušalnico. In bo tudi znal primerjati doseženi rezultat s tistim kar bi si sicer samo megleno predstavljal, da bi moralo biti.

Točna tista izjava @nlp: ... največja je nevednost, kaj dober prostor nudi. .. me je vzpodbudila: pa saj se to lahko preveri z lastnim sistemom...
ajka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Moderna stanovanja", moderni audiofilski pristop "postavljanja" pol se pa pejmo "tipično audiofilsko sobo"

Moderen zvočnik (cca 20.000 €) vsekakor sodi zraven Laughing Laughing
Ja, tudi to si kupujejo naši audiofili Rolling Eyes
ambasador

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima pa industrija tudi že večkrat omenjeno rešitev z vgradnimi zvočniki za v steno. Pa akustik lahko rešuje poleg akustike tudi ta del postavitve zvočnikov. Tako ima boljši nadzor nad situacijo in predvsem postavitev je nemoteča in v funkciji prostora.
Na divjem zahodu se to vedno bolj uveljavlja, samo mi smo malo 'nazaj s kartami'.

ps: hej, ideja, kaj pa Magneplanar vgrajen v steno - izza te stene pa je prostor, ki služi za garderobo (lahko tudi hodnik ali kaj drugega, nemotečega)? Še stranice bi mu lahko ojačil s steno, da ne vibrirajo. V bistvu bi ga lahko naslonil na okvir - podobno kot se vrata zapirajo v okvir.
NLP

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočniki za flush ali soffit so namenski.
Tudi pri opisu piše ali so za to.
Kot sem opisoval, ko se zvočniki pravilno namestijo v rigidno površino se jim dvignejo srednje in nizke frekvence, nato je potrebno kretnice na novo uravnat.
Zvočniki morajo biti na plavajoči platformi ali kako drugače vpeti po mass spring mass sistemu.
XY zvočniki, ki bi se vgrajevali pa je eksperiment.
ambasador

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če gre za dnevno sobo je že običajen stereo problem, če gre za večje zvočnike. Kaj šele full size surround - ni šans z vsemi žicami naokoli. Vgradna varianta lahko reši marsikateri zaguljen prostor.

Seveda to ni rešitev za tiste ki radi kar naprej nekaj šraufajo okoli. Če odmislim igračkanje - avdiofil to počne zaradi boljšega zvoka. A, če akustik to dobro postavi in uredi prostor, je rezultat krepko daleč iznad vsake potencialne izboljšave na bazi igračkanja ali forumske posvetovalnice Laughing

V vintage časih so bookshelf zvočnike 'vgreznili' med knjige na regale. Danes to ni več 'in'. Gre kar v zid.

Nisem že dolgo bil po hifi trgovinah v Ljubljani - obstaja kakšen demo prostor za in wall zvočnike?
-------------------------------------------------------------------------------------------
ps:že ko sem tačas odgovoril enemu soforumašu, del teksta:
Osebno imam tudi to opcijo odprto, ker ena stena moje poslušalnice v celoti meji na notranje stopnišče. Pač sem razglabljal za osebno uporabo.

Varianta mi je tudi sub v tej steni: je namreč malo subov, ki so 'hitri' - bolj pravi izraz je odzivni. Večina jih dela killogramske membrane v mini volumnu s kilovatnim ojačevalcem. Deluje, samo je 'polentasto' počasno in se ne ustavi kar tako. Tak sub osebno je bolje da ga nimam, ker dela škodo zvoku. Na drugi strani pa en ogromen papirnati woofer rabi 200/300 litrsko škatlo, ki je ni kam dati, da se ne bi spotikal obnjo. Hodnik pa ima ogromno volumna - tisti papirnati woofer ima resonanco bistveno nižjo, kot jo ima v veliki škatli. Malo ekvalizacije in stvar je lahko super.
berni

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Infinite baffle sub s pravilnimi driverji lahko dela magično.
http://vincent.brient.free.fr/IB_eng.htm

ali pa celo v kombinaciji z naravo /zunaj

Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... vprašanje je tudi:
- ali se želi kolikor se da verodostojna reprodukcija z vgradnjo v zid (+ akustika prostora, brez katerega ne bo šlo v tej smeri) ali zgolj nevedno uživanje;
- premisliti kaj prinese vgradnja v rigidno površino, zakaj, in koliko €€€ je to da je v redu (magično ni če si to kdo misli, to je mit ki se vleče iz preteklosti in nekateri še vedno dobro tržijo na ta račun, ima neke pluse pa tudi minuse seveda);
- ali je res prava vgradnja v rigiden zid ali je samo paravan oz. kvazi flush ali soffit (tega je največ)...
- in wall zvočnike imajo ATC, PMC in druge firme ampak kaj si želi specifičen audiofil je pa vprašanje, ogromno je znamk in modelov...
- surround in še kaj več se da lepo uredit s skritimi žičkami (ali tudi brez njih), če se lepo načrtuje;
- akustik lahko naredi da je kolikor se da dobro, naredi meritve, naredijo se slušni testi, stranka se strinja ji je zelo všeč, se navadi... sčasoma pa se odloči da bi spet bilo lahko še bolje... tudi takšni so... tukaj odpade in wall...
itd.

Skoraj vse se da, če je €.

"Papir" za sub ni hiter/ odziven.
Dandanes je na izbiro kar nekaj znamk dobrih sub-ov, cene so seveda "zanimive".
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 68, 69, 70  Naslednja
Stran 55 od 70

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu