Pomo pogostih vpraanjPomo pogostih vpraanj   IiIi   Seznam lanovSeznam lanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoilPrijava za pregled zasebnih sporoil   PrijavaPrijava 

LP vs. CD
Pojdi na stran Prejnja  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoilo
pasuljaris



Pridruen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 11:19    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Jaz že nekaj let veè ne poslušam LPjev.

Me pa še vedno obèasno tlaèi noèna mora, ko sanjam, kako sem po nerodnosti spustil roèko in je igla "tresnila" na plošèo (glasnost na ojaèevalniku pa je seveda na ful). Smile
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
jernejc



Pridruen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 11:28    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Krokar, tole tvoje razmišljanje mi je všeè, se pa ravno zaradi nostalgije, rituala in zaradi lastnosti reprodukcije èedalje bolj oziram za vinili. Sem ene Pink Floyde Lp 1983 nabavil, nekaj malega imam od prej, gramofon je star pioneer direct drive z original glavo in iglo vse skupaj v odliènem stanju...
Vse to, èeprav sem si svoja dva digitalna izvora sestavil tako, da ne zaznaš kake suhosti, kliniènosti oz tistih znaèilnosti povpreènih komercialnih CD predvajalnikov, skratka bolj na "analogni strani".
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 13:15    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Svet ni enostavno samo èrn ali bel. Problematikia LP versa CD je zavita v tanèico mavriènih problemov in prednosti posameznih tehnologij.

S prihodom CD medija so se na podroèju zvoènih nosilcev zgodili zgodovniski preobrati. Iz zaèetne euforije in relativno dragega medija se je tekom èasa CD tehnologija spremenila v enega najcenejših medijev, ki so obstajali v zgodovini zvoènih nosilcev. Èe primerjamo sedanje CD-R zgošèenke z najcenejšimi analognimi audio kasetami lahko mirne duše ugotovimo, da je CD bistveno cenejši medij, saj lahko “potièko” 100 diskov srednje kvalitete kupite za nekaj €. Cenejše je lahko samo še “download”- anje MP3 datotetk iz torrentov. Vedeti je potrebno, da primerajti kopijo bivše LP plošèe na kaseti ni enako kot kopiranje originalnega CD na svojo kopijo CD. Na CD kopiji dobimo praktièno identièno kopijo originalnega CD-ja. To do prihoda digitalnih nosilcev ni bilo možno. Pustimo sedaj ob strani razlike kvalitet med posameznimi proizvajalci CD-Rjev in snemalnikov. Za povpreèno ceno dobrega snemalnika in CD medija se dobi praktièno ustrezno kvalitetno kopijo. Na tem mestu tudi ne bi komentiral problemov z cenenimi snemalniki, playerji ali CD nosilci in posledièno kup kasnejših problemov z laserji ali defektnimi CD-ji. To ni tema te debate. Govorimo o nekem zmernem cenovnem povpreèju tehnologije in medijev. Osebno nimam tudi po 10 letih uporabe v veèini primerov nobenih problemov z kopijami CD-jev, razen tistih ki so bili posneti na “cheap” opremi in medijih. Ti so takoj leteli v smeti. Torej vložek cena nasproti kvalitete je pri CD tehnologiji ugodna.

Èe se gleda mobilnost CD medija je pokazal bistvene prednosti pred analognim trakom in LP-jem. Prah, vlažnost in eventualne majhne mehanske poškodbe mu ob normalnem rokovanju ne prideta do živega. Življenska doba povpreènih laserjev je na zadovoljivem nivoju. Èe nastanejo problemi z delovanjem aparature je v veèini primerov ceneje zamenjati CD player kot opraviti servis. Z novejšo serijo CD playerjev so prišli tudi izboljšani DA konvertorji , tako da strošek zamenjave ni bil striktno v funkciji defekta aparature. Veliko starejših CD playerjev leži sedaj na zaprašenih policah ali v škatlah zaradi zamenjave generacij tehnologije laserjev ali elektronike.

Za nekoga se bo slišalo mogoèe bogokletno, vendar statistike kažejo, da se je poslušanje glasbe zaradi naèina življenja preselilo v veliki meri tudi v jeklene konjièke. OK, spet “slišim” smeh audiofilov v smislu, saj ta ni resen – “ Kdo pa še resno posluša glasbo v avtu?” Jaz sem imel obdobje ko sem kar nekaj ur na teden preživel v avtu in sem imel raznih komercialnih postaj “poln kufr”. Kaj je lepšega kot zbirka kopij 50 najbolj priljubljenih CD-je na potovanju. CD medij se je pokazal kot idelana opcija. Mnogo boljša kot obièajna kaseta.

Èe se vrnem na LP-je je svet analognih gramofonskih plošè zgodba za sebe. Ob obilici že napisanih prednosti ima ta tehnologija tudi svoje slabosti. Nima smisla zatiskati oèi pred problemi. Ne glede na kvaliteto vinila se kvaliteta zapisa na plošèi s frekvenco njene uporabe definitivno slabša. Lahko me preprièujete v nasprotno, vendar neka fizikalna dejstva paè obstajajo. Gramofonska plošèa ima svoj lastni mehanski šum in relativno veliko stopnjo možnosti mehanskih poškodb. To lahko seveda prepreèimo z zelo skrbnim rokovanjem, vendar na daljši rok kvaliteta medija izgublja na kvaliteti zaradi fiziènega stika nosilca in odjemne doze. Življenska doba se seveda lahko bistveno podlajša s kvalitetnimi roèkami, gramofosnkimi glavami in ustreznimi nastavitvami gramofona, vendar kvaliteta plošèe po 200 kratnem predvajanju ni veè enaka kvaliteti nove plošèe. Upam da veste o èem govorim. CD medij teh problemov v veèini primerov nima.

Kar se tièe problema “click & pops” mi je ob branju nekaterih vaših replik šlo rahlo na smeh. Prosim brez osebnih zamer. Moj komentar ni zlonameren. Predstavljajte si da greste recimo na simfonièni koncert v Cankarjev dom, kupite idelane sedeže nekje v sredini spodnjega parterja, pet vrst za vami pa familja z dvema zdolgoèasenima mulcema ki gresta na koncert predvsem zaradi frustracij staršev, da ne bosta reveža ko bosta odrasla popolna “ sinèka debilèka” na podroèju klasiène glasbe. Mulcema po pol ure koncerta postane dolgèas in zaèneta zelo poznano zgodbo iz obiskov kinomatografov. Odvijanje celofanskih papirèkov Kraš bonbonov. Vsi ste popolnoma v toku dogajanja koncerta, sploh èe poznate približno partituro simfonije, pet metrov za vami pa šššš, kric, pop…ššš, ššš, hresk………in minuta tišine potem pa spet šššš, kric, pop…ššš, ššš, hresk. Koliko èasa bi jih bili pripravljeni poslušati? Èe bi bili v kakšni starejši dvorani in imate sedež ob strani bi bili deležni še dodatnega ropota in šuma prazgodovinskega klimatskega sistema.

Ste našli povezavo med obiskom takega koncerta in zvokom iz analogne gramofonske plošèe?
Èe vas to ne moti potem je super. Nimate nikakršnih problemov. Mene osebno zelo moti in me naredi vèasih celo malo živènega èe v zvoènih pasažah PPP slišim pretirano vsebino šššš, kric, pop…ššš, ššš, hresk. Zato sem si že pred 30 leti omislil ne tako poceni elektronsko zadevico, ki se imenuje “ Impulse noise reduction”. Malce pomaga, vendar poleg moteèe zvoène informacije pobere tudi nekaj koristne, zato z njeno uporabo ni za pretiravati. Uporabim jo samo tedaj ko je defekt plošèe že na meji poslušljivega. Ima to prednost da lahko intenzivnost obdelave signala manualno nastavite.

V zaèetku 80 let je s prihodom digitalne obdelave posnetkov prišla na vrsto tudi takoimenovana “ restavracija starih posnetkov”. V primeru da uporabite res vrhunski produk tipa CEDAR so rezultati impresivni. Problem je v temu, da ni mogoè za domaèo uporabo ker ne deluje v realnem èasu, ampak porabi za procesiranje nove zvoène datoteke nekajkratnik osnovne èasovne dolžine posnetka. Tisti poceni programi za PC vam to naredijo ena, dva , tri, vendar so rezultati temu primerni. Za moj okus neposlušljivi. Podobna zgodba kot hitrosti zapisov na CD ali DVD medije . Vse profi zadeve za izdelavo glass audio mastrov nikoli ne zapisujejo z obièajnimi hitrosti. Zlato pravilo, èim nižja hitrost zapisa tem nižja stopnja možnosti napak kljub CRC korekciji.

Ok sem že zašel na stran poti.

Torej kot sem že omenil, vsaka tehnologija prinaša svoje slabe in dobre strani. Nobena ni idelana. Da ne bi bilo sluèajno narobe razumljeno kot kontriranje tehnologiji analognih plošè. Doma imam vsaj 5 analognih gramofonov in preko 1000 Lp-jev, ampak problem omenjen tehnologije paè enostavno ne morem zamolèati. Nimam nobene želje in volje da bi se omenjene zbirke plošè in gramofonov znebil, èeprav bi bilo prostora v stanovanju bistveno veè. Namig za mojo ženo. Wink

Osebno menim, da je potrebno priznati , da je možno “pre-živeti” z vsako tehnologijo s predpostavko, da je glasba na prvem mestu in šele nato tehnologija. In tukaj popolnoma razumem ambasadorja ko pravi ,da ga motnje Lp plošè ne motijo, ko uživa v glasbi. To je deloma res, je pa tudi res, èe imaš možnost izbire potice ali suhega kruha se ni težko odloèiti. Ampak…………suh kruh je baje bolj zdrav, potica pa bolj okusnejša. Stvar percepcije posameznika in njegovih življenskih prioritet. Torej je CD res mrtev? Je ( bil) 20 let CD disk star kruh ali potica? Baje se tudi potice lahko preobješ. Se je to zgodilo?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
zvocnik



Pridruen/-a: et Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 13:31    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Menim, da za nastanek dveh taborov nista kriva ravno vinil in digitalni format, kot pa same izkusnje, ki so sledile. Nemrec v casu, ko smo ziveli se samo z gramofonom smo si lahko le zeleli, da bi kdaj poslusali glasbo in jo slisali tako kot jo slisimo danes. Danes so digitalni zapisi in vsa tehnologija, ki jo imamo na voljo neprimerljivo boljsi kot takrat. Tako je digitalni zapis v veliki meri uspesno zamenjal vinil. Vsak, ki nima izkusenj z vinilom lahko prav dobro uziva v poslusanju glasbe in zato niti ne vidi potrebe za necem nostalgicnim. Ne smemo pozabiti, da je ravno CD pospesil razmisljanje konstruktorjev gramofonov v bolj tehnicno dovrsene izdelke, ki so se potem zacuda priblizali osnovnim formam digitalnega zvoka s tem, da vseeno z vinila pride vec emotivnega zvoka (razen prasketanja, seveda).


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Telefon: 041 737 410
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 13:42    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
Ne smemo pozabiti, da je ravno CD pospesil razmisljanje konstruktorjev gramofonov v bolj tehnicno dovrsene izdelke, ki so se potem zacuda priblizali osnovnim formam digitalnega zvoka s tem, da vseeno z vinila pride vec emotivnega zvoka (razen prasketanja, seveda).Lp


Ali analogne plošèe novejše produkcije tudi zvenijo "toplo in emotivno", ali se to nanša samo na produkcijo iz polpreteklosti?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
before



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 14:27    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
Ljubitelji vinila, kolikšen odstotek plat bi rekli, da vam igra brez pokanja, praskanja?

Nimam izkušenj z LPjkami, vendar na sejmu v Ljubljani ni bil noben gramofon imun, niti Kuzmin z novo roèico. Zastopim, da je moèno odvisno od ohranjenosti LPjke, zanimajo me vaše izkušnje.

Osebno bi me med poslušanjem bolj motili taki šumi, kot pa "hladnejši/manjši" digitalni zvok. Trenutno ne vidim razloga plaèevanja "ogromnih" zneskov za gramofon in pripadajoèo opremo, èe potem med glasbo poslušam motnje.

Prosim ne vzeti mojega komentarja kot napad ali izzivanje, je samo to kar je - moje mnenje.


Kar se novih LP-jev tièe (s tem mislim na komaj kupljene, še ne predvajane), jih okoli 95% ne prasketa! Seveda sèasoma, kljub pazljivemu ravnanju in skrbnem vzdrževanju, vsaka plošèa zaène prasketati - bolj ali manj.

Kar sledi razumite kot zelo karikirano in se ne obesiti na vsak stavek, ki lahko ravno zaradi karikiranosti zveni kot stereotip. Tako pišem le zaradi lažje ponazoritve. Torej: Kdor zmore "odmisliti" prasketanje in se prepustiti glasbi, bo neprimerno bolj užival ob poslušanju Lp-ja, kot pa ob CD-ju. CD sicer zveni tehnièno brezhibno, ga pa po drugi strani "tepe" hladnost in trdota digitalnega. In vse to ne glede na to, kako (kvalitetno) je nek posnetek narejen in/ali obdelan v studiu. Iz lastne izkušnje lahko povem, da sem poslušal doloèene albume, ki jih imam na LP-ju, tudi z CD-ja in pesmi skorajda nisem prepoznal. Na LP-ju zvenijo mnogo bolje. Še enkrat ponavljam: pišem karikirano, zaradi lažjega razumevanja. Dejansko ne gre za takšne ekstreme! Priznam, da ne sodim med tiste, ki lahko ignorirajo prasketanje plošè - enostavno ne moreš imeti obojega dobrega iz obeh svetov. Ker pa razlike, kot sem že prej poudaril, niso tako zelo oèitne, lahko brez problema živim z obojim: CD-jem in LP-jem.

In za konec:
Na podlagi svojih izkušenj bi svetoval vsem, ki razmišljajo o tem, da se vržejo v èrno plastiko, in jih že vnaprej moti prasketanje plošè - nikar!
Raje uživajte v "brezhibni" digitali. Pa naj to ne zveni kot sarkazem - to mislim povsem iskreno in dobronamerno.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
drago67



Pridruen/-a: et Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 14:40    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

before.....tole si res tako dobro napisal......da je teško še kaj dodat... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ma_coule



Pridruen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 15:36    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
before.....tole si res tako dobro napisal......da je teško še kaj dodat... Laughing

Res je težko še kaj dodat... morda le še podvprašanje:
before, èe utegneš, dopolni svoje mnenje še z master flaci (HD Tracks ipd.). Kolikor vem, imaš tudi s tem doloèene izkušnje... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
audiofrik



Pridruen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 16:28    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

A mi lahko kdo argumentirano pojasni razliko med tem ,èe spustiš pri full jakosti ojaèevalca roèko na plošèo - ali pa to enako narediš recimo z pritiskom na daljinca ali tipko cd playerja, pa brez nepotrebnega nakladanja o drugih stvareh in taborih, lobijih ipd.

Kar se prasketanja in podobno pa najbrž vsak ki ima kolikotoliko oèuvane plošèe ve da ni omembe vredno, pri kvalitetnejših originalih pa še manj ker se žal kot pri lampah enako tudi pri plošèah sedanja produkcija in katastrofalni ponatisi težko merijo z originali predvsem ameriškimi iz zlate dobe vinila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
zvocnik



Pridruen/-a: et Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 16:32    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
zvocnik je napisal/a:
Ne smemo pozabiti, da je ravno CD pospesil razmisljanje konstruktorjev gramofonov v bolj tehnicno dovrsene izdelke, ki so se potem zacuda priblizali osnovnim formam digitalnega zvoka s tem, da vseeno z vinila pride vec emotivnega zvoka (razen prasketanja, seveda).Lp


Ali analogne plošèe novejše produkcije tudi zvenijo "toplo in emotivno", ali se to nanša samo na produkcijo iz polpreteklosti?

LP


To je zelo odvisno, saj se nekateri se vedno potrudijo in uporabljajo 'stare' tehnike snemanja, vecinoma pa zvenijo precej tehnicno. Recimo StockFish zalozba zveni naravnost grozno in je zelo tezko prebavljiva, vsaj zame. Vse je zelo odvisno tudi kako snemajo, kaj popravljajo in mesetarijo, pa se kaj.
Seveda so stari posnetki pravi 'master piece' in balzam za usesa, vsaj kar se vinila tice, ker na CD nosilcih tehnikom velikokrat uspe bistvo z lahkoto uniciti (poenostavljeno povedano).

Kar se tice danasnjih posnetkov, ceprav so nekateri narejeni v digitalni tehniki lahko zvenijo zelo dobro, tako na vinilu kot na CD nosilcih. Kot ze veckrat povedano in za primerjavo, so Jazzzovi posnetki eni takih.

Ne glede na vse, je gramofon cisto drugacnega zvoka kadar mu lahko zagotovimo brezkompromisen pogon. Jermen, ki 'ne' drsi ali DD varianta, pri katerih je zaradi timinga potem zvok nekako bolj 'tehnicen'. S tem sicer ni nic narobe, ker je v celoti gledano bolj pravilen, da pa nam misliti, kaksno kombinacijo sistema imamo.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Telefon: 041 737 410
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 17:23    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
To je zelo odvisno, saj se nekateri se vedno potrudijo in uporabljajo 'stare' tehnike snemanja, vecinoma pa zvenijo precej tehnicno.....................Kar se tice danasnjih posnetkov, ceprav so nekateri narejeni v digitalni tehniki lahko zvenijo zelo dobro, tako na vinilu kot na CD nosilcih


Koliko procentov novejše svetovne glasbene produkcije ( recimo v zadnjih 10 letih), ne glede na zvrst glasbe in tip zvoènih nosilcev, je bilo po tvojem mnenju še narejeno v striktno analogni tehniki? Tu mislim analogno v celotni verigi snemalne produkcije od mikrofona do masterja. Kaj si mislil pod "stare" tehnike snemanja?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
pasuljaris



Pridruen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 17:42    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
A mi lahko kdo argumentirano pojasni razliko med tem ,èe spustiš pri full jakosti ojaèevalca roèko na plošèo - ali pa to enako narediš recimo z pritiskom na daljinca ali tipko cd playerja, pa brez nepotrebnega nakladanja o drugih stvareh in taborih, lobijih ipd.

Kar se prasketanja in podobno pa najbrž vsak ki ima kolikotoliko oèuvane plošèe ve da ni omembe vredno, pri kvalitetnejših originalih pa še manj ker se žal kot pri lampah enako tudi pri plošèah sedanja produkcija in katastrofalni ponatisi težko merijo z originali predvsem ameriškimi iz zlate dobe vinila.


Èe misliš mene, me verjetno nisi razumel.
Mislil sem, èe ti dvignjena roèka uide in pade na plošèo. V tem primeru se bo verjetno zgodilo troje: poškodovana igla, poškodovana plošèa in poškodovani zvoèniki.
Èe to poèneš s preklapljanjem daljinca ali CD playerja pa se ne bo zgodilo niè.
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
mišolin



Pridruen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 17:54    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Glede na to, da smo že povsem offtopic in zašli v LP vs CD, naj še jaz zasmetim z enim vprašanjem:

Ali je možno, da ima LP narejen iz digitalnega masterja višjo resolucijo kot CD narejen iz istega masterja?
Moj kratek razmislek mi pravi: DA. Ker ima CD nižjo frekvenco vzorèenja kot master. Za LP pa ta omejitev ne velja.
True/false?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
drago67



Pridruen/-a: et Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 17:56    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

poglej pasuljaris.....karkoli že poèneš z katerikolim izvorom zvoka....nikoli, nimaš gumb za glasnost na ojaèevalcu do konca......vedno ko kaj zaèneš predvajat zaèneš z gumbom volume na nuli...in ko neha igrati zmanjšaš..
ne predstavlam si zadeve,da bi tako poèel moj brat z svojim ozvoèenjem...
mogoèe bi še koga vrglo vznak.....tu niso veè wati,ampak kilowati,
pa še precej jih je....
no na sliki so bili ojaèevalci naviti (najmoènejša bowaja za sube) a je bilo priprto na mešalki...mislim ,da nikoli ni šel master potenciometer na polovico... Rolling Eyes


Nazadnje urejal/a drago67 et Nov 10, 2011 18:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
vintagesonic



Pridruen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: et Nov 10, 2011 18:22    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Glede na to, da smo že povsem offtopic in zašli v LP vs CD, naj še jaz zasmetim z enim vprašanjem:

Ali je možno, da ima LP narejen iz digitalnega masterja višjo resolucijo kot CD narejen iz istega masterja?
Moj kratek razmislek mi pravi: DA. Ker ima CD nižjo frekvenco vzorèenja kot master. Za LP pa ta omejitev ne velja.
True/false?



False !

Lp je analogni izvor in mu po neki logiki ne moreš oceniti ( digitalne ) resolucije, èeprav vem na kaj si namignil Wink


Nazadnje urejal/a vintagesonic et Nov 10, 2011 18:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
Pokai sporoila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray asovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni as
Pojdi na stran Prejnja  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Naslednja
Stran 2 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne more dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne more odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne more urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne more brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne more glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe