Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nagri škripa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bogve, če hčerka Mojca Turk ima še kaj te robe od ata. To je bil vhod v hiši pred parlamentom, stopnice v klet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nekaj zelo malega še je, bolj za napoto v tiskarni kot je sedanji namen prostora njenega partnerja, ampak malo uporabnega kolikor sem bil nekajkrat tam mimogrede videl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2013 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
nekaj zelo malega še je, bolj za napoto v tiskarni kot je sedanji namen prostora njenega partnerja, ampak malo uporabnega kolikor sem bil nekajkrat tam mimogrede videl.


Škoda, res škoda.

Še ena anekdota G. Turka.

V 80-ih je v Švici naročil neko specialno stružnico za obdelavo kovin. Kao neki "Rolls-Royce" med stružnicami. Ni bila ravno velika, ampak meni je izgledala ta "igračka" res bombastično. OK, jaz se na stružnice res ne spoznam vrhunsko, ampak vseeno. In ko takole občudujem to čudo od mehankarije vidim na sprednjem delu zraven originalne medeninsate vgravirane ploščice originalnega proizvajlca ( se ne spomnim firme ) še kovinsko ploščico " EAL Turk". In povprašam G. Turka kaj naj bi to pomenilo ? On samo zamahne z roko in doda :"Ehh, če jo jaz ne bi skoraj polovico predelal in dopolnil s svojimi deli, bi bila skoraj popolnoma neuporabna". Rolling Eyes Firma kot sem omenil, neki "Rolls-Royce" med stružnicami, vsaj po ceni sodeč.Wink Cena je bila kot nek povprečno dober avto v tistih časih. Mislim da je vozil Fiat Croma in z njo delal cenovno primerjavo.

No, tudi njegovi mikrofoni niso bili poceni, ampak večina ki je še v uporabi delujejo TIP-TOP.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
Aha, zdaj mi je jasno zakaj je zvok Slo filmov že pol stoletja enak. It's Nagra, noče in noče škripnit..


Orc nehaj že s to tvojo sveto preproščino, zvok se dela v postprodukciji, in to dobro veš. Na nagro se snema samo dialoge in atmosfere.

Za to pa je potrebno veliko časa in posledično denarja, nič manj kot za montažo slike, za soliden izdelek celo še več-tega pa res pri nas nihče ne razume niti ne plača. Pa še Dolbiyu je treba plačat licenco
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2016 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko bi dal v temo vintage priložnost pa rajši ne bom, ker bi se pri nas kar težko našel pravi kupec za tako stvar. Je pa naprodaj v Nemčiji. Mogoče pa je prilika za kakšnega našega trgovca, da si zagotovi na prihodnjem sejmu vedno polno sobo občudovalcev ter komentarje v stilu: to pa je prava magija. No fantje in koliko glav ima ta verjetno najboljši kolutar vseh časov (portable zagotovo). "Otročički" od Revoxa, Teaca itd imajo po tri.

NAGRA T-AUDIO TC transportable studio recorder












NAGRA TASKR MBL Remote Control


NAGRA NAB Adapters + NAGRA NAB Plates



NAGRA KUDELSKI T-Audio Technical Manual

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cathiss30



Pridružen/-a: Tor Nov 2019 6:36
Prispevkov: 1
Kraj: Paris

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Škoda. Zame sicer ne, ker si jih itak ne morem privoščiti.

Imajo fine, micene naprave. Nekaj kar gre proti idealu (vsaj mojem) da so naprave vizualno kar se da nevsiljive Rachat de crédit immobilier. Potem ti ostane samo glasba.
Kot nasprotje glomaznim aparaturam na oltarju pred poslušalcem.

A vseeno je res kul, če se takšen projekt uresniči
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe