Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈeprav že nekaj ĆØasa posluÅ”am veĆØinoma glasbo le v flac obliki Å”e vedno kupujem cd-je. Odpiranje, listanje po knižici... Tega ni v digitalni obliki...
Oziroma je ampak ni enako a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Iztok, dejstvo je tudi da veĆØina tistih na cd playerju nima samih originalov.

Pa smo na istem...


Se preŔtejemo?

Ne, ker nismo otroci.

Ni mi jasno zakaj je treba izpostavljat nekoga, glej, ta pa ne kupuje glasbe. Pa ogromno oĆØitkov sem sliÅ”al že na temo, ĆØeÅ”, da z glasbo na trdem disku ne moreÅ” uživat.

Jah, glej.. Ʀe uživaÅ” v glasbi ti je to dovolj. ƈe pa ĆØlovek hoĆØe veĆØ pa paĆØ hoĆØe.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomzzi je napisal/a:
ƈeprav že nekaj ĆØasa posluÅ”am veĆØinoma glasbo le v flac obliki Å”e vedno kupujem cd-je. Odpiranje, listanje po knižici... Tega ni v digitalni obliki...
Oziroma je ampak ni enako a ne?


Seveda ne ! Papir je le papir.

Ljudje smo paĆØ naravna in ne digitalna bitja ! Brati knjige z raĆØunalnika, i-pada, ... to ni to ! Sad
Zato si tudi veliko ljudi (tudi jaz sem med njimi) e-knjige raje stiska (glej dokumentrani film na prejŔnjih straneh) in jih preberejo, shranijo, ... !!! Wink

Vendar ljudje smo razliĆØni in prav je tako ! Very Happy
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je tako..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem navajen vzet CD iz Ŕkatlice, pritisnit play in posluŔat. Že na DVD-A mi gre na jetra, ko moram Ŕaltat po meniju na TV-ju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence je napisal/a:
Ne, ker nismo otroci.

Avdiofili nismo otroci ? Laughing

Pestilence je napisal/a:

Ni mi jasno zakaj je treba izpostavljat nekoga, glej, ta pa ne kupuje glasbe. Pa ogromno oĆØitkov sem sliÅ”al že na temo, ĆØeÅ”, da z glasbo na trdem disku ne moreÅ” uživat.

Nikogar se ne izpostavlja. Glasbo pa lahko posluÅ”aÅ” tudi na tranzistorju. Ogromno "oĆØitkov" leti s stani HDjevcev , zato lahko posluÅ”alci "po starem" napiÅ”emo, zakaj posluÅ”amo na ta naĆØin. DovoliÅ”?

Pestilence je napisal/a:
Jah, glej.. Ʀe uživaÅ” v glasbi ti je to dovolj. ƈe pa ĆØlovek hoĆØe veĆØ pa paĆØ hoĆØe.

ToĆØno to. Wink
In ĆØe avtor od svojega dela hoĆØe nekaj zaslužiti (reciva vsaj za preživetje), ali ni fer, da se mu plaĆØa? Tudi on bi v neĆØem rad užival... ne da bi kradel.

Pravkar imam na obisku Sabir Mateena, vrhunskega pihalca-pa malo denarja. Takemu ne kupiti CDja in raje posluÅ”ati "ukraden" file je nekulturno. ƈeprav mu organiziram koncerte, ga brezplaĆØno vozim-na koncu tudi kupim CD. Toliko o uživanju.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je mozno, da vsi tisti, ki zagovarjate poslusanje 'ukradene' glasbe tako pravicno zahtevate placilo za svoje delo, katerega vsi po vrsti neskoncno visoko cenite???

Dajte no.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2012 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Debata teĆØe o preferenci medija/medijev za posluÅ”anje glasbe, nikjer nisem zasledil zagovarjanja posluÅ”anja "ukradene" glasbe. Kar se pa same debate tiĆØe, vsak, ki je prepriĆØan, da obstaja objektivno "najboljÅ”i" medij za posluÅ”anje glasbe, se verjetno nikoli ne bo zavedal kako zelo se moti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, tudi jaz se nikakor ne morem privadit, da bi knjige listal na i-padu.In prav tako se mi ne zdi guÅ”t listat po mapah na trdem disku, ĆØeprav imam tehniĆØno vse pripravljeno že kar vrsto let(PC kot glasbeni server, hitro in stabilno mrežo preko Powerline povezave, pa Dreambox kot klijenta).
Sedaj je seveda vpraÅ”anje koliko nas je nekatere res že ĆØas povozil, koliko pa je v ozadju res nekega odnosa in hvaležnosti do izvajalca.Mislim, da se je slednje kar nekako izgubilo in je paĆØ za del internetne generacije povsem normalno, da si brezplaĆØno zdownloadaÅ” na tisoĆØe ali celo desettisoĆØe komadov.Slabe vesti tu ni, celo obratno;kdor plaĆØuje, je butec! Evil or Very Mad "Ljubezen" do teh novih medijev ima pogosto obrazložitev ravno v tem! Wink So pa seveda izjeme!
Osebno si marsikaj tudi snamem z neta, a potem tisto, kar mi je res vÅ”eĆØ, tudi kupim kot CD.Tudi ĆØe imam freeware program, ki ga redno uporabljam in mi je vÅ”eĆØ, rade volje par $$$ nakažem ustvarjalcu.Mislim, da je to fer in vsaj meni ponuja dober obĆØutek.Si pa mislim, da komu izgleda tako poĆØetje celo malce ĆØudaÅ”ko... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
Kako je mozno, da vsi tisti, ki zagovarjate poslusanje 'ukradene' glasbe tako pravicno zahtevate placilo za svoje delo, katerega vsi po vrsti neskoncno visoko cenite???
Saj to je bistven problem dandanes... Mnogo ljudi, ki so se mi posmehovali, ker je Å”el vsak dinar, tolar ali marka za ploÅ”ĆØe in sem to nabiral skupaj veĆØ let, imajo danes take zbirke, da sem najraje tiho... Jaz sem pa zbiral in zbiral, zdaj jim pa do kolen ne sežem po koliĆØini...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2012 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
zvocnik je napisal/a:
Kako je mozno, da vsi tisti, ki zagovarjate poslusanje 'ukradene' glasbe tako pravicno zahtevate placilo za svoje delo, katerega vsi po vrsti neskoncno visoko cenite???
Saj to je bistven problem dandanes... Mnogo ljudi, ki so se mi posmehovali, ker je Å”el vsak dinar, tolar ali marka za ploÅ”ĆØe in sem to nabiral skupaj veĆØ let, imajo danes take zbirke, da sem najraje tiho... Jaz sem pa zbiral in zbiral, zdaj jim pa do kolen ne sežem po koliĆØini...


jeb** kvantiteto, kvaliteta je važna !!! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomaniac je napisal/a:
jeb** kvantiteto, kvaliteta je važna !!! Wink


"Melkijad, kaj je to kvaliteta?"

"NiĆØ lažjega, pridi ti pokažem...."

Saj folk nima pojma o kvaliteti, to se razume... Gre bolj za postavljanje kot pa resniĆØno željo po posluÅ”anju...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 01:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem forumu pa je ravno obratno. Udriha se po tistih, ki NAJ BI "kradli" glasbo. VeĆØina ljudi pa jamra, kako so v manjÅ”ini tistih ki Å”e kaj kupijo.

Pa res ni treba enaĆØit tistih ki posluÅ”ajo glasbo preko strežnikov z pirati. Prosim ĆØe se lahko kdo kdaj malo zadrži.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 04:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Na tem forumu pa je ravno obratno. Udriha se po tistih, ki NAJ BI "kradli" glasbo. VeĆØina ljudi pa jamra, kako so v manjÅ”ini tistih ki Å”e kaj kupijo.
Pa res ni treba enaĆØit tistih ki posluÅ”ajo glasbo preko strežnikov z pirati. Prosim ĆØe se lahko kdo kdaj malo zadrži.

Udriha se tudi po nas, ki zagovarjamo avtorske pravice Wink . NihĆØe pa ne trdi, da so vsi, ki posluÅ”ajo preko strežnikov, pirati ! Jaz le trdim, da jih je (zaradi enostavnosti kopiranja) veĆØ. In ne vidim razloga, zakaj bi se pri tem "zadrževal". ƈe smo taki muzikoljubci, potem nam ni vseeno, kaj bo z musko v prihodnosti. In ĆØe avtorji ne bodo imeli niĆØ od svojega dela, se ji piÅ”e zelo slabo. No ja, ostala bo popularna glasba, ki bo denar tržila drugaĆØe.

Pestilence, tudi bi se lahko malce vzdržal. ƈe govorim o kulturnosti nakupa glasbe, Å”e ne udriham po nekomu, ali paĆØ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Udriha se tudi po nas, ki zagovarjamo avtorske pravice Wink . NihĆØe pa ne trdi, da so vsi, ki posluÅ”ajo preko strežnikov, pirati ! Jaz le trdim, da jih je (zaradi enostavnosti kopiranja) veĆØ. In ne vidim razloga, zakaj bi se pri tem "zadrževal". ƈe smo taki muzikoljubci, potem nam ni vseeno, kaj bo z musko v prihodnosti. In ĆØe avtorji ne bodo imeli niĆØ od svojega dela, se ji piÅ”e zelo slabo. No ja, ostala bo popularna glasba, ki bo denar tržila drugaĆØe.

Pestilence, tudi bi se lahko malce vzdržal. ƈe govorim o kulturnosti nakupa glasbe, Å”e ne udriham po nekomu, ali paĆØ?


Se podpiŔem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 8 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe