Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupujete nove vinylke?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mišolin

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2012 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Janko, si zadovoljen s kakovostjo teh, ki jih imaš? Tudi mene zanimajo
naslovi, ki jih nimam v originalu (oz. imam cdje), tako da se sprašujem
ali je bolj stari mint ali nm original ali novi release?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower

Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2014 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem ali pišem v pravo temo in ali je sploh primerno delati takšno reklamo?
V glavnem, če koga zanima, na Trubarjevi je neka novejša trgovina s ploščami, imajo rabljene in nove. Izbira? Kaj pa vem, zase sem celo našel eno ploščo in jo kupil. Imajo po tudi nekaj vintage hi-fija na prodaj, predvsem gramofone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gtyrant

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veš mogoče ime trgovine? Mogoče imajo spletno stran ali pa fb stran...
Delovni čas bi rabil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
tom33

Pridružen/-a: Ned Maj 2009 21:26
Kraj: KAMNIK

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.jpc.de/jpcng/vinyl/home
in
http://dacapo-records.de/
Prva mi je bolj všeč. Nekoliko cenejša in pavšal za pošiljanje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041644562
Slinch

Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amazon je še vedno daleč najcenejši.

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:

Se ti zdi? Kar sem jaz gledal zase je vse zelo predrago. Verjetno je pa zelo odvisno kaj iščeš.

gtyrant je napisal/a:
Delovni čas bi rabil.

Pojma nimam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtyrant je napisal/a:
Delovni čas bi rabil.

Verjetno tale trgovina:
http://recordslo.com/index1.cgi
Slinch

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2014 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oilpower je napisal/a:
Slinch je napisal/a:

Se ti zdi? Kar sem jaz gledal zase je vse zelo predrago. Verjetno je pa zelo odvisno kaj iščeš.

Daj kak primer plate, jaz čisto vse najdem ceneje kot v katerikoli drugi štacuni. Velja seveda za nove zadeve, za rabljene plate, ki več niso v tisku, se poslužim ebaya in discogs. Potrebno je gledad od "marketplace sellerjev" na UK in FR amazonih.

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
gtyrant je napisal/a:
Delovni čas bi rabil.

Verjetno tale trgovina:
http://recordslo.com/index1.cgi

Ja, zgleda, da je res to to.

Slinch je napisal/a:

Daj kak primer plate, jaz čisto vse najdem ceneje kot v katerikoli drugi štacuni. Velja seveda za nove zadeve, za rabljene plate, ki več niso v tisku, se poslužim ebaya in discogs. Potrebno je gledad od "marketplace sellerjev" na UK in FR amazonih.

Ja, saj pravim, da je zagotovo odvisno kaj iščeš in tudi kje iščeš. V glavnem sem hotel povedati, da se mi Amazon ne zdi na splošno najcenejši ampak je isto, kot povsod drugje, nekaj je poceni nekaj pa precej drago. Jaz iščem zase predvsem rockabilly - psychobilly - rock'n'roll in podobno. Recimo nekaj vinilk, ki so na Amazonu po 20 in celo 40eur!!! Shocked Sem jaz drugje kupil po 12-15-18eur.
Nazaj na vrh
Slinch

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 01:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oilpower je napisal/a:
Sem jaz drugje kupil po 12-15-18eur.

To s poštnino vred? Potem kar prilepi kak link, bo prišlo prav, ker so tole že primerljive cene amazonu. To kar kupujem dam v povprečju nekje 13 eur s poštnino, zelo redko čez 15, kar pogosto pa pod 10.

Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj kak primer, kje, ne samo "drugje".
Jaz bi z veseljem kupil drugje kot na Amazonu, pa je tudi običajno dražje. Če ne prej, pa vsaj, ko naračunajo poštnino. Izjemoma je kje ceneje takrat, ko na Amazonu cena naraste, ko je plošča praktično že razprodana, pa jo mogoče kje še najdeš po navadni ceni.

Zadni primer: makaronarski Amazon: Lou Reed, Transformer (Speakers Corner), EUR 17,93 , s poštnino EUR 22,95.
Nazaj na vrh
oilpower

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy
He he! Saj sem že na prejšnji strani napisal, da v večinoma kupujem v trgovinah in stojnicah in direkt od bendov v tem primeru so cene od 12-18eur. Naročam pa redko in različno, ebay in direktno od založb cene s poštnino so med 18-24eur in ne opažam, da bi bilo preko Amazona kaj ceneje ampak je mnogokrat celo dražje. Samo to sem hotel povedati.

Nazadnje sem naprimer naročil novi LP od Bob Wayna pri njegovi založbi http://www.peoplelikeyourecords.com/ cena za posebno white vinyl izdajo s poštnino je bila 21eur, pri Amazonu je bila cena nekoliko višja.
Nazaj na vrh
Slinch

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, no, v štacunah je drugo Very Happy

In pa ja, v primeru da gre za točno določeno izdajo, je najboljša opcija dirketno od založbe. Če pa ti je vseeno, katera verzija je, samo da je najceneje, pa se splača pogledat drugje.

Recimo Lou Reed, ki ga omenja uroš, je tukaj s poštnino vred 15e: http://www.amazon.fr/gp/offer-listing/B007IHH4I4/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Bob Wayne pa okroglih 18: http://www.amazon.fr/gp/product/B00ISEY5AG/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2699UFCNYVBEY

Pač res vedno je treba pogledat tam ko piše "new from", ne tiste zgornje amazonove cene.

Also, pri People Like You Recs mi nabijejo poštnino za en kos 10e, tako da pri njih vzamem samo, ko se nabere nekaj kosov, da se splača. Sem pa zaradi čakanja zamudil zadnjo plato od Creepshow, tako da bo jo treba drugje vzet. Še že pride na vrsto Smile

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to je res ugodno. No, ja v vsakem primeru je dobro preveriti čim več prodajalcev kadar se naroča.

Sicer pa zanimivo, da poslušaš Creepshow in ostale stvari pri PLY. Zelo v redu! Wink
Nazaj na vrh
Vinylfan

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2014 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za naročanje plošč je malo morje zadev na internetu. Samo malo je potrebno pobrskati. Mene bolj kot cena same plošče zanima še poštnina in kako bo plošča zapakirana... Po mojih izkušnjah so stroški poštnine najcenejši iz Nemčije, najslabše zapakirane ali pa stanje ohranjenosti pa je iz Italije... Plačujem pa samo z Paypalom...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 3 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu