Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kje kupujete nove vinylke?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Robert1975



Pridružen/-a: Ned Jul 2012 19:13
Prispevkov: 8
Kraj: Batuje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 19, 2012 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZOSO music, imajo tudi internetno trgovino. Jaz sicer kupim ali dvignem kar pri njih, ker delam v N.Gorici. Sicer pa tudi preko doloĆØenih forumov, bolhe, ebaya...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2012 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne naĆØenjam nove teme:

Ta založba re-izdaja cel kup stvari http://www.musiconvinyl.com/
zadnje ĆØase, pa me zanima, ĆØe je kdo imel priložnost posluÅ”ati veĆØ njihovih ploÅ”ĆØ in kakÅ”na se mu zdi kakovost remasterjev? BoljÅ”e - slabÅ”e od izvirnikov? V veĆØini primerov so master tape-i že kar ornk stari in se spraÅ”ujem, kaj se da Å”e iztisnit iz njih? Nekaj sem brskal po netu in ugotovil,
da so ponovno izdali albume of Focus-a pa me je malo zaintrigiralo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2012 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jest pa cen ne najdem, kolko koŔta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2012 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, ĆØe mi poveste kje nabirate jurĆØke..povem kje kupujem ploÅ”ĆØe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa saj ne spraŔujem, kje jih kupujeŔ, ampak ali so te plate dobre ali ne?
Ampak naj bo, ti izdam skrivnost: jurĆØke nabiram v gozdu. Wink

ad vojko) cene variirajo tam nekje od 18-25 ā‚¬ za 1lp pri razliĆØnih prodajalcih. direkt na strani ni cen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Ja že, samo jaz bi naroĆØil po netu (bom opravil veĆØji nakup).

Amazon? Kje je kaka dobra trgovina na netu, ki ma velikomuzike?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.-.

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Amazon? Kje je kaka dobra trgovina na netu, ki ma velikomuzike?

Lp


Za Å”iroko ponudbo je verjeto res najboljÅ”i amazon. So sicer Å”tacune z nekoliko nižjimi cenami, ampak veĆØinoma dokaj specializirane. Ima pa amazon tudi zelo nizko poÅ”tnino, tako da se kar splaĆØa. Edino poÅ”ljejo vĆØasih v neumno velikih Å”katlah, sam Å”e sicer nisem imel problemov s poÅ”kodbami, sem pa sliÅ”al veliko negativnih kritik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajveĆØ naroĆØam preko Amazon-ov. VĆØasih sem tudi preko CD Compact-a ( ĆØe sem prav napisal firmo ). NajveĆØ havarije je bilo preko nemÅ”kega, nekoliko boljÅ”i so ameriĆØani, italijanski me je najbolj prijetno presenetil, preko angleÅ”kega pa Å”e nisem. ƈe se naroĆØa kaj preko naÅ”ih zastopnikov je bilo Å”e najbolje pri BB-ju, Intek pa vĆØasih kaj spelje, najveĆØkrat pa sploh ne trza, zato sem zaĆØel skoraj samo Å”e preko Amazonov. ƈe tam iÅ”ĆØeÅ” kaj zelo specifiĆØnega, ti tako ali tako da seznam ponudnikov, kateri so kar solidni.
Za LP-je ponudba nekoliko skromnejÅ”a, zato je najbolje potrpeti in prositi na Inteku, ali pa v USA s povpraÅ”evanjem. HudiĆØ je v tem, da hoĆØem vedno kaj specifiĆØnega.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stare in nove na:

WWW.DISCOGS.COM
WWW.CDANDLP.COM

ker imajo mnogo,mnogo veĆØ kot Amazon in podobni ... ker imajo veĆØ kot eBayi ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Janko1 je napisal/a:

- the LPs had a much smaller range so you had to use a compressor to limit that range to an acceptable level
- also you couldnā€™t load up the bass too much or the stylus would jump off of the record. So you had to use an equalizer to back off on the low end or turn up the high end and you had to ride the levels so it didnā€™t get too loud.

- nekateri pa Å”e vedno sliÅ”ijo veĆØ dinamike iz vinilov Shocked
- bas pod 50Hz mora biti mono, drugaĆØe bi imela igla "žurko"
- kot sem bral, je tudi frekvence nad 16Khz potrebno korigirati(beri spustiti)

Kar nekaj stvari je potrebno narediti, da spravimo zvok na LP. Torej, kako lahko potem korektno primerjamo enak CD in LP ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
Pa saj ne spraŔujem, kje jih kupujeŔ, ampak ali so te plate dobre ali ne?
Ampak naj bo, ti izdam skrivnost: jurĆØke nabiram v gozdu. Wink

ad vojko) cene variirajo tam nekje od 18-25 ā‚¬ za 1lp pri razliĆØnih prodajalcih. direkt na strani ni cen.


PloÅ”ĆØe pa jaz kupujem v trgovini, hahaha...

Å alo na stran, nazadnje sem kupil od ene ovdovele tržaĆØanke 30 LP ploÅ”ĆØ, stare 32 let, neodpakirane, netaknjene, nikoli posluÅ”ane po 3,33 eur po kos. Klasika dojĆØe gramofon in filips s prvoligaÅ”kimi izvajalci.
PreposluÅ”al vse plate brez enega Å”trkanja, poketanja ali Å”umenja v brk tistim, ki jih Å”krebetanje ploÅ”ĆØe moti.
Ima samo klasiko, tako da džezeri ne bi pri njej naÅ”li svojih 'ciganov' (preberi z moĆØnim poudarkom na i).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arar



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 18:18
Prispevkov: 40
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj se najde skoraj vse

www.cdandlp.com
www.musicstack.com

na HMV.com se tudi dobi kaj pametnega, pa Å”e poÅ”tnina je poceni le 2,5 funta na ploÅ”ĆØo.

Na www.grooves-inc.com sem vedno naroĆØal cd-je, sedaj pa vidim, da imajo tudi ploÅ”ĆØe. Ampak ne vem kako je s carino za ploÅ”ĆØe nad 22 evrov. Kdo ve kaj veĆØ o tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2012 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, da imajo tile naslovi mnogo, mnogo veĆØ, pri klasiki so pa tako, tako. Ni, da bi dobil kaj izven okvirja povpreĆØnih konzumentov. Klasika ima paĆØ manj povpraÅ”evanja.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2012 08:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz kupujem ploÅ”ĆØe vsepovsod Wink . V glavnem na stojnicah na glasbenih festivalih in v specializiranih trgovinah. Prek spleta Å”e nisem naroĆØal. Imam pa to sreĆØo, da sem v taki glasbeni sceni kjer izvajalci svoje najnovejÅ”e albume Å”e vedno v veliki meri izdajajo na vinylu oziroma gredo nekateri celo v takÅ”en ekstrem, da izdajo album izkljuĆØno na vinylu. Tudi singlce so Å”e vedno v modi.
Mah, verjetno s to informacijo nisem ravno pomagal, ampak pohvalil sem pa se Laughing Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe