Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Poškodba centra Lcr 3

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 20:12    Naslov sporočila: Poškodba centra Lcr 3 Odgovori s citatom

Imam naslednji problem. Danes sem poslušal cd player, ki ga imam povezanega na Yamaho rx-v 559. Njene karakterstike so 95 w rms na kanal. pri 8 ohmih. Zvočnik B&W Lcr 3 ima 100 rms pri 8 ohmih. Na receiverju sem nastavil db na +10 za center izhod, treble sem nastavil na +4 db in base na -6. Potenciometer sem navil do -15 db (gre do plus 6). In ko sem nekaj časa poslušal glasbo, je v trenutku, kar naenkrat zmanjkalo visokih tonov iz centra. Zanima me, zakaj se je to zgodilo? Kaj je razlog? Sem poslušal prenaglas? Poslušal sem tudi že glasneje. Poslušal sem hrvaško pesem Umoran (da ne boste mislili, da sem poslušal kakšen techno), je pa res, da ima omenjena pesem veliko visokih tonov. Na koga naj se obrnem, da mi popravi zvočnik? Je popravilo drago? Pokvaril se je visokotonec, sploh ne igra, ostala dva zvočnika v centru pa igrata popolnoma enako kot sta prej, torej z njima ni nič narobe. Prosim vas za vaše mnenje in pomoč. Lp
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 14:15    Naslov sporočila: Re: Poškodba centra Lcr 3 Odgovori s citatom

Indic je napisal/a:
Imam naslednji problem. Danes sem poslušal cd player, ki ga imam povezanega na Yamaho rx-v 559. Njene karakterstike so 95 w rms na kanal. pri 8 ohmih. Zvočnik B&W Lcr 3 ima 100 rms pri 8 ohmih. Na receiverju sem nastavil db na +10 za center izhod, treble sem nastavil na +4 db in base na -6. Potenciometer sem navil do -15 db (gre do plus 6). In ko sem nekaj časa poslušal glasbo, je v trenutku, kar naenkrat zmanjkalo visokih tonov iz centra. Zanima me, zakaj se je to zgodilo? Kaj je razlog? Sem poslušal prenaglas? Poslušal sem tudi že glasneje. Poslušal sem hrvaško pesem Umoran (da ne boste mislili, da sem poslušal kakšen techno), je pa res, da ima omenjena pesem veliko visokih tonov. Na koga naj se obrnem, da mi popravi zvočnik? Je popravilo drago? Pokvaril se je visokotonec, sploh ne igra, ostala dva zvočnika v centru pa igrata popolnoma enako kot sta prej, torej z njima ni nič narobe. Prosim vas za vaše mnenje in pomoč. Lp



Prosil bi za vaše mnenje? Ne veste nič o tem oz. zakaj ne napišete svojega mnenja?
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načrtno uničevanje zvočnikov, bi rekli nekateri.
Sicer ne vem kakšna glasnost je to bila, ampak možno je, da je omenjena Yamaha prešvoh (laiki preveč gledajo podane karakteristike, kdo ve po kakšnem standardu je merjeno) in si skuril visokotonca(cliping), predvsem pa si center nabil na +10 in se igral s tonskimi kontrolami (odlicna kombinacija). Verjetno omenjeni center nima Bi-wiring, ker je nizjega ranga (v primeru ce bi se staknil mosticek). B&W bo kmalu dobil zastopnika v SLO, tako da bi dal tja na servis (v kolikor se ti splaca seveda). Trenutno lahko pokličeš v Canyon Audio in vprašaš. Seveda prej preveri, če je res uničen. Lahko pa seveda odneseš zvočnik g. Rasporju, ki jih popravlja.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje si res nakaj skuril, sploh z +10 treble, ter visoko glasnostjo.

Je pa tako.. po mojih izkušnjah gredo visokotonci z vokalom najhitreje v franže, ali pa z kitarskimi solažami. Drugi efekti niso tako hudobni do njih..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjeno se je samo prekinila gibljiva povezava do navitja. Če se da, se samo odvije en navoj in prilota. Lahko pa zamenjaš celo membranco. Ko je bil BB uvoznik, si samo poklical in si ti jo poslali po pošti...

Kot je trancee povedal, bo res B&W v kratkam dobil zastopnika v Slo. Če se pa ti ne da čakat, pokliči zastopnika v ZG ali pa Avstrijo in bi ti jo morali poslati...

Lp!
Romeo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
Verjeno se je samo prekinila gibljiva povezava do navitja. Če se da, se samo odvije en navoj in prilota.
...


To pa najbrž ne bo držalo, namreč - tuljava na kateri je navitje se pri visokotoncu ne giblje tako zelo, da bi pretrgalo sicer zelo tanko in občutljivo navitje. Tovrstne poškodbe nastanejo praviloma pri nizkotonski zvočniški enoti. Tukaj pa je skoraj gotovo pregorelo navitje, oziroma se je stopila izolacija navitja zaradi pregretja le tega.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prekine, prekine in to velikokrat... Ne govorim nekaj na pamet. Sam se že na kar nekaj visokotoncih to popravil (tudi pri istem visokotoncu kot je v LCR3), pa tudi zraven sem bil že velikokrat, ko je sosed popravljal...
Nihanja res niso velika, ampak pri visokotoncih ni pletenica za povezavo, kot je to običaj pri nizkotoncih, ampak kar bakrena žica navitja. Ta je veliko bolj občutljiva na nihanja...
Če se skuri tuljava, se večinoma visokotonec še malo sliši, če pa v trenutku utihne, se je pa skoraj 100% prekinila povezava do navitja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
Ne govorim nekaj na pamet.


Tudi jaz ne govorim (pišem) na pamet. Sem imel v popravilu oziroma sem tudi popravil kar nekaj zvočnikov, kjer ni deloval visokotonec. Običajno je bilo navitje scvrto ali pa je crknilo zaščitno vezje. Bili pa so to v glavnem zvočniki za ozvočenje glasbenih skupin in ne Hi-Fi zvočniki.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2008 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede popravila visokotonca, mislim, da je skoraj nesmiselno, saj dobiš novega za tako mali denar, da boš imel večje stroške poti, kot boš dal za sam zvočnik.

Če želiš pokliči kateregakoli zastopnika za B&W in imej pripravljeno serijsko številko zvočnika pa boš lahko uredil, drugače pa sem sam bil že dva krat pri hrvaškem zastopniku za B&W:
www.sonusart.hr
in sem dal za B&W 602 S3 visokotonca neverjetnih 25.- eurov. Pa še naposlušal sem se glasbe na 803D zvočnikih, katere so imeli priklopljene.[/i]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe