Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.telovation.com/articles/vintage-wood-turntables.html

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2012 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Njegoš je napisal/a:
http://www.telovation.com/articles/vintage-wood-turntables.html

Lp



LP

Arrow http://audiowood.com/gallery.html Very Happy
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
dnje



Pridružen/-a: Tor Avg 2013 15:49
Prispevkov: 10
Kraj: za 9mi gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdravo, zanimam se za nakup gramofona. Sem zacetnik, zato bi rabil malo pomoči. Se splača sploh kupovat v neke rangu do nekje 50-65€? Mogoče tudi kaj več če bi se šlo za nov gramofon. Pač zanima me če imate kakšne predloge.


Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dnje je napisal/a:
zdravo, zanimam se za nakup gramofona. Sem zacetnik, zato bi rabil malo pomoči. Se splača sploh kupovat v neke rangu do nekje 50-65€? Mogoče tudi kaj več če bi se šlo za nov gramofon. Pač zanima me če imate kakšne predloge.


Lp.


zz...slab začetek...ne splača se...sploh ne novo za ta denar...preberi si forumske teme vezane za gramofon...lp...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gramofon in njegova nabava je minila že davno. Nabavi si dober DVD, SACD, DVD-A, flac player ali streamer, pa ne bluzi z gramofoni, glavami, ročkami, drati, podložkami, clampi, usmerniki, itd. Če res nimaš zaloge vrhunskih starih plošč, je denar takoj vržen stran. Kajti h vrhunskemu gramofonu spada še vse ostalo v rangu, kar pa itak ne poznaš, ker tole sprašuješ. Žal. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa daj ga pusti da kupi gramofon bemti! Kakšne ročke, glave, clampi, nevemkaj pri gramofonu za 100 € ?? Takoj je treba človeku zatežit...

Doma imam enega vintage Luxmana, pa ne gruntam kaj zdaj, levo desno, phono, nevemkaj... Vsake toliko ga za gušt poženem in igra prav super!

Naj kupi, proba, sliši, tko kot si ti sam pri svojih rosnih audiofilskih letih. Bo že sam prišel do svojih ugotovitev. Lahko da bo prišel do istih spoznanj, lahko pa do povsem drugačnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jožko...s svojimi izkušnjami bi laho bil malo bolj vzgojno naravnan...mladi kupujejo gramofone in plošče vse več, samo da ti tega ne veš....na Ebayu se proda vsak gramofon ki je na bidanju...omenjaš CDje, SACDje...gdo to še sploh kupuje...da o DVD-A sploh ne govorim...gdo ve sploh kaj je to? ...dva tedna nazaj sem imel priložnost v ZG videti in slišati orginal RR produkcijo na DVD...50 euriča komad ?!?...za deset teh ploščic si vsak omisli gramofon in 100 izbranih plošč...in ima mir nekaj časa...daj se drži digidagi tem...pa lep dan še naprej...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za vse anti analogiste že naslov za statistiko v prvem polletju 2014 pove vse:

Everything else is basically collapsing.............

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dnje

kupi en soliden rabljeni gramofon, kakih 200 eur pa bo za začetek lahko kar o.k, ko boš vedel vsaj malo kako in kaj pa ga boš za enak denar prodal in dal nekaj zraven za kaj boljšega..verjami jih ne poznam da bi kdo šel sedaj z gramofona ko je enkrat "na igli" obratno jih veliko poznam ko menjavajo tedensko digidagi j***a za ne mali deNar in potem PRAKTIČNO zastonj prodajajo in menjujejo. za isto s....e drugo p........e...zakaj že , če je to tako superiorni format '''''daj JOZTOM to malo razloži nam ki smo digitalno neotesani, pa ne spet z tem kar si vsaj 1000x že ponovil, pa da ne bilo spet samo hvaljenje AT95 in tvojega slavnega homemade headshella pa najboljših ojačevalcev made by Joztom &co...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moraš biti firbčen in stalno napredovati. Jaz nikoli nisem komentiral tvoje opreme, še manj sem kdaj trdil, da so moji ojačevalci sprejemljivi za kogarkoli. Imam Linn K5, ATC pa je nedotaknjena v predalu, potem sem vse skupaj popravil. Vse kar sem kdaj izdelal, sem tudi podaril ali zamenjal v materialu. Vedno pa sem povabil, marsikoga tudi osebno, na slišni test. Čeprav sem res zrasel ob vinylu, pa je le-ta žal fejst in zelo mimo, tudi večji del zadnjih vinylnih uspehov je bil posnet že digitalno. Dandanes je ukvarjanje s ploščami nišno, pa zelo omejeno z izborom in še, kakor ste že sami spoznali, plošča vrhunsko igra le kakšnih 200x. Če imaš zalogo plošč in tehniko, O.K., če nimaš, so taki začetki jalovi. Osredotočite se raje na samo glasbo, izvajalce in verno reprodukcijo, ne pa na firme, značke, umetne sugestije "poznavalcev" ali konflikt okoli medija. Brez zamere!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz ti priporočam nakup rabljenega gramofona.
Jaz sem si po približno dvajsetih letih spet zaželel igle in sem si nabavil
soliden vintage gramofon.
Rezultat je 220 LPjev v tem letu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom

se strinjam da je potrebno stalno napredovati, samo važna je smer, in čeprav se strinjam, da je danes vinil celo malo moda in "in" ampak še vedno ima medij marsikaj kar drugi ravno nimajo, pa če ti ali jaz to verjamema ali ne, tudi sam nisem sto let za luno, sem imel eden prvih cd playerjev, v službi smo prve kupili vsaj dve leti pozneje, pa ene prve konverterje za cd, pa kako desetletje delam skoraj izključno na digitalni opremi, malo dražji in kvalitetnejši kot večina audiofilskih igrač, za razliko od tebe sem mogoče vseeno malo bolj kritičen in se ne dam takoj prepričati še najmanj v to da karkoli je digitalno in novo da je takoj super in oh in sploh

tudi v to kaj in na kaj poslušaš ti ali kdorkoli se ne bi spuščal, če ne bi vsaj deset krat mesečno poslušal kaki so tvoji ojačevalci in kaki morajo biti da to dela, pa kaki morajo biti bas ali srednjetonci ali žagarjeve tuljave, pa o LInn k5 in AT95 kot največ kar je smiselno več je samo nateg...pa še bi lahko našteval tvoje nebuloze

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom

tudi tvoje pisanje kolikokrat igra plošča še dobro je kar na pamet, sicer pa bi rad videl nekoga ki eno ploščo posluša dvesto krat, Stanton je delal raziskave in je ta številka za eno ničlo večja, preden so slišni resni znaki obrabe, in jih je to isto presenetilo, poskuse so delali z svojo srednjo iglo 681, z zelo dobrim profilom igle pa je to število poslušanj še večje.

jaz si želim samo da bi vsaj večino svojih plošč recimo dva do trikrat preposlušal, pa mi slabo kaže, res pa je da jih imam kakih 1500+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plate imajo svoj poseben čar.

Jaz sem pred 21 leti prešel na CDje in kupil mnogo glasbe na CD, ki jo že imam na LP. Plat nisem vrgel stran. Lani sem celo kupil novo glavo za gramofon, čeprav ga poslušam morda 1 - 2 uri mesečno, CD ali pa SACD pa 30 - 40 x toliko.

@dnje
Če si na začetku audiofilske poti, potem se bolj splača investirati v CD. Za malo denarja dobiš kar solidne predvajalnike (rabljene), rabljeni CDji so praktično zastonj in dobre kvalitete,...

Če pa to že imaš, potem se splača premisliti kakšno kvaliteto si želiš in finančno zmoreš v bližnji bodočnosti. Za majhne denarje boš zelo težko dobil kaj spodobnega (rabljenega). Rabiš vsaj nekaj 100€ pa še ohranjene plate so drage, pa,....

Sicer pa je najbolj pomembno, da ti je ta hobi v veselje.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@dnje

Jaz ti vsekakor priporočam nakup gramofona. Osebno bi gledal za kakšnim vintage za cca 200eur.

Ne razumem zakaj so nekateri tako proti gramofonom?? Prav, sami jih ne marate ampak zakaj potem še vsem ostalim težite, da jih ne smejo imeti ?? Rolling Eyes

Men je gramofon zakon in je praktično vsak dan v pogonu odkar sem ga kupil pred dobrimi dvemi leti. Sploh nemorem, da sem do takrat več, kot dvajset let kupoval in poslušal izključno CDje, veliko sem zamudil ampak nikoli ni prepozno Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe