Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trgovci nas vedno malo zavajajo pa naj je to ĆØudežni pralni praÅ”ek ali neverjetni bio jogurti...audio tu ni izjema

DrugaĆØe pa bi lahko rekli tudi niĆØ novega pod soncem, vedno je kaj bolj v modi in vedno po letih pride kaj nazaj v ospredje, pa naj gre za gramofone ali zvoĆØnike, ojaĆØevalce ali kable, tranzistorje ali elektronke,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2012 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam si bom sposodil temo za vpraŔanje.

Pred dnevi sem kupil super ohranjenega Thorensa TD 165 Very Happy in imam sledeĆØ problem. Nekaj ploÅ”ĆØ sploh ne morem dati nanj, kot bi bil fi luknje na ploÅ”ĆØi ožji od fija "konice" na gramofonu.

Je imel kdo podobno težavo, kako zadevo najenostavneje reŔim?
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2012 23:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Tudi sam si bom sposodil temo za vpraŔanje.

Pred dnevi sem kupil super ohranjenega Thorensa TD 165 Very Happy in imam sledeĆØ problem. Nekaj ploÅ”ĆØ sploh ne morem dati nanj, kot bi bil fi luknje na ploÅ”ĆØi ožji od fija "konice" na gramofonu.

Je imel kdo podobno težavo, kako zadevo najenostavneje reŔim?


Pri meni se je to tudi že zgodilo, obiĆØajno je bila papirnata nalepka v sredini z premajhno luknjo. Previdno sem postrgal z ostrim nožem rob iz obeh strani, tako da je plastiĆØna luknja ostala nepoÅ”kodovana. To je vedno zadostovalo, da sem neovirano lahko položil plpÅ”ĆØo.
lp Jože
ps
ƈe ti kaj koristi pri mojem Thorens_u je os 7,20 mm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 01:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz si pomagam z kakÅ”no žliĆØko za kavo. Državo vtaknem noter in malo zaokrožim...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2012 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, jaz sem imel ponavadi obraten problem... Da je bila luknja zaradi neprestanega menjavanja prevelika...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me menjava interkonekt kabla in napajalnega kabla na gramofonu Thorens TD165. Je kdo že menjaval omenjeni stvari na tem gramofonu - gramofon je kr precej star in menjava se mi zdi smiselna.

Je poseg zahteven, nisem Å”tromar. KakÅ”en tip interkonekt kabla priporoĆØate; ali obstajajo prav kakÅ”ni kabli za gramofone ali je vseeno?

Hvala za info.
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda se splaĆØa, samo moraÅ” si postaviti razumen okvir glede na ostale komponente, menjava ni tak problem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede interkonekta imam v mislih "osnovni" kabel, ki je boljŔi kot ta dobrih 35 let star. Z ceno ne mislim sploh kaj pretiravat - dobra gajba pira. Štrom kabel pa predelava oz. navezava na kontakte kabel od ferŔterkerja.

Je dolžina interkonekt kabla pomembna, tu imam v mislih kabel dolžine okoli 1,5m - glede na Ŕibek signal oddajanja gramofona?
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2012 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda dolžina-govorim za signalni kabel- predstavlja problem, ker gre za kabel kjer je kapacitivnost zelo pomembna, sploh glede na to da uporabljaÅ” najbrž mm glavo, kabel za Å”trom je dosti manj pomemben, paĆØ pa se bi zelo poznalo, ĆØe bi ga priklopil na zunanje napajanje- kot ga imajo vsi boljÅ”i gramofoni na AC motorje, z samo menjavo kabla tudi 30 let starega za kakega Lapp oklopljenega ne bo nobene spremembe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2012 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene zanima,kakÅ”ne kable -povezovalne iz phono do ampa uporabljate?Imam pro-ject gramofon zadaj pa ni original kablov kot ja to v obiĆØaju pri ostalih gramofonih.Mislim da je to prednost vendar me zanima,kakÅ”ne kable uporabljate prav tu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2012 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

predvsem srebrene bakrene z teflonsko izolacijo, ali verzijo Van Damme pro kabla, odvisno od cenovnega razreda gramofona in odjemne doze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Zanima me menjava interkonekt kabla in napajalnega kabla na gramofonu Thorens TD165. Je kdo že menjaval omenjeni stvari na tem gramofonu - gramofon je kr precej star in menjava se mi zdi smiselna.

Je poseg zahteven, nisem Å”tromar. KakÅ”en tip interkonekt kabla priporoĆØate; ali obstajajo prav kakÅ”ni kabli za gramofone ali je vseeno?

Hvala za info.


Ne daj bože menjati kable na starem Thorensu !

S tem boÅ” uniĆØil njegov fascinantni zvok !

Ni potrebe po menjavi - prikljuĆØki so zaliti v plastiko in ne morejo oksidirati. S starostjo tak kabel samo pridobiva, ker se kristalna struktura bakra pomirja - uĆØinek je podoben kot pri kriogenizaciji novega kabla.

Zakaj vam hodijo napaĆØne odloĆØitve po glavi - menjaj phono vhod, ki je zaniĆØ, menjaj za boljÅ”o glavico. Kupi si conditioner za 220 V. Kupi si Shumanov generator, ĆØe niĆØ drugega ali Pirellijev koledar - in se tam izživljaj !

Zakaj vam hodi po glavi uniĆØevanje karakterja aparatur? ƈe jaz hoĆØem kupiti starega Thorensa, bom takoj Å”kartiral vsakega predelanega FrankenÅ”tajna. HoĆØem original aparature, ne pa oskrunjeno verzijo. Ker ĆØe bi hotel boljÅ”i gramofon, bi si kupil boljÅ”ega, mar ne ?

Malo spoŔtovanja prosim za stare naprave.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Jan 22, 2012 10:16; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe že hoĆØete delati na gramofonu - dajte ga raje nastaviti kot se spodobi !

1.) Krožnik mora biti perfektno v horizontali v vseh smereh.

2.) Motor mora biti toĆØnov vertikali, da se jermen ne krivi pri vrtenju - potrebno bazo postaviti v horizontalo.

3.) Jermen mora biti nov (elastiĆØen), ne star, otrdel ali celo razpokan. Nadalje ne sme biti masten od naÅ”ih prstov..oƦistiti, prosim. Nadalje na jermenici in podkrožniku ne sme biti sledi gume (znak da je jermen star in se luÅ”ĆØi)

4.) Vzmetenje mora prosto delovati - ne sme karkoli 'ribati'

5.) Glavica mora imeti nastavljeno natanĆØno geometrijo. Kotna napaka, VTA, SRA, pritisk, antiskating - sigurni da znate to dobro preveriti ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala ti za odgovor oz. nasvet Smile
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 11:22    Naslov sporočila: Pro-Ject Odgovori s citatom

Ali je 2 Xperience classic Pro-ject dober izbor ima glavo Ortofon 2M red kupil bi pa novega?
KakÅ”na je razlika ĆØe dam na njega 2M Blue ali pa 2M Bronze glavo,glede da med temi tremi glavami ni neke straÅ”ne cenovne razlike.
RazmiÅ”ljal sem tudi 6 Perspex ker ima sub Å”asijo,ali bi ta opraviĆØil ceno ki je 1400 eu brez glave napram prvega 950 eu z glavo?


Nazadnje urejal/a longplay Ned Jan 22, 2012 17:42; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 6 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe