Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 00:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam vpraÅ”anje,ali je v ljubljani oz okolici kakÅ”en soforumaÅ” ki bi mi pregledal gramofon,torej pogledal ali je glava pravilno nameÅ”ĆØena na roĆØko,namazal ležaj, ker se jaz s tovrstnimi zadevami Å”e nisem ukvarjal in nebi rad naredil Å”kode.. ? l.p
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cane90



Pridružen/-a: Sre Okt 2011 12:12
Prispevkov: 32
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kul.
Sem trenutno v fazi nakupa regala za gramofon, ojaĆØevalec in prostor za ploÅ”ĆØe. V Novem mestu sem pregledal vse trgovine, a nikjer ne najdem niĆØ koristnega. Edino v Harvey normanu imajo en regal, ki je skoraj popolen, samo ni zaprt z zadnje strani... Prav narejen je, da so kocke (35x35), potem pa lahko Å”e izbiraÅ” ali želiÅ” 3x3 kocke ali 3x2... Se bo treba v Ljubljano zapeljat.
Firbec me matra... KakŔen gramofon si lastite vi soforumaŔi? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1 vertikalen gramofon s tangencialno roĆØico, 2 klasiĆØna gramofona z vzmeteno 3 Hz subÅ”asijo.

A pazi sada: z novim letom - ESE LAB Nibiru phono predojaĆØevalec se je pridružil moji ekipi !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

V teh zimskem hladnejÅ”em ĆØasu opažam, da se kvaliteta posnetka iz LP-ja drastiĆØno poslabÅ”a z nižjo temperature prostora v katerem je gramofon. Samo ugibam, da je temu tako, zato me zanima, ĆØe imate tudi drugi podobne težave oziroma izkuÅ”nje v zimskem ĆØasu? Ko se temperatura v prostoru poveĆØa na nekih 20 stopinj ali Å”e kakÅ”no veĆØ se stvar normalizira. Pri posluÅ”anju CD-ja te odvisnosti ne opazim.

Lp Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

si pa res izumil toplo vodo, mogoĆØe pa lahko patentiraÅ” zimsko vzmetenje glave...
brez heca, pri nižjih temperaturah guma vpetja otrdi in poslediĆØno seveda se pozna to na zvoku, veĆØina tovarn je vĆØasih pisala, da je meritev narejena na npr 22 stopinjali sobni temperaturi.drugaĆØe frekvenĆØni odziv ni enak.
Enako je tudi ko glava nekaj ĆØasa poĆØiva, sem že imel klice da je kaj narobe, pa sem vsakemu svetoval naj jo kak dan igra in se sliÅ”iva ĆØe ne bo boljÅ”e, vedno je bilo na sreĆØo po par urah vse o.k
saj tudi z zvoĆØniki v zelo mrzlem prostoru ko obrobe otrdijo ni kaj drugaĆØe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ToĆØno tako.

V starejŔih revijah sem imel tudi meritve, ki so pokazale upad visokih tonov za cca 3dB pri 20 kHz in 17 stopinjah C. Zelo varira od proizvajalca in tipa glave.
Ta težava je od nekdaj znana. Sicer pa se predpostavlja da imetnik hifi-ja nima težav z ogrevanjem stanovanja, hahaha

Tudi gramofon zaradi toleranc ležaja, maziva in gumi jermena spreminja svoje lastnosti. Brinkmann ima svoje ležaje ogrevane! Celo cenejŔi modeli direkt drive imajo motor stalno pod napetostjo in s tem ogrevajo ležaj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ToĆØno tako.

V starejŔih revijah sem imel tudi meritve, ki so pokazale upad visokih tonov za cca 3dB pri 20 kHz in 17 stopinjah C. Zelo varira od proizvajalca in tipa glave.
Ta težava je od nekdaj znana. Sicer pa se predpostavlja da imetnik hifi-ja nima težav z ogrevanjem stanovanja, hahaha

Tudi gramofon zaradi toleranc ležaja, maziva in gumi jermena spreminja svoje lastnosti. Brinkmann ima svoje ležaje ogrevane! Celo cenejŔi modeli direkt drive imajo motor stalno pod napetostjo in s tem ogrevajo ležaj.


LP
Ma kaj pomaga ogrevanje ko starta Bardo kot stara teta, ko se dvigne iz startnih blokov, ko je konkurenca na 100m že v cilju.
To je za "direkt drive" velika pomankljivost, ki si jo proizvajalec v tem cenovnem razredu ne bi smel privoÅ”ĆØit, Å”e sploh ĆØe ga prehitijo veĆØina jermenarjev v tem in celo bistveno nižjem razredu Embarassed Laughing Laughing


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ti Brinkmann ni vÅ”eĆØ, ti paĆØ ni. Ne moreÅ” ga obsojat zaradi tega.

Kolikor vem, nudi zvok ki vmes med jermenarji (tipa SME, Rega) in direkt drajverji.

To poznam, ker sem identiĆØno filozofijo uporabil za moje gramofone 1985 leta. Velika vztrajnost in ful Å”voh motor. Jo-jo efekt jermena je s tem skoraj izniĆØen (malo ipak 'farba' midbas). Kot se je kasneje izkazalo to daje zvok, ki je na prvo uho strukturno bil zeloo podoben zvoku CD playerja, s to razliko, da imaÅ” kako lopato veĆØ informacij (z resolutivno glavico, seveda) in pikico manjÅ”o dinamiko (napram danaÅ”njim CD playerjem, ne takratnim).

Eden od kompromisov v hifi-ju, paĆØ. Sicer pa ne poznam brezkompromisnega gramofona. Vem pa za brezkompromisne sanje avdiofilov, hahaha in besede, hahaha.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ƈe kje danes prodajajo "vroĆØo vodo" so ravno gramofoni, roĆØke in odjemne doze ... Sodobni audiofil se na to temo najmanj razume pa ajd malo sodobnega marketinga in evo mu lahko dobro prodamo kar koli ...
Ko pa naletiÅ” na malo bolj naĆØitanega sodobnega audiofila, mu je težko razložit iz njegovega gledanja, da gramofon ne more startat, da samo rahel dotik s Å”ĆØetko skoraj ustavi disk, pri nekaterih ga celo ustavi, da Å”e ne more to in ono ... Potem kako opraviĆØit ceno veĆØ tisoĆØ ā‚¬ brez roĆØke itd... Da ne govorimo Å”e o kakÅ”nih "cirkus nadgradnjah" in "turbo motorjih" Å”e za nekaj tisoĆØakov veĆØ Embarassed Embarassed Cool ... Seveda ĆØe rata rata ...

Ogromno je dobro zveneĆØih gramofonov na tržiÅ”ĆØu, ki se kaj malo loĆØijo v kvaliteti. Tukaj potem Å”teje praktiĆØnost, vzdržljivost in enostavno vzdrževanje Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AJKA
nakladaj raje o stvareh ki jih vsaj malo poznaÅ”, ne pa kar tako poĆØez- hitrost Å”tartanja gramofona ima zelo malo zveze z zvokom, vsak tudi najboljÅ”i motor optimalno mirno laufa na spodnji meji zato to proizvajalci ki tega ne reÅ”ijo z elektroniko paĆØ uporabljajo tako da je motor na spodnji meji kjer sploh Å”e teĆØe teĆØe, kar za Å”tart pomeni seveda problem ampak ko Å”tarta rabi potem le delĆØek moĆØi-zato zelo mirno teĆØe....

Enako trgovci kot si sam prodajate meglo okrog raznih digitalnih ĆØudes ne vidim nobene razlike, tudi tu ni vsak strokovnjak, da o ĆØem drugem sploh ne govorim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
AJKA
nakladaj raje o stvareh ki jih vsaj malo poznaÅ”, ne pa kar tako poĆØez- hitrost Å”tartanja gramofona ima zelo malo zveze z zvokom, vsak tudi najboljÅ”i motor optimalno mirno laufa na spodnji meji zato to proizvajalci ki tega ne reÅ”ijo z elektroniko paĆØ uporabljajo tako da je motor na spodnji meji kjer sploh Å”e teĆØe teĆØe, kar za Å”tart pomeni seveda problem ampak ko Å”tarta rabi potem le delĆØek moĆØi-zato zelo mirno teĆØe....

Enako trgovci kot si sam prodajate meglo okrog raznih digitalnih ĆØudes ne vidim nobene razlike, tudi tu ni vsak strokovnjak, da o ĆØem drugem sploh ne govorim.



LP

Ja, ja saj to mi je znano, ĆØe tukaj napiÅ”emo "konstruktivno kritiko" je to nakladanje ... Kar se napiÅ”e pod "uglednim" imenom je pa "sveti gral" Cool Cool ...
Tudi hvala za trgovski namig, da mi pa prodajamo "meglo" Laughing Laughing ,samo "megla" se od "megle" zelo razlikuje Ŕe posebaj v cenah a ne roll: Laughing Wink

DrugaĆØe pa je moj tekst treba najprej prebrat in potem razumet ... O zvoku nisem prav niĆØesar napisal, samo praktiĆØnost sem omenjal ...

Kupec pa naj se sam odloĆØi, da za Bardo kombinacijo z njihovo roĆØico in odjemno dozo odÅ”teje krepko preko 10.000 ā‚¬, da pri tem kupi gramofon, ki ima nedostopna stikala, je zelo obĆØutljiv na vibracije in ima start cca 10 sek do polne hitrosti ... Morda bi se naÅ”lo za ta denar kaj podobnega, bolj praktiĆØnega a ne Wink Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

res konstruktivna kritika, zelo veliko pove o kvaliteti zvoka gramofona, nekje toliko kot poraba goriva o kvaliteti avtomobila...

samo Å”e enkrat si dokazal koliko res obvladaÅ” to podroĆØje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Debata je naenkrat zaÅ”la v ĆØudne vode..

Vpliv temperature..? Za gramofon smo složni, da ja. Glavica tudi. Tudi mi nismo imuni ... vsaj po pisanju sodeĆØ.

Bardo ima ogrevan ležaj, je direkt drajv, rabi petkrat daljÅ”i ĆØas da zalaufa. Itak med menjavanjem ploÅ”ĆØ ne ustavljaÅ” krožnika. Koliko ĆØasa pa rabi lampaÅ” ko ga vklopiÅ” ? Prava kalvarija so Å”ele aparature, ki jih je potrebno ogrevati pol ure pa tja do nekaj ur preden kaj zinejo. Pa vsi elektrostati in traĆØni zvoĆØniki in magneplanarji, ki morajo ob vklopu igrati vsaj 5 do 10 minut da 'razmigajo' membrane, ker so 'od prve' neposluÅ”ljivi.

V dobro zvoka smo pripravljeni na velike kompromise. Na BardiƦa paĆØ ne boÅ” dal trde MC glave. Morda en MusicMaker, kako Å”pica Grado, Denon 304 ki je mehkejÅ”a od najbolj mehkih MM..pa S1
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz tudi ne bi odÅ”tel toliko cvenka za Bardota. V istem rangu bi se prej odloĆØil za SME. Ker mi je lepÅ”i, pa Å”e antisizmiĆØne baze ne potrebuje. Po zvoku pa sta si zelo blizu. Pogoj je ustrezna podloga za Brinkmanna, Å”e kako drži.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe zavajanja kupcev se z @ajko strinjam.
Avdiofili so zelo nagnjeni k poenostavitvam in fetiŔiranju. Poglejmo primer direct drive gramofonov. V zgodovini se je enkrat že zgodilo (od 1970 do 1980) da je veljal DD pogon za non plus ultra. Sledila je poplava teh izdelkov . Po desetih letih skupinskega delirija so DD pogoni naenkrat izginili - kot dinozavri. Ostali so jermenarji do danaŔnjih dni.

Zadnja leta - po odkritju vintage EMT 950 gramofonov, pa SP 10 Technicsov - se poĆØasi pojavljajo izdelovalci, ki ponovno preskuÅ”ajo to formulo. Dobro vedo, da ĆØe pride do skupinske psihoze, se bo zgodovina ponovila. 'PtiĆØi' se po Hitchcockovsko že zbirajo..

Navedeni EMT 950 ima motor velikosti tistega v pralnem stroju in spodaj v omarici 14 slotov elektronike, ki ga enakomerno in z velikim navorom kontrolira. Samo osovina je za prst debela in ĆØetrt metra dolga.To stane. Bardo je prava igraĆØka (pa ostali DD tudi) proti njemu.
A top modeli tega istega Brinkmanna so jermenarji !

Pred dvemi leti na sejmu v Minhnu so pri Brinkmannu imeli j***a in delali direktno primerjavo med EMT gramofoni in njihovim Balance.
Glavica pa je bila variacija EMT TSD na obeh. Kapo dol !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 5 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe