Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2011 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Hvala Fijaka,

plastika na roĆØki se pri meni ne nadaljuje v nosilec uteži. Vmes je bil en tak plastiĆØni obroĆØek-pojma pa nimam kako je bilo vse skupaj pritrjeno v roĆØico. Tam nad obroĆØkom je en kovinski "fiželj"




nima nit navoja,niti niĆØ-oĆØitno je nekdo Å”arili in je samo ta obroĆØek vse skupaj držal skupaj.Zato je tudi tako hitro razpadlo (pomoje sem ruknu s pokrovom).

Bom popravil,je bilo itak zelo slabo narejeno. Ali pa kupil kako staro SME-jko.


stari...na tej roĆØki sem diplomiral...vseeno ĆØe ne vidim v živo ne morem pomagati...ĆØe te ne moti lahko neobvezno pogledam za kaj gre...drugaĆØe je tudi SME na raspolago...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2011 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti bom zelo hvaležen.
Se zmeniva na zs.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2011 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo ĆØe smo reÅ”ili eno duÅ”o(roĆØko) pa je namen foruma najbrž dosežen, da se ne konĆØa vedno....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twist2open



Pridružen/-a: Pon Dec 2011 21:17
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2011 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi si izposodil tole temo, ĆØe ne bom preveĆØ okregan. Iz podsreÅ”ja sem prinesel oĆØetov star Hi-Fi, ga prikljuĆØil in si zaželel posluÅ”anja vinilk. Pojavil pa se mi je problem. Pri malo glasnejÅ”em predvajanju namreĆØ mi ponorijo zvoĆØniki. Membrane zaĆØnejo vibrirati s zelo nizko frekvenco, amplituda pa je precej visoka. Rekel bi cca 50Hz ali manj. OjaĆØevalnik ima phono vhod, gramofon pa je Marantz TT1200, glava na njem pa Ortofon OMB 10.
Morda se je že kdo od vas znalcev sreĆØal s podobnim problemom.

Za vsakrŔen namig bi bil zelo vesel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2011 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twist2open je napisal/a:
Bi si izposodil tole temo, ĆØe ne bom preveĆØ okregan. Iz podsreÅ”ja sem prinesel oĆØetov star Hi-Fi, ga prikljuĆØil in si zaželel posluÅ”anja vinilk. Pojavil pa se mi je problem. Pri malo glasnejÅ”em predvajanju namreĆØ mi ponorijo zvoĆØniki. Membrane zaĆØnejo vibrirati s zelo nizko frekvenco, amplituda pa je precej visoka. Rekel bi cca 50Hz ali manj. OjaĆØevalnik ima phono vhod, gramofon pa je Marantz TT1200, glava na njem pa Ortofon OMB 10.
Morda se je že kdo od vas znalcev sreĆØal s podobnim problemom.

Za vsakrŔen namig bi bil zelo vesel.


Namignili so ti že zvoĆØniki, hahaha

Kam si postavil gramofon - na subwoofer?
Vsak gramofon mora biti dovolj izoliran pred vibracijami. Poceni gumi nogice niso dovolj, zato je pomembno kam to postavimo.
BoljŔi gramofoni imajo to reŔeno z dodatno vzmeteno Ŕasijo.
Gramofon brez vzmetenja potrebuje anti-sizmiĆØno bazo.
Brez tega ne samo da ne moremo govoriti o hifi-ju - niti posluŔati se ne da.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cane90



Pridružen/-a: Sre Okt 2011 12:12
Prispevkov: 32
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
twist2open je napisal/a:
Bi si izposodil tole temo, ĆØe ne bom preveĆØ okregan. Iz podsreÅ”ja sem prinesel oĆØetov star Hi-Fi, ga prikljuĆØil in si zaželel posluÅ”anja vinilk. Pojavil pa se mi je problem. Pri malo glasnejÅ”em predvajanju namreĆØ mi ponorijo zvoĆØniki. Membrane zaĆØnejo vibrirati s zelo nizko frekvenco, amplituda pa je precej visoka. Rekel bi cca 50Hz ali manj. OjaĆØevalnik ima phono vhod, gramofon pa je Marantz TT1200, glava na njem pa Ortofon OMB 10.
Morda se je že kdo od vas znalcev sreĆØal s podobnim problemom.

Za vsakrŔen namig bi bil zelo vesel.


Namignili so ti že zvoĆØniki, hahaha

Kam si postavil gramofon - na subwoofer?
Vsak gramofon mora biti dovolj izoliran pred vibracijami. Poceni gumi nogice niso dovolj, zato je pomembno kam to postavimo.
BoljŔi gramofoni imajo to reŔeno z dodatno vzmeteno Ŕasijo.
Gramofon brez vzmetenja potrebuje anti-sizmiĆØno bazo.
Brez tega ne samo da ne moremo govoriti o hifi-ju - niti posluŔati se ne da.


ambasador me prosim razsvetliÅ” in poveÅ” kaj je anti-sizmiĆØna baza?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

protipotresna.. ploÅ”ĆØa pod gramofon, konstruirana na naĆØin, da duÅ”i vibracije (recimo z vmesnimi elementi gume ali na drug podoben naĆØin)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
protipotresna.. ploÅ”ĆØa pod gramofon, konstruirana na naĆØin, da duÅ”i vibracije (recimo z vmesnimi elementi gume ali na drug podoben naĆØin)


LP



"GREGITEK"
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fantje malo bolj poĆØasi, ĆØe ste prebrali zaĆØetek teme gre za Marantz tt 1200 gramofon, v vrednosti boljÅ”e buteljke vina-ene same, da ne bo pomote, in razne mize in ostale dodatne stvari v rangu 1000 eur niso ravno na tem nivoju komponente... kar seveda ne pomeni da lahko kaj Å”kodijo, dvomim pa v koristnost nasvetov ki jih lastnik najbrž ne misli upoÅ”tevati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cane90



Pridružen/-a: Sre Okt 2011 12:12
Prispevkov: 32
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo
Koliko je okvirna cena?
Nameraval sem pri lokalnem kamnoseku kupiti kos granita in ga postaviti pod gramofon Very Happy
Pri drugi sliki me zanima, ĆØe so tisti trije utori narejeni za nogice gramofona?
Kajti ravno moj Rega p25 ima 3 nogice postavljene v trikotnik...
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden skoĆØiÅ” v kamnolom bi bilo fino preveriti, od kje toĆØno se pojavi feedback. Morda "antiseizmiĆØna izolacija" niti ni potrebna oz. ne bo pomagala!

ƈe gramofonu lahko snameÅ” pokrov, poskuÅ”aj posluÅ”ati s snetim - pogosto je pravi lovilec zvoĆØnih vibracij, ki jih potem preko ohiÅ”ja gramofona pobere roĆØica in nato glava. Sicer masivna podlaga vĆØasih pomaga tudi v tem primeru - zmanjÅ”a vibriranje ohiÅ”ja.

ƈe je hi-fi omarica ali podstavek postavljen na "plavajoĆØa tla", bi bilo mogoĆØe pametno razmisliti o polici, montirani na steno. Seveda tudi tu lahko namestiÅ” masivno ploÅ”ĆØo, izolirano od nosilcev, vendar ne bo treba iti v kako masivo za zelo dobre rezultate.

Skratka, poskusi brez pokrova, lahko pa poskusiÅ” tudi z improvizirano izolacijo (gotovo se ti doma valja kaka debelejÅ”a deska in primerni kosi gume, pene...). Preveri tudi nastavitve gramofona (niveliranost, težo pritiska, antiskating...) - slabo nastavljena glava zna biti zelo obĆØutljiva.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 01:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cane90 je napisal/a:
Zanimivo
Koliko je okvirna cena?
Nameraval sem pri lokalnem kamnoseku kupiti kos granita in ga postaviti pod gramofon Very Happy
Pri drugi sliki me zanima, ĆØe so tisti trije utori narejeni za nogice gramofona?
Kajti ravno moj Rega p25 ima 3 nogice postavljene v trikotnik...
LP


LP

Pozabi "Gregitek" , draga reĆØ, roĆØno delo Rolling Eyes

Ni pa "Rega" enostavna za "ozemljit" . Ker so vse Rege veĆØ ali manj lahke, preveĆØ pojejo ĆØe so na lahkih mizicah. ƈe pa jim naložiÅ” preveĆØ kamenja ali železja spodaj pa igrajo tanko, topo lahko pa tudi vreÅ”ĆØavo, ĆØe je odjemna doza bolj take sorte.
Najbolj jim prija primerno narejena lesena baza, da baza ravno prav poje in pomaga gramofonu Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enkrat prej sem že opisal preprosto anti sizmiĆØno bazo.

Gre za cca 20 do 25 ploÅ”ĆØ iz iverke npr 18mm debeline, ki je izmeniĆØno zložena z neoprensko Å”pužvo 3mm debeline. Torej poliĆØka, Å”pužvica, poliĆØka...do 50 ali 70 cm viÅ”ine. Na vrhu si lahko omisliÅ” marmorno poliĆØko ali pa leseno ĆØe bolj ustreza gramofonu. Å pužve so enake velikosti kot poliĆØka. Okoli tega lahko narediÅ” tudi okrasni okvir, ki pa naj se ne dotika te skladovnice, pustiÅ” ca 1cm lufta vse naokoli. Ta okvir je na tleh in sega do vrha.

Taka baza je straÅ”en izolator pred vibracijami hiÅ”ne strukture. V blokih kjer je lift, pa promet okoli stavbe in ostalo topotanje po hiÅ”i in stopniÅ”ĆØih to grozno Å”kodi zvoku gramofona.
Poleg tega taka baza ne vnaŔa dodatni wow in flutter. Vse mizice, ki lahko torzijsko zavibrirajo to vnaŔajo !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ikea...LACK...5 evriĆØa
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

toje to,preprosto in uporabno in V CeNOVNEM RAZREDU GRAMOFONA, kar tudi ni nepomembno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 4 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe