Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2011 21:11    Naslov sporočila: Gramofon Odgovori s citatom

SpoÅ”tovani, sem nov na forumu, morda je kje na njem že odgovor na to vpraÅ”anje: gramofon med predvajanjem ploÅ”ĆØe silno zavija (tudi spreminja se hitrost in modulacija pesmi). Je morda za to kriva igla ali jermen ali kaj tretjega? Gramofon je USB, star kakÅ”no leto in pol. Hvala že vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko je priÅ”lo kaj med pogon in ga ovira, lahko je res jermen, glede na to da je to gramofon z USB predvidevam, da je med tistimi ki stanejo toliko kot ena ali dve ploÅ”ĆØi oz slab mobitel, zato se bojim, da je tudi rok uporabe kot pri mobitelu-dokler je v garanciji potem pa v smeti in na novega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni bil ravno drag, res je. Very Happy Se mi zdi, da bo bolje, ĆØe kupim novega, kot da bi zapravljal ĆØas na servisih. Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je tovrsten gramofon namenjen predvsem tistim, ki želijo svojo zbirko ploÅ”ĆØ pretvoriti v digitalno obliko. Ni pa to delovni stroj za ure in ure delovanja. Seveda tudi ne gre priĆØakovati kvalitetne reprodukcije niti solidne mehanike te naprave. Moje mnenje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem. Kupil sem ga zgolj za pretvarjanje vinilk v digitalno obliko, da na tak naĆØin ĆØuvam izvirnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stem gramofonom jih uniĆØujeÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda. Sicer nimam toliko sredstev, da bi kupoval audiofilske gramofone za presnemavanje ploÅ”ĆØ, pa se moram paĆØ znajti, malce tudi tvegati. PloÅ”ĆØa gre enkrat gor in dol. ƈe pa mi kdo posodi boljÅ”i gramofon, bom z veseljem presnel svoje ploÅ”ĆØe z njim. Namen mojega pisanja je bil zgolj poizvedba o napaki. Potrdila se je domneva - gramofon je verjetno zaniĆØ. Bom ukrepal znotraj svojih zmožnosti. Hvala vsem za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne morda ampak zagotovo, vsaka, tudi najboljÅ”a igla ploÅ”ĆØo obrablja, zelo dobra in poslediĆØno zelo draga praktiĆØno niĆØ, slaba in Å”e precej velika obtežitev pa so recept za nepopravljivo Å”kodo....

Potrebno je vedeti, da je pritisk na stiĆØno povrÅ”ino reda 2toni na cm2 in to pri igli ki ima zelo dober profil ter zato minimalno stiĆØno povrÅ”ino...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem vas seveda lepo naproŔam za vaŔ drag gramofon. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda sem, zaradi odziva na moje vpraÅ”anje, kljub vsemu dolžan pojasniti: ploÅ”ĆØe zbiram in posluÅ”am že skoraj trideset let, vse moje izvirne so brezhibne, tiste pa, ki sem jih kupil rabljene, so, kakrÅ”ne so. Hvaležen sem gospodu, da se mi trudi pojasniti vse o Å”kodljivih vplivih gramofonov in globinah brazd in pritiskih igel, a te zadeve poznam; prav zato ploÅ”ĆØe tudi presnemavam. Žal denar v kulturi in publicistiki vedno manj raste na drevju in, ĆØeprav to ni moj edini gramofon, moram imeti denar tudi za druge stvari. Glede na svoje tridesetletne izkuÅ”nje menim, da bo ploÅ”ĆØa Å”e vedno dokaj brezhibna, ĆØetudi jo za eno presnemavanje posadim na malce bolj poceni gramofon. Rahel sarkazem v prejÅ”njem odgovoru gre torej jemati dobroduÅ”no. Smile S tem bi tudi zakljuĆØil tole debato in se prav lepo in iskreno zahvalil vsem za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luigisan je napisal/a:
Morda sem, zaradi odziva na moje vpraÅ”anje, kljub vsemu dolžan pojasniti: ploÅ”ĆØe zbiram in posluÅ”am že skoraj trideset let, vse moje izvirne so brezhibne, tiste pa, ki sem jih kupil rabljene, so, kakrÅ”ne so. Hvaležen sem gospodu, da se mi trudi pojasniti vse o Å”kodljivih vplivih gramofonov in globinah brazd in pritiskih igel, a te zadeve poznam; prav zato ploÅ”ĆØe tudi presnemavam. Žal denar v kulturi in publicistiki vedno manj raste na drevju in, ĆØeprav to ni moj edini gramofon, moram imeti denar tudi za druge stvari. Glede na svoje tridesetletne izkuÅ”nje menim, da bo ploÅ”ĆØa Å”e vedno dokaj brezhibna, ĆØetudi jo za eno presnemavanje posadim na malce bolj poceni gramofon. Rahel sarkazem v prejÅ”njem odgovoru gre torej jemati dobroduÅ”no. Smile S tem bi tudi zakljuĆØil tole debato in se prav lepo in iskreno zahvalil vsem za pomoĆØ.

pozdravljen
Samo ideja, ker to ni tvoj edini gramofon lahko ploÅ”ĆØe digitaliziraÅ” z ZOOM H1 Handy Recorderjem ima line vhod in rabiÅ” samo Å”e kabel za povezavo med ojaĆØevalcem in Recorderjem. Rekorder stane približno 120ā‚¬ in je zelo uporabna zadeva tudi v druge namene.
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SpoŔtovani Jože,

hvala za idejo, imam Zoom H4n, bom poskusil.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 03:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ne morda ampak zagotovo, vsaka, tudi najboljÅ”a igla ploÅ”ĆØo obrablja, zelo dobra in poslediĆØno zelo draga praktiĆØno niĆØ, slaba in Å”e precej velika obtežitev pa so recept za nepopravljivo Å”kodo....

Potrebno je vedeti, da je pritisk na stiĆØno povrÅ”ino reda 2toni na cm2 in to pri igli ki ima zelo dober profil ter zato minimalno stiĆØno povrÅ”ino...


Zakaj tako enodimenzionalno razmiŔljate?

Poceni igle so nujno debelejŔe od dobrih, finih malih iglic.
Brazde LP so narejene na V. To pomeni, da tiste 'tone' od avdiofrika Ŕarijo visoko v brazdi. Za razliko od dobrih finih iglic, ki padejo globlje na 'nedotaknjen' teren..

Po isti logiki se izplaĆØa kupovati ploÅ”ĆØe, rabljene na zaniĆØ gramofonih, ker je reprodukcija z dobro iglo lahko presenetljivo ĆØista. Seveda je potrebno predhodno pranje LP-ja, ker nemarneži ne pospravijo takoj ploÅ”ĆØo v ovitek, ampak se prej mora dobro napraÅ”iti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 04:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa dajmo...

ƈe imam ploÅ”ĆØo, ki zveni 'zdrajsano' z Denon DL 103 glavo (koniĆØna igla s 16 mikronski radijem) - in jo reproduciram s Stanon 681EEE (12x8 mikronov radius elipsa) - bo slednja zvenelo neskonĆØno bolj ĆØisto, brez prasketanja in Å”uma.

Tudi zaradi tega se splaĆØa imeti razliĆØne tipe glavic na voljo..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Po isti logiki se izplaĆØa kupovati ploÅ”ĆØe, rabljene na zaniĆØ gramofonih, ker je reprodukcija z dobro iglo lahko presenetljivo ĆØista.


Bil sem prijetno preseneĆØen, ko sem ploÅ”ĆØe rabljene na poceni plastiĆØnem gramofonu Akai uporabil na boljÅ”em gramofonu in z neprimerno boljÅ”o iglo. PriĆØakoval sem namreĆØ neposluÅ”ljivo prasketanje. Saj veste - po logiki bi naj boljÅ”a igla Å”e bolj neusmiljeno prikazala uniĆØenost ploÅ”ĆØ. Pa ni bilo tako, sploh ne. Ravno nasprotno - ploÅ”ĆØe so igrale skoraj kot nove! In morda je razlog za to prav to, kar praviÅ”.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe