Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Too loud fest 2023
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2023 11:58    Naslov sporočila: Too loud fest 2023 Odgovori s citatom

Sosedje so že objavili datum: 14-15.10.2023:

https://tooloudfest.com/

Pri nas še tiho zaenkrat Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2023 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,
vem, da vas je nekaj bilo, ampak ni volje izgleda Smile

Skratka bil sem v nedeljo…
Hvala vsem razstavljalcem za vložen trud. Eni ste/so se res potrudili in potegnili maksimum iz prezentacije – dokazali, da se da in to v absolutni kvaliteti zvočne izkušnje, drugim je bila prezentacija stranskega pomena in so pač navlekli robo in je bila »nebodigatreba« tam. Ugotavljam, da bolj zato, da "mi smo nekaj in imamo", kot pa "mi znamo".

Izpostavil bom nekaj sob, ki so se mi najbolj vtisnile, ene v pozitivno smer, druge v negativno.

Marten parker Trio zvočniki + Nagra elektronika
To je to kar sem napisal v prvem odstavku. Se da… Najprej sama disciplina v sobi, tišina, resnost, sam nastop razstavljalca, ki je bil urejen gospod, najbrž Šved, z odlično in jasno angleščino. Noben si ni drznil govoriti, morda kakšno šepetanje (razen od enega najbrž pomembnega Hrvata z rdečim puloverjem, ki je v drugi sobi tudi prepeval...), to je to. Prezentiral nam je komad z vinilne plošče klasike Milesa Davisa So What in povedal, da je to najboljša izdaja tega albuma. Za tem smo poslušali interpretacijo tega istega komada pianistke Yuko Mabuchi z bendom v live izvedbi. Je rekel stric, da je fantastično posneta in lahko smo slišali, da je res. Zvok je bil vrhunski. Ko sem prišel domov in zavrtel ta komad sem padel v depro. Globina, prostor, torej 3d, razmak med inštrumenti in mesto teh v prostoru, ti neki mali odmevčki in šumi, ki naredijo prostor, teža zvoka, ruker, mogoče malo nizka višina, ampak zanemarljivo. Če si zamižal si bil v klubu in oni so bili tam v naravni velikosti, brez, da bi moral špinel pokadit. Ne predimenzionirano, ne premajhno, noben ni sekal ven, vse lepo znivelirano, tekoče in brez bullshita. Yeah. Ne vem, če sem sploh na sejmih kdaj slišal kaj boljšega. Mogoče predlani, ko je imel tisti Mađar svoje zvočnike in svojo feršterkarijo, to je blo tu nekje.





Elektron Audio, majhna sobica čisto na vrhu
Majhni bookshelf zvočniki z berilium visokotoncem, keramičnim srednjetoncem in pasivno membrano zadaj, feršt je bil prav tako njihov v push pullu z nekimi nekonvencionalnimi lampami, cd player/dac je bil starejši Accuphase (morda DP 77?), preamp prav tako Accuphase, streamer pa Node. To je bila po zvoku skoraj pomanjšana različica sistema zgoraj. Sobica je bila zelo majhna, poslušali smo počez na vsega morda 1,5-2m. Lepo se je slišalo v globino, kaj se dogaja v prostoru, bas je bil bogat in korektno kontroliran. Konstruktor je bil pripravljen povedati vse.



Bowers & Wilkins 801 ter Pathos Inpol Legacy amp
Tole moram pa žal izpostaviti v negativnem smislu, ker to je bil pa čisti polom in hkrati sramota, da si firma dovoli »predstaviti« nove Bowerse 801 na tak način, pa tudi Pathos, ki drugače ne igra slabo. Sploh težko komentiram zvok, ker ga ni bilo. Nekaj se je drlo, ne vem kaj naj sploh rečem. Predvidevam, da je bil kot prvo kriv izvor, ki je bil prenosni player/streamer, vezan direktno preko analognega izhoda na feršt. Niti ne preko daca, ki bi sicer moral biti in rangirati v podobnih ligah kot zvočniki in feršt. Večja soba, ljudje vsepovprek, nobene discipline.





Podobno je bilo v pred-sobi media audio, kjer sta bila dva sistema, Sonus Faber in McIntosh, nasprotno od njega pa Devore Fidelity Baby/O. Ravno slednje je zelo težko sploh kjerkoli slišati in bi si zaslužili primeren tretma. Mislim, da Devore zvočniki dobro delajo, ampak v tistem šundru pač niso imeli pozornosti. Enako in še slabše je bilo predlani, ko so imeli tam Devore Orangutan 96 reference, pa jih sploh niso znali postaviti, prezentirati, sramota spet.

P.S. Ayon sistema nisem slišal, baje je bil dober...































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2023 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno, Gašper. Hvala za trud!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2023 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole z Marten ne bo šlo. En majster bo povedal da 2 in pol sistemski zvočnik, no go. Ker to ti basi mažejo srednje Laughing

Jbl, 3 sistemski je varianta, vse ostalo pa .... utvara. Na žalost Laughing
_________________
Kokain za vse, ne le za peščico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2023 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dragi prijatelj glasbe, hvala za report. Ne ženi si preveč k srcu, sistem, ki te je navdušil je v rangu 100kEU. Mimogrede, kako velik pa je bil prostor?
Za naše povprečne sobe se za polovico tega denarja uredi dokaj soliden sistem. Ne bo špilalo kot v filharmoniji, ampak tudi Marten ni špilal kot v filharmoniji.
Depra odpade press!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 28, 2023 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha, saj "depra" je kar hitro minila, imam pa vseeno v ušesih ta zvok, ki mi bo referenca za iskanje tega prikaza prostora in pozicije samih inštrumentov, to je bilo res vrhunsko.
Vem pa ja, da je sistem za 100k, sem hotel napisati, ampak, ta je vsaj igral. Kolikokrat smo slišali razne sisteme za še več kot to, pa je samo brenčalo nekaj ali pa uumfalo. Če komentiram to, da se za polovico tega da narediti dober sistem, verjetno res. Ampak, dejansko, za prav dosti manj pa tudi ne, če torej želimo imeti res tisto "do jajc". Saj se tam za kakih 4-5k€/po napravi že tudi kaj da narediti (govorim ceno novih), ampak, tukaj je potrebne še toliko več sreče in izkušenj, da pridemo do neke ultimativne sinergije. Kje so še kabli, pa ornk streamer/dac oz. gramofon/glava/ročka, težko, težko...

Zdaj razmišljam kdo je najbolj zaslužen za to odlično holografijo, zvočniki, feršt, gramofon, kabli, prostor...? Ali pa pač resnično vsak malo..?

Soba je bila velika tam cca 40m2, kakih ajde 7-8 x 5-6m..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 05:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem je bil sestavljen smiselno in enostavno, brez nepotrebne šare. Elektronika od ene firme, gramofon z ročko od enega proizvajalca in tako se osredotočiš samo še na zvočnike in kablažo. Tudi komplet kablov je bil Jorma, vključno z notranjim ožičenjem v zvočnikih. Pa še nekaj je bilo po mojem okusu. Velik prostor in nobenega suba, kabli nametani po tleh brez podstavkov izdelanih iz redkega tisoč let starega posekanega drevesa, ki odganja korenine samo na tistem določenem mestu, sila oddaljenega kontinenta. Fršterkerija zložena v običajen regal, brez dodatnih, kao protivibracijskih UFO elementov.

Pri sestavljanju sistema si okvirno pomagam s približno takim cenovnim razmerjem:
gramofon+ročka+glava cca20% (pogon 50%, ročica 25%, glavica 25%)
diđi cca 15%
amplifikacija cca 20% do 25%
zvočniki cca 30%
kablaža in ostale "magic čarolije" cca 10% do 15%

Mila majka moja, to noč sem dolgo spal in sem se prezgodaj zbudil.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Haha, saj "depra" je kar hitro minila, imam pa vseeno v ušesih ta zvok, ki mi bo referenca za iskanje tega prikaza prostora in pozicije samih inštrumentov, to je bilo res vrhunsko.
Vem pa ja, da je sistem za 100k, sem hotel napisati, ampak, ta je vsaj igral. Kolikokrat smo slišali razne sisteme za še več kot to, pa je samo brenčalo nekaj ali pa uumfalo. Če komentiram to, da se za polovico tega da narediti dober sistem, verjetno res. Ampak, dejansko, za prav dosti manj pa tudi ne, če torej želimo imeti res tisto "do jajc". Saj se tam za kakih 4-5k€/po napravi že tudi kaj da narediti (govorim ceno novih), ampak, tukaj je potrebne še toliko več sreče in izkušenj, da pridemo do neke ultimativne sinergije. Kje so še kabli, pa ornk streamer/dac oz. gramofon/glava/ročka, težko, težko...

Zdaj razmišljam kdo je najbolj zaslužen za to odlično holografijo, zvočniki, feršt, gramofon, kabli, prostor...? Ali pa pač resnično vsak malo..?

Soba je bila velika tam cca 40m2, kakih ajde 7-8 x 5-6m..

Si si že odgovoril. Niti ena stvar ne sme zatajiti.
Prvi je izvor zvoka (na čelu s posnetki), elektronika ne sme imeti distorzij ki spreminjajo frekvenčni spekter z glasnostjo ali po domače - se mora obnašati enako ne glede na glasnost ob zadostni resoluciji. Ta koncept je težko dojeti in zato tudi težko sestaviti tak sistem.
Zvočniki pa morajo imeti sposobnost izginiti iz scene - Linkwitz lepo pove - z ničemer (zvočnim) ne smejo pritegniti pozornost nase. Posledično se zvok odvija popolnoma izven zvočnikov, kot da nimajo nič s tem. To zmore že moj stari MonitorAudio GR20, pa čeprav 2,5way. Kar ne čudi, ker je bil naslednik Studio 20 modela, ki je slovel ravno po tem.
Najbolj je zaguljen izvor - naprimer doma imam na štelanju DD gramofon Teksonosr s SME 3009ll in AT mm glavico - v istem sistemu mi ne daje holografije.
---------------
Z veseljem sem prebral poročilo iz sejma, pa še posebej pa vesel, ker slišano da misliti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem ne smejo biti zvočniki zbasani v kotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amba a ne maze srednjih? Pa na teh membranah ni kompresije?
Mnde mora bit vsaj 15 na basu, da kam prides
Laughing
Misliti Shocked

Teorija sicer pomaga, ampak sluh izginja hitreje. Biba palcke in britje irharc so vredne razmisleka, samo.... ne bi stavu da bo pomagalo.
_________________
Kokain za vse, ne le za peščico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Predvsem ne smejo biti zvočniki zbasani v kotu.


Ni obvezno pravilo!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Predvsem ne smejo biti zvočniki zbasani v kotu.


Ni obvezno pravilo!

V dnevnih sobah je kar pravilo da je daleč od optimalnega. Ponavadi še simetrično ni.
Drugo je zvočniki v steni v studiju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ducar je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Predvsem ne smejo biti zvočniki zbasani v kotu.


Ni obvezno pravilo!

V dnevnih sobah je kar pravilo da je daleč od optimalnega. Ponavadi še simetrično ni.
Drugo je zvočniki v steni v studiju.

To ni pravilo, ker obstajajo izjeme.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 29, 2023 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:

To ni pravilo, ker obstajajo izjeme.

Izjeme potrjujejo pravilo.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 30, 2023 07:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izjeme potrjujejo pravilo, da izjeme so. In tako naprej in tako dalje v neskončni krog, kenede.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe