Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dober instalater za avto hi-fi?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 13, 2011 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer Logic7 ni tako slab, da bi se bilo kar za križat.Malce izboljšanja sem dosegel tudi z menjavo serijskih podsedežnih wooferjev z Ground Zero, ki imajo že v paketu adapterje za ta tip avta in ozvočenja, kar kaže, da je nezadovoljnežov kar nekaj! Rolling Eyes Sem se pa malce razvadil, saj je denimo serijski Harman Kardon v SAAB-u 9.5 igral res za klaso bolje, pa veliko ni zaostajal niti Bose iz Audija A6.
Na nek način mi je celo malce bolj važno, kako se bo slišalo v RAV4, saj ga bistveno več uporabljam.Bomo videli!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2011 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsa ta serijska(Bose,HK) ozvočenja so kar ok, ampak ko enkrat slišiš konkreten car-fi sistem, potem poti nazaj več ni. Twisted Evil
Če se ne motim, si povpraševal tudi za procesor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2011 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda, se pa ne spomnim.
Ker pa imam sedaj službo ponovno blizu doma, bom veliko manj časa preživljal v avtu kot sem preteklih 5 let.Tako mi stvar niti ni več tako zelo pomembna kot mi je bila še kak mesec nazaj.
Dolge fure pa so mi povezane s službenimi potmi in službenimi avti, kjer pa je notri to kar pač je.Pa pogosto je še kak sopotnik zraven in potem s kakim pametnim poslušanjem glasbe itak ni več kaj! Crying or Very sad
V tem trnutku mi je največ do tega, da mi postane ozvočenje v RAV-u "poslušljivo".Posebnih čudežev se itak ne da narediti, ker nočem žrtvovati uporabnosti prtljažnika, torej kak normaolen woofer itak odpade.
BMW mi je bolj "stranski produkt", ker ima Milan odveč ohišje, ki je res strogo namensko in mu tudi že kar nekaj časa leži, sam pa imam odveč kar kakovosten ojačevalnik in zvočnik.
Bom pa sporočil kakšni bodo kaj rezultati!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2011 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, RAV sva spravila malce v red.Originalne zvočnike v prednjih vratih sva zamenjala s 16cm bas--srednjetonci, dodala pa še tweeterje.Oboje je znamke MB Quart, kar je Milan itak imel pri roki.
Porast kakovosti zvoka je dejansko znaten, posebej tweeterji se močno poznajo, pa ves zvok je mnogo bolj odločen.
Projekta pa nisva zaključila, saj se oni prav globoki toni še vedno pogrešajo, kar pa lahko prinese le pravi woofer.Zanj pa sva našla potencialen prostor v vratih prtljažnka, bo pa Milan še malce pobrskal po netu.Mu itak to ni le vir zaslužka, temveč tudi hobby.
Z BMW-jem bova kmalu nadaljevala, le ohišje še mora na zunaj obdelati.
Spotoma sem imel priložnost tudi pogledati kako je z obnovo platišč, s čimer se sedaj celo prvenstveno ukvarja.Neverjetno kaj se da narediti s takšnimi, ki bi jih človek le še stran zabrisal! Idea Tudi tu se bova očitno našla, saj imam dva kompleta platišč potrebna obnove!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 15, 2011 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brzina je njegova vrlina. Wink
Me veseli, da napredujeta.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

me veseli da sta se najdala s cromičem.....

drugace pa je v BMW nekoliko tezje porihtat subbass del zaradi faznih problemov ki nastajajo, seveda pa obstajajo rešitve.... Drugace pa je v teh avtomobilih precej priljubljena IB montaza ( free air ) subwooferja/jev kjer membrana gleda skozi ski-sack v kabino, dostikrat tudi razna band-pass ohisja, kjer je port speljan v kabino....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je problem, da moj 335ci nima ski-sacka! Confused
Sodeč po postih na raznih forumih je problem akustike v BMW-jih kar prisoten in rešitve niso lahke.Je pa to pri Logic7 problem na relativno kar visokem nivoju!
Business ozvočenje pa je v BMW-jih tej znamki res v sramoto! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Je problem, da moj 335ci nima ski-sacka! Confused
Sodeč po postih na raznih forumih je problem akustike v BMW-jih kar prisoten in rešitve niso lahke.Je pa to pri Logic7 problem na relativno kar visokem nivoju!
Business ozvočenje pa je v BMW-jih tej znamki res v sramoto! Evil or Very Mad

Brez odprtine bo šlo bolj slabo.
Je pa tako, jaz sem vzel kompletni skisack ven. Mislim pa da imajo vsi pripravljeno odprtino, le na nekaj mestih drži pločevino.. Vsaj na mojem prejšnjem e46, ki ni imel vreče je bilo tako. Je pa spet res, da posegaš v avto. Rolling Eyes
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Posegat v avto ne mislim!Kot sem omenil, ga tudi relativno malo vozim.Rešitev, ki jo imaš ti in jo bom imel tudi jaz, se mi zdi ravno še sprejemljiva.Logic7 ozvočenje realno tudi sploh ni slabo, le prav globoki toni falijo.Če bo rešitev s tem stranskim wooferjem prinesla topogledno nekaj izboljšanja, bom prav zadovoljen. Smile
V bistvu mi je pomembnejša stvar s Toyoto, ki jo trenutno vozim precej več in kjer je bilo tovarniško ozvočenje res slabo.Medtem je Milan že našel rešitev za woofer v internetu in dejansko se vgradi kar v prtjažna vrata. Idea Upam, da stvar kolikor-toliko deluje.Je pa dejstvo, da se moraš zatekat h kompromisom, če nočeš avta podrediti audiju.Tudi za monterja to predstavlja večji izziv kot pa narediti potujoči disco. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2011 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem se že od vsega začetka odpovedal wooferju, pa imam karavana. V večino avtomobilov se da v sprednja in zadnja vrata stisnit 6,5" zvočnike, kar ni enakovredno konkretnemu subu, je pa blizu: )

Imam pa avtoradio z enako osvetlitvijo kot celotna armaturka, zakrite zvočnike in visokotonce, ojačevalec pa je še v fazi nakupa.. pa še ta bo na ne vidnem mestu. Srečen Very Happy
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, smo danes porihtali BMW-ja!Tam, kjer je sicer pri normalnih avtih rezervna guma, je našel prostor ojačevalnik, ki sem ga odkupil od Milana(seveda je morala plastična "ponev" ven in v omaro), ob desnem boku pa je po meri narejeno ohišje(upam, da ne bo treba prepogosto do akumulatorja...), v katerega je vgrajen 30cm zvočnik DLS, ki sem ga imel sam.Uporabnost prtljažnika je ostala praktično nedotaknjena, ohišje je izvrstno integrirano!Upam, da ojačevalnik ne bo imel problemov s termiko!
Rezultat je pa odličen, čeprav zvočnik še ni povsem uigran.Sedaj so končno tu tisti pravi nizki toni, poleg tega je nastopil poznani fenomen, da se zaradi dodatnega ojačevalnika in suba nekako "odpre" celoten zvočni spekter in vse zveni nekako lahkotno.
Moram reči, da niso v celoti na mestu svarila, da sub v prtljažniku tega modela ne prinese kaj prida, ker se "le registerske tresejo"(je to o tresenju več kot res).Veliko tega "tresenja" se kljub temu prenese v kabino! Smile
berni, hvala!Tudi zato, ker se je Milan na tvojem avtu tako sprakticiral, da je že na pamet vse vedel in je vse skupaj trajalo le 2,5 ure!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni panike. Wink

Milan pa je vedno tako hiter, da skoraj ne verjameš.. Vedno si zasluži pivo Smile). Meni je zmontiral 2 ojačevalca, procesor, sub kot pri tebi, spredaj 3 sistemsko aktivo z dodatnimi paneli za 16-tke, napeljal vse nove kable(aktiva x4), nastavil in to v enih 8 urah metanja po avtu...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 07:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, mi je rekel, da je bilo pri meni za malo južino v primerjavi s tvojim!
Čez kak teden bova pa čisto do konca porihtala še RAV-a, potem bo pa za nekaj časa pri meni mir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nagradno vprašanje Very Happy

Ali bi ta inštaleter Milan (Chroma) znal tudi vgradit v astro gtc procesor
AUDISON BIT 10

slike in podatki o ozvočenju:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=717&postdays=0&postorder=asc&start=240

Ali je to vredu procesor, ne najdem tudi cene, uvoznika?
Oz priporočate kateri drug procesor.

Bo sprememba zvoka slišna napram original avtoradiju?

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 25, 2011 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda. Če rabiš kontakt uvoznika, kontaktiraj uporabnika LBaudio. On ima njegovo telefonsko in ti bo verjetno dal tudi kako dobro ceno. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe