Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere posnetke nosite na sluŔne teste?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 14:49    Naslov sporočila: Katere posnetke nosite na sluÅ”ne teste? Odgovori s citatom

Zgodbo poznamo. Nekdo da na voljo v test audio sistem, s seboj pa nesemo posnetke, "ki jih poznamo".



Kateri so tisti referenĆØni posnetki, kvintesenca VaÅ”ih zbirk, ki postanejo orodje za sodbe o kvaliteti sistema?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Videti je, da med soforumaÅ”i ni pravega navduÅ”enja za razkritje. Le ĆØemu?

Ko sem se pred ĆØasom obiskal Zorana, sem s seboj nesel to kompilacijo:

Izvajalec/ Album/ Komad
1.V.Stefanovski,M.TadiƦ Krushevo Ajde dali znaeÅ”, pamtiÅ” Milice
2.Jacques Louissier Trio The Bach Book Brandenburg Concerto No.5(Allegro)
3.Chris Isaak Best of Baby Did a Bad Bad Thing
4.Osipov State Russian Folk Orchestra Flight of the Bumble-Bee (Rimsky-Korsakov) Balalaika favorites
5.Jacintha Best of Danny Boy
6.Diana Krall Love scenes My love is
7.Ray Charles (with Bonnie Raitt) Genius Love Company Do I Ever Cross Your Mind?
8.Bojan GoriŔek Erik Satie Complete Piano Works Volume 2 Air du Grand Maitre
9.Good Juice Hot Hammond & Coll Organ coctais I Feel the Earth Moving
10.Diana Krall The Look of Love Dancing in the Dark
11.Sara K. Dont I Know You From Somewhere? If I Could Sing Your Blues
12. Yello Essential Rubberbandman
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 08:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule je den od mojih CD jev, ki jih ''vlaĆØim'' s seboj ! Wink

Moj Testni CD - 1

Skladbe:

01. GP - James Carter (Layin' In The Cut)
02. I Got You Under My Skin - Diana Krall (Live In Paris)
03. Caruso - Benito Madonia & Antonio Forcione (Vento Del Sud)
04. Layla - Eric Clapton (Unplugged)
05. Both Sides Now - Lars Danielsson (Libera Me)
06. Jack-a-Roe - Grateful Dead (Reckoning)
07. Castles Made of Sand - Jimi Hendrix (Axis Bold as Love)
08. In My Time Of Dying - Led Zeppelin (Physical Graffiti)
09. Duet Solo Dancers - Charles Mingus (The Black Saint and The
Sinner Lady)
10. Midnight Rambler - Rolling Stones (Let It Bleed)
11. Empathy - Ferenc Snetberger (Ballads, Take Five)
12. Canon, Pachelbel - Royal Philharmonic Orchestra
13. On My Way In L.A. - Phil Carmen - (Vag The Dog)

DrugaĆØe pa sta vĆØasih zraven (v kolikor ju nima lastnik, seveda) tudi:

Burmester - Art For The Ear (VorfĆ¼hrungs - CD II in III)

Very Happy

itd.
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2011 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja testna zadeva, ki mi veliko pove...

CYNDEE PETERS - HOUSE OF THE RISING SUN..... http://www.youtube.com/watch?v=0dEOvUAeYDw
DAVID MUNYON - FOUR WILD HORSES..... http://www.youtube.com/watch?v=AqvJP7LUp8E
KOTO - TRANS EUROPE EXPRESS..... http://www.youtube.com/watch?v=OBcIGU_gxRk
LINCOLN MAYORGA - DOCK OF THE BAY..... http://www.youtube.com/watch?v=AMJW8H-1UEk
REBECCA PIDGEON - SPANISH HARLEM..... http://www.youtube.com/watch?v=KApbbe5IC2w
PATRICK COWLEY - MEGATRON MAN..... http://www.youtube.com/watch?v=pQB2F0zv0zo
SAVAGE - ONLY YOU..... http://www.youtube.com/watch?v=fVXCneWX-gw
ERIC CLAPTON - REPTILE..... http://www.youtube.com/watch?v=ZVageb9ZFLQ&ob=av2e
SPACE - PRISON..... http://www.youtube.com/watch?v=sP4nyfmjqG8
HERB ALPERT - RISE..... http://www.youtube.com/watch?v=vltC-O7PDYQ&feature=related
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
12. Yello Essential Rubberbandman


nasploh je yello produkcija Ŕpica Twisted Evil
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:
12. Yello Essential Rubberbandman


nasploh je yello produkcija Ŕpica Twisted Evil


Predvsem prodajalci imajo Yello zelo radi, ker vsak sistem na to umetno glasbo Å”pila. Dobre in slabe toĆØke sistema je s sintetiĆØno glasbo težko odkrivati.

Sam na preizkus rad vzamem unplugged verzije posnetkov (Clapton, Parni Valjak), kakŔno Babico gre na jug, Il Postino ter obvezno Ŕe kakŔno klasiko.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2011 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:
12. Yello Essential Rubberbandman


nasploh je yello produkcija Ŕpica Twisted Evil


Predvsem prodajalci imajo Yello zelo radi, ker vsak sistem na to umetno glasbo Å”pila. Dobre in slabe toĆØke sistema je s sintetiĆØno glasbo težko odkrivati.

Sam na preizkus rad vzamem unplugged verzije posnetkov (Clapton, Parni Valjak), kakŔno Babico gre na jug, Il Postino ter obvezno Ŕe kakŔno klasiko.

LP


Album Yello Essential je npr. po soniĆØnih kvalitetah uvrÅ”ĆØen pri Stereophilu v najviÅ”jo kategorijo (t. im. records to die for).
Podobno je tudi s Ŕe enimi, ki Ŕpilajo "umetno" glasbo - Kraftwerk (Minimum-Maximum).
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Album Yello Essential je npr. po soniĆØnih kvalitetah uvrÅ”ĆØen pri Stereophilu v najviÅ”jo kategorijo (t. im. records to die for).
Podobno je tudi s Ŕe enimi, ki Ŕpilajo "umetno" glasbo - Kraftwerk (Minimum-Maximum).

pasuljaris, zanima me kaj toĆØno si mislil z izrazom "soniĆØne kvalitete" oz. kako bi se temu reklo po slovensko?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:

Predvsem prodajalci imajo Yello zelo radi, ker vsak sistem na to umetno glasbo Å”pila. Dobre in slabe toĆØke sistema je s sintetiĆØno glasbo težko odkrivati.

Sam na preizkus rad vzamem unplugged verzije posnetkov (Clapton, Parni Valjak), kakŔno Babico gre na jug, Il Postino ter obvezno Ŕe kakŔno klasiko.

LP


zanimivo, kako lahko trdiÅ”, da katera koli glasba (zvok) na katerem koli sistemu zveni enako. .je morda glasba skupine yello zapisana drugaĆØe kakor ostali posnetki??

prodajalci jo imajo radi, ker tudi zelo radi 'nabijajo' in ker je njihova glasba enostavno dinamiĆØna (soniĆØna) in ĆØe bi kilav posnetek predvajal na kilavem sistemu bi bil paĆØ tezultat dokaj kilav.

lahko pa mi verjameÅ”, da ne zveni na vsakem sistemu enako dobro Shocked
tudi sam sem bolj pristaÅ” analognih zvokov, dobro sproduciran sintetiĆØen zvok pa lahko ravno tako trga gate in postavi pokonci sleherno kocino Very Happy na dobrem sistemu seveda.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:

Predvsem prodajalci imajo Yello zelo radi, ker vsak sistem na to umetno glasbo Å”pila. Dobre in slabe toĆØke sistema je s sintetiĆØno glasbo težko odkrivati.

Sam na preizkus rad vzamem unplugged verzije posnetkov (Clapton, Parni Valjak), kakŔno Babico gre na jug, Il Postino ter obvezno Ŕe kakŔno klasiko.

LP


zanimivo, kako lahko trdiÅ”, da katera koli glasba (zvok) na katerem koli sistemu zveni enako. .je morda glasba skupine yello zapisana drugaĆØe kakor ostali posnetki??

prodajalci jo imajo radi, ker tudi zelo radi 'nabijajo' in ker je njihova glasba enostavno dinamiĆØna (soniĆØna) in ĆØe bi kilav posnetek predvajal na kilavem sistemu bi bil paĆØ tezultat dokaj kilav.

lahko pa mi verjameÅ”, da ne zveni na vsakem sistemu enako dobro Shocked
tudi sam sem bolj pristaÅ” analognih zvokov, dobro sproduciran sintetiĆØen zvok pa lahko ravno tako trga gate in postavi pokonci sleherno kocino Very Happy na dobrem sistemu seveda.

Luka, verjetno me nisi dobro razumel. Pri preskuÅ”anju sistemov ugotavljamo, kako veredostojno reproducirajo glasbo, posnetek. Pri sintetiĆØni glasbi (YELLO) je po mojem to ugotavljanje zelo težko, ker se nimaÅ” na kaj upret. ƈeprav bodo med sistemi velike razlike, ne boÅ” s posluhom mogel ugotoviti, katera reprodukcija je bolj verna oz. boljÅ”a. Ne boÅ” mogel ugotoviti tistega, kar je zame bistvo preskuÅ”anja! Pri akustiĆØni in vokalni glasbi pa lahko s posluhom primerjaÅ” reprodukcijo z živim igranjem razliĆØnih inÅ”trumentov oz. petjem.

Na sploÅ”no pa proti YELLO in podobnim nimam niĆØ proti, Å”e sam imam v zbirki njihov CD baby, star kakÅ”nih 20 let.

Ali je pomen besede "dinamiĆØen" res enak pomenu besede "soniĆØen"? Mi zna kdo razložit, kaj pomeni beseda "soniĆØen"?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roko



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:16
Prispevkov: 37
Kraj: Zadar, Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nosim to:


http://www.allflac.com/details.php?album=30287


_________________
http://diyaudio.com.hr/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
Luka, verjetno me nisi dobro razumel. Pri preskuÅ”anju sistemov ugotavljamo, kako veredostojno reproducirajo glasbo, posnetek. Pri sintetiĆØni glasbi (YELLO) je po mojem to ugotavljanje zelo težko, ker se nimaÅ” na kaj upret. ƈeprav bodo med sistemi velike razlike, ne boÅ” s posluhom mogel ugotoviti, katera reprodukcija je bolj verna oz. boljÅ”a. Ne boÅ” mogel ugotoviti tistega, kar je zame bistvo preskuÅ”anja! Pri akustiĆØni in vokalni glasbi pa lahko s posluhom primerjaÅ” reprodukcijo z živim igranjem razliĆØnih inÅ”trumentov oz. petjem.LP

Po eni strani imaÅ” ĆØisto prav- za sintetiĆØno glasbo ne moreÅ” vedeti, kako naj zveni. Lahko pa zveni zelo slabo in tega verjetno glasbenik ni hotel. Moj že n-krat naÅ”teti Alva Noto zveni dobro samo na usklajenih sistemih in seveda na sistemih z globokim basom. Ali je to prav ali ne, se ne ubadam. Glede na probleme, ki jih ta plata kaže na veĆØini sistemov je to moja testna plata. ResniĆØno, ĆØe vse klapa, potem je tu muzika, drugaĆØe je ni. WAV je na KLOPOTEC.SI .
Po drugi strani pa te vpraÅ”am, kako veÅ”, kako naj bi zvenel posnetek akustiĆØne glasbe. ƈe je posnet malce agresivno, potem se mora tako tudi sliÅ”ati pri predvajanju - in to ne pomeni, da bo sistem, ki ga bo verno predvajal in ti ne bo vÅ”eĆØno, slabÅ”i ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

yeah that, jazzz Exclamation

+ ne posluÅ”ajo/mo vsi vedno samo akustiĆØno, se pravi se mora tudi sintetiĆØno dobro sliÅ”at. .tako kot je napisal jazzz. .se pravi, tudi pri kakem house-u ali Å”e bolj pri chiil outu, ambientalu ipd je zelo fino ĆØe se zvoĆØnika (in sistem za njima) 'IZGUBITA' Cool
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe smo že pri elektroniki: Meni recimo paÅ”eta Phaedra od Tangerine Dream ali pa X (tudi Moondawn) od Klaus Schulze-ja za preizkus. Ne bi rekel, da gre za neke referenĆØne posnetke. Ampak, ĆØe po desetih minutah posluÅ”anja od te muzke nisem zadet (brez drugih pomagal), potem nekaj kapitalno ne Å”tima v sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2011 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Po drugi strani pa te vpraÅ”am, kako veÅ”, kako naj bi zvenel posnetek akustiĆØne glasbe. ƈe je posnet malce agresivno, potem se mora tako tudi sliÅ”ati pri predvajanju - in to ne pomeni, da bo sistem, ki ga bo verno predvajal in ti ne bo vÅ”eĆØno, slabÅ”i ...

Ker je v reprodukcijski verigi vse zelo relativno in je mnogo vplivnih faktorjev, se s tabo kar strinjam. Zato pa je za perfekcioniste ta hobi never ending story.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe