Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

NeuspeŔno na carini !!!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Uros



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 9:54
Prispevkov: 2
Kraj: Vipava

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sej poÅ”ta nardi hitro sam full komplicirajo, zraven dobijo original raĆØun, pa ga sploh ne j****o, ti moras dokazat kaj si kupu, ce kupujem po ebayu, moram zmeri printat avkcijo in jim posilat po mailu,
ravno prejni teden se narocu nekaj GSM-jev iz kitajske, pa jih se zdaj majo gor ces da nimajo CE certifikata, zdej ne vem al so tolk nesposobni da bi pogledali na proizvajalcevo stran kjer majo vse te CE certifikate in skaldnosti, al pa me sam drkajo v glavo...

Pri TNT-ju me lepo poklicejo po telefonu: "Dober dan, tukaj ste prejeli eno posilko iz kitajske, prosim ce mi na mail potrdite vrednost posilke."
Posljes kolk je vrednost oz racun posilke, in nasledni dan je material pri tebi.

Aje tolk tezko to nardit??!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je pravil prijatelj iz Srbije, kakÅ”en Teksas sta njihova poÅ”ta in carina. Dosti poÅ”iljk iz tujine sploh ne pride do naslovnika. Se izgubijo ali bolj verjetno - jih kar pokradejo. Njemu konkretno je bil iz evropske unije poslan po poÅ”ti Squeezebox in je trajalo skoraj Å”tiri mesece, da je od carinskih organov prejel obvestilo, da se tam nahaja njegov paket. Kaj so Å”alabajzerji poĆØeli ves ta ĆØas s paketom mu ni jasno. Ko se je zglasil tja, so mu povedali, da njegov klinĆØev Squeezebox ne more ĆØez carinski postopek, saj nima homologacije. Izdelek, ki ustreza vsem strogim predpisom in normativom evropske unije, ter ima na zadnji strani vgraviranih en kup certifikatov o ustreznosti in je iz EU tudi bil poslan, pa ne ustreza Srbskim standardom. WTF???... pa ne moreÅ” verjeti. Shocked

Ubogo tamkajŔnje prebivalstvo. Že itak situacija ni rožnata, potem jih pa Ŕe tepejo s takŔnimi bedarijami. Crying or Very sad

Ta ubogi skvizboksek je bil nato s strani carine poslan nazaj v evropsko unijo k poÅ”iljatelju. No, na koncu je prijatelj le priÅ”el do njega. ƈe ne na en naĆØin, pa na drugi. ƈe bi bila država pametna, bi na njem (in v vseh ostalih takÅ”nih primerih, ki zadovoljujejo normative EU) sprostila uvoz in zaslužila na dajatvah, tako pa ne dobi niti fiĆØnika.

Po eni strani smo lahko vsi skupaj samo sreĆØni, da smo dogurali tako daleĆØ in da je pri nas stanje takÅ”no kot sploh je. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

George Luni je napisal/a:
Tudi jaz moram reĆØi, da nisem zadovoljen z raznimi Å”pediterskimi uslugami. Doslej sem imel najveĆØj izkuÅ”enj s Fedexovo bando (mislim, da se podjetje ironiĆØno imenuje Speed), ki so trop navadnih nezainteresiranih retardov. ƈe poÅ”iljka iz Kitajske v Slovenijo pride v manj, kot treh dneh, potem pa na naÅ”i strani rabi 8 dni, je nekaj hudo hudo narobe. In tako je bilo vsakiĆØ, ko sem se ukvarjal z njimi, doslej okoli petkrat.

Me prav zanima kaj bi na to rekel Fedex, ki je vložil silne denarje v flote letal, distribucijske centre in state-of-the-art logistiko, nakar jim par lokalnih bedakov ĆØisto uniĆØi trud.


Se podpiŔem pod to. Imam popolnoma enake izkuŔnje. Speed=banda!!!

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
To je se vse dobro, jaz sem dobil 3 od 5 paketov iz Danske razsute - firma pa - DPD. Da ne omenjam, da je 10 dni paket cakal v LJ, ker so napisali, da naslov ne obstaja in bi ga skoraj nazaj poslali, ce nebi jaz pravocasno dobil tracking number in jih jaz poklical, ter poslal nekam.
Have a nice Day

Matt


Z DPD IDENTIƈNE izkuÅ”nje!! Sad(

3x sem moral it osebno k njim - vedno je bila ista zgodba. NikakrÅ”nega obvestila (oz lažem - enkrat je bil nek recikliran "sadje&zelenjava" raĆØun in na hrbtu napisano ALEX in nek gsm), prek trackinga (no to so tudi bile posebne zgodbe) sem po 14+ dneh ĆØakanja izvedel da je zadeva že 14 dni v LJ - Å”el osebno tja - paket pa zdemoliran in vsebina uniĆØena ali vsaj moĆØno poÅ”kodovana.
OdÅ”kodnina? A se hecate? Od njih pa že ne - ker "niso pristojni". Mora vložiti poÅ”iljatelj in zahtevati odÅ”kodnino od prvega ĆØlena v verigi dostave (???).

Kadar je pa paket priŔel kolikortoliko nepoŔkodovan - pa vse tako kot mora bit - dostava na dom, ipd ...

Tako da oĆØitno jim logika deluje po principu: "sej ĆØe smo ga razbili se pa mogoĆØe prejemnik ne bo znaÅ”el pa nas naÅ”el" ... Pa Å”e res se jih težko najde - ker spremenijo tracking number in se j...

Najbolj me pa jezi to - ti poŔljejo paket npr prek Hermesa - in glej no glej - nekje na poti ga prevzame DPD. Ali pa prek Nacionalne FR poŔte - pa ti prevazem zadevo DPD. Ali pa prek NL nacionalne poŔte - pa ti prevzame zadevo DPD. ?!?!? Pa kake veze in poznanstva imajo v tem podjetju ...

Aja - kako so meni opraviĆØili veĆØkratno razbitje paketov - ja da mi jih je dostavljal kurir, ki slovi po hitrosti (???) - KAKA hitrost je, ĆØe se tip zlaže, da mi je poskusil vroĆØiti paket (nikdar nobenega korektnega obvestila) in pa brat je sluĆØajno uspel videt, kako je pustil tisto edinstveno "sadje&telenjava" obvestilo - s kombijem je pridrvel ĆØez 180Ā°ovinek v naselju, nakar zaĆØel pri naÅ”i hiÅ”i zavirat in pri poĆØasni vožnji je ĆØez okno vrgel na tla nek listek ... Brat si je zapomnil napis na kombiju in pobral listek (ALEX, gsm). Storitev "na nivoju".
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa oĆØiten poskus kraje se vam je že zgodil? Ena izmed domaĆØih kurirskih služb (mislim da je bila Intereuropa, taki rumeni kombiji) naj bi mi dostavila miÅ”ko. Po veĆØdnevnem ĆØakanju sem od poÅ”iljatelja dobil tracking Å”tevilko in zaĆØel klicariti. Nakar mi operater nonÅ”alantno pove, da je bila poÅ”iljka vroĆØena in da je postopek z njihove strani zakljuĆØen. Jaz sem imel takÅ”en pogled: O_O. Ko sem zahteval vpogled v moj podpis ob prevzemu mi je dal Å”tevilko kurirja in naj se kao osebno zmenim z njim. PokliĆØem tega tipĆØka in mu povem kdo sem, pa je takoj vedel za kaj se gre in postal živĆØen. Nato izjavi, da je poÅ”iljko za mene prevzel in podpisal SOSED!!! Sploh nisem mogel verjet, da si lahko izmisli takÅ”no neumnost. Kdo pri pameti bo paketno poÅ”iljko izroĆØil nakljuĆØnemu mimoidoĆØemu v bloku s 60+ stanovanji?! Potem se nisem veĆØ hecal, ampak sem klical direktno na upraviteljstvo firme in razložil situacijo. Naslednji dan se je miÅ”ka ĆØudežno naÅ”la, menda jo je sosed prinesel nazaj Smile, in mi bila vroĆØena. Kakopak z odprto Å”katlo.

ƈe lahko kurirĆØek, ki je oĆØitno pravkar kupil novi Call of Duty mimogrede poskusi ukrasti navadno raĆØunalniÅ”ko miÅ”ko v vrednosti 80ā‚¬, kako je potem Å”ele z varnostjo pri mnogo dražjih poÅ”iljkah? Recimo nam ljubimi proizvodi Confused .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V službi precej uporabljamo DPD in se moram strinjati, da je kakovost blazno padla v zadnjih mesecih. Ne najdejo veĆØ naslovnikov, vraĆØajo robo berz vsakrÅ”nih obvestil... Baje imajo resne težave s Å”oferji, ki se menjajo po tekoĆØem traku.

Sicer sem pa imel zasebno enake izkuÅ”nje s TNT; za poÅ”iljko iz LJ v LJ sem ĆØakal od pred BožiĆØa pa do prejÅ”njega petka. Isti vzroki, kot zgoraj opisano. OĆØitno se nadkurirski kader seli iz firme na firmo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na carini mi je obtiĆØal en paket, na katerem je poÅ”iljatelj oznaĆØil, da gre za darilo. Imajo cariniki kakÅ”no zakonsko podlago, da od mene zahtevajo raĆØun? Obstaja kakÅ”na cenovna meja, koliko je lahko vrednost darila?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da, ĆØe jim ne boÅ” dal raĆØuna, bojo poiskali tržno ceno in te po tej ceni carinili.
Do 20ā‚¬ si pa oproÅ”ĆØen carine, ĆØeprav meni recimo niso carinili enega paketa, ki je bil 40ā‚¬. Vse je odvisno od carinika. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v tej temi imaÅ” veĆØ napisano glede carinjenja...

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=456&start=15

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, hvala lepa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e iz navodil carinikom..

PlaĆØila uvoznih dajatev so oproÅ”ĆØene:

1. poÅ”iljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se poÅ”iljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 150 evrov. Oprostitev ne velja za alkoholne pijaĆØe, parfume in toaletne vode, tobak in tobaĆØne izdelke.
2. nekomercialno blago v majhnih poÅ”iljkah nekomercialne narave, ki jo iz tretje države poÅ”lje fiziĆØna oseba drugi fiziĆØni osebi, ki živi na carinskem obmoĆØju Skupnosti. PoÅ”iljka se Å”teje kot poÅ”iljka nekomercialne narave, ĆØe:

* je priložnostna;
* vsebuje blago, namenjeno izkljuĆØno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali koliĆØino blaga pa se vidi, da ne gre za komercialne namene;
* poÅ”iljatelj poÅ”lje poÅ”iljko prejemniku brezplaĆØno;
* skupna vrednost blaga, vkljuĆØno s spodaj navedenimi izdelki, ne presega vrednosti 45 evrov."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2009 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

a ima kdo izkuŔnjo s carino in paketom, ki vsebuje vintage audio napravo (30 let stara zadeva) in je poslan iz CH?
A za tak vintage primerek tudi rabim sluĆØajno kak CE certifikat ali kaj takega?
Oz kdo ve kako se kaj tretira poŔiljke iz Švice?

Hvala vnaprej

Je pa vrednost poŔiljke skupaj s poŔtnino v rangu 140-145Eur.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2009 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla za ch verjetno misliÅ” Å”vico jaz sem od tam tudi kupil kretnice vintage in za njih plaĆØal 75 eur , nobenih problemov z carino edino poÅ”tnina je dražja ker niso del EU .......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2009 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

ja seveda, CH = Å vica.

Jah to s poÅ”tnino sem pa že opazil, da je zaĆØel prodajalec "nategovat" skupno vsoto, kao na raĆØun poÅ”tnine ... (ĆØeprav se meni zdi, da je malo razoĆØaran, ker ni iztržil želene cene) ...

Mimogrede - je bilo tebi mogoĆØe poslano s SwissPost? Kdo je to v SLO dostavil? PoÅ”ta SLO ali kaka kurirska služba?

Hvala
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 07:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

ima kdo izkuŔnjo z nakazilom denarja na Ŕvicarsko banko? Si morda Ŕvicarji vzamejo dodatno provizijo in s tem znižajo prejemniku prejeti znesek?

Imam prodajalca konkretno na sumu, da je nezadovoljen z doseženo ceno na avkciji in me zdaj izsiljuje ...

Najprej je svignil poÅ”tnino za 10EUR od vnaprej dogovorjene; zdaj se pa zmiÅ”ljuje, da je prejel 14CHF manj na raĆØun, kot sva bila dogovorjena ... Je pa res, da sem mu jaz tu nakazal v EUR (je rekel, da mu je vseeno katera valuta je) ...
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe