Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Regije DVD ploščkov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2020 13:37    Naslov sporočila: Regije DVD ploščkov Odgovori s citatom

Zadnje čase malo pospravljam pri hiši, pa sem prišel do mojega kupa originalnih ameriških DVD-jev regije 1. Seveda je problem, ker jih moj Blu-ray regije 2 ne prebavi. Poizkusil sem tudi drugo varianto, da sem vzel prenosni DVD predvajalnik za računalnik in ga preko USB priklopil na Xtreamer predvajalnik. Pri tej varianti mi zažene začetek diska, kjer navede vse zadeve z avtorskimi pravicami, ko pa pride do dejanskega filma ostane samo še "black screen" in to je to. Ima kdo kakšno idejo kako predvajat disk regije 1 s kakšnim playerjem (da ni računalnik s softverom npr. DVD Fab, ki emulira code free varianto).
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2020 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg računalnika so še opcije:
- kupiš predvajalink v regiji 1
- shackaš predvajalnik (ne vem kako in kaj)
- odšifriraš DVD (konvertiraš in zapečeš nov DVD)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2020 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upal sem na kakšno uporabnejšo opcijo, te so tako splošne, da jih vsak pozna. Npr. kakšen poceni odklenjen player, mogoče app na xtreamerju ali kaj tretjega.
Pri predvajalniku regije 1 bi moral še pretvornik za napajanje iskat, kolikor vem ima Onkyo 809 ze na plati cip z regijo 2 in ga ni možno kar shekat, npr preko daljinca ali zamenjavo čipa. Glede na to, da imam original medije mi je mal škoda konvertirat - je potem vseeno če s partisa potegnem in gotovo. So pa ti mediji malo bolj special, že ovitek, mini priloga z opisom, print na medij in ovitek. Se mi zdi, da je ameriška varianta malo bolj na nivoju pripravljena, predvsem, če gre za ameriško produkcijo.
Lp

Have a nice day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2020 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dva se vedno delujoca DVD Code free playerja,15 let star Denon zal samo z scartom in nekoliko mlajsi Pioneer dvd recorder ,ta ze z HDMI.
Tudi sam sem konec devetdesetih kupoval regijo 1 preko ameriskega Amazona
takrat je bilo na ameriskem trgu na voljo 10x vec filmov kot pa v evropi.
Ne bi ti znal pomagat,moja dva sta bila kupljena takrat ze Code Free v trgovini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2020 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno se dobijo "region-free" predvajalniki. Za ene se pa baje da izklopiti z skrivno kombinacijo.
Sicer ne vidim razloga, zakaj bi se izogibal računalnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe