Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 12:51    Naslov sporočila: Marantz Odgovori s citatom

zdravo,
vaše cenjeno mnenje, kaj je bolje postaviti v dnevno sobo in kateri argumenti za in proti.
Marantz sr7500
Marantz sr5002

5002 je zmontirana, se splaèa vložiti trudi in zalaufati 7500?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nobenega mnenja?

Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

multiscan je napisal/a:
Nobenega mnenja?

Shocked


en udoben kavè in pa šank z ledomatom Embarassed
. .pa seveda soliden stereo sistem
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
multiscan je napisal/a:
Nobenega mnenja?

Shocked


en udoben kavè in pa šank z ledomatom Embarassed
. .pa seveda soliden stereo sistem


Kavè je, šank tudi, ledomata ni, je pa hladilnik:)

Dilema sr7500 ali sr5002 pa še vedno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

multiscan je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
multiscan je napisal/a:
Nobenega mnenja?

Shocked


en udoben kavè in pa šank z ledomatom Embarassed
. .pa seveda soliden stereo sistem


Kavè je, šank tudi, ledomata ni, je pa hladilnik:)

Dilema sr7500 ali sr5002 pa še vedno


morda bi se moral opravièiti za gornji post, ampak takšno je paè moje mnenje Cool

predlagam pa ti, da opišeš svojo dnevno sobo, prièakovanja in morebitne že obstojeèe avdio komponente in zvoènike. .sem preprièan da ti bodo na podlagih teh INFORMACIJ fantje z veseljem svetovali, pomagali. .
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opravièilo je nepotrebno, ne sekiraj se:)

Ja soba velika 4x5, sedaj v njej sr5002, 7.1 zvoèniki, vendar nabrani z vseh vetrov torej niso omembe vredni.
Na marantzu imam priklopljen siol preko spdif, dvd preko hdmi, comp preko analognega èinèa, dvbc tuner preko hdmi, pa tv preko analognega kabla.

VEM da sr7500 NIMA možnosti hdmi, me pa ta trenutek to tudi ne boli prav moèno, vse kar se bo priklopilo gor se lahko na sr7500 preiklopi preko spdif ali fibra.Na kvlaiteti zvoka s tem ne izgubim nièesar. TV je pa tako al tako še CTR, Philips z 92cm Laughing diagonale in ga ne bom menjal dokler bo delal, upam da še kar nekaj èassa:)

Ali pridobim na kvaliteti zvoka èe prehendlam na sr7500 Question Glede na to da je to sicer starejši model kot sr5002, je pa bil takrat kaki 2 stopnièki višje rangiran.
Vem, da je moènjejši, še enkrat težji.....oba 7.1, noben ni èist zaniè Smile

Prièakovanja? Ne vem kaj lahko ob zamenjavi prièakujem. Se mi pa zdi da sr5002 ne igra dovolj "svetlo".....


luka79 je napisal/a:
multiscan je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
multiscan je napisal/a:
Nobenega mnenja?

Shocked


en udoben kavè in pa šank z ledomatom Embarassed
. .pa seveda soliden stereo sistem


Kavè je, šank tudi, ledomata ni, je pa hladilnik:)

Dilema sr7500 ali sr5002 pa še vedno


morda bi se moral opravièiti za gornji post, ampak takšno je paè moje mnenje Cool

predlagam pa ti, da opišeš svojo dnevno sobo, prièakovanja in morebitne že obstojeèe avdio komponente in zvoènike. .sem preprièan da ti bodo na podlagih teh INFORMACIJ fantje z veseljem svetovali, pomagali. .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

morda pa je problem v zvoènikih. .ali kablih s katerimi so povezani, nastavitvami marantza. .

zato še vedno pravim da je ta HT štos velikooo inputa za (ponavadi) bolj reven output.

veliko uĹľitkov ti Ĺľelim Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

al jebiga, takle mamo.
Saj ne reèem da je slabo, vendar.....

ali bi pri zamenjavi kaj pridobil? Pri sebi imam oba.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

multiscan je napisal/a:
Pri sebi imam oba.....


eeeem. .pol pa paè probaj Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem imel SR5500 in pa sedaj SR6003. Stara serija je boljsa v srednjih in visokih. Violine so tam boljs spilale. V glavnem stara serija je nekoliko boljsa tam kjer so dogaja glasba. SR6003 pa je nekoliko boljsi v spodnjih registrih. Ce bi izbiral bi se na tvojem mestu takoj odlocil za SR7500. Sploh pa ce ne rabis HDMIjev ipd srota.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VMPS30



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 9:34
Prispevkov: 13
Kraj: ZAGREB

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super je kada možete kupiti stare modele. Kod nas u HR toga više nema.
_________________
Nothing else since 1977
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2011 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VMPS30 je napisal/a:
Super je kada možete kupiti stare modele. Kod nas u HR toga više nema.


Nema?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VMPS30



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 9:34
Prispevkov: 13
Kraj: ZAGREB

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2011 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Možda bi se mogao naèi model SR 5004, SR5005, SR 6004, SR 6005, SR 7001, SR 8001, SR 7005-naravno sve kod ovlaštenog uvoznika. Prije topga treba provjeriti stvarnu dobavljivost.
_________________
Nothing else since 1977
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2011 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadevati se je potrebno, da je A/V receiver SR7500 model, ki se je prodajal v letih 2004/05. Ampak nic hudega, ce je izpravem.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2011 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Zadevati se je potrebno, da je A/V receiver SR7500 model, ki se je prodajal v letih 2004/05. Ampak nic hudega, ce je izpravem.

lp, d.


Tega se zavedam, zato tudi vprašanje ki se mi poraja. Katerega naj imam v uporabi. ALI JE 7500 boljši od 5002? Na katerem segmentu? No, vemo, da je šibkejši pri prikljuèkih, trpi za lack of HDMI.
No zdi se mi, da to ne predstavlja izredno hudega minusa, povezave rešiš preko spdif ali fibra.

Moè...7500 je moènejši, naj bi bil
KAj pa kvaliteta zvoka? Kot sem že povedal se mi zdi 5002 šibek z visokimi toni, nekako premalo svetel....

Oba sta 7.1
oba imata malo morje vhodov? Verjetno jih ne uporabiš nikoli Smile ampak vseeno tam so.

Ko pa že pišem še tle mi razložite.....

sprednja dva kanala sta moènejša? tudi èe preklopim na multi ch stereo, 5002 ima to možnost jakosti FL in FR zvoènikov ne moreš primerjati z ostalimi. WHY?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe