Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri projekt - hedlund horn ali open buffle
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fuoco Fatuo je napisal/a:
Tisto drugo žena dela na roke? Laughing


Ali pa na CNC?
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2012 07:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me Ŕe kje morajo Hedlundi stat. Ali morajo biti ob zadnji steni ali so lahko v prostoru.

Ali imaŔ kaj izkuŔenj z Dallas II ? Tudi za te me zanima kam jih je potrebno postavit.


Jaz bom Ŕel ene ali druge delat. Samo, da postane malo bolj toplo. Jaz lahko žagam samo zunaj.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2012 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Zanima me Ŕe kje morajo Hedlundi stat. Ali morajo biti ob zadnji steni ali so lahko v prostoru.

Ali imaŔ kaj izkuŔenj z Dallas II ? Tudi za te me zanima kam jih je potrebno postavit.


Jaz bom Ŕel ene ali druge delat. Samo, da postane malo bolj toplo. Jaz lahko žagam samo zunaj.

LP Matjaž


ĆØe Å”e nisi prej nobenih zvoĆØnikov sam naredil,bi ti predlagal prej kaj lažjega kot so veliki hedlundi... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2012 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dobrem letu sem napravil Å”tiri zvoĆØnike. Tukaj so fotografije. Sedaj dela aktivno kretnico za OB.

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1788

Najbolj uživam ko delam. Z hedlundi bi imel veliko dela in bi se stroÅ”ek porazdelil na daljÅ”e obdobje. Ne vem pa ĆØe se jih z roĆØnim orodjem, da lepo izdelati. Tudi prostora, da bi žagal v hiÅ”i nimam. žagarska dela bi delal zunaj lepil pa bi v hiÅ”i. Veliko je Å”e neznank vendar upam, da se bodo do toplejÅ”ega vremena že razreÅ”ile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako sem jaz stenstal Hedlunde... ƈe imaÅ” željo da jih prej sliÅ”iÅ” so na razpolago.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z veseljem se oglasim. Kar povej mi kdaj in kje.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jonas je napisal/a:
Tako sem jaz stenstal Hedlunde...


Stenstal? Zna bit, da delaÅ” gurmanski krompir Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jonas vsaka ĆØast.teli tvoji hedlundi vrhunsko izgledajo.ĆØe prav vidim si jih naredil kot dvosistemce.podobno sem razmiÅ”ljal tudi sam,ker mi kot enosistemci niso primerno igrali.mogoĆØe kaj veĆØ poveÅ” o enotah in kretnici,ker sem prepriĆØan,da bi Å”e koga na forumu to zanimalo.hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Shocked
Izdelek videl na lastne oĆØi, sliÅ”al žal ne, ker takrat hedlundi niso bili priklopljeni. KonĆØna obdelava in celosten izgled daleĆØ presega karkoli do sedaj videnega na tem podroĆØju.
So pa bili ob mojem obisku na ĆØelni steni dodatni "adapterji" za zv.enote, tako da je veĆØ opcij pri izbiri enot.
Vse pohvale Jožetu za izvedbo.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma na testu sem imel Jericho horne in so se mi zdeli zelo zanimivi.Kot nadgradnja le- teh naj bi bili Hedlund horni.Kljub skopim podatkom na spletu in predpostavki da gredo dost nizko je bil razlog za izdelavo. Sprobal sem Lowther PM6A in pa Fostex 208 Sigma kar se mi je zdela boljÅ”a izbira. Ker Fostex-u zoraj manjka sem dodal Fostex-ov supervisokotonec kar se je pokazalo kot slaba izbira. Na moje razoĆØaraje tudi nizkih frekvenc kabinet ni razvil kljub dolžini horna zato sem zadevo opustil. Zvok se mi je zdel sicer fenomenalen. Zelo prijeten, posluÅ”ljiv na dolgi rok, velikost odra fenomenalna, daje ti obĆØutek da orkester igra tik pred teboj. Basi pa so žal razmazani in nedefinirani.Ker kretnice nisem izdelal tudi ne morem realno opisati kaj vse Hedlundi zmorejo.Trenutno stanje je paĆØ tako-



Lp, Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e frekvenĆØna karakteristika Hedlund+Louther PM6A



in pa Hedlund+Fostex 208 sigma



Tu je veĆØ krivulj ker sva z Miranom ki je naredil meritve poizkuÅ”ala z obložitvijo sten vplivati na nizke frekvence.
Me pa zanima ĆØe je kdo sliÅ”al razliko med "starimi" in novimi driverji Fostex 208E sigma.

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2012 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse pohvale za izvedbo projekta, izdelek zgleda v nulo Wink

Mene pa samo zanima, ĆØe so ti horni narejeni iz iverala?
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jonas



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 22:23
Prispevkov: 9
Kraj: kOSTANJEVICA NA KRKI

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2012 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krivine so sestavljene iz 3x10mm MDF za krivljenje, obod pa 25mm MDF.
Kakih 100kg je bilo potrebno dvigovat Rolling Eyes

Lp, Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe