Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri projekt - hedlund horn ali open buffle
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 07:01    Naslov sporočila: Kateri projekt - hedlund horn ali open buffle Odgovori s citatom

Letos sem ugotovil, da je veliko zabavneje kot kupovati HiFi komponente, ĆØe jih narediÅ” sam. V zadnjih nekaj mesecih sem napravil že 2 predojaĆØevalca, phono stopnjo in dva razliĆØna zvoĆØnika. Sedaj me pa mika, da bi Å”el v izdelavo hedlund horna in me zanima ali je to na forumu že kdo delal in seveda tudi vaÅ”e mnenje. Druga varianta, je da bi se igral z open bufflom vendar mislim, da o teoriji Å”e premalo vem. Po naravi sta to ĆØisto dva razliĆØna projekta in moram priznati, da Å”e ne vem kateri bi mi bolje sedel.
KakŔnega mneneja in sugestije bi bil zelo vesel.

Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” dovolj prostora v sobi, bi morda bil zate idealen legendarni Eminence Alpha15 driver v OB postavitvi, ne nujno v kombinaciji z Visaton B200, ki ni tako poceni.
Alpha je poceni, a odliĆØen driver, zvok pa niti najmanj nima cenen.

Tule projekte na osnovi Alpha15 zelo obvladajo, tako da se ti ne bo težko odloĆØit kaj kombinirat z Alpho.
Morda dodatno Alpho in kakega od teh.
Tega recimo?
http://www.ribbonspeaker.com.tw/
Imam ga in ima praktiĆØno vse kar imajo dražji, s tem, da je redek ptiĆØ-ribbon horn, pomeni, da ti ni treba sedeti v sweet spotu in tako boÅ” imel OB z kanĆØkom horna.
ƈe si pri denarju, je morda boljÅ”a reÅ”itev kakÅ”en od njihovih velikih hornov.

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=47314.100
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za link. Jaz bom vzeĆØ za osnovo tale projekt:

http://www.quarter-wave.com/Project09/Project09.html

SkuÅ”al sem postavitev tudi že malo modelirati in dobiti enake podatke kot jih je Martin v pripevku pred tem opisal vendar mi Å”e ni uspelo. Verjetno se bom odloĆØil kar za OB projekt, Hedlund je v bistvu v veliki meri mizarjenje.

ƈe kdo uporablja tale SW

http://www.tolvan.com/basta/

bi rad izmenjal izkuŔnje z njim. Jaz sem pred nekaj dnevi kupil licenco.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Doma imam ne narejene hedlund horne, ko najdem slikice jih pripopam,v bistvu fali samo Å”e konĆØna obdelava( lakiranje).
Sem pa iskal prispevke ki sem jih dajal na HIENDFI forumu o izdelavi od zaĆØetka do konca pa so jih izbrisali tako da si jih ni možno tam ogledati.

LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Evo slikice



LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PinĆØ, a si iskal tole:

http://www.hiendfi.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=1619&hilit=hedlund
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2011 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinc76 je napisal/a:
Sem pa iskal prispevke ki sem jih dajal na HIENDFI forumu o izdelavi od zaĆØetka do konca pa so jih izbrisali tako da si jih ni možno tam ogledati.

LP Pinc76


http://www.hiendfi.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=1619&hilit=hedlund#p26990

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2011 06:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra reportaža. Zelo pouĆØna. Vidim, da si jaz tega ne morem narediti saj so že cvinge pravo malo premoženje. Å e enkrat hvala. Bom kar z OB poizkusil.

LP Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2011 07:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

mitko je napisal/a:
PinĆØ, a si iskal tole:

http://www.hiendfi.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=1619&hilit=hedlund



Ja to sem iskal pa nisem naÅ”el se opraviĆØujem ,mislil sem da so izbrisali Embarassed

LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2011 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Dobra reportaža. Zelo pouĆØna. Vidim, da si jaz tega ne morem narediti saj so že cvinge pravo malo premoženje. Å e enkrat hvala. Bom kar z OB poizkusil.

LP Matjaž


ImaŔ kakŔen dober projekt?

Kdo drug?
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2011 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Dobra reportaža. Zelo pouĆØna. Vidim, da si jaz tega ne morem narediti saj so že cvinge pravo malo premoženje. Å e enkrat hvala. Bom kar z OB poizkusil.

LP Matjaž

z temi zvoĆØniki je veliko dela.
zato jih za majhen denar res kvalitetno ne bo nihĆØe naredil.že materiala gre veliko ,ĆØasa pa tudi.Rolling Eyes
vem pa da marsikoga zanima ,kako bi mu to igralo z lowterji ali fostexi na lampaŔa. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 13:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PinĆØ ali si hedlunde žagal na roke ali na CNC. Po sliki sodeĆØ si mislim uporabil mediapan. Ali misliÅ”, da se jih da narediti na roke ali moraÅ” uporabiti CNC.

Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinĆØ JE cnc maÅ”ina Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdarvo

submat50 je napisal/a:
PinĆØ ali si hedlunde žagal na roke ali na CNC. Po sliki sodeĆØ si mislim uporabil mediapan. Ali misliÅ”, da se jih da narediti na roke ali moraÅ” uporabiti CNC.

Matjaž


Vse stvari delam na roke razen za eno stvar imam ženo Laughing

LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fuoco Fatuo



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 14:21
Prispevkov: 6
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisto drugo žena dela na roke? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 666666
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe