Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraèa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2020 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uffff, big ass horn
uzivaj v soundu!
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2020 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Bose 301 II 1982

O teh zvoènikih sem slišal toliko razliènih in nasprotnih si stvari da sem jih moral enkrat imet.

Razmišljam edino èe bi po 40 letih bilo treba zamenjat kondenzator, imajo pa samo po enega, tako da ne bo nek denar.

Je kaj važno kak tip kondenzatorja dam, dokler je 2.2uF ter dovolj visoke napetosti? Trenutno mi je najlažje dobit Monacor MKP za cca 2€ ali navaden elektrolitski za drobiž, samo se mi zdi +-20% kar veliko razlike.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2020 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MKP ali MKT daj.
Sicer èe je že sedaj MKP ali MKP menjava ni potrebna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2020 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:


Bose 301 II 1982

O teh zvoènikih sem slišal toliko razliènih in nasprotnih si stvari da sem jih moral enkrat imet.

Razmišljam edino èe bi po 40 letih bilo treba zamenjat kondenzator, imajo pa samo po enega, tako da ne bo nek denar.

Je kaj važno kak tip kondenzatorja dam, dokler je 2.2uF ter dovolj visoke napetosti? Trenutno mi je najlažje dobit Monacor MKP za cca 2€ ali navaden elektrolitski za drobiž, samo se mi zdi +-20% kar veliko razlike.


Cestitke, to je kar cool zvocnik!

Sveto pravilo, kar dela ne mores popravit.
Tak poseg, ce nepotreben, bi jim tudi znizal vrednost... Sam se odloci

LP,a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 08:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mja, ker na uho ne vem kako bi ti zvoèniki morali igrat, s slabim ali dobrim kondenzatorjem.

Zna bit da bom res kar pustil.

Danes grem še po NAD C356BEE, treutno jih niti nimam kam prikljuèit.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Notri so polyester rumeni kondenzatorji. Pusti na miru. To dela ali ne dela, se pa ne slabša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Mja, ker na uho ne vem kako bi ti zvoèniki morali igrat, s slabim ali dobrim kondenzatorjem.

Zna bit da bom res kar pustil.

Danes grem še po NAD C356BEE, treutno jih niti nimam kam prikljuèit.


O pol bos pa kar na konju, uzivaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 22, 2020 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Notri so polyester rumeni kondenzatorji. Pusti na miru. To dela ali ne dela, se pa ne slabša.


Hvala!

AndrejS je napisal/a:

O pol bos pa kar na konju, uzivaj!


Hvala!


Bom pustil na miru pa se lotil poslušanja, samo še en ugoden streamer moram najt.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2020 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upgrade.... MC650, Cizek approved!


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 07:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Upgrade.... MC650, Cizek approved!



Ali pa veèjega brata MC1250? Mi stoji doma. Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba sem imel na razpolago.
Vendar, 1250 je fizicno precej vecji in,
ce hoces, da stvar res rukne rabis 32A
napeljavo. Kar pa v bloku ne obstaja.

Sem presenecen kaj dobis za par centov / watt,
na trgu rabljene robe.



Andrej

PS: najdi mu en Cizek sistem z MG27 subi za
telovadbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Oba sem imel na razpolago.
Vendar, 1250 je fizicno precej vecji in,
ce hoces, da stvar res rukne rabis 32A
napeljavo. Kar pa v bloku ne obstaja.

Sem presenecen kaj dobis za par centov / watt,
na trgu rabljene robe.



Andrej

PS: najdi mu en Cizek sistem z MG27 subi za
telovadbo.

Dobro no, 32A je vseeno malo overkill . Pri 2 ohmskem bremenu je na napajalni strani max 8,3A.
https://www.mc2-audio.co.uk/wp-content/uploads/mc1250_datasheet.pdf
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In 0.5kW ciste toplote.

Ce bi imel omarico-rack, da bi ga spravil noter, zs
haljenjem, in mel ustimano napeljavo nebi razlmisljal.
Sicer super amp za smesno ceno.

Nekje je meja kaj gre v astanovanje in kaj ne.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko so bili Cizeki s subi pri meni doma je prišel Rudi (EseLab) z veèjim MC-jem in Anu predojaèevalcem.
Mater, so Cizeki oživeli tako dinamièno kot dimenzija scene, ki se je zelo poveèala.
Malega MC-ja pa sem prejšnji teden poslušal pri @castorju. Ni tako dinamièen kot veèji in mislim da ne gre samo za razliko v moèi. Problem je ta, da kretnica v subu požre ogromno toka (C2 brez suba je bistveno bolj dinamièen že na manjši glasnosti) , tako da bo @castor reševal problem z biampingom. MC bo šel na sub, na satelite (Cizek2) pa bo privezal 40W** lampaša. Slednjemu bo potrebno na vhodu narediti 6dB kretnico (preprosto za vhod 47kOhm preraèunan mali kondenzator), ki bo utišal base, da se niti ojaèevalec niti zvoènik ne muèi z nizkimi frekvencami. Pa tudi da ne izostane pravilen rez.
To bo krepko dvignilo dinamiko in tudi poveèalo stereo sliko do magistralnih dimenzij.
---------------------------------------------------------------------------------
Pojav so probali tudi drugi kolegi, naprimer dva stereo Spectrona vezana mono v bridge se obnašata bistveno bolj dinamièno in magistralno, pa èeprav ima 800W po kanalu in polovico teh vatov ne rabiš že v stereo verziji, niti jo zvoèniki preživijo.
Pojasni mastodontske dimenzije high end ojaèevalcev. Paè poveèujejo 'elektrarno' dokler je slišati napredek. Tako gledano moèi ni nikoli dovolj.
----------------------------------------------------------------------------------
**C2 ima blizu 90dB/W/m, ko pa je vzan na kretnico suba mu obèutljivost pade za ca 5-6dB. Tako da bo konica 40W èisto zadosti za skoèiti preko 105dB.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Jul 10, 2020 11:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2020 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ko so bili Cizeki s subi pri meni doma je prišel Rudi (EseLab) z veèjim MC-jem in Anu predojaèevalcem.
Mater, so Cizeki oživeli tako dinamièno kot dimenzija scene, ki se je zelo poveèala.
Malega MC-ja pa sem prejšnji teden poslušal pri @castorju. Ni tako dinamièen kot veèji in mislim da ne gre samo za razliko v moèi. Problem je ta, da kretnica v subu požre ogromno toka (C2 brez suba je bistveno bolj dinamièen že na manjši glasnosti) , tako da bo @castor reševal problem z biampingom. MC bo šel na sub, na satelite (Cizek2) pa bo privezal 40W lampaša. Slednjemu bo potrebno na vhodu narediti 6dB kretnico (preprosto za vhod 47kOhm preraèunan mali kondenzator), ki bo utišal base, da se niti ojaèevalec niti zvoènik ne muèi z nizkimi frekvencami. Pa tudi da ne izostane pravilen rez.
To bo krepko dvignilo dinamiko in tudi poveèalo stereo sliko do magistralnih dimenzij.
---------------------------------------------------------------------------------
Pojav so probali tudi drugi kolegi, naprimer dva stereo Spectrona vezana mono v bridge se obnašata bistveno bolj dinamièno in magistralno, pa èeprav ima 800W po kanalu in polovico teh vatov ne rabiš že v stereo verziji, niti jo zvoèniki preživijo.
Pojasni mastodontske dimenzije high end ojaèevalcev. Paè poveèujejo 'elektrarno' dokler je slišati napredek. Tako gledano moèi ni nikoli dovolj.



To je bila moja najvecja neznanka. Preskok iz 2x90W v 2x650W
nima za rezultat 5x bolj naglas, in bi to pocel zaradi tega.
Rotel je super fural, a ko si hotel stisnit na ekvivalentno glasnost
instrumenta je pac delal svoje najboljse, a tolko membran je blo pac
prevec.
Imel sem 2 moznisti, bo spilalo direkt na MC650 in sem resen,
sicer bom naredu biamping z rotelom. Res je, da imam jaz CIII.

Sreca je ta, da zacuda, stvar seka bistveno boljse in zelo zivo
prakticno na koncertni glasnosti. Pravzaprav kar malo neverjetno
kaj spravi iz sebe, je se mene presenetilo.


Rotel bo ocitno gonil zadnje zvocnike za quadrifonijo.
Aja, Ambasador, dekoderji napredujejo, RIAA MC pa v kratkem dobi
en mali boost na ojacanju, kolikor je manjkalo.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 113 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe