Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cink je napisal/a:
1. april pa to...čeprav tudi dejanske barve niso daleč - vsaj modra in rdeča

http://international.kef.com/blade-two


in ja, seveda, dišavniki so bili prvoaprilu namen..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:


Ob vsej kregariji na USA FB skupinah pristašev Mirage in Bose, moram rečt, da je kombinacija obojih boljša kot pa samo Bose ali Mirage.
Bose Jewel dodajo tisto kar Miragejem manjka.
Boljšo usmerjenost zvoka..
Seveda so ožičeni "po moje", z ožičenjem, ki sem ga koncipiral zanje..Mali Mirageji so prežičeni tudi v kištah, kar iz njih izvabi še več zvočnih drobnarij. Tovarniški kretnici sta malce popoprani, da igrajo še bolj odprto.


Tudi jaz v secondary sistemu v delovni sobi uporabljam komplet dveh parov zvocnikov v A+B kombinaciji, ki ju imam postavljeno ene na druge. V mojem primeru Bose Acoustimas 3 Series IV in Jamo Adrias kombinacija in zadeva deluje presenetljivo dobro. Zvocnika se preprosto odlicno dopolnjujeta med sabo in ce igrata samostojno je vse zelo, zelo povprecno. Bose doda malce visokih in basa spodaj. Jamo pa ima lepo poslusljivo sredino.
V A+B varianti pa je zelo na nivoju in imam to kontraverzno kombinacijo v rabi ze leta in leta in je ne menjam za visokoletece monitor zvocnike ali aktivce. Pocen, ucinkovito in muzikalish.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo interesantno,... saj prvi Wilson WAMM so bili tudi ena jako čudna kombinacija elektrostatov, KEF ovalcev, Braun (?) monitočkov,... itd,... Pa je bilo to baje top-of-the-top takrat,... Je kdo to slišal v živo ?

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo družba. Malce update-a, če koga zanima. Imel sem že dvojne ZU-je, pa potem nabavil Tannoyje, ki niso bili slabi, ampak vseeno me je žulil ta sound, ki ga težko pozabiš. V EU je težko kupiti rabljene ZU audio zvočnike, ker jih je res zelo malo na trgu, tako da se načakaš. Potem so pa sedaj še prekinili sodelovanja z Mach One iz Ingolstadta, pa tudi s Sound & Vision iz Berlina, čeprav sem potem ravno pri slednjih nabavil, ker je bilo še nekaj zaloge. Najprej sem mislil nabaviti posebno Union Supreme verzijo (coax), pa potem Omen Def mk2, na koncu pa nabavil manjše Omen mk2 in nakup se je izkazal za odličnega. Izmenjal sem si kar nekaj mailov z Gerritom iz Zuja, ki mi je tako kot Jörg iz Berlina svetoval Omen mk2. Moram reči, da so prvi Omen-i le senca teh mk2, ki so boljši tudi od Druid IV, ki sem jih imel, in ki so med drugim dobili Blue moon award na 6moons.. Pravzaprav vsi ZU zvočniki temeljijo na samo dveh lastnih full range driverjih in dveh/treh "stock" supertweeterjih. Skratka ti zvočniki kar kipijo od življenja. Toliko energičnosti, dinamike, ti kar pričara nasmeh na obrazu. Pa ta organska tekstura, ki je res tista prava, bobni recimo imajo res tisti pravi sound, slam. Ob tem soundu so Tannoyji TD8 prav anemični. Pa sem užival tudi z njimi, zvočniki od glave do peta, tip top, ampak sedaj vidim kaj manjka njim, kot tudi praktično vsem ostalim, ki sem jih slišal po sejmih, frendih itd. in to je ta direkten, puristični, organski zvok. Že pri majhnih jakostih čutiš živo teksturo inštrumenta. 3D je izjemen in vsi ti transparentni mikrodetajli ustvarijo tako emocionalen sound da se ti kar smeji. Ok, morda sem še malo pod vtisom novih, čeprav jih imam sedaj že nekaj dni, tako da prav daleč od tega tudi nismo Smile Edino kar me malo moti je supertweeter. Zna imeti na cajte malo plehnat zvok. Bom poskusil zamenjati highpass filter s kakšnim boljšim (vse kar je kretnice je 1uF kondenzator in en upor) in se bo sigurno poznalo, ampak vseeno bom čez čas najbrž upgrade-al na Radian 850, s tem da bo potreben malenkosten poseg, ker je bistveno večji in ima večji horn, ampak nič ekstra. Zu ponuja upgrade-e prav za te primere.
Na koncu pa še krasn zgledajo ane? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke Gašper Smile
Moram priti poslušat to 1x v kratkem.


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo Gašper.

Kakor je videt, imaš nekoliko utesnjene v kot, ali kljub temu dobro zvenijo?

lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Lepo Gašper.

Kakor je videt, imaš nekoliko utesnjene v kot, ali kljub temu dobro zvenijo?

lp Jože

Fizika velja tudi za dobre - s to razliko, da resolutiven zvočnik na basu bistveno lažje prenaša posledice postavitve. Četudi manj trpijo tako postavljeni ne dajo od sebe tega kar še zmorejo..
Gluhi, neresolutivni basi pa se morajo na daleč izogibati napakam postavitve in še tube trapov jim nikoli ni dovolj...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa menda ja ne mislite, da človek ne ve, kako se postavi zvočnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to všeč ?
Očitno pač drugače ne gre !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Pa menda ja ne mislite, da človek ne ve, kako se postavi zvočnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to všeč ?
Očitno pač drugače ne gre !

lpm


Pozdrav

Pomembno je znova in znova menjat zvočnike in postavitev zanemarit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
bogomir 4051 je napisal/a:
Pa menda ja ne mislite, da človek ne ve, kako se postavi zvočnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to všeč ?
Očitno pač drugače ne gre !

lpm


Pozdrav

Pomembno je znova in znova menjat zvočnike in postavitev zanemarit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Škoda toliko denarja za zvočnike oziroma ni izkoristka, če jih porivaš v kot med omare.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Njegov denar, njegove želje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo. Ja saj je vseeno kje jih imaš a ni, prostor pa res ni pomemben!? Smile Evo ravno zaradi tega zadnje čase "zanemarjam" forum, ker takrat ko kaj pogledam se najdejo eni napadalci, ki brez da bi poznali ozadje/celotno sliko, nabijajo v tretji ligi..
Saj ne, da sem zvočnike izbiral prav za namen postavitve v kot/na steno in saj ne da sem Tannoye prodal zato, ker mi v kotu niso igrali in saj ne, da si drugačne postavitve ne morem privoščiti... V ožji izbor so prišli Klipschi, potem nasploh kompresijske škatle in torej ZU-ji, za katere sem se že lahko prepričal, da ni tako velike razlike če ji premikam naprej nazaj, kot je bila npr. veliika razlika pri Tannoycih. Naj povem, da sem veliko spraševal okoli, bil zapaljen tudi za Harbethe, pa sem jih moral zaradi stenskega problema eliminirati s seznama. Ja, torej ZU-ji mi ob taki postavitvi super igrajo. Seveda se pozna, če jih potegnem ven, potem se stage še bolj razvije, ampak kot pravim, razlika ni dan in noč.. spodaj prilagam sliko kako izgleda celoten setup, en zvočnik kot vidite ni omejen s stransko steno, je pa seveda blizu prednje stene.
Nasploh, ko berem razne recenzije, "give them at least 1m room and they'll shine" ipd. Pa ajde koliko % nas ima možnost postaviti zvočnike 1m od prednje stene in še ene tolk od stranske, pa da so zvočniki 3m narazen? No jest imam setup v 5x4 dnevni v 2,5-sobnem stanovanju v bloku in to ne gre. Če bi imel 5-sobno stanovanje, potem bi morda imel poslušalnico..
Tako, da evo, če bi imel 4k€, bi najbrž nabavil Klipsch Forte III. So 99db, 12" bass, mid in high horna, pa zadaj 15" pasivni radiator, pa zaprte kište narejene za na/ob steno. To je pač za moje pojme optimum.
lp Gašper


Nazadnje urejal/a habo66 Ned Maj 06, 2018 21:43; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še en tak prijeten filmček, med drugim tudi o postavitvi njihovih zvočnikov
https://www.youtube.com/watch?v=MCoKDfdxzDg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa ajde koliko % nas ima možnost postaviti zvočnike 1m od prednje stene in še ene tolk od stranske, pa da so zvočniki 3m narazen?

Se strinjam. Zaradi HIFIja pa se res ne bomo selili Very Happy
Pač najdeš nekaj kar igra ok v takšnih okoliščinah.
Dobro si to napisal...

Uživaj


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 88 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe