Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2018 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si pa kar dobro založen benma. Vsa roba iz Inteka Very Happy
Kaki so pa dynaudio vs harbeth?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo pospravljam...
No, c30 niso iz Inteka.

Najprej naj poudarim, da spodaj napisano velja za kombinacijo z ojačevalnikom Electrocompaniet eci5mk2, ki je na nekoliko toplejši strani. To je zelo pomembno dejstvo. Upoštevati je treba tudi dejstvo, da so c30 2x dražji od shl5+.

Harbethi so zelo muzikalični, dobro igrajo tudi, če posnetki niso ravno izvrstni. Niso preveč zahtevni glede ampa. Pokrivajo skoraj vse genre. Zvok se širi v vse smeri. So neopazni, samo prostor je poln glasbe. Oder je zelo soliden, basi so globoki in čvrsti, visoki toni so sicer za nianso zaokroženi, vendar zvok nikakor ni pretemen. Dizajn je tipično angleški, konzervativne linije, kvaliteta izdelave je vrhunska.

C30 so precej drugačni. Vseeno gre za eno stopnjo višji rang kot so Harbrthi. So precej večji, oder je precej višji in širši, detajli so izredni, vendar ne utrujajoči. Basi so globoki, vendar kontrolirani. V nekaterih skladbah slišim podrobnosti, ki jih prej nisem. Glede ampa so zahtevnejši kot Harbethi. Dizajn je tipično danski, zelo sodobne linije, kvaliteta izdelave zelo solidna.


Nazadnje urejal/a benma Čet Feb 07, 2019 09:43; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj pomembnega sem skoraj pozabil: Harbethi izvrstno zvenijo tudi pri nizki glasnosti, c30 je treba malo bolj gnati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 00:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo bom off topic, glede na to ko je bilo govora o tem kaj igra kaj.

Zanima me kako je pri 4 sistemskem zvočniku. Kretnica je 180Hz, 700Hz in 4700Hz. Imena enot: woofer, mid-bass coupler, polydome midrange in tweeter.

Torej igra mid bas " visoke" base s srednjimi in polydome midrange srednje. Torej se prekrivata v spektru oz. je rez na 700Hz?

Od kje do kje bi naj igrali srednji oz so najbolje slišani?
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 01:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Kaki so pa dynaudio vs harbeth?


@PURPLE, se opravičujem, da sem zopet vskočil.

@Audiomarka: tvoje vprašanje je bilo splošno, Dynaudio:Harbeth, jaz pa sem ti odgovoril s primerjavo dveh modelov iz različnih cenovnih razredov. Seveda mora zvočnik za 7k+ (par) zveneti bolje kot tisti za 4k.

Pred meseci sem imel doma hkrati na testu Dynaudio Contour 20 in Harbeth shl5+, ki sta v istem cenovnem rangu in zmagal je Harbeth. O tem sem takrat pisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Zanima me kako je pri 4 sistemskem zvočniku. Kretnica je 180Hz, 700Hz in 4700Hz. Imena enot: woofer, mid-bass coupler, polydome midrange in tweeter.

Torej igra mid bas " visoke" base s srednjimi in polydome midrange srednje. Torej se prekrivata v spektru oz. je rez na 700Hz?

Woofer igra do 180Hz, mid-bass od 180Hz do 700Hz, midrange od 700Hz do 4700Hz, tweeter od 4700Hz.

Delno se seveda prekrivajo na teh točkah. Prehod je postopen. Kako hiter je je odvisno od kretnice. Ponavadi je 6dB, 12dB, 18dB, 24dB, .. na oktavo.


Nazadnje urejal/a LightBit Sre Dec 19, 2018 10:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Malo bom off topic, glede na to ko je bilo govora o tem kaj igra kaj.

...........
Od kje do kje bi naj igrali srednji oz so najbolje slišani?

- ni pravila -.
Vprašanje je imaginarno, besedna fora, ne izhaja iz slušnih izkušenj in odgovor je lahko samo besedna igra.
Z besedo midrange/srednjetonec se označi tisti driver, ki je zadolžen za področje med dvemi drugimi driverji, ki pokrivajo ekstreme.
Če je štiri ali več 'stezni' zvočnik sta lahko tudi dva srednjetonca od katerih je eden low mid, drugi high mid, pač odvisno kako je 'padlo'. Lahko je tudi midwoofer in avtomatsko posega/povezuje midbass s srednjimi toni. Kar ima svoje prednosti.

Področje rezne frekvence je torej tesno povezano s karakteristikami driverja tako z ene kot druge strani rezanja. Dobro izpeljano, dober zvok.
Dokazano je, da se lahko s poceni driverji in dobro izpeljanim projektom, doseže vrhunski zvok - primer Dahquist DQ 10. 5 driverjev, od tega široko srednjetonsko področje pokrito s štirimi driverji istočasno a različnimi frekvencami rezanja. Kretnica je serijskega tipa in sta jo skupaj razvila Jon Dahlquist(ex Nasa) in Saul Marantz (ex Dasa).
Zaključek in odgovor:
Za dobro slišat srednje tone je potrebno najti zvočnik ki srednje tone dobro predvaja. Sigurno se ga ne najde tako, da se gleda kje ima kdo crossover point.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim administratorja, da zbriše zadnje poste, da ne smetim teme.

Hvala.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Malo pospravljam...
No, c30 niso iz Inteka.

Harbethi so zelo muzikalični, dobro igrajo tudi, če posnetki niso ravno izvrstni. Niso preveč zahtevni glede ampa. Pokrivajo skoraj vse genre. Zvok se širi v vse smeri. So neopazni, samo prostor je poln glasbe. Oder je zelo soliden, basi so globoki in čvrsti, visoki toni so nekoliko zaokroženi, vendar zvok nikakor ni pretemen. Dizajn je tipično angleški, konzervativne linije, kvaliteta izdelave je vrhunska.

C30 so precej drugačni. Vseeno gre za eno stopnjo višji rang kot so Harbrthi. So precej večji, oder je precej višji in širši, detajli so izredni, vendar ne utrujajoči. Basi so globoki, vendar kontrolirani. V nekaterih skladbah slišim podrobnosti, ki jih prej nisem. Glede ampa so zahtevnejši kot Harbethi. Dizajn je tipično danski, zelo sodobne linije, kvaliteta izdelave zelo solidna.

V enem stavku: Harbethi nikoli ne razočarajo, c30 navdušujejo (pod pogojem, da so posnetki dovolj dobri).



Posten opis. Imam podobna opazanja za Harbeth SHL5 Plus. Sem dal nekaj zvocnikov tudi cez, tudi drazje, kao boljse pa sem se ustalil s Harbethi SHL5 Plus. Sedaj jih imam ze 3 leta. So multi uporabni in fluidni, niso zvocniki za poslusanje samo specialnih efektov, kar mnogokrat dozivimo na sejmih. Poleg tega pa mi nikoli ne najedajo, kar mi je tudi zelo pomembno. Tudi z zapravljanjem za neke nove tweake sem zakljucil. Torej na kratko, zvocnik za vžent Smile.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Nekaj pomembnega sem skoraj pozabil: Harbethi izvrstno zvenijo tudi pri nizki glasnosti, c30 je treba malo bolj gnati.


Dynaudio so znani, da rabijo watte, 87db na 4ohm je kar huda, bo treba mrcino, zato so pa Harbeth bolj za stanovanje v bloku, Dynaudio pa za v hišo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:

Kaki so pa dynaudio vs harbeth?


@PURPLE, se opravičujem, da sem zopet vskočil.

@Audiomarka: tvoje vprašanje je bilo splošno, Dynaudio:Harbeth, jaz pa sem ti odgovoril s primerjavo dveh modelov iz različnih cenovnih razredov. Seveda mora zvočnik za 7k+ (par) zveneti bolje kot tisti za 4k.

Pred meseci sem imel doma hkrati na testu Dynaudio Contour 20 in Harbeth shl5+, ki sta v istem cenovnem rangu in zmagal je Harbeth. O tem sem takrat pisal.


Hvala za povedano. Nekako mi je sicer čudno, da bi bil contour 20 slabši. Basa ima gvišno manj. Detajlov ne more imeti nič manj kot 30. Manjši zvočniki ponavadi bolje izginejo kot večji. Edino bas, power in dinamika, občutljivost so na strani večjih zvočnikov iste linije. Kje si pisal o tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=113276&highlight=#113276

To sem napisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem pa napisal o primerjavi shl5+ in Contour 20.

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=113570&highlight=#113570
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V končni fazi ti je zmanjkalo basa na c20, sicer je pa boljši. Očitno te je nekaj vleklo nazaj. Škoda sicer da nisi poizkusil z wooferjem, bi morda prihranil kakšnega jurja. No, če bi ti ratalo z njim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2018 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
V končni fazi ti je zmanjkalo basa na c20, sicer je pa boljši. Očitno te je nekaj vleklo nazaj. Škoda sicer da nisi poizkusil z wooferjem, bi morda prihranil kakšnega jurja. No, če bi ti ratalo z njim.


C20 ni v nobenem pogledu boljši, ko gre za večjo sobo. Imel sem oba. C30 ima vse, kar mi je všeč. Sub po mojem mnenju (lahko se motim) ne sodi v hifi. Pri c30 niti ni potreben.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 97 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe