Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraĆØa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cink je napisal/a:
1. april pa to...ĆØeprav tudi dejanske barve niso daleĆØ - vsaj modra in rdeĆØa

http://international.kef.com/blade-two


in ja, seveda, diŔavniki so bili prvoaprilu namen..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:


Ob vsej kregariji na USA FB skupinah pristaÅ”ev Mirage in Bose, moram reĆØt, da je kombinacija obojih boljÅ”a kot pa samo Bose ali Mirage.
Bose Jewel dodajo tisto kar Miragejem manjka.
BoljŔo usmerjenost zvoka..
Seveda so ožiĆØeni "po moje", z ožiĆØenjem, ki sem ga koncipiral zanje..Mali Mirageji so prežiĆØeni tudi v kiÅ”tah, kar iz njih izvabi Å”e veĆØ zvoĆØnih drobnarij. TovarniÅ”ki kretnici sta malce popoprani, da igrajo Å”e bolj odprto.


Tudi jaz v secondary sistemu v delovni sobi uporabljam komplet dveh parov zvocnikov v A+B kombinaciji, ki ju imam postavljeno ene na druge. V mojem primeru Bose Acoustimas 3 Series IV in Jamo Adrias kombinacija in zadeva deluje presenetljivo dobro. Zvocnika se preprosto odlicno dopolnjujeta med sabo in ce igrata samostojno je vse zelo, zelo povprecno. Bose doda malce visokih in basa spodaj. Jamo pa ima lepo poslusljivo sredino.
V A+B varianti pa je zelo na nivoju in imam to kontraverzno kombinacijo v rabi ze leta in leta in je ne menjam za visokoletece monitor zvocnike ali aktivce. Pocen, ucinkovito in muzikalish.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo interesantno,... saj prvi Wilson WAMM so bili tudi ena jako ĆØudna kombinacija elektrostatov, KEF ovalcev, Braun (?) monitoĆØkov,... itd,... Pa je bilo to baje top-of-the-top takrat,... Je kdo to sliÅ”al v živo ?

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo družba. Malce update-a, ĆØe koga zanima. Imel sem že dvojne ZU-je, pa potem nabavil Tannoyje, ki niso bili slabi, ampak vseeno me je žulil ta sound, ki ga težko pozabiÅ”. V EU je težko kupiti rabljene ZU audio zvoĆØnike, ker jih je res zelo malo na trgu, tako da se naĆØakaÅ”. Potem so pa sedaj Å”e prekinili sodelovanja z Mach One iz Ingolstadta, pa tudi s Sound & Vision iz Berlina, ĆØeprav sem potem ravno pri slednjih nabavil, ker je bilo Å”e nekaj zaloge. Najprej sem mislil nabaviti posebno Union Supreme verzijo (coax), pa potem Omen Def mk2, na koncu pa nabavil manjÅ”e Omen mk2 in nakup se je izkazal za odliĆØnega. Izmenjal sem si kar nekaj mailov z Gerritom iz Zuja, ki mi je tako kot Jƶrg iz Berlina svetoval Omen mk2. Moram reĆØi, da so prvi Omen-i le senca teh mk2, ki so boljÅ”i tudi od Druid IV, ki sem jih imel, in ki so med drugim dobili Blue moon award na 6moons.. Pravzaprav vsi ZU zvoĆØniki temeljijo na samo dveh lastnih full range driverjih in dveh/treh "stock" supertweeterjih. Skratka ti zvoĆØniki kar kipijo od življenja. Toliko energiĆØnosti, dinamike, ti kar priĆØara nasmeh na obrazu. Pa ta organska tekstura, ki je res tista prava, bobni recimo imajo res tisti pravi sound, slam. Ob tem soundu so Tannoyji TD8 prav anemiĆØni. Pa sem užival tudi z njimi, zvoĆØniki od glave do peta, tip top, ampak sedaj vidim kaj manjka njim, kot tudi praktiĆØno vsem ostalim, ki sem jih sliÅ”al po sejmih, frendih itd. in to je ta direkten, puristiĆØni, organski zvok. Že pri majhnih jakostih ĆØutiÅ” živo teksturo inÅ”trumenta. 3D je izjemen in vsi ti transparentni mikrodetajli ustvarijo tako emocionalen sound da se ti kar smeji. Ok, morda sem Å”e malo pod vtisom novih, ĆØeprav jih imam sedaj že nekaj dni, tako da prav daleĆØ od tega tudi nismo Smile Edino kar me malo moti je supertweeter. Zna imeti na cajte malo plehnat zvok. Bom poskusil zamenjati highpass filter s kakÅ”nim boljÅ”im (vse kar je kretnice je 1uF kondenzator in en upor) in se bo sigurno poznalo, ampak vseeno bom ĆØez ĆØas najbrž upgrade-al na Radian 850, s tem da bo potreben malenkosten poseg, ker je bistveno veĆØji in ima veĆØji horn, ampak niĆØ ekstra. Zu ponuja upgrade-e prav za te primere.
Na koncu pa Ŕe krasn zgledajo ane? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitke GaÅ”per Smile
Moram priti posluŔat to 1x v kratkem.


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo GaŔper.

Kakor je videt, imaÅ” nekoliko utesnjene v kot, ali kljub temu dobro zvenijo?

lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Lepo GaŔper.

Kakor je videt, imaÅ” nekoliko utesnjene v kot, ali kljub temu dobro zvenijo?

lp Jože

Fizika velja tudi za dobre - s to razliko, da resolutiven zvoĆØnik na basu bistveno lažje prenaÅ”a posledice postavitve. ƈetudi manj trpijo tako postavljeni ne dajo od sebe tega kar Å”e zmorejo..
Gluhi, neresolutivni basi pa se morajo na daleĆØ izogibati napakam postavitve in Å”e tube trapov jim nikoli ni dovolj...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa menda ja ne mislite, da ĆØlovek ne ve, kako se postavi zvoĆØnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to vÅ”eĆØ ?
OĆØitno paĆØ drugaĆØe ne gre !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Pa menda ja ne mislite, da ĆØlovek ne ve, kako se postavi zvoĆØnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to vÅ”eĆØ ?
OĆØitno paĆØ drugaĆØe ne gre !

lpm


Pozdrav

Pomembno je znova in znova menjat zvoĆØnike in postavitev zanemarit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
bogomir 4051 je napisal/a:
Pa menda ja ne mislite, da ĆØlovek ne ve, kako se postavi zvoĆØnike in da jih je v kot porinil zato, ker mu je to vÅ”eĆØ ?
OĆØitno paĆØ drugaĆØe ne gre !

lpm


Pozdrav

Pomembno je znova in znova menjat zvoĆØnike in postavitev zanemarit Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Å koda toliko denarja za zvoĆØnike oziroma ni izkoristka, ĆØe jih porivaÅ” v kot med omare.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Njegov denar, njegove želje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo. Ja saj je vseeno kje jih imaÅ” a ni, prostor pa res ni pomemben!? Smile Evo ravno zaradi tega zadnje ĆØase "zanemarjam" forum, ker takrat ko kaj pogledam se najdejo eni napadalci, ki brez da bi poznali ozadje/celotno sliko, nabijajo v tretji ligi..
Saj ne, da sem zvoĆØnike izbiral prav za namen postavitve v kot/na steno in saj ne da sem Tannoye prodal zato, ker mi v kotu niso igrali in saj ne, da si drugaĆØne postavitve ne morem privoÅ”ĆØiti... V ožji izbor so priÅ”li Klipschi, potem nasploh kompresijske Å”katle in torej ZU-ji, za katere sem se že lahko prepriĆØal, da ni tako velike razlike ĆØe ji premikam naprej nazaj, kot je bila npr. veliika razlika pri Tannoycih. Naj povem, da sem veliko spraÅ”eval okoli, bil zapaljen tudi za Harbethe, pa sem jih moral zaradi stenskega problema eliminirati s seznama. Ja, torej ZU-ji mi ob taki postavitvi super igrajo. Seveda se pozna, ĆØe jih potegnem ven, potem se stage Å”e bolj razvije, ampak kot pravim, razlika ni dan in noĆØ.. spodaj prilagam sliko kako izgleda celoten setup, en zvoĆØnik kot vidite ni omejen s stransko steno, je pa seveda blizu prednje stene.
Nasploh, ko berem razne recenzije, "give them at least 1m room and they'll shine" ipd. Pa ajde koliko % nas ima možnost postaviti zvoĆØnike 1m od prednje stene in Å”e ene tolk od stranske, pa da so zvoĆØniki 3m narazen? No jest imam setup v 5x4 dnevni v 2,5-sobnem stanovanju v bloku in to ne gre. ƈe bi imel 5-sobno stanovanje, potem bi morda imel posluÅ”alnico..
Tako, da evo, ĆØe bi imel 4kā‚¬, bi najbrž nabavil Klipsch Forte III. So 99db, 12" bass, mid in high horna, pa zadaj 15" pasivni radiator, pa zaprte kiÅ”te narejene za na/ob steno. To je paĆØ za moje pojme optimum.
lp GaŔper


Nazadnje urejal/a habo66 Ned Maj 06, 2018 21:43; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Å”e en tak prijeten filmĆØek, med drugim tudi o postavitvi njihovih zvoĆØnikov
https://www.youtube.com/watch?v=MCoKDfdxzDg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa ajde koliko % nas ima možnost postaviti zvoĆØnike 1m od prednje stene in Å”e ene tolk od stranske, pa da so zvoĆØniki 3m narazen?

Se strinjam. Zaradi HIFIja pa se res ne bomo selili Very Happy
PaĆØ najdeÅ” nekaj kar igra ok v takÅ”nih okoliÅ”ĆØinah.
Dobro si to napisal...

Uživaj


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2018 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 88 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe