Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dolgem času nekaj, kar bi zelo rad slišal. Podatki na papirju so izredni, testi polni hvale. Pasivne membrane pomagajo do, huh, 15Hz??

Si jih pred nakupom lahko poslušal? Vsekakor, poročaj kako in kaj, ko bodo utečeni!

Veliko veselja!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic, mislim da vtisov ne bomo deležni. dr.sah se rad pohvali, pove pa ponavadi nič. Sad
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Edvard - ce bo tako, kot praviš, no, lahko edino rečem - škoda. Po mojem skromnem mnenju bi morala pričujoča rubrika biti v pomoč tistim, ki bi jih na novo kupljena igračka soforumašev utegnila zanimati. Vem, nekaterim ni do tega, da bi se jim v nedogled na dom napovedovala radovedna ušesa in oči, nekaj stavkov napisati o tem in onem pa tudi ne predstavlja nečloveških naporov.

Objavljanje sličic brez komentarjev, nasploh ob zanimanju občinstva, pa bolj kot ostalim rečem služi egu novopečenega lastnika.

@dr.sah, slednje ni nemenjeno tebi, razmišljam na splošno. In upam, da nas presenetiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

temo sem pred leti odprl zato, da delimo veselje z uporabniki, kot kupci in kot soforumaši. Namreč, jaz sem zelo vesel če nekdo kupi aparaturo, nad katero je navdušen oz si jo želi, fovšije pa ja ne bomo zganjali a ne? glede na aparature ki sem jih imel, si težko ego filam z tem.

Jaz rad prevdarno kupim zadeve, jih probam, ter potem prodam, če se le da z čim manjšo izgubo, kar mi načeloma nekako uspeva. Ne hodim pa rad okoli, ne sposojam si naprav, kupim, probam in kasneje zamenjam. Preprosto.

Nisem pa klasičen audiofil z žilico za opisovanje, zato tudi ne pišem preveč, razen kako tehnično noviteto rad omenim, zoto nerad dajem mnenja in opise, še posebej ker se o ničemer tu ne strinjamo.

Zvočniki so overkill za mojo sobo (kar semvedel že prej), vendar imajo nastavljiv bass, zato sem jih vzel, da probam, ker sem bral sama super mnenja. Kako igra še ne vem, sedaj se ukvarjam z nastavljanjem bassa, postavitvijo (kolikor je mogoče) in z nastvitvami Devialeta. Ko to nekako uskladim, bom videl ali vse ostane ali gre.
Devialeta sem že dolgo gledal, sedaj je končno napočila lepa prilika. Všeč mi je da se da ojačevalec skonfigururati preko wem konfiguratorja, to se da na SD kartcio, in amp je nastavljen. Ni mi jasno pri vsej tej tehnologiji, kako da ostali ne nudijo kaj takega... :
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Po dolgem času nekaj, kar bi zelo rad slišal. Podatki na papirju so izredni, testi polni hvale. Pasivne membrane pomagajo do, huh, 15Hz??

Si jih pred nakupom lahko poslušal? Vsekakor, poročaj kako in kaj, ko bodo utečeni!

Veliko veselja!!


Smo zastopnik za GoldenEar v Sloveniji, tako da je njihove zvočnike vsekakor možno slišati.

Demo v Ljubljani (Boris-Vrhovci 031495794), demo v Kranju pa v salonih KAT.

Zvočniki so bili lansko leto predstavljeni tudi na obeh HiFi sejmih v Ljubljani.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In Kuzma ima ugodne cene glede na cene v EU
-triton 1 4750 eur, v EU 6000
- triton 2+ 3250 eur, EU 4000
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravi balzam za ušesa. Čarobno razliko naredi različica MULTIBIT.

https://i2.wp.com/passionforsound.lachlanfennen.com/wp-content/uploads/2016/09/Gumby-11-of-11.jpg

Žal mi dejanske slike ne uspe prilepiti.

Še recenzija s katero se po slišanem v celoti strinjam.

http://passionforsound.lachlanfennen.com/schiit-gungnir-multibit-dac-meet-gumby/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2017 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke za nakup!
Tudi moj glas za multibit DAC čipe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 08:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cestitke, dober nakup. Kje pa si ga in koliko si dal total zanj, iz ZDA? Ta je na moji dac short listi ze en cas, ker ima dokaj normalno ceno vs. kaj dobis. Razni Metrumi, Aqua acoustics, Audio Note, da ne govorim od Lampizatorja, ki se je pred leti sirokoustil kako je vse drago ipd., sedaj ga pa ni daca pri njem izpod 4k€, so pa torej precej manj dostopni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke tudi z moje strani. Sam se z napravo spogledujem že nekaj časa, no prioritete pri meni so trenutno nekje drugje, pa ne za dolgo. Very Happy
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj se Schiit zadeve da kupiti tudi v EU.
Meni so tudi zanimivi, edino mogoče za nas, ki smo "omejeni" na USB pretok, nimajo najbolj dobre "rešitve na USB vhodu".
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oskarmali



Pridružen/-a: Ned Sep 2012 18:35
Prispevkov: 4
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Saj se Schiit zadeve da kupiti tudi v EU.
Meni so tudi zanimivi, edino mogoče za nas, ki smo "omejeni" na USB pretok, nimajo najbolj dobre "rešitve na USB vhodu".


Jo imajo, pred kratkim predstavili Gen 5 USB, ki je že vgrajen v vse njihove DACE, razen v MODI kjer je še prejšnja generacija.
Menda ni več bistvenih razlik v primerjavi z ostalimi vhodi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oskarmali je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Saj se Schiit zadeve da kupiti tudi v EU.
Meni so tudi zanimivi, edino mogoče za nas, ki smo "omejeni" na USB pretok, nimajo najbolj dobre "rešitve na USB vhodu".


Jo imajo, pred kratkim predstavili Gen 5 USB, ki je že vgrajen v vse njihove DACE, razen v MODI kjer je še prejšnja generacija.
Menda ni več bistvenih razlik v primerjavi z ostalimi vhodi.


Sem zasledil tole info. Ampak baje še vedno prihaja do "kratkih prekinitev oz motenj" preko USBja. Tako vsaj nekateri na raznih tujih forumih poročajo. Ne morem pa sam nič reči, ker ga še nisem slišal. Morda bodo podali opažanja nekateri na tem forumu, ki si lastijo Schiit DAC-e.
Sicer pa tudi ta "veliki" imajo težave na tem področju. Kar nekaj priznanih znamk.
Sam sem imel "kitajski" DAC, ki je preko USB vhoda deloval odlično. Nobenega pokanja in ostalih nevšečnosti. Ta DAC je sedaj člen odličnega sistem (20.000+ € Wink )

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oskarmali



Pridružen/-a: Ned Sep 2012 18:35
Prispevkov: 4
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://soekris.eu/shop/dac_modules_consumer_line/high_end_discrete_r_2r_sign_magnitude_dac_/_headamp_en.html

[img][/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 78 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe