Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ločilni transformator
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 20:26    Naslov sporočila: Ločilni transformator Odgovori s citatom

Ali kdo uporablja večji ločilni transformator med omrežjem in komponentami oziroma manjšega za vsako komponento posebej in kako se obnese.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam ga pred razdelilno letvijo.

Zelo dobro. Zvok je bistveno boljši. Poceni in dobra rešitev, boljša tudi od dražjih power cordov.

Priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali nima ESE Lab locilni transformator v programu?


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.eselab.si/enlil.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolega je imel za sistem več let 2.7KVA ločilni transformator in bil z njim zelo zadovoljen. Ga ne bi dal od sebe če ne bi probal in nato tudi nabavil PS Audio power plant Premier, ki pa je razred zase.

Po mojih izkušnjah ločilni trafoti v audiu do 60% obremenitve delajo krasno, ob večjih obremenitvah pa se začne sesedati soundstage in krčiti dinamika. Do 60% pa milina. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni se tole zelo obnese in imamo zelo zapacano elektriko.
Ločilni trafo mi je sesul dinamiko, tole pa je zelo dobro opravilo svoje delo.
http://www.audioanalog.at/html/netzfilter.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dezorel pri nas prodaja Eis d.o.o. (http://www.eis.si/).
Proizvajalec pa je iz Srbije, ki nas zadnja leta dobesedno zasuva s kvalitetnimi audio napravami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporablja kdo kakšno cenovno ugodno DIY varianto?
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba

Kakšen ločilni trafo pa si imel - kakšna je bila nazivna moč ter dejanska obremenitev?
Preslaboten trafo sigurne ne more v kratkem času zagotoviti dovolj energije, ker deluje kot dušilka (se upira spremembi toka).

V soboto sem poskusno priklopil CD player na ločilni trafo nazivne moči 100 VA. Poraba CDja naj bi bila 28 W (po knjižici). Pred tem sem poskusno priklopl žarnico 60W, 40W in 25W ter meril padce napetosti.
Pri 60W je padla za okoli 4 V pri 40W za dober V, pri 25W pa komaj kaj. Torej pri cca 25% nazivne moči praktično ni bilo padca.

Čez vikend sem imel začuda solidno napetost 223- 225V (prejšni vikend pa katastrofalnih 198 - 205 V - stalna meritev, pogledal vsak dan kakih 30 x), kar pomeni da je bilo ta vikend porabnikov malo in s tem seveda posledično manj zasvinjan štrom.

Pri zvoku kakšnih zaznavnih sprememb ni bilo, pri tem je potrebno navesti, da je trafo še brez škatle in posledično nisem imel ozemljitve v napajalnem kablu, vse skupaj je bilo priklopljeno na Belkinovo razdelilno letev.
Trafo se je kar solidno segrel !!! ???

Takle ločilni trafo stane 40 €. Elmo tt v Črnučah dela traflce do 500 VA.
Ali kdo ve kje dobiti ustrezne kovinske škatle za vgradnjo traflca.

Pri Conrad.si sem videl da ponujajo ločilni trafo moči 1500 VA za slabih 400€. Trafo je v škatli, ima stikalo, varovalko ter šuko vtičnico.

Ima morda še kdo kakšne izkušnje.
_________________
LP


Nazadnje urejal/a ck Pon Mar 14, 2011 21:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno je Tromba omenjal moj ločilni trafo.
Moj je 450VA 115-0-115V, DIY by me.
Meni se je dobro obnesel na izvoru, za ojačevalec pa ni bil niti predviden. Toni sicer pravi, da mu je pobiralo dinamiko, sam tega nisem opazil, je pa bila glasba malo bolj speglana, manj ostra.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernejc

Kaj je tu diy?

Ali si ga sam navil, ali naredil škatlo.

Imam možnost dobiti močnejši ločilni trafo, pa nimam primerne škatle in me zanima ali imaš kakšno idejo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem dal naviti trafo po mojih specifikacijah in ga vgradil v ohišje kupljeno pri Maliju. Kolega mi je na CNC izrezal vse odprtine za vtičnice, kar je zelo poenostavilo sestavo.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernejc


Kje je ta Mali?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2011 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.mali-sp.si/
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2014 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, malo obudim temo. Poraja se mi vprašanje, ali ni že transformator v napajanju vsake komponente, obenem tudi ločilni transformator?
Če potrebujemo še enega, zakaj ne bi raje uporabili dva ali tri zapovrstjo in dobili še boljšo filtracijo nesnage iz električnega omrežja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe