Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Spoznavni veèer
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
zvocnik



Pridružen/-a: Èet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 16:22    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tudi meni pozene najvec emocij izvajanje Gavriela Lipkinda. Mehkoba, natancnost in predvsem romanticen ter konkreten zvok. Zanimivo je to, da tocno ta zvok spominja na zvok preodjacevalnikov Joule Electra, in ce bi sel se malo vec v romanticno skrajnost bi ze govorili, da je zvok 'obarvan' (tako bi ga pac ocenili avdiofilsko). Mogoce je to ciljni zvok, ki bi ga hotel imeti doma na sistemu.

Najbrz je vsak od teh posnetkov sneman kako drugace in ravno pri Gavriel Lipkindu pride do izraza ves timber, ki ga instrument premore. Je pa res, da vcasih na koncertu sedimo v blizini izvajalca in skoraj podozivljamo njegove emocije na instrumentu in drugic smo od njega oddaljeni kjer uzitek ni nic manjsi ampak 'slika' je vseeno manj natancna.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 041 737 410
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 22:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

1. Lipkind - tekoèe, mehko, luštno
2. Casals - najoriginalnejši, okrancljano baroèen

Ostali mi delujejo preveè tehnièno in premalo emotivno. Tudi mi ni všeè, da se note slišijo nepovezane, vsaka zase in da "èutiš", da se izvajalec matra.

P.S. Lipkind ima tudi meni fin zvok.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 00:08    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zelo zanimivi odgovori.
Koliko se ukvarjamo s komponentami, pa je pri nakupu enega samega CD-ja tako bogastvo izrazov in razlik?
Ajka opazi Lipkindovo "mladostno zagnanost ", Zvoènik mehkobo in romantiènost, Nordic Casalisov Barok, Before Menesesovo preorièljivost in doživetost, Zoranu se zdijo razen Lipkinda brezèutni....
In to opazite na navadnem posnetku iz interneta? Pa gre za tiste najveèje nianse, in najbolj senzibilne razlike pri podajanju glasbenega dela, za bistvo in esenco glasbe same?
Kako je mogoèe, da to pride skozi "sistem" do vas, na ne low-budget, ampak najslabšem možnem "sistemu", kot je internet? Kaj niso èloveški možgani èudež? Magija je v glasbi, in ne v aparaturah. Èe je, pride do vsakogar.
Vèasih , pa tudi sedaj so ob genialni izvedbi na koncertih ljudje aplavdirali na nogah. Pravniki, zdravniki, uradniki, kuharice, zakonske žene....Slehernik to zaèuti.Ni treba da si audiofil, niti kak poseben poznavalec glasbe.
Pa prosim ne odpirat spet "nove " teme s tehnikalijami zakaj in kako je to mogoèe v neskonènost...


Kaj pa pravite na tole?
Žal No.1 in G Major BWV 1007 ni najti nikjer na natu, je pa Bach:
JS Bach - Toccata & fugue in C BWV 564 - Adagio

http://www.youtube.com/watch?v=8mu3ErwUuOk
Tega se ne da opisati z besedami in jezikom, tako se te lahko dotakne samo glasba..

Lahko si jo snamete na http://www.kickasstorrents.com/jaqueline-du-pre-complete-emi-recordings-cd-5-of-17-eac-flac-ista-t3935445.html

Kdo je po mojem mnenju najboljši danes, pa tudi povem. Pomoje se bo ko sliši strinjalo 89%.

Lipkind?
1. Lipkind - tekoèe, mehko, luštno +ima tudi meni fin zvok.+Mehkoba, natancnost in predvsem romanticen ter konkreten zvok+prefinjenega obèutka pri izvabljanju zvoènih vibracij. V bistvu ste vse povedali sami.Všeèno.

Za moj okus je Lpkind POP. Narejen toèno tako, da je ljudem všeè, in da ga kupujejo. Tudi klasika je trg. Pravniki, zdravniki, starejši, "elita" poslušajo, kar se govori da je dobro. Sploh pa je to pomembno za koncertne turneje(kar poglejte kdo in kako se pri nas hodi v CD),a mislite da kdo tam posluša in sliši? Skratka pop sveža zvezda. Ne se slepit, tukaj zadaj je mašinerija. Maisky je drugi pozer, Bailey pa pozer druge lige (Telarc, jasno. V tem posnetku je veè Telarca kot Balieya).

Je pa Lipkind res sveže izviren in boljši od obeh, pa tudi posnet seveda najbolje(sam bi rekel všeèno, tako kot imajo ljudje radi).Èimbolj polno, èimveè vsega-po dolgem in povprek ..) In to se na dobrem sistemu jasno tudi sliši najbolje.... 'Cool'. Najveè vsega "na vago". Mana tudi za avdiofile.

Igra pa podobno. Èimbolj polno, èimbolj mehko, èimbolj natanèno, èimbolj romantièno...èimbolj vse. in tudi to ste opazili. Interpretacija in "umetniška moè" pa tu ni doma. Vsako delo je kozmos zase. Moèno nekje, in ga zaèutiš nekje. Ne povsod in povprek. In tako ga odigraš. Nekje je ritem, nekje so prehodi med divjo dinamiko in komaj slišno nežnostjo, nekje rahla disonanca, nekje obèutek da mora biti temno- zamolklo, da se mora slišat "od daleè..."...Kar je jedro in bistvo interpretacije izpostaviš, drugo je v drugem planu zadaj, manj pomembno, stiliziraš, igraš samo golo po notah, pustiš. Zato se razlikujejo. Vsak Bacha drugaèe èuti, oz. prodaja.

Pa ne narobe razumet, je dober. Boljši od Rostropovioèa (klipa na youtubu) -na tem posnetku Rosti Bacha odigra rutinirano, z levo roko.Tudi malo (preobjedeno) penzionistièno navelièano. Ko je bil mlajši pa ga je bistveno drugaèe.

Lipkind je tako, lep, igriv, svež, romantièen....Ko pridem v kako dalmatinsko mesto, in hoèem kaj izvedet o njem in ljudeh grem v beznico, kjer se zbirajo stari ribièi, in je pivo nejcenjše. Turistov tam ni. Pa vprašam njih.
LAhko pa parkiraš barko na pomol, že od daleè vidiš najbolj fancy novodobno zdizajniran lokal, pred njim porša, tam itak visijo vsi, in se zaklepetaš s kakim lepim, mladim frajerèkom, ki jasno vse ve in "obvladuje", njegovi žepi pa so polni tujega denarja.

Za vrhunsko klasiko, moraš imet razpokane roke, mal skljuèen hrbet in kdaj te morta življenje tudi "tepst". Imet tudi kaj za sabo. Potem veš, kaj je bistveno in kaj ne. Umetnost ne raste na denarju, prej na gnoju. Tako kot rože.


Nazadnje urejal/a vojko Ned Mar 06, 2011 08:29; skupaj popravljeno 9 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 00:35    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pa res, precej zanimivi opisi, v nekaterih se ponavljamo (Å¡ele zdaj sem pozorno prebral vse, preden sem poslal post sem prebral le tistega pred mano). Lepo, da si nas nagovoril, premalo se daje pomembnosti glasbi.

Pa samo prek raèunalnika praviš. Veèkrat se zalotim, da pri poslušanju v autu ali kje tako mimogrede, "slišim" veè kot nekoè, ko sem imel doma slabši zvok. Ali je mogoèe, da s sabo nosimo tisti obèutek, da si "priredimo" glede na tisto, kar smo vajeni? Da si zamislimo tudi tisto, kar bi lahko bilo, pa ni? No, ali pa sem le jaz èuden...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 00:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

[quote="NORDIC"]Da si zamislimo tudi tisto, kar bi lahko bilo, pa ni? No, ali pa sem le jaz èuden...

LP[/quote]

Ja , glasbo poslušamo tako da stvari podoživljamo, lahko reèeš temu tudi "zamislimo".
Ima veliko veè opraviti s èasom in spominom, kot se zdi na prvi pogled.

Glede drugega, èudni smo vsi, vsak po svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
zvocnik



Pridružen/-a: Èet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 01:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Za podozivljanje glasbenega dogodka res ne rabis 'strasnega' avdio sistema je pa potreben, ce hoces imeti celotno zvocno sliko. Saj ni nihce gluh (med nami namrec), da ne bi slisal razlike na podanih posnetkih in ocene bi lahko bile tudi drugacne, ce bi jih poslusali na sistemu.

Za podozivljanje glasbenih dogodkov in nastalih emocij vprasajte zene kako jim 'zaigra' srce ob doloceni glasbi, pevcih, pevkah, da ne nastevam zvrsti glasbe. Zaradi tega jih nasi avdio sistemi niti ne zanimajo prevec in mogoce uzivajo se bolj kot mi 'perfekcionisti', ki si na koncu ustvarimo PA sistem in, ki nam v najboljsem primeru dviga kocine, tapkamo z nogami, po moznosti dirigiramo... (audiofilska merila dobrega sistema pac).

Vsekakor se pa da izbrati na osnovi samplov skladb zanimive plosce, ki bi lahko spodobno igrale tudi doma.

Lahko, da je Limpkind business ampak kaj hocemo, potrudili so se pri snemanju. Je pa to zvok, ki ga slisis z najboljsih posnetkov neglede kdaj so bili snemani.

No, ja.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 041 737 410
zvocnik



Pridružen/-a: Èet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 01:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

NORDIC je napisal/a:
Pa samo prek raèunalnika praviš. Veèkrat se zalotim, da pri poslušanju v autu ali kje tako mimogrede, "slišim" veè kot nekoè, ko sem imel doma slabši zvok. Ali je mogoèe, da s sabo nosimo tisti obèutek, da si "priredimo" glede na tisto, kar smo vajeni? Da si zamislimo tudi tisto, kar bi lahko bilo, pa ni? No, ali pa sem le jaz èuden...

LP


Tisto kar te na splosno pri poslusanju glasbe v avtu ali bolj tako zvocnih izvorih pritegne je predvsem ritem in, ko je neki ritem zacnes poslusati, ne slisis pa vseh stranskih zvocnih produktov oz celote na sploh, da se ne govori o odru in se kaj. Za to potrebujes sistem, tu se potem vse zaplete, da smo kjer smo in delamo kar delamo.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 041 737 410
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 20:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Osebno imam svojega favorita(*), ampak od danih možnosti je tudi meni Lipkind top. V osnovi sem proti temu, da se mora klasika izvajati "po receptu". In prav Lipkind izstopa s svojo dinamièno in lahkotno interpretacijo. Mladeniè je stopil iz povpreèja, morda zaradi njegove nadutosti ali pa se je paè samo navelièal dosedanje toge izvedbe teh èudovitih suit.

Na zadnjem obisku Zorana in njegovega kolega pri meni smo poslušali Bacha v moji najljubši izvedbi. Oba sta planila pokonci. Èelist namreè popolnoma podivja. Tega dosedaj nismo bili vajeni (izvedba je po karakterju dejansko podobna Lipkindovi). Nekaterim je to všeè, drugi pa prisegajo na klasièno izvedbo. Vsakemu svoje, nikomur pa tu ni za oèitati.

V.

(*) Imam to sreèo, da mi moja draga vèasih zaigra prvi stavek prve suite. In to je seveda moj osebni favorit Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 20:39    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Sicer sem velik fan Misha Mayskega. V svojem regalu imam veèino njegovih del, ki jih je posnel za Deutsche Grammophon. Pred leti smo uživali na njegovem koncertu v CD. Tam sem opazil, da je tip poleg velikega glasbenika tudi velik pozer, kot pravi naš vojko!
Ampak kapo dol, tip raztura! Ti samo šopaj, Miško!
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 20:56    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pa da ne bom pisal tja v brezveze, poglejte, kaj pišejo o moji "referenèni" izvedbi Bachovih suit na ClassicToday, kjer je izvedba dobila celo 10/10 toèk:

http://www.classicstoday.com/review.asp?ReviewNum=2954

Povezava na amazon:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Ddigital-music&field-keywords=schiff+heinrich+bach&x=0&y=0

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 22:26    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bemtiš, za Zorana, Ajko, Zvoènika sem naprej skoraj zagotovo vedel, kateri jim bo vèeè.

Zate bi dal roko v ogenj da Maisky'Wink'

Ne moreš skrit, da je bila tvoja prva glasbena kal hewi metal.

Tale Heinrich na Moskovskem konzervatoriju nebi prišel èez sprejemce, pa èe je ata šejk, na Royal College of Music bi si pa raje v koleno luknjo izvrtal, kot da ga vzamejo

http://www.youtube.com/watch?v=WEvrghm2SYQ&playnext=1&list=PL5916F702AF155910

Maisky pa je brez bvoma izjemen glasbenik z vso "osnovno "rusko šolo+ Rostropoviè, eden najveèjih talentov in èelistov danes. Samo v neki toèki se moraš odloèit v kateri smeri boš razvil svoj genij. Ostal "velik umetnik" in v Rusiji "žemlje ribal", obèasno koncentriral in pouèeval, ali pa emigriral, svoj genij unovèil v resnih lobijih in producentskih hišah,igral kot je všeè, in postal zvezda. Karizmo in vse ostalo je vedno imel. Koliko je vreden pa se je vedno zavedal, in dobil tudi primerno ceno za to.
Tudi uspeti je genialnost zase.
Zna pa brez težav igrati tudi drugaèe. 'Cool'


Nazadnje urejal/a vojko Ned Mar 06, 2011 22:53; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2011 22:38    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Å¡e enega bi pristavil zraven Schiffa ,ki je bil ta teden v Ljubljani...kot dirigent...Mario Brunello
_________________
Å¡oo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 14:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:

Zna pa brez težav igrati tudi drugaèe. 'Cool'


Seveda. Sej si pri meni slišal Elgarja, za moje pojme ga odigra boljše od Žaklinke (po jo spoštujem do dna duše). Pa vsi vemo, da je Žaklinka naredila iz Koncerta za èelo pravi masterpiece. Mayski je to odigral po moško, z jajci, tako kot je bilo mišljeno. Elgar je bil dedec in pol, še veè - soldat s èini!

Še en drug hec. Pozna kdo Vivaldijeve štiri sezone v izvedbi Nigela Kennedija? To je bil prvi CD s klasièno glasbo, ki se je masovno prodajal (govorim o huge nakladi). Kupovali so ga tudi punksi in metalci. Za moje pojme izvedba ni bogve kaj, ima pa tip karizmo in šus, da èloveka dobesedno posrka v muziko. Mislim, da plošèek še vedno slovi kot najbolje prodajani CD s klasièno vsebino vseh èasov.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 14:57    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

[quote="hi_musica"]
vojko je napisal/a:

Pozna kdo Vivaldijeve štiri sezone v izvedbi Nigela Kennedija? To je bil prvi CD s klasièno glasbo, ki se je masovno prodajal (govorim o huge nakladi). Kupovali so ga tudi punksi in metalci.

Vili

Hja, te štorije se živo spomnim. Pa tak punks imið je imel. Ene bulerèke pa za zavihane kavbojke, pa lase na gor

Enkrat sem bil v Unionu, pa je priletel Mario Šelih od Ljubljanskih psov èist fasciniran, in vsem okoli razlagal da je en ki igra tudi klasilo punks.....za Kennediya sem izvedel od njega. Smo pa vsi razumel, da so novo plato, kjer igrajo Vivaldija izdal Dead Kennedys. ('Shocked') 'Question' 'Shocked'
Nam ni bilo niè jasno, kua zdej...Je bila okrog priimka in te koincidence velik zapletov.

Se spomnim Elgarja, ja. Mi ga boš enkrat posodil. Je pa Maisky tehnièno, melodièno in muzikalièno car, pomoje z najveèjim repertoarjem nedosegljiv . Naredi lahko praktièno karkoli.(v fundamentu najboljša ortodoksna ruska šola in talent). Na to bazièno brilianco in v bistvu ortodoksno akademsko pravilno , pa prepogosto doda šminko, fina fraziranja in "okraske" , da je "potica res polna file", in vsi padejo dol. Pa še tist Jesus ksiht prijav...pol je pa itak konc, rojena zvezda in karizma. Èe tega nebi izkoristil, bi bil res Polde.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Zoran



Pridružen/-a: Èet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2011 15:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Veliko let se že ubadam z vini, ljubiteljsko seveda. O njih vem ogromno, ali pa kar precej, da ne pretiravam. Znam ga secirati èisto po enološko. A ko damo na mizo pravo buteljko šteje zgolj: "Jebeš enologijo, a damo še eno ...". (*)

Barok je "nadležna" zadeva in ni mi do tega, da bi se ga loteval "enološko", vsaj takrat ne, ko si ga toèim za ... saj veste, kaj mislim. Definitivno je Lipkind POP in po vsej verjetnosti ni èistokrvni Barok, a jaz v tem ne vidim niè slabega, èeprav ima pojem pri pravovernikih negativno konotacijo. Vrhunska klasika ... kaj je to? Kaj je to Bach? Brezhibna izvedba toèno po zapisu? Kdo je slišal, kako so igrali v Bach-ovem èasu? Vsak orkester, vsak dirigent ima svoj pristop, kateri je "pravi". V konèni fazi si toèi vsak sam.

Torej, tudi èe si "enolog", lahko kdaj pa kdaj odvržeš breme stroke in si "odpreš še eno buteljko".

Vivaldi - Kennedy, ne hvala.

Zoran

(*) "a damo še eno" pomeni, da je prejšnja bila res dobra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Telefon: 040 477 898
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe