Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audio sistemi - zanimivosti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

Ko je pol Zahodne obale USA ostalo brez elektrike ob poplavah v NY sem vprašal Jeremya kako to vpliva na njegovo manufakturo in je samo nalimal slike svojih napajalnih trafotov. Laughing


Sicer nisem prav ekstra raziskoval po netu okrog izpada elektrike pa vendar mi je malo nelogično. Vzhod-zahod namreč!
Sorry, lapsus linguae, blame on the heat.. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Ja, vinilke so res zanimive.
Predvsem pa so preskušene skozi več kot pol stoletja. So edini format, ki se je vrnil, potem ko so ga razglasili za mrtvega - in kot kaže bo vinil pokopal CD ploščke, ki naj bi to naredili z vinilom. Ironija.


Ne veseli se prehitro. Vinil je mrtev format. Toliko ko se ga proda je vse skupaj nič. Nič od nič. Pa če bi se ga prodalo 100x več ko še vedno nič od nič. Kapljica v morje napram prodanem downloudu/strimanju. Wink
V USA je od 2011 prodaja vinilk presenetljivo zelo poskočila.
Ok, USA niso merilo, niti jih niso prdali ogromno, ampak vseeno..
Trend prodaje vinilk v USA raste.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
V USA je od 2011 prodaja vinilk presenetljivo zelo poskočila.
Ok, USA niso merilo, niti jih niso prdali ogromno, ampak vseeno..
Trend prodaje vinilk v USA raste.


Če slednji članek drži, je bilo v letu 2013 v ameriki prodanih vsega skupaj nekaj čez 3 milijone LP-jev, kar predstavlja 1.4% prodanih albumov tega leta. Če pa se prišteje tukaj zraven še striming servise, kjer pa je v igri kaj jaz vem koliko milijonkrat več prometa, kjer lahko samo en sam izvajalec v parih tednih z eno samo pesmijo samo na enem samem servisu naklofa več ogledov/poslušanj, kot je bilo prodanih vsega skupaj LP-jev isto leto, je jasno, da gre za neomembe vredno kapljico v ocean in je hype o nekem "vinyl revival" kozlarija. Tudi če se promet poveča za 500% procentov, ko še zmeraj ni nič od nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj so pri stricu Guglu ustrezni odgovori:
http://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/6422442/vinyl-album-sales-hit-historic-high-2014

Billboard je morda verodostojen:
While overall album sales were down again in 2014, vinyl album sales were a bright spot in an otherwise generally bleak sales picture. Sales of the configuration grew by 52 percent in 2014 to 9.2 million copies (up from 6.1 million in 2013). For the seventh straight year, more vinyl albums were sold than in any other year since Nielsen started tracking music sales in 1991.

In to še ni vse: teče leto 2015 in trend se ni ustavil... Verjetno bo konec leta zaznamoval 15 miljonov kopij. Kaj češ da je to, dimče vaginovski Very Happy
Stiskajo v treh izmenah, baje ne utegnejo dohajati naročil, je premalo kapacitet za tak porast.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam, da 9.2 milijona prodanih izvodov v letu 2014 na celem svetu, glede na to, da članek nikjer ne navaja na katero državo se številka nanaša.

Na drugi strani en tak blesav komad samo na youtube 527 milijonov strimanj. Vinil težka se ti piše v moderni dobi, ko svet prehaja na download & striming servise.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Par mojih prijateljev in znancev še zmeraj zbira in ohranjujejo zbirke kaset, eni kolute, spet tretji plošče... vedno je ena skupina ljudi za nekaj nostalgična, zakaj pa ne, če uživajo v tem in nobenemu ne škodijo:)
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2015 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Predvidevam, da 9.2 milijona prodanih izvodov v letu 2014 na celem svetu, glede na to, da članek nikjer ne navaja na katero državo se številka nanaša.

Na drugi strani en tak blesav komad samo na youtube 527 milijonov strimanj. Vinil težka se ti piše v moderni dobi, ko svet prehaja na download & striming servise.

Hi-Fi je vedno bil majhna niša. Ko so še bile lire v Italiji, je bil celoten posel z aparaturami (brez plošč) ovrednoten na okrog 6 miljard lir letno. Skoraj toliko kot se je prodalo šminke (rdečilo za ustnice) v enem letu v Italiji. Ne kozmetike nasplošno, samo šminke!!

Izjemno mali delež vsega downloada služi avdiofilom. Lp, pa nasprotno, gre večinoma na Hi-Fi. Zato te številke niso zanemarljive. Plus - tako na oko, bi ocenil, da avdiofili vsaj še enkrat toliko vintage plošč pokupijo na bolšjih trgih. To ni neki biznis, a delež LP v naši 'komuni' vztrajno narašča.

Bum gor ali dol - tudi po mojem mnenju ne bo nikoli konkuriral bolj praktičnim formatom po številu prodanih izvodov. Saj tudi v najboljših letih ni mogel konkurirati niti navadni CC (compact cassette, obični kaseti). A kasete so šle vglavnem v avte in radiokasetofone - LP pa glavni vir glasbe v Hi-Fi sistemu.
Gre pa vzeti v obzir, da je en download samo en komad - na LP stoji 10x več glasbe. Torej z enim LP si kupil 10x toliko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bom ravno bil eksakten, ker so številke prevelike in se mi ne da štet, ma moj repertoar vinilk bodisi novih, bodisisi 2nd hand, se je samo v zadnjih recimo 5h letih povečal za 50%. Povečanje mojih digitalnih zapisov, pa prepuščam vaši domišljiji. Rezultat, je tudi zame porazen, ma nasedel trikom veleproizvajalcev ne bom!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2015 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

medtem sem že malo opustil razmišljanje o komponentistiki,dasiravno hi- fi komi prihaja k sebi,zakaj ? dejstvo je, da dobra produkcija ali reprodukcija ,je zelo ali pa najbolj ugodna za našo eksistenco.zakaj ? ker to je naša primarna izkušnja(zvok je bil vecno neki signal-ali atack ali pasiva), kot vedno vsak se strinja szi dobrim natural korektnim zvokom,če le imamo čas da le takega iskusimo,torej hi fi se komaj prebuja , 70-80 se se delno zavedali pomena kvalitetne re-produkcije.-vintage dandanašnje.
misli da je u 70-80 tih bil dober zvok neka primarna podzavestna izkušnja,danes pa komaj zazanavamo da je mogoče dober zvok pa le koristen za napredek naše evolucije,torej evolucija u zvoku je prisotna

p.s.
na nesrečo pa je vložek u dobro ozvočenje u SLO Živo še vedno mižerija ,so pa skupine glasbene premalo kritične .tako u koncertnem smislu kot u domači hi fi, a vseeno ZZtop ali Coocker 2005

ben kar sem hotu povedat je kot prvo da se glasbeniki in producenti...

mi utekajo misli-ne vem kdo mi mijih krade a vseeno.....

Cizek me pa vedno fascinira ko ugrejem aparate...kakšen presence in dinamika....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2015 01:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cizek je eden izmed redkih ali pa edini fazno usklajeni zvočnik ki sem jih imel možnost spoznati.ko grem na ostalo produkcijo zvočnikov komaj slišim kaj si je ROY zamislil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2015 01:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni mi všeč ko poslušam da je hifi neka zgrešena scena,to nikoli ne bo res,hifi je u velikem usponu,ljudje potebujemo naravno produkcijo preko medija,pa dejmo se osredotočit na nois u LJ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2015 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako zveni nois mesta Ljubljana ?= ali je topel ali je hladeno analitičen ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2015 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
kako zveni nois mesta Ljubljana ?= ali je topel ali je hladeno analitičen ?


Po moje je ... vlažen! Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitvno inovativen pristop.

http://www.af-speakers.com/products/speakers/towers/af-s8/?p=af-s8&c=speakers
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato



Pridružen/-a: Sob Avg 2015 0:16
Prispevkov: 18
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik, ki ga moraš pred poslušanjem uglasiti Laughing

Ne hvala.
_________________
Lp,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
Stran 90 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe