Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kupovina Scansonic zvucnika, isplatljivost

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
angelbyu



Pridružen/-a: Pon Jun 2016 9:23
Prispevkov: 4
Kraj: Rijeka / Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 13:47    Naslov sporočila: Kupovina Scansonic zvucnika, isplatljivost Odgovori s citatom

Imao sam Sonus Faber Cremona Auditor, vrlo cijenjen zvucnik u audiofilskim ktrugovima. No zbog mojeg osjecaja da "bi to moglo bolje" zamijenio sam SF Cremona Auditor za Scansonic MB 2.5, dakle "budget Raidho"
Prvi dani su protekli u ludilu jer je Scansonic lose svirao, bas je izdominirao cijelu pricu i bio sam lud. No onda je Zvone, dobar prijatelj i audiofil, dosao u posjet i namjestio zvucnike u dnevnom boravku... i to je propjevalo. Bolje nego Sonus Faber Cremona Auditor. Detalji, scena, pozornica, brzina basa, dubina... no da postignem sve benefite, moram odmaknuti zvucnike od pozicije gdje nikome ne smetaju za cca 70 cm.

I to je malo iritantno jer je sistem u dnevnoj sobi.

I sada dolazim do toga da ih oglasavam tu, na bolhi i na njuskalu. Pa mi prijatelj javi cudno razmisljanje da je "zastupnik Scansoniksa za Sloveniju i Hrvatsku" doslovno poljuvao zvucnik jer ne radi dobro u bas podrucju?!

cini se da je ta glupost izazvana nepravilnim postavljanjem zvucnika u prostoru izazvala cijelu lavinu reakcija, cini se cak i urusavanjem Scansonica kao proizvidaca, jer su poceli rasprodaje ispod pocetne cijene.
Dakle siguran sam jer je isti konstruktor, isti problem vise manje se javlja i u druga dva brenda (naravno mislim i n Raidho).

Po mojem skromnm razmisljanju i iskustvu, Scansonic je fenomenalan odnos zvuka i cijene, ali NIKAKO se ne kupuje NOVI jer su popusti suludi, a vrijednost mu zbog toga jako brzo pada. Fascinantno je da jedan covijek koji je zastupnik brenda moze na jednom forumu iznesti svoje misljenje (identicno mojemu kada sam prvih 10tak dana zbog neznanja mislio da je zvucnik los i da bas dominira, pliva) unistiti cijeli jedan brend, usprija itd

A odabir zastupnika je ocito jako los kod Scansonica... mozda da krenu od toga. U meduvremenu su uzeli drugoga, ali cini se da se trend ne mijenja.

Poslusajte ih, isplati se, ne kupujte nove, kupite rabljene (ocuvane naravno) jer tako dobar zvuk kod drugih brendova se placa PUNO vise, a ako ne uzmete nove, izbjeci cete rapidan pad ulozenoga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 10, 2020 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ako dobro razumijem - kupio si fenomenalne zvučnike, koji su tako dobri, da jih sada prodaješ.

Ne isplati se kupovati nove jer da jim cijena brzo pada, zato je bolje preći na jeftinije iz druge ruke. A što ako jim cijena pada baš zbog toga jer ne valjaju?

Pa je potrebna propaganda da se išta proda Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angelbyu



Pridružen/-a: Pon Jun 2016 9:23
Prispevkov: 4
Kraj: Rijeka / Hrvatska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 10, 2020 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi dobro shvatio sta je napisano.
Da, sviraju vrhunski, ali da tako sviraju treba ih premjestiti naprijed u prostor za vrijeme slusanja.
To mi je problem...ujutro prije posla i navecer...u dnevnoj sobi.

Je li ti sada jasno?

2 godine star zvucnik pola vrijednosti????
A zo se opravdava tekstom kojega je (bivsi?) zastupnik objavio na forumu?

I to je sluzbeno obajsnjenje proizvodaca.

Pa ti budi kreten i kupi Raidho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2020 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ja znam, rijetki su zvučnici koji imaju krasnu scenu (stage) a da nisu jedan metar do metar i pol od zida..I to nisu mali stand zvučnici.
Znači štagod kupiš ista ti se hvata po tom pitanju.

A pošto znam da ti je jasno, barem tako se ponašaš - znači da je svrha svega toga riješiti se zvučnika.
--------------------------------------------------------------------
Drugače pa sem videl te zvočnike ki izgledajo kot kopija Raidho. Kdo to kupi? Tisti ko si Raidho ne more privoščiti/lisica in kislo grozdje?.
Raidho sem poslušal večkrat in so se mi zdeli odlični kolikor sem lahko tako na brzino ocenil. To, da stanejo brdo denarja - zastonj so krokodilje solze - cene high enda so take. Pač kupuješ tam kjer lahko.

Glupo pa je kupiti kopije, ker si originala ne moreš privoščiti. Sigurno je dosti ceneje a dodatno veliko slabše. Zaradi tega cena tako pade po nakupu. Pa tudi popusti novega so mamljivi. Kaže na marketinški plan - loviti paciente.
Seveda, oni ki so se zajebali z nakupom kopije se jezijo na original (ki jih je zavedel). Dvojno neumno. Tako da je jasno kdo v tej situaciji je kreten.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe