Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

šumenje v zvočnikih
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 18:22    Naslov sporočila: šumenje v zvočnikih Odgovori s citatom

Meni pa se je sedaj pojavil en problem, namreč šumenje v zvočnikih če je končna stopnja povezana z av receiverjem, medtem če je povezana preko stereo ojačevalca pa šumenja ni, tudi če je receiver na mute, ali če dam zvočnike na off.
Kaj mi predlagate, kakšen nasvet, mogoče kdo ve v čem je problem...

Kot končno uporabljam ta-n9000es, in sem sprobal tako na extra 2ch in ali pa na normalnem 5ch vhodu, povsod šumi. Z integreranim ta-f707 pa igra brez šumenja kamorkoli priklopim.... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas RF anteno prikljuceno kjerkoli v teh verigi (npr. na A/V reciverju, na TVju in, da je TV povezan z ojacevalci)? Ce da, odklopi anteno in prisluhni, ce se kar sumi. Ce je krivec antena pa gres v big bang in kupis Vivanco hum filter, stane okrog 8 EUR in pozdravi sumenje. Zgleda pa kot en navaden antenski kabel dolzine 20cm.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam priklopljeno samo am ter fm anteno, bom poizkusil še brez njiju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 23, 2011 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce antena ne bo krivec je naslednje vprasanje ali imas vse aparature na eni vticnici ali na razlicnih vticnicah? Ce na razlicnih poskusi kljucne aparature prikljucit z razdelilcem le na eno. Razlog za sum je ponavadi, da imas dve poti do zemlje, namesto ene in se tako ustvari razlika v potencialih in to lahko povzroci sum. Pri meni je to bila kabelska antena in sem to resil s filtrom.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poizkusil, odklopim anteno nič, dam oba kabla na en podaljšek prav tako ni razlike.... Sad
Tudi z direktnem priklopu zvočnikov na receiver se pojavi šumenje.... ali na servis z njim ali kaj drugega predlagate ?

Predvidevam, da šum nastane na receiverju. Ker če je sama končna prižgana šuma ni, takoj ko pa je receiver pa se pojavi. Poizkusil sem tudi tako da sem odklopil vse vhodne in izhodne prilkučke, prav tako šumi.... ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa reciver, ko je prikljucen samostojno? Verjetno tudi takrat ne sumi nic? Vec bi ti lahko pomagal kak elektronik. To z ozemljitvami in masami je vcasih cel vrag, da najdes kdo je krivec za sumenje in kje se zadeva tepe.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Integrirani ojačevalec sem zamenjal za končno stopnjo in kombinirano enoto predojačevalec/tuner. Sedaj se mi z vklopom predojačevalca pojavlja brum v zvočnikih.
Vsaka komponenta je priklopljena na svojo vtičnico. Za predojačevalec uporabljam pretvornik iz 240V na 110V. Na tuner nimam priklopljene antene, razen tista plastična katera je že vgrajena na zadnji strani.
Na prejšni ojačevalec sem občasno priklučil tudi tuner pa tega problema ni bilo.
V čem je lahko problem? Tuner sam? Ali njegova priključitev na pretvornik iz 240/110 voltov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaj v eni napravi, ali na izhodu predojačevalca ali na vhodu končne stopnje bi naj bil na poti signala blok kondenzator.
Lahko bi bilo to... govorim iz lastnih izkušenj.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtyrant, nekje se ti pojavljajo tokovne zanke. Jaz sumim pretvornik.

Boš moral kaj več povedati o priključenih napravah: imajo dvojno izolirano ohišje (dvožilni kabel) ali so priključene na ozemljitev (trožilni kabel)? Lahko poslikaš zadnje stranice, kjer so gor simboli in napisi?

Kako je izveden ta pretvornik? Ima dva galvansko ločena in izolirana navitja ali gre za eno vrsto autotransformatorja?

Gre za 50Hz ali 100Hz brum?

Lahko narišeš shemo povezav?
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtyrant



Pridružen/-a: Sre Jan 2013 19:46
Prispevkov: 69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končna stopnja je predelana na 240V in ima trožilni kabel.
Do pretvornika gre trožilni kabel, naprej do predojačevalca pa dvožilni kabel... 110V.

Pretvornik bo kar sigurno čist navaden autotransformator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068605374
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če je RES problem v napajanju tunerja bi na tvojem mestu naredil nov trafo oz ga kupil sigurno nič posebnega kakih 18-20 v toroid par w ali pa standarden za v vezje pa boš to najbrž rešil....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
če je RES problem v napajanju tunerja bi na tvojem mestu naredil nov trafo oz ga kupil sigurno nič posebnega kakih 18-20 v toroid par w ali pa standarden za v vezje pa boš to najbrž rešil....


Mogoče malce "off topic", ampak vseeno.

Včeraj in danes sem se udeležil zanimivega seminarja na temo akustike v sklopu predavanj Fakultete za elektrotehniko v Ljubljani, ki ima oddelek za multimedijo tudi v Novi Gorici.

http://www.naas.eu/NEW/slo/index.php?id=./02_program/Index.html

Na enemu od predavanj je bila razložena tudi bodoča perspektiva oddajanja radijskih signalov na FM področju. Po večletnem zatišju na tem področju se je EU očitno odločila, da bodo FM sprejemniki v nekaj letih samo še razstavni artikel na policah nostalgikov brez uporabne vrednosti. Glede na trenutne trende se bo celotna zadeva preselila na DAB ( Digital Audio Broadcasting )distribucijo, ki poleg omenjenega radijskega signala omogoča še veliko dodatnih " servisov" za uporabnika.

Problem DAB-a za malce resnejše poslušanje je njegova digitalna kompresija signala na prenosni poti do končnega poslušalca. Ta je daleč od kvalitete zvoka, ki smo ga bili navajeni v zlatih časih FM oddajanja.

Seveda je tudi že danes kvaliteta FM distribucije signala zaradi tehnologije digitalnih oddajnikov in predvsem tehnologije "priprave" samega programa na čedalje manjši stopnji kvalitete. Nekaj postanj na račćun nižje stopnje "loudnessa" vseeno še deloma drži določeno kvaliteto zvoka, čeprav so vedno bolj v manjšini.

Torej lastniki prestižnih analognih "FM tuner"jev in analognih receiverjev, sedaj je pravi čas za prodajo. Čez nekaj let bodo te zadeve brez praktične vrednosti. Žal, taka je realnost, oziroma prihajajoča prihodnost. V tem segmentu mi bo resnično žal.

Kvaliteta zvoka na IP sistemih tunerjev, je v večini primerov zelo povprečna, občasno pa celo naravnost katastrofalna, Resnici na ljubo, je izbor možnih postaj za poslušanje nenormalno obsežen.

P.S.

Najbolj fascinantna je bila demonstracija tehnologije sistema izpušnega lonca proizvajlca "Akrapovič" z namenom, da dobijo ustrezeno jakost in "timber" za posamezne tipe vozil in motorjev. Nikoli si ne bi mislil, da se bo nekdo namensko ukvarjal z zvočnim spektrom hrupa izpušnega sistema, da zadovolji specifične želje po zvoku za petične kupce AUDI-jev, BMW-jev in Mercedesov itd. Je pa celotno projektiranje od faze načrtovanja do končne realizacije totalni " High-Tech". Tudi tujci ki so sodelovali pri samih predavanjih drugih tem iz akustike so samo "buljili" z očmi.....he he , kot večina ostalih slušateljev, še posebno na praktični demonstraciji BMW-ja na ploščadi pred samo zgradbo. Vse čestitke omenjenemu lastniku firme , ki je baje tudi audiofil.

P.S.

Omenjeni post lahko administrator po svoji presoji premakne v odgovarjajoči "predal", kjer bi bila problematika manj vezana na temo zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No no, za odpis tunerjev pa res še ni.
Dab zgodba je stara že enih 7,8 let. Prednost je definitivno za uporabo tehnike v avtih

Za doma bomo pa kupil dvb-t dab dekoderje in voila.

Resno me zanima, katera postaja še predvaja analogno.
Prej obratno, kompresije do neba.

Tko da, dab...ja absolutno za v avto, za doma nima smisla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
No no, za odpis tunerjev pa res še ni.
Dab zgodba je stara že enih 7,8 let. Prednost je definitivno za uporabo tehnike v avtih

Za doma bomo pa kupil dvb-t dab dekoderje in voila.

Resno me zanima, katera postaja še predvaja analogno.
Prej obratno, kompresije do neba.

Tko da, dab...ja absolutno za v avto, za doma nima smisla.



Ali danes na "klasične" TV sprejemnike ki imajo analogni VHF/UHF tuner še lahko loviš TV signal s pomočjo anten ? Ne moreš več. V Sloveniji je analogni Tv signal ugasnjen. Ga enostavno ni več! Take sprejemnike lahko uporabljaš samo še v kabelskih sistemih preko "Set top box-ov" in individulanih satelitskih sprejemnikih, ki imajo direktni analogni antenski izhod ali izhod preko SCART priključka.

Analogni FM tuner nima nobenega dodatnega vhoda razen antenskega, ki mu omogoča sprejem signala preko klasičnih UKV anten.

Podobno boš lahko analogni receiver uporabljal samo še kot ojačevalnik na katerega boš kot zunanji vir priključil DAB tuner, FM tuner bo pa mrtev, ker v ozračju ne bo več analognega FM signala.

Vsi oddajniki ki oddajajo FM signal delujejo analogno, kljub temu da se signal na poti do oddajnika obdeluje digitalno. Digitalno procesiranje zvoka znotraj sistema in naknadna distribucija signala do oddajnika s pomočjo mikrovalovnih zvez nima veze z analogno FM distribucijo signala v ozračje.

Za lažjo predstavo o problematiki. Ali lahko danes še vedno uporabljaš tak telefon?



LP


Nazadnje urejal/a vintagesonic Pet Dec 05, 2014 02:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

Za lažjo predstavo o problematiki. Ali lahko danes še vedno uporabljaš tak telefon?
LP

Te že kličem še iz starejšega.
P.S. Kaj pa bo z vsemi avtoradiji?


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe