Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

težava z ojaĆØevalcem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gramofon



Pridružen/-a: Sre Avg 2008 16:48
Prispevkov: 1
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 17:20    Naslov sporočila: težava z ojaĆØevalcem Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi,
imam en problem. Pred tremi meseci sem kupil ojaĆØevalec nad c325 in zdaj sem opazil da ko zasuĆØem gumb za glasnost se iz desnega kanala zasliÅ”i prasketajoĆØ zvok. Ta se pojavi samo takrat, ko igra glasba, ĆØe ni signala obraĆØanje gumba za glasnost ne povzroĆØi prasketanja. Sicer to ni niĆØ kritiĆØnega, saj je zvok sicer v redu, prasketanje se zasliÅ”i samo takrat ko spremenim glasnost(navzdol ali navzgor).
Torej, kaj bi lahko bilo narobe? In kako bi lahko težavo odpravil. ƈe zamenjam zvoĆØnike ali pa kable to ne reÅ”i problema, zato je najbrž težava v ojaĆØevalcu. MogoĆØe je kriv potenciometer? Hvaležen bi bil za vse odgovore in nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
ƈe se to prasketanje pojavlja na vseh virih...tako na cd-ju, tunerju, gramofonu... je kriv potenciometer...ĆØe pa samo na eni komponenti pa je zlo verjetno, da se je pojavila enosmerna napetost na izhodu komponente.Kar pa je zlo vpraÅ”ljivo glede na to da so kondenzatorju vsepovsod na signalu.
Odpri pokrov, naÅ”pricaj s kontakt sprejem, spihaj s velikim pritiskom, ostanke Å”ĆØisti z alkoholom...poskusi...zapri.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
madox



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 10:36
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz imam en problem.

Pri prižganem ojaĆØevalcu ko ga izklopim se na zvoĆØniku bas membrana zatrese, kar obĆØutno se vidi kako gre ven in notri hkrati pa se sliÅ”i Å”e zvok basa. Samo kadar ga izklopim v nasprotnem primeru je vse OK.

Pred ĆØasom sem ga imel pri elektriĆØarju ki se kar dobro spozna na hifi
in ogotovitev je bila, da ima tako zvezano že v originalu. SmeŔno
Gre pa se za ojaĆØevalec(Classe)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roger



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:48
Prispevkov: 32
Kraj: MS-okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem imel pred ĆØasom problem s presketanje pri obraĆØanju potenciometra na Technicsu. Zadeva je presketala zaradi vklopljene tipke loudness. Zelo možno da je pri tebi problem drugje, po mojem se pri tvojem NAD loudness funkcija prilagaja glede na glasnost.
_________________
/roger/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

madox je napisal/a:
Tudi jaz imam en problem.

Pri prižganem ojaĆØevalcu ko ga izklopim se na zvoĆØniku bas membrana zatrese, kar obĆØutno se vidi kako gre ven in notri hkrati pa se sliÅ”i Å”e zvok basa. Samo kadar ga izklopim v nasprotnem primeru je vse OK.

Pred ĆØasom sem ga imel pri elektriĆØarju ki se kar dobro spozna na hifi
in ogotovitev je bila, da ima tako zvezano že v originalu. SmeŔno
Gre pa se za ojaĆØevalec(Classe)


1. - elektriĆØar je imel prav Very Happy
2. - Ni smeÅ”no, ampak logiĆØno, saj proizvajalci high-end ojaĆØevalcev (kakrÅ”en je tudi CLASSE'), na pot signala ne postavljajo relejev in raznih zaÅ”ĆØit, ker to slabo vpliva na zvok.
3. - in ker zvoĆØniki ostanejo priklopljeni na ojaĆØevalec, se po izpraznjenju elektrolitskih kondenzatorjev napajalnika, skozi izhod ojaĆØevalca "pretihotapi" nadležna motnja v obliki, kot si opisal. To ni niĆØ Å”kodljivega, je pa neprijetno za sliÅ”at. Evil or Very Mad

Moja izkuÅ”nja je takÅ”na, da boljÅ”i ojaĆØevalec sem kupil, hujÅ”i je bil ta "problem" !!! Exclamation
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
madox



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 10:36
Prispevkov: 22

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za before,

Hvala za pomoĆØ. Res nisem vedel, da nimajo postavljenih na poti takÅ”nih relejev, ki prepreĆØuje to motnjo.

Sedaj mi je veliko lažje ker vem, da je vse OK.

Ob prilki pade pijaĆØka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe