Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HDMI vs OPTIKA/KOAKSIAL vs ANALOG
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 10:03    Naslov sporočila: HDMI vs OPTIKA/KOAKSIAL vs ANALOG Odgovori s citatom

Zanimajo me vaše izkušnje glede poslušanja audia (stereo, dvd-a) preko zgoraj navedenih kablov.

Predvsem, ali je zvok preko HDMI kabla boljši ali enak zvoku preko koakasialnega digitalnega kabla?

Ali za poslušanje audia obstajajo (velike) razlike med kabli HDMI? Verjetno obstaja neka razlika med cenejšimi in dražjimi kabli. Morebitne izkušnje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu je predvsem na mestu vprašanje, kakšen D/A pretvornik ima tvoj CD/DVD player in kakšnega receiver/ojaèevalnik. Namreè, èe ima boljši pretvornik player, potem vsekakor uporabi analogno povezavo, v nasprotnem primeru pa digitalno povezavo. Katera od digitalnih povezav je boljša pa ne vem, a predvidevam da COAX. ali OPT., saj ta povezava zajema le audio signal, doèim je HDMI neke vrste "digitalni SCART".

Katera komponenta ima boljši D/A pretvornik, pa boš moral ugotoviti sam. Namig: èe imaš, naprimer, DVD predvajalnik neke brezimne daljnovzhodne znamke po ceni cca 25 EUR, potem raje uporabi eno od digitalnih povezav, èe pa, naprimer imaš CD player priznane znamke cenovnega ranga nad 500 EUR, potem bo najbrž boljša analogna povezava (razen èe nimaš res zverinski Twisted Evil receiver).
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 13:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz težko reèem, kje je boljši DAC, mogoèe kakšen nasvet glede povezav:

CD: Onkyo 7222 (samo analog + optièna povezava)
DVD: Denon 1920
Resiver: Onkyo 875
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Denona DVD 1920 -najbrž bo boljša digitalna (HDMI) povezava, razen za SACD diske, ki nimajo digitalnega izhoda, tam ti preostane le analogna povezava (razen èe predvajaš CD sloj hibridnega diska).

Obe Onkyovi komponenti pa sta malo višjega ranga in izenaèeni, zato je treba preizkusiti in ugotoviti kaj je boljše. Takšno je moje mnenje. Vse napisano seveda velja le za stereo predvajanje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Napisane Onkyo enote niso ravno nek visok rang, npr. CD player je entry varianta, so pa zadeve OK za normalnega uporabnika. Za CD predvajalnike se preizkusi razlika, npr povezava na receiver z analognim RCA in digitalno povezavo, potem pa se preklaplja tipe vhodov. Kar se DVD-jev tice sem bolj pristas COAX, saj se mi zdi, da kljub temu, da imam vcasih tezave pri preoznavi coax vs optical(šunder,nihanje napetosti, prekratko poslusanje....), vseeno COAX zdi malo manj "sterilen". S HDMI se pa zaenkrat še nisem imel èasa ukvarjat.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Ĺ tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2008 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, seveda mi malce že gre v nos, èe smatraš, da Onkyo 875 ni ravno nek visok rang.OK, drži, da ravno to ni kak Krell ali McIntosh, ampak teh tudi pri nas ni prav veliko.Je pa vseeno to receiver, ki je doživel celo vrsto slavospevov(reèem lahko, da kar upravièenih) in za veèino "normalnih" ljudi tudi ni (bil) tako poceni.
Ampak poanta sploh ni v tem!Smatram namreè, da po zvoku tudi takle Onkyjev receiver popapca kak egzotièni manufakturno izdelani ojaèevalec!Pogoj seveda je, da so gor priklopljeni pravi zvoèniki!Kot stari konservativnež še vedno prisegam na to, da so le-ti kljuèni èlen verige!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2008 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preizkusil sem vse coax, optiko in HDMI istoèasno (lahko preklapljam na receiverju). Imam dober Coax (Oelbach NF 214) in dober HDMI (najjaèi QED za 80€) kabel, vendar je Coax boljši, opazno boljši. Sedaj uporabljam HDMI samo za sliko, coax pa za zvok. Seveda govorim za DVD player, CD imam povezan analogno, saj DAC v AV receiverju niti približno ni tako dober kot v CD playerju.
Verjetno je coax boljši zato, ker je narejen izkljuèno za zvok, v HDMI-ju pa poleg laufa še slika.
Ko bom nabavil Blu-Ray pa bo zvok moral iti izkljuèno preko HDMI, saj coax in optika ne podpirata novih HD zvoènih kodekov. Škoda....
Aja, poizkusil sem tudi DVD-A in SACD preko HDMI (ker mi receiver in DVD podpirata 24-bitni PCM in DSD signal preko HDMI-ja). Tu pa je bil zvok boljši kot pri 5.1 analogni povezavi (coax in optika seveda ne podpirata DVD-A PCM in SACD DSD signala).

Priporoèam torej Coax samo za zvok, HDMI pa samo za sliko.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

frodo,

lahko sporoèiš spisek tvojih komponent?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, komot.
Receiver Yamaha RX-V3800
DVD Pioneer DV 600
Stereo ojaè. ONKYO A 9711
Zvoèniki B & W 683 + Tannoy zadnji + center
CD Marantz CD 63SE
kabli Kimber, Tara, VDH, QED,...
itd.

Zakaj pa te zanima???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 26, 2008 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimalo me je, na katerih komponentah si sprobaval povezave oz. kable.

hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Frodo,

zanima me, kako si zadovoljen z zvokom v navezi Onkyo ojaèevalec in zvoèniki B&W.

Tudi jaz gledam zvoènike (sedaj imam Quadral Odin 80/140), in sicer B&W 684 oz. 683. Razlika v ceni ni malenkostna, zato ali je razlika v ceni vredna glede na moj resiver Onkyo 875?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj Onkyo in B&W odlièno pašeta skupaj - sem prezadovoljen. Ojaèevalec je sicer že par let star model in je zvokovno popolnoma drugaèen (precej bolj topel) kot novi AV receiver 875. (sem imel doma 875 cel mesec in vem, zato raje za pogon 683 uporabljam Onkyo 9711 integrirca, Yamaho 3800 pa za dekodiranje, za center in zadnja dva zvoènika) . Sicer pa ima kolega prav tako 875 in gor prejšnje Bowerse 603 S3 in mu dela odlièno (sicer tudi on za prednja zvoènika uporablja integrirc Marantz 7000 KI). Vseeno mislim, da z B&W-jem ne moreš udarit mimo pa naj bo to 684 ali pa 683. Vsekakor jih pojdi poslušat....
Baje na Onkya paše tudi Jamo. Za Quadral pa ne vem.
Sicer pa v What Hifi-ju zelo priporoèajo Onkya 875 z Dali Ikon Serijo, ki jih lahko v Big Bangu dobiš precej ceneje kot v tujini. So zvokovno popolnoma drugaèni kot Bowers - precej bolj detaljni in naravni, vendar so tudi bolj neizprosni do slabših posnetkov in imajo manj basa (v kolikor nimaš subwooferja). Znanec jih ima z Onkyo-om 805 in je zelo zadovoljen.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dalije ikon 6 sem poslušal na prejšnjem resiverju onkyo 601 in nisem bil zadovoljen, ker imam rajši mehkejši oz. toplejši zvok.

Zanima pa me, ali si imel onkyo 875 prikljuèen na zvoènike preko enakih kablov kot onkyo integrirca?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še zadnje vprašanje (vem, da je tema malce zašla, a da ne bom odpiral nove teme....):

ali je na zvoèniške okrogle "konektorje" od Onkya 875 mogoèe prikljuèiti kable z bananami ali je priklop možen le neposredno z zvoèniško "žico", ki gre v spodnjo "odprtino" (upam, da sem bil dovolj razumljiv)?

Nekje sem zasledil, da je mogoèe prikljuèiti kable z bananami, kar bi bilo zaradi testiranja kablov zelo priroèno.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe