Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čorba
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 137, 138, 139  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 13:41    Naslov sporočila: Čorba Odgovori s citatom

Ojla društvo!

Odpiram temo, namenjeno vsemu živemu zanimivemu.

Če imate 5 minut časa viška nam povejte kaj interesantnega počnete, ste počeli ali se pripravljate da boste počeli. Ste morebiti sredi kakšnega zanimivega projekta? Ste v zadnjem času testirali kakšno luštno stvar v svetu hifija ali izven njega? Če ste, podelite z nami rezultate in vaša spoznanja. Ali pa imate morebiti samo kakšna vprašanja in rabite odgovore & nasvete. Vse to dajmo podeliti v tej temi - čorbi vsega po malem za vse.

Da prebijem led... po radiu že od jutra opozarjajo, da bo danes sodni dan. Naj bi se bližalo veliko neurje, ki se bo po malem pričelo že to popoldne, ter se v celoti razvilo danes zvečer. Glede na to, da mi je prejšnje neurje s strehe zmetalo več opek - eno celo par centimetrov stran od avtomobila, jemljem opozorila resno in okoli bajte pospravljam oziroma spravljam na varno vse živo, kar bi lahko poletelo in se pri tem poškodovalo, ali napravilo škodo na čem drugem. Mater, šele tako človek vidi, koliko kloževne se mu s časom nabere okoli bajte. Confused

Nato pa se bom malo pošpilal z novim fotičem, katerega mi je moja predraga kupila par dni nazaj ob obletnici poroke. Prejšnji je bil 5 let star in je že odslužil svoje. Evo, pa imam kot velik ljubitelj novotarij spet nekaj za študirati. Very Happy

Se čujemo kasneje (če preživimo sodni dan). Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, preživeli neurje. V našem okraju hvalabogu nič pretresljivega. Sem pa z žalostjo spremljal odzive iz drugih delov naše lepe, ki pa so utrpeli škodo. Crying or Very sad

Se bomo morali navaditi da bo to postalo del vsakdana. Narava nam samo vrača udarec, glede na to da jo uničujemo z veliko žlico. Se mi že vnaprej smilijo naši vnuki in njihovi potomci. Sad


Okej, razlog zakaj pišem... pri pospravljanju sem uletel na napajalni kabel, ki sem ga nekoč izdelal sam. Gre za samogradnjo z oklopljenim LAPP olflex 110 CY 3x2.5 mm kablom in sicer po tej shemi:

http://www.tnt-audio.com/clinica/merlino.html

Kabel izgleda takole (le da ima manj vodnikov večjega preseka):



Če kdo želi, lahko to vzame na probo da vidi kako dela. In če mu bo všeč, si na isti način sam naredi napajalno kablovje za svoj sistem, saj je dotični LAPP olflex kabel božanski kabel za svoj denar. Z njim se da za malo denarja priti do opazno boljše performanse sistema, glede na običajno kablovje ki pride v kompletu z napravami.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 18:50    Naslov sporočila: Re: Čorba Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

Da prebijem led... po radiu že od jutra opozarjajo, da bo danes sodni dan. Naj bi se bližalo veliko neurje, ki se bo po malem pričelo že to popoldne, ter se v celoti razvilo danes zvečer. Glede na to, da mi je prejšnje neurje s strehe zmetalo več opek - eno celo par centimetrov stran od avtomobila, jemljem opozorila resno in okoli bajte pospravljam oziroma spravljam na varno vse živo, kar bi lahko poletelo in se pri tem poškodovalo, ali napravilo škodo na čem drugem. D


Hotel sem sledeče zapisati v temi Kam na dopust, pa se mi zdi da je tu primernejše mesto.

Torej, kljub črnogledi vremenski napovedi, sem se čez podaljšani vikend odpravil na "prizorišče zločina" prejšnjega vikenda: na Slovensko obalo, natančneje avtokamp Belvedere nad Izolo. Tam so še vedno vidne posledice divjanja Tramontane (ali sem pravilno zapisal??): kupi razrezanega drevja ki je padlo tisto noč in en bel clio, ki ima pošteno znižano streho. Malo sem bil v dvomih ali se naj sploh odpravimo na tja kampirat, a me je večina preglasovala. Bilo je natančno tako, kot so vremenoslovci napovedali: v petek zvečer nevihte, v soboto lepo sončno vreme, v nedeljo pa oblačno. Ko smo se ob 11:00 odpravili domov je že kapljal dež. Toliko o tem.

Bolj zanimivo je to, da imam na "testiranju" eno zanimivo zadevco - "audiofill" že ve kaj, za ostale pa naj povem, da je to NUFORCE integrirani ojačevalnik. O izsledkih bom poročal kasneje in morda v kateri drugi primernejši temi na forumu.

Zaenkrat pa lep pozdrav vsem!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa se psihično pripravljam na jutrišnji prvi šiht po tri tedenskem dopustu. Dobim kar drisko ko se spomnim spet na tisti džumbus in stres. Eh, pa saj bo bolje... tam čez ene 40 let, ko (če) dočakam penzijon, glede na to, da biseri tam zgoraj kar naprej podaljšujejo delovno dobo hehe.

Sicer pa je bilo danes zanimivo. Najmanjšo smo naučili voziti kolo s pomožnimi kolesi. Od začetka je bilo dosti zatikanja dokler ni dobila filinga za gonjenje pedal, sedaj pa že šiba kot vingerle. Da bi me samo videli osla s špago v rokah vleči njen bicikel. Genau za video smešnice hehe.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 23, 2008 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijatelj iz Splita pravi, da se je pri njih dodobra razširila nova vrsta komarja in sicer azijski tigrasti komar. Gre za zelo prilagodljivo in zdravju škodljivo vrsto komarjev, kateri je priobalni pas idealno mesto za razmnoževanje in nato osvajanje novih ozemelj naprej v notranjost. Pravi, da dosedaj tam ni imel nobenih problemov s pikanjem komarjev, dočim sedaj z naselitvijo te nove vrste pa je stanje postalo nevzdržno, saj sekajo kot hudič.

Hrvaške zdravstvene ustanove ki spremljajo dogajanje so zaskrbljene, saj so komarja evidentirali tudi že v Zagrebu. Od tam do nas pa je itak pljunek.

Pripravite se, saj če bo šlo tako naprej, nas bo ta golazen že naslednje leto sekala da bo veselje...

Več tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 24, 2008 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Prijatelj iz Splita pravi, da se je pri njih dodobra razširila nova vrsta komarja in sicer azijski tigrasti komar. Gre za zelo prilagodljivo in zdravju škodljivo vrsto komarjev, kateri je priobalni pas idealno mesto za razmnoževanje in nato osvajanje novih ozemelj naprej v notranjost. Pravi, da dosedaj tam ni imel nobenih problemov s pikanjem komarjev, dočim sedaj z naselitvijo te nove vrste pa je stanje postalo nevzdržno, saj sekajo kot hudič.

Hrvaške zdravstvene ustanove ki spremljajo dogajanje so zaskrbljene, saj so komarja evidentirali tudi že v Zagrebu. Od tam do nas pa je itak pljunek.

Pripravite se, saj če bo šlo tako naprej, nas bo ta golazen že naslednje leto sekala da bo veselje...

Več tukaj.


Brez skrbi, tudi pri nas je že tale tigrasti mosquito našel svoj dom. So ga že lani opazili v naših priobalnih mestih. Baje vseka ko osa, ne pomaga nobena maža proti našim komarjem, pa vseka lahko tudi preko obleke.

Ni več daleč čas, ko bomo hodili po svetu v skafandrih (zaradi sonca in zaradi te nadležne golazni).

Živel naš dobri svet.

PS: Ste imeli kaj problemov včeraj z točo? Huh, je lilo kot iz škafa, zraven pa kot lešnih velika toča. Tudi to ni več normalno. Kaj smo naredili z klimo...

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2008 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako ti je to. Čisto smo ferdirbali planet, narava pa nam vrača udarce v obliki neurij, poplav, insektov, škodljive svetlobe skozi ozonske luknje,...

Pri tem sem uletel na zanimivo teorijo, da naj bi bile velike onesnaževalke okolja krave in to celo v večji meri kot avtomobili. Te imajo počasno prebavo, pri kateri se ustvarjajo velike količine toplogrednega plina metana, ki gre seveda v zrak.

Včerajšnje neurje je naš kraj na srečo obšlo. Bilo je sicer nekaj malega toče, ki me je dobila ravno med vožnjo, vendar ta ni bila huda ter ni povzročila škode. Spremljam pa z žalostjo novice iz preostalih delov naše lepe, kjer so jo ubogi ljudje spet skupili. Crying or Very sad

Upam, da bo na pomoč priskočila vlada. Pa ne po sili zaradi nabiranja političnih točk pred volitvami, temveč zaradi čuta do soljudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ufffff, tole mi je pa sedajle kot velikemu ljubitelju novotarij vzdignilo pritisk za 200%. Kot da bi pred mano plesala Pamela Anderson v svojih najboljših letih. Seksi ko satan hehe. Evo o čem govorim:

http://gizmodo.com/5042268/draganfly-x6-uav-ufo-thingy-packed-with-carbon-fiber-hdnight-cameras-and-gps

Evo video kako to funkcionira v praksi:

http://www.draganfly.com/uav-helicopter/draganflyer-x6/gallery/videos/

Sicer tega ne rabim, bi se samo špilčkal kakšen teden kot malo dete, polj pa bi navdušenje minilo. Isto kot bi pri Pameli hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tista konfiguracija z fotoaparatom bo prav prišla paparacom. Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem parkrat pogledal vse video clipe na zgoraj navedeni tazadnji web strani in sem res fasciniran.

Da so dosegli takšno odlično stabilnost letenja, neslišnost delovanja, avtonomijo, daljinsko monitoriranje in upravljanje vsakega sklopa helikopterja posebej, implementirali gps navigacijo, antivibracijski podstavek za fotoaparat/kamero, spremljanje slike živo na daljinskem upravljalcu, ter še in še in še raznih dobrot, vse skupaj pa spokano v potovalko in je v primeru potrebe v dobrih 20 sekundah sestavljeno skupaj in že vzleti... to je impresivno. Čisti vojaški hi-tech.

Kot vidim je ta seksi divajs v prosti prodaji, treba je le imeti dovolj dinerosov. To pa zna biti po drugi strani zelo nevarno. Zamislite si, da se do te tehnologije dokoplje kakšna teroristična organizacija, ki ji denar ni problem in namesto fotoaparatov prične gor montirati po pol kile eksploziva. Raje si ne predstavljam katastrofalnih posledic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je že tako, da razni izumi in znanstveni dosežki (naprimer kloniranje) niso nič slabega, problem nastane ko te zadeve pridejo v roke ljudem, ki to zlorabijo za svoje cilje. Torej, grožnja človeštvu je le človek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnjič sva z mojo malce kramljala o užitkih, ki nas spremljajo v življenju. Pa ne samo o sexu, pač pa tudi o tem, koliko ljudi se nas ukvarja s hobijem, ki nas resnično navdušuje. Pa ne samo to. Govorim o nečem, kar nas postavi v tako psihofizično stanje, da od užitkov čutimo mravljince po hrbtu, da se nam dvignejo kocine, da nam zastane dih!?

Sam sem veliko hriobolazil. Užitek je, ko priplezaš na vrh, ko se razgledaš okoli, ko morda v tekmovalnosti do samega sebe dosežeš dober čas. Enako doživljam pri bicikliranju, surfanju, smučanju na vodi ... ampak to ni nič v primerjavi z užitkom, ki mi ga da muzika. Takrat ko telo preplavi ekstaza in se čutiš dvignjenega od tal, mar ni to nekaj posebnega.

Ko enkrat doživljaš take reči, potem se ne sprašuješ več koliko neka aparatura stane, koliko denarja imaš "vloženega" v sistem, ampak se preprosto vživiš v dejstvo, da vendarle vlagaš VASE, za tvoje zadovljstvo. In ugotoviš, da je to bolj pomembno od vožnje z dragim avtom, bolj pomembno od luksuznega pohištva, ali pa zapijanja v vaški oštariji ...

... mi audiofili imamo nekaj, kar ostali nimajo !!! In tega se moramo zavedati Very Happy !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:

... Ko enkrat doživljaš take reči, potem se ne sprašuješ več koliko neka aparatura stane, koliko denarja imaš "vloženega" v sistem, ampak se preprosto vživiš v dejstvo, da vendarle vlagaš VASE, za tvoje zadovljstvo. In ugotoviš, da je to bolj pomembno od vožnje z dragim avtom, bolj pomembno od luksuznega pohištva, ali pa zapijanja v vaški oštariji ...


kot bi prebiral svoje misli...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro povedano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 02:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po kakšne pol leta sem na netu spet uletel na spodaj navedeno lopovščino, tokrat na Slimdevices forumu. Gre za napajalni kabel, obdan s cevjo za zalivanje vrta (da kao pridobi na masivnem izgledu) in skonektiran s poceni konektorji. Material skupaj po pisanju avtorja znese cca 15$, skompletirano zadevo pa prodajajo za 300$...

Evo kako izgleda ta zmazek v praksi, da ne bi kdo po nepotrebnem vrgel 300$ v smeti... :

http://www.audiojunkies.com/blog/1197/virtual-dynamics-power-3-2000-profit-margin

Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 137, 138, 139  Naslednja
Stran 1 od 139

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe