Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Topping D50s vs Drafonfly COBALT
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 12:48    Naslov sporočila: Topping D50s vs Drafonfly COBALT Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Prosim če mi lahko svetujete pri nakupi DAC-a. Oklevam med dvema možnostima. Pomembna mi je kakovost zvoka in uporabnost, stereo. Predvajal bi iz namenskega PC v drugem prostoru zaradi tišine, datoteke flac, kvalitetne mp3, nekaj internetnega radia, kasneje pa še naročnina TIDAL.

Topping D50s
Drafonfly COBALT

Prosim za vaše mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj ni dileme v nobenem primeru.
Topping D50s je DAC z dvema paralelnima 9038 Sabre DAComa, torej vsak kanal svojega. S svojimi performansami dosega ali presega R2R starejše DACe. Da ne omenim nezlatarskih 200€ in možnosti nadgradnje output bufferjev.
Cobalt ponuja za razliko hardware-ski MQA adapter z enim samim čipom za DVOJNO ceno, ki pa mene osebno ne zanima, ker je to komercialna funkcija. Kar imam na zalogi v formatu DSD bom poslušal, ostalo spregledam.
Imam Topping D50s in je za tak denar 100 let pred zlatarji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa si imel možnost slišati COBALT, da ga lahko zvokovno primerjaš s TOPPING D50 s?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2021 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav je, da si zadovoljen s svojo tehniko. Jaz sem tudi. Itak še ni vrhunskega materiala za poslušat. Imam, tako kot vsi tukaj, nekaj vzorcev pravih DSD posnetkov iz BlueCoasta. Ostali ponujajo večinoma klasiko, pa se ne spoznam ravno najbolj. Problem vsakega DACa je, da se vsako leto cena razpolovi. To pa meni ne znese, stalne nabave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 02:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot pravi @joztom je Topping vrhunska zadeva za denar. Tudi višje njihove modele prijatelji zelo pohvalijo. Sam imam Cobalta in ga uporabljam samo kot
prenosni dac , ki odlično opravlja svojo vlogo neglede na slušalke - Grado 325, Akg 702, 812, 619, B&w p7 itd... vse poganja z lahkoto. Nisem ga pa ( še) priklopil na prvi sistem. Mislim, da je Cobalt namenjen slušalkam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2021 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če sta kandidata samo Topping D50s in Drafonfly COBALT in bo namebnost stacionarni PC, potem pripročam Topping. Edino prednost Cobalta vidim v podpori MQA formatu (Tidal Master datoteke).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se zahvaljujem za nasvete.

Glede izbire daca: meni je pomembno edino kateri je boljši po ZVOKU Topping D50s ali Cobalt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://iiwireviews.com/dragonfly-cobalt-review-worth-its-price
Stojanovič ga je primerjal z E30, pa si preberi njegovo mnjenje, če ti kaj pomeni.
Če ti pa kaj pomeni moje mnenje, je pa moja izkušnja taka, da Cobalta ne poznam, Topp. E30 napram DF Red zmaga. Vsega je več in bolj prav. Poleg tega je DF bolj odvisen od USB izvora, kot E30, ki ima ločeno napajanje, kakršno koli že. D50S je pa že malo bolj resna zadeva in bolj natančna od E30, ki znade že težit, če gre v izvoru ali na posnetkih kaj narobe. In tudi omogoča ločeno napajanje, pa magari AKU za max.
Bi pa še le pripomnil, da bi sam izvor čimbolj približal dac-u in/ali dac ampu in posledično uporabo čim krajših kablov, ne glede ali gre za prenos digi ali analogno moduliranih signalov. Raje narest pasivni PC, da ne bo ropota.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Topping D50s je resen DAC z displayem, bluetooth, S/PDIF optični in coax, USB in še potenciometer za izhod ima. Lahko se tweaka z boljšim izhodnim buffer analognim čipom. Ima dvakrat Sabre 9038, vsakega za svoj kanal, enkrat bolj gladek in gost zvok. Zdaj, kaj je zate boljše, pa ne zastopim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema ''joztom'' in ''NCC2000''.
Vajino mnenje mi veliko pomeni in ga bom tudi upošteval.
Preberem še priložen review.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nobeden nima obeh, da bi poskusil direktno primerjavo. Lahko vzameš mojega za par dni, če želiš. Vsekakor pa na izhod preko adapterja na slušalke igra noro dobro (AKG K141 Monitor). Imam doma narejen napajalnik 5.0V. Zgoraj Topping D50s (11cm), v sredini doma narejen MW napajalnik za D50s, spodaj je Linkwitz ekvalizacija za linearne base.



Nazadnje urejal/a joztom Čet Jan 28, 2021 19:15; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za tako veliko uslugo - pripravljenost na posojo, cenim to.
Vendar NE UPAM.
Mnenje mi bo povsem dovolj.

Potrebujem še samo kakšno mnenje od lastnika daca kateri je imel doma oba dva: TOPPING D50 s in Dragonfly Cobalt in jih je primerjal po zvoku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bistvene razlike v zvoku ne bo, tako da se ne sekiraj. Jaz sem doma primerjal e30 in svojega aune x1s, ki naj bi bil zvokovno bolj podoben d50. Da slisim kako majhno razliko moram biti res 100% skoncentriran. To ni take razlike kot ce bi zvocnik menjal. Osebno mi bistveno vec razlike v zvoku naredijo antivibracijske nogice na ojacevalcu, kot pa je bilo razlike med toppingom in mojim aune.

joztom: ce bi vlozil nekaj evrov v malo boljsi interkonekt kot genericen kitajc, bi tudi naredil ze kar nekaj v plus zvoku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2021 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, svoj Klötz kabel s Furutechi nimam doma. Je pa to za delovno sobo s PA ozvočenjem, Stage monitorjem 12"koaks (1m/1W/99dB) in enim 8" reinforcement boxom tak zvok, da ga bi bilo treba kvečjemu pokvariti. Jaz imam to za popravljat, testirat in za lotat en mal zmogljivejši in hujši sistem.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2021 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom, kaj je to na drugi sliki zgoraj (20 do 6), masterclock za Topping? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe