Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

System fidelity SA-300SE
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 18:25    Naslov sporočila: System fidelity SA-300SE Odgovori s citatom

Ima kdo? Pred leti sem slisal na hifi sejmu v m-hotelu (sistem za jurja se mi zdi da so poimenovali) in mi je bil najbolj vsec od vsega predstavljenega (res pa nisem sedel v nobeni sobi vec kot 5 min). Prejsnji teden sem dobil novega po ugodni ceni, pa sem zelo razocaran. Bas se nekako je, ostalo pa kot da bi dal rjuho cez zvocnike. Res da naj bi rabil 'par deset ur' uigravanja....ampak dvomim, da bo kaj pomagalo. Nisem namrec se dozivel, da bi se zadeva z uigravanjem odprla. Kaksne so vase izkusnje?
Ps: tudi nad izdelavo sem razocaran - daljinca sem moral takoj razstaviti in podlagati ker sta bili dve tipki stalno pritisnjeni, daljinec je grdo pobarvan, eden izmed rca priklopov nima stika oz. je slab. Poleg tega pa ima kodo daljinca enako kot medijski predvajalnik xtreamer in je zato daljinec prakticno neuporaben (ob hkratni uporabi). Se da to kako preprogramirati? Menjati kristal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 13, 2013 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel 250-ko pred casom. Bil zelo zadovoljen. Seveda treba vzeti v zakup ceno. Za ta denar ne mores pricakovati da bos dobil vse kar imajo veliki. Sem precej poslusal tudi 300-tko. V kranju v njihovi sobi in njihovim zvocniki. Kaksne zvocnike imas? Ne gredo vedno vsi zvocniki in ojacevalci skupaj.
Kar se za to ceno dobi tezko verjamem da bos dobil kje vec. Lahko je pa tudi kaj v okvari ce si ga dobil prepoceni.
Pa daj mu vseeno cas da se malo sopzna s kabli in zvocniki. Ne ga takoj obsodit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2013 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvocniki so trenutno monitor audio b2 - bolj zalost, ampak na dobrih ojacevalih so solidni kot drugi sistem - za gledanje filmov. Nad SF sem razocaran ker zveni slabse od gainclona, katerega sem enkrat zlozil v petih urah... Je pa res, da se je v nekaj dneh zvocna slika malo popravila - fokusirala, glave pevcev pa so dobile normalno velikost. Se vedno pa mu manjka jasnosi oz zracnosti.
Se vedno pa iscem nacin za prekodiranje daljinca. Kak nasvet?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 08:08    Naslov sporočila: Re: System fidelity SA-300SE Odgovori s citatom

jolbe je napisal/a:
Ima kdo? Pred leti sem slisal na hifi sejmu v m-hotelu (sistem za jurja se mi zdi da so poimenovali) in mi je bil najbolj vsec od vsega predstavljenega (res pa nisem sedel v nobeni sobi vec kot 5 min). Prejsnji teden sem dobil novega po ugodni ceni, pa sem zelo razocaran. Bas se nekako je, ostalo pa kot da bi dal rjuho cez zvocnike. Res da naj bi rabil 'par deset ur' uigravanja....ampak dvomim, da bo kaj pomagalo. Nisem namrec se dozivel, da bi se zadeva z uigravanjem odprla. Kaksne so vase izkusnje?
Ps: tudi nad izdelavo sem razocaran - daljinca sem moral takoj razstaviti in podlagati ker sta bili dve tipki stalno pritisnjeni, daljinec je grdo pobarvan, eden izmed rca priklopov nima stika oz. je slab. Poleg tega pa ima kodo daljinca enako kot medijski predvajalnik xtreamer in je zato daljinec prakticno neuporaben (ob hkratni uporabi). Se da to kako preprogramirati? Menjati kristal?


To kar si opisal je grozljivka, ne hifi. Očitno si dobil DEFEKTEN ojačevalec. Tistemu ki ti ga je dal - vrni! in se dogovori kako naprej ali nazaj.

Kar si slišal na sejmu - je slišalo veliko obiskovalcev - vključno z mano. Tudi jaz ga imam doma že 4 leta kot rezervni ojačevalec (za poskuse) in sem si ga izbral med mnogimi. V tej vlogi je zamenjal NAD-a 3020b, ki je moral od hiše.
Tako kot se je slišal na sejmu, tudi igra, če je vse normalno.
Da nisi kupil kakšno 'izboljšano' varianto 'naprednega' twikerja? Ali je tvoj primerek žrtev spodletelega poskusa nadebudnega diy strokovnjaka?Potem moje sožalje. Po tvojem opisu sodeč - novo že ne more biti, ker bi šel zamenjat daljinec in ne podlagat tipke. Tudi trgovina ni nobena garancija da so vse kokoši 'na broju'.
Zelo čudno zveni ta tvoj post... Zakaj bi kupil, če je tako?? Zakaj ne vrniti in na forumu spraševati??

Vem da okoli kroži veliko 'frankenštajnov' vseh sort, ki menjavajo lastnike kot spodnje gate, ker nihče ne mara slabega zvoka. Če bi bil politik, bi zagnal kampanjo proti tvikanju - v smislu da naj si vsak tvika če hoče, no problem, le tisti ko kupuje naj pazi, da ne kupi tako POKVARJENE robe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador

zgleda da te muči starostna paranoja, ne vem od kot ti ideja da bi fantje modificirali daljince in podobne nebuloze, če nekdo menja vijak ali kabel pa si daj dopovedati da s tem aparatura še ni brezpogojno uničena, ne bom rekel da ne počne kdo tudi neumnosti ampak z temi frankeštajni in podobnimi nebulozami strašiš že samega sebe, po drugi strani bolj malo kroži ker se tudi najboljše nedotaknjene ipd aparature ravno ne prodajajo dandanes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ambasador

zgleda da te muči starostna paranoja, ne vem od kot ti ideja da bi fantje modificirali daljince in podobne nebuloze, če nekdo menja vijak ali kabel pa si daj dopovedati da s tem aparatura še ni brezpogojno uničena, ne bom rekel da ne počne kdo tudi neumnosti ampak z temi frankeštajni in podobnimi nebulozami strašiš že samega sebe, po drugi strani bolj malo kroži ker se tudi najboljše nedotaknjene ipd aparature ravno ne prodajajo dandanes


Ja, verjetno je od starostne paranoje zvok ojačevalca zastrt (@jolbe: kot bi vrgel rjuho čez zvočnike) hahaha
Če se temu ojačevalcu kaj ne more očitati - je to ravno zastrtost zvoka. Mogoče je ravno odprtost zvoka motila nadebudnega tvikerja, pa je malo zastrl. Sedaj se ga pa ne da več poslušati..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Apr 17, 2013 12:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador

ne govorim sploh o zvoku ampak o tvojih paranojah glede predelav in podobno, ker takoj kot vzrok brez vsake realne podlage to omenjaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tak sem.
Poleg (morda) kake dobre lastnosti imam sigurno napake. Take it or leave it.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

absolutno ampak tvoja paranoja do vsake najmanjše neoriginalne podrobnosti se mi zdi pretirana, sploh pri precej starih zadevah, seveda je kot povsot kozarec lahko skoraj poln ali skoraj prazen..

Drugače pri tem izdelku ne vidim nekega problema ker je v bistvu domač, fantje so prijazni in sploh g. Peršin bo najbrž z veseljem pomagal če je sploh kaj narobe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva je nova, nedotaknjena, kupljena prek e-baya iz DE. Za 299e z vkljuceno postnino mi niti na pamet ne pade, da bi se jeb** z reklamacijami. Sploh pa ne mores reklamirat nevsecnega zvoka, daljinca sem popravil v treh minutah, rca pa bom zalotal ob prvi priliki ko pogledam v drobovje. Ce drugega nic, sem za 300e dobil relativno licno ohisje z vsemi priklopi, toroid in kondije...kar ni slaba za osnova za vgradnjo lastnih koncnih stopenj. Sprasujem zgolj zato, da vidim izkusnje drugih z zvokom tega aparata.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, za tak denar se ga dobi tudi pri nas, direkt od firme.

Tale "saj je samo 300 eur" filozofija pa je tudi nekaj posebnega, marsikdo bo še lepo zaslužil na ta račun. No, tudi takšni morajo bit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno se gospodoma od SF ne zdi vredno kaj dosti ukvarjati z domačim trgom....saj nikakor ne prideš do cenika izdelkov na spletu, da o ponudbi v trgovinah ne govorim. Po polurnem surfanju sem videl, da ne pridem nikamor, edino kar sem videl so bile tuje cene tam nekje okrog 500e. Zato nisem dvakrat pomišljal, ko sem zadevo videl na e-bayu pri priznanem nemškem trgovcu za 269e. Dva klika - in zadeva je čez par dni na domačih vratih. Leta 2013 nikakor ne mislim izgubljati časa s forami tipa: 'pošljite povpraševanje', 'pokličite nas', 'dogovorite se za obisk (saj imamo odpiralni čas malo po domače)', vožnjami na Gorenjsko ipd. Saj kupujem kos konzumne robe za tristotaka...ne pa ferarija!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez zamere, ampak zato pa si dobil zate slab ojačevalec . Ker kupuješ s klikom preko neta namesto, da bi prej poslušal ali vsaj opravil en telefonski klic. Ojaćčevalec sploh morda ni pokvarjen ampak pač tebi ne ustreza. V kranju imajo fantej sicer mini ampak luštno sobo in bi ga lahko poslušal in preveril ali ti ustreza (in to brez obveznosti, pa bi še vedno lahko naročil potem preko spleta).

Na strani SF imaš ponudbo ceno (po pet minut srfanja) za cd in 300-tko za 449 evrov. Tukaj imaš oglaševano uradno ceno 499 evrov. za popuste pa treba poklicat in se dogovorit. ne zdaj fante od SF kritizirat da so šalabajzerji ker pač ne dajo ful na marketing. pa nimam popolnoma nič s firmo ali lastniki, da ne bo zvenelo kot reklama.

Sicer pa je to zate mali denar in ni vredno razprave. V klet z njim in nabait novega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako tale zadeva zveni na kaksnih drugih zvocnikih ne vem. Vsekakor pa je veliko odvisno tudi od sinergije z ostalimi komponentami v sistemu (CDP, zvocniki, kabli). Vsako leto ima Corrado predstavitev svojih komponent na Multimedia Hi-Fi Showu v Ljubljani. Zadnja tri leta nisem bil nikoli razocaran in to tudi s tistimi najcenejsimi sistemcici. Res pa je, da imajo zadeve povezane na svoje System Fidelity zvocnike in celotno sobico dobro stepicirajo in je zadeva izjemno poslusljiva. Za sejemsko predstavitev lahko recem tudi boljsa od kaksnih huronsko dragih sistemov v sosednjih sobah. Kar se pa tice kitajske slamparije glede inputov in remota pa bi se obrnil na njih in jih poklical in jih potipal ali ti lahko direkt pomagajo.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če (nekateri) prisotni na forumu tako natančno poslušate, kot berete napisane poste....se ni čuditi vsem razhajanjem. Nikjer nisem napisal, da je ojačevalec pokvarjen, ampak da ima zanič zvok (kar sem v naslednjem postu omilil - ker se zadeva očitno ulavfava). Napake v izdelavi so druga stvar. Ponudba s strani SF (@gash) je za mesec november, spletna stran pa je zanič. Razen seveda če za pridobivanje informacij potrebuješ še 'Šerlok starter pek'...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe